freelance iş ilanları

Bunu Nasıl Yaparım

17 Mesajlar 3.303 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

0Derece adlı üyeden alıntı

Öncelikle sakin olmadığım kanısına nerden kapıldın bilmiyorum ama gayet sakinim. Herhangi bir reklam içeren sitem bulunmuyor yani ortada sakin olmamı gerektirecek bir durumda yok. Kaldı ki bulunsa bile senin mesajını görüp de sinirlenecek kadar agresif bir insan değilim :)

Alışık olduğun ticaret anlayışından farklı olduğu için sanki bir web sitesinden bilgi aldığında para ödemiyor isen tamamen bedava olduğu izlenimine kapılıyorsun. Eğer o site sana ücret istemeden bir hizmet sunuyor ise bu tamamen karşılıksız olduğu anlamına gelmez.

Nasıl çarşıdan bir ürün aldığında karşılığında ücret ödüyorsan web sitelerinde de bunun daha yumuşatılmış bir çeşidi var, ismi de reklam. Web siteleri senden bir ücret talep etmiyor ancak bu açığını yayınladığı reklamlar aracılığı ile kapatıyor.

Para vermez isen ürün veya hizmet yok işine gelirse... Yaklaşımından daha hoşgörülü bir yaklaşım olan "web sitesini gez eğer ilgini çeken bir reklam olursa tıklarsın bende oradan para kazanırım" anlayışı sana ters geliyor.

Nasıl, sen fırıncıya bu ekmeği bedava verin diyemiyor isen webmaster'a da reklamları engellememe karışmayın diyememen gerekir. Eğer bunu diyorsan bir yerde problem var demektir.

Sizin reklamlarınızı engellerim eğer siz de benim reklamları engellememi engellerseniz yaptığınız davranış hiç etik olmaz der isen bu da işi arsızlığa vurmak olur.

Son olarak tevekkül senin düşündüğün gibi hiçbirşey yapmadan Allah'tan istek de bulunmak değil, bir işe girişip bütün gerekliliklerini yerine getirdikten sonra başarıya ulaşman için Allah'ın da sana yardım etmesini beklemektir

Daha açık bir şekilde söyleyecek olursak emek verdiğin, geceni gündüzüne kattığın bir web sitesine reklam koymadan ALLAH'tan yardım dilemek tevekkül etmek demek değildir. O kadar uğraştığın web sitesine reklamı koyup fazlaca kişinin tıklaması, tık başına fazla ücret ödenmesi için Allah'tan yardım dilersen işte o zaman tevekkül olur.

Ha reklam koyarsın ama kârın zararını karşılamaz da senin dediğin gibi Allah başka yerden bir kapı açar o ayrı konu...

Tevekkül konusunda yazdığım cümleden bir cümle öncesi veya sonrası Allah emek verenin karşılığını verir dedim. O cümledeki 'emek' kelimesini unutmuş olduğundan bir paragrafını boşuna yazdın hocam farkında mısın :)

Ben kaliteli sitelere yorum da yaparım, beğenmem gereken bir şey varsa beğenirim, yazarı da tebrik ederim. Reklamı varsa da tıklarım. Ben sana veya reklam yayınlayan kişiler hakkındaki düşüncelerine ters değilim hocam :)

Ünlem koymuş olduğunuzdan üslubunuzu sert sanmıştım, hak verirsiniz umarım. Ayrıca imzamdaki sitede internet erişimi olan herkes için bilgi bedava, reklam yok. Onun dışında dilim döndüğünce yüzyüze konuşarak da bilgilerimi aktarıyorum. Başka biri gece gündüz emek verir emek verdiği için zaten reklama tıklanılıp o yazara para kazandırmak gerekir düşüncesini savunuyorum kaç yorumdur başka kişilere olan tepkini benden çıkartıyor gibisin :)

REKLAMLARA TIKLAYAN BİRİSİYİM ADBLOCK KULLANMAMA RAĞMEN.

Hala neyin kafasındayız biz :D Ben aynı şeyleri yazıyorum sen benim düşünmediğim şeyler, yazmadığım şeyler hakkında cevap yazıyorsun. İnşallah bana karşı bu doğru, güzel düşüncelerini düzgünce belirttiğin gibi başkalarına da belirtiyorsundur. Yoksa senin savunduğun bilgi de çok etki etmez bil :) He aynı şeyi savunuyoruz bunu da bil ama ben o konuyu paylaşma niyetinde olmadım bu zamana kadar.

wmaraci
reklam

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Tevekkül konusunda yazdığım cümleden bir cümle öncesi veya sonrası Allah emek verenin karşılığını verir dedim. O cümledeki 'emek' kelimesini unutmuş olduğundan bir paragrafını boşuna yazdın hocam farkında mısın :)

Ben kaliteli sitelere yorum da yaparım, beğenmem gereken bir şey varsa beğenirim, yazarı da tebrik ederim. Reklamı varsa da tıklarım. Ben sana veya reklam yayınlayan kişiler hakkındaki düşüncelerine ters değilim hocam :)

Ünlem koymuş olduğunuzdan üslubunuzu sert sanmıştım, hak verirsiniz umarım. Ayrıca imzamdaki sitede internet erişimi olan herkes için bilgi bedava, reklam yok. Onun dışında dilim döndüğünce yüzyüze konuşarak da bilgilerimi aktarıyorum. Başka biri gece gündüz emek verir emek verdiği için zaten reklama tıklanılıp o yazara para kazandırmak gerekir düşüncesini savunuyorum kaç yorumdur başka kişilere olan tepkini benden çıkartıyor gibisin :)

REKLAMLARA TIKLAYAN BİRİSİYİM ADBLOCK KULLANMAMA RAĞMEN.

Hala neyin kafasındayız biz :D Ben aynı şeyleri yazıyorum sen benim düşünmediğim şeyler, yazmadığım şeyler hakkında cevap yazıyorsun. İnşallah bana karşı bu doğru, güzel düşüncelerini düzgünce belirttiğin gibi başkalarına da belirtiyorsundur. Yoksa senin savunduğun bilgi de çok etki etmez bil :) He aynı şeyi savunuyoruz bunu da bil ama ben o konuyu paylaşma niyetinde olmadım bu zamana kadar.

Aslında tevekkül konusunda benim dikatinizi çekmek istediğim yer "tevekkül, bütün gereklilikleri yerine getirdikten sonra başarıya ulaşmak için Allah'ın da sana yardım etmesini beklemektir" kısmı idi takdir edersiniz ki para kazanmak istiyor iseniz reklam koymak da bir gerekliliktir. Bir siteye ne kadar emek verirsen ver reklam koymadıktan sonra gerekliliklerini yerine getirmiş olmazsın.

Ünlem konusunda haklısın (!) şeklinde yazmam gerekirken acele ile sadece ünlem olmuş ama samimi olarak söylüyorum sinirlenme gibi bir durum söz konusu değil.

Senin düşünmediğin şeyleri yazıyormuşum. Sen eğer hoşuma giderse o zaman reklamları kaldırır ve tıklarım ama buna site sahibi karar veremez ben karar veririm demiyor musun? Bende diyorum ki "nasıl bir uçağa bindiğimde konfordan, ikramlardan memnun kalır isem ödemeyi indiğimde yaparım memnun kalmaz isem ödeme yapmam" diyemiyorsan web sitelerinde de "reklamları engelleyip sonra siteden memnun kalırsam izin veririm" diyememen gerekir.

Allah razı olsun sen sitende ücretsiz, hayrına bir hizmet veriyorsun ama bu herkesin ücretsiz hizmet vermek zorunda olduğunu göstermez. İsteyen karşılıklı bir hizmet verir ve o hizmeti karşılıksız kullanmak isteyenlere mani olur. Çünkü verdiği hizmet karşılıklı çıkar ilişkisi üzerine kurulu... Eğer bu şartlar sana uymuyor ise o siteden hizmet almazsın bu kadar basit.

Konuyla ne ilgisi var bilmiyorum ama madem sormuşsun cevap vereyim düşüncelerimi de anlayacağını düşündüğüm herkese açıkca ifade etmekten çekinmem :)

edit: birisine kızıp da hırsımı senden çıkarmam gibi bir durumda kesinlikle söz konusu değil... Şu an forumda soru sormak için bir konu açsan, yardım edebileceğim bir konu ise emin ol güle oynaya hallederiz :)

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Aslında tevekkül konusunda benim dikatinizi çekmek istediğim yer "tevekkül, bütün gereklilikleri yerine getirdikten sonra başarıya ulaşmak için Allah'ın da sana yardım etmesini beklemektir" kısmı idi takdir edersiniz ki para kazanmak istiyor iseniz reklam koymak da bir gerekliliktir. Bir siteye ne kadar emek verirsen ver reklam koymadıktan sonra gerekliliklerini yerine getirmiş olmazsın.

Ünlem konusunda haklısın (!) şeklinde yazmam gerekirken acele ile sadece ünlem olmuş ama samimi olarak söylüyorum sinirlenme gibi bir durum söz konusu değil.

Senin düşünmediğin şeyleri yazıyormuşum. Sen eğer hoşuma giderse o zaman reklamları kaldırır ve tıklarım ama buna site sahibi karar veremez ben karar veririm demiyor musun? Bende diyorum ki "nasıl bir uçağa bindiğimde konfordan, ikramlardan memnun kalır isem ödemeyi indiğimde yaparım memnun kalmaz isem ödeme yapmam" diyemiyorsan web sitelerinde de "reklamları engelleyip sonra siteden memnun kalırsam izin veririm" diyememen gerekir.

Allah razı olsun sen sitende ücretsiz, hayrına bir hizmet veriyorsun ama bu herkesin ücretsiz hizmet vermek zorunda olduğunu göstermez. İsteyen karşılıklı bir hizmet verir ve o hizmeti karşılıksız kullanmak isteyenlere mani olur. Çünkü verdiği hizmet karşılıklı çıkar ilişkisi üzerine kurulu... Eğer bu şartlar sana uymuyor ise o siteden hizmet almazsın bu kadar basit.

Konuyla ne ilgisi var bilmiyorum ama madem sormuşsun cevap vereyim düşüncelerimi de anlayacağını düşündüğüm herkese açıkca ifade etmekten çekinmem :)

edit: birisine kızıp da hırsımı senden çıkarmam gibi bir durumda kesinlikle söz konusu değil... Şu an forumda soru sormak için bir konu açsan, yardım edebileceğim bir konu ise emin ol güle oynaya hallederiz :)

Hâllettik hâllettik az kaldı :D ben karar vermiyorum ama veriyorum nasıl mı? Sitede cidden emek varsa üç asağı beş yukarı anlarız değil mi? Yazıların içeriği olsun, site içi optımızasyonu olsun, seo ayarları olsun anlaşılıyor bunların çoğu. Bu tarz şeylere önem veren sitelerin reklamlarına ben tıklıyorum varsa tabi. Yorum bırakırım hatta aynı saat içerisinde iki üç yazıya yorum bıraktığım siteler var :D Bunlar onun işine yarıyor çünkü zaten hak etmiş, ziyaretçiye güzel bir site sunmuş.

He karar verdiğim kısım ise bazı zamanlar pek de önemsemediğim AdBlock aktif olarak gezebiliyorum farkında bile olmadan. Zaten aktif olmadığında da reklamlara gözüm takılmıyor orası ayrı. Ancak bazıları ziyaretçinin gözüne sokuyor biliyorsundur. Yazı okunmuyor neredeyse :D

İşte karar verdiğim kısım bu evet gösterim başına kazanç tarafı zarara uğruyor, ancak tıklama başı kazancına katkıta bulunuyorum. Benim AdBlock kullanmamdan daha önce web master'ın güzel site yapmış olması ana kriter.Zaten uyduruk/yavaş vs siteyse o reklama tıklanmayı beklemesin değil mi?

Tevekkül konusuna gelirsek, din konusunda bilgim var çok şükür, hafta içi her gün de ilerliyor o bilgim ;) Devamına özelden devam edebiliriz bu konunun. Kaldı mı anlaşamadığımız bir yer?

ozerx ozerx Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 23 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
konu ne olmuş böyle :) @cybereye pm atıyorum.

Ek Olarak:

Bende reklam gözükmüyor çünkü Adblock aktif :D Kusura bakmayın sadece farklı bir bakış açısı olsun istedim. Adsense reklamlarınızı koyduktan sonra çoğu kişi Adblock açıkken gezecek haberiniz olsun :) İnşallah birileri yardım eder işlerinizi halledersiniz :)

Hocam reklamlarımı göz yoracak şekilde eklemiyorum. Sayfa TO baya düşük, bir reklam yerleşimi yaratmak istiyorum sadece.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

ozerx adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Hocam reklamlarımı göz yoracak şekilde eklemiyorum. Sayfa TO baya düşük, bir reklam yerleşimi yaratmak istiyorum sadece.

Hocam size lafım yok, kusura bakmayın konu biraz amacından saptı. İnternet kurdu olan herkes görmüştür, koca koca hele ki hareketli reklamlardan yazıya dikkatini veremiyorsun. Umarım sorununuz hallolur :)

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

Hâllettik hâllettik az kaldı :D ben karar vermiyorum ama veriyorum nasıl mı? Sitede cidden emek varsa üç asağı beş yukarı anlarız değil mi? Yazıların içeriği olsun, site içi optımızasyonu olsun, seo ayarları olsun anlaşılıyor bunların çoğu. Bu tarz şeylere önem veren sitelerin reklamlarına ben tıklıyorum varsa tabi. Yorum bırakırım hatta aynı saat içerisinde iki üç yazıya yorum bıraktığım siteler var :D Bunlar onun işine yarıyor çünkü zaten hak etmiş, ziyaretçiye güzel bir site sunmuş.

He karar verdiğim kısım ise bazı zamanlar pek de önemsemediğim AdBlock aktif olarak gezebiliyorum farkında bile olmadan. Zaten aktif olmadığında da reklamlara gözüm takılmıyor orası ayrı. Ancak bazıları ziyaretçinin gözüne sokuyor biliyorsundur. Yazı okunmuyor neredeyse :D

İşte karar verdiğim kısım bu evet gösterim başına kazanç tarafı zarara uğruyor, ancak tıklama başı kazancına katkıta bulunuyorum. Benim AdBlock kullanmamdan daha önce web master'ın güzel site yapmış olması ana kriter.Zaten uyduruk/yavaş vs siteyse o reklama tıklanmayı beklemesin değil mi?

Tevekkül konusuna gelirsek, din konusunda bilgim var çok şükür, hafta içi her gün de ilerliyor o bilgim ;) Devamına özelden devam edebiliriz bu konunun. Kaldı mı anlaşamadığımız bir yer?

Her tarafı reklam olan siteleri bende hoş karşılamıyorum, dediğin gibi hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ama arada ufak farklılar çıkıyor. O da artık normal :)

ozerx adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Hocam kusura bakmayın, konu amacından saptı da bu benim son mesajım tekrar özür dilerim...
ozerx

kişi bu mesajı beğendi.

ozerx ozerx Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 23 / 78
  • Ticaret 7, (%100)

Hocam kusura bakmayın, konu amacından saptı da bu benim son mesajım tekrar özür dilerim...

önemli değil hocam :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al