wmaraci reklam

Devlet, Resmi "Twitter Timi" Kurdu!

30 Mesajlar 3.220 Okunma
wmaraci reklam

AhmetTokyuz AhmetTokyuz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet Programcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

EpicZ adlı üyeden alıntı

helal olsun devlete

Artık destekleme zamanı diye düşünüyorum.

mbssahin adlı üyeden alıntı

İyi de amaç ne? Anlayamadığım bu.

Amaç; burada devlet'in herhangi bir sistemine kim, neden ve ne şekilde saldırı düzenleyebilir. Çünkü, sen sisteme sızdığın anda sanıyor musun ki, anlaşılmıyor ? O kadar basit değil bu işler, neden redkek'in sesi çıkmıyor ? Kaç tane devlet sitesinden index alabilmişler ? Sürekli pingleyerek sunucu yorarak, siteyi hacklediğini düşünemezsin. Gidersin internet cafe'ye, açarsın 30 tane PC, başlarsın bir siteye pinglemeye ondan sonra Hosting firması direkt olarak zarar gelmemesi için erişimi kapatır.

Ek Olarak:

kerimg adlı üyeden alıntı

gelecekte siber savaşlar başlıycak bunun göstergeleri bunlar ayyıldız tim yanımızdadır

Ayyıldız Tim'e gerekli destek verilmiyor, verilmemesi aslında bir taraftan iyi, neden diyeceksen eğer, rant sağlamak isteyen insanlar var. Takip ediyorsan eğer, az çok bunları bilirsin. İfşaya gerek yok.:rolleyes:

wmaraci
reklam

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Ahmet Tokyüz adlı üyeden alıntı

Amaç; burada devlet'in herhangi bir sistemine kim, neden ve ne şekilde saldırı düzenleyebilir. Çünkü, sen sisteme sızdığın anda sanıyor musun ki, anlaşılmıyor ? O kadar basit değil bu işler, neden redkek'in sesi çıkmıyor ? Kaç tane devlet sitesinden index alabilmişler ? Sürekli pingleyerek sunucu yorarak, siteyi hacklediğini düşünemezsin. Gidersin internet cafe'ye, açarsın 30 tane PC, başlarsın bir siteye pinglemeye ondan sonra Hosting firması direkt olarak zarar gelmemesi için erişimi kapatır.

Ek Olarak:

Ayyıldız Tim'e gerekli destek verilmiyor, verilmemesi aslında bir taraftan iyi, neden diyeceksen eğer, rant sağlamak isteyen insanlar var. Takip ediyorsan eğer, az çok bunları bilirsin. İfşaya gerek yok.:rolleyes:

Peki anladım.

Bir de Bursa - İzmir meselesi nedir?
Yani Bursa'nın İzmir'e göre ne artısı var?

AYT'ye destek mestek verilmesin zaten. Dediğiniz gibi büyük rant var. TürkGüvenliği için ne diyorsunuz?

Abateknik Abateknik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Ticaretle uğraşıyorum
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 11 / 35
  • Ticaret 27, (%100)
Hiç bir devlet yada hükümet profesyonel hackerlarla savaşamaz.Bu hele ki bizim gibi ülkelerde hiç olmaz.Sen önce sisteminin açık vermesini engelleyeceksin.Kaybettiğin verilerin paylaşıldığı platformları engelleyerek hiç bir sonuca varamazsın

• Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Peki anladım.

Bir de Bursa - İzmir meselesi nedir?
Yani Bursa'nın İzmir'e göre ne artısı var?

AYT'ye destek mestek verilmesin zaten. Dediğiniz gibi büyük rant var. TürkGüvenliği için ne diyorsunuz?

Bursa - İzmir konusunda ki cevabımı burada belirttim.

Ahmet Tokyüz adlı üyeden alıntı

Bursa'nın İzmir'e göre artılarını hemen söylüyeyim sana;

Türkiye'de 2 firmanın sahip olabildiği sertifikalardan 1'si Bursa'da DGN Teknoloji Datacenter, Servis Sağlayıcı, ISP, Türkiye Bursa Datacenter
Bu firma Türk ******* bile birlikte Türkiye'de 2. bir firma. İstedikleri takdirde ağ döşeyip, internet hizmeti verebilirler. Böyle bir firma henüz yok. Yaptıkları işlere bakarsan zaten anlayacaksın.

2.si ise Litera Grup firması. Bu firmanın çok artısı var DGN Network olduğu gibi, hem Üniversite'ye destek sağlıyor, kampüs içerisinde ofisleri mevcut, hem de yazılımlarını dünya ya pazarlıyorlar. Sahibi ise Osman Akın Bisiad ve BTSO Bilişim Konseyi Başkanıdır. Yakın bir zaman da Uludağ Üniversitesinde Bilgilendirme ve Ar-Ge günleri etkinlikleri düzenleyerek, genç beyinlere faydalı bilgiler aşılıyorlar. Potansiyel olarak Bursa çoğu yerden önde gelir. Büyük ve dünya pazarında ki çoğu firma Bursa'dadır, sanayi kenti olmasıda büyük bir pay sahibidir.

Türk Güvenliği konusunda durumlar çok ciddi ilerleme kaydetti. Özellikle son yapılan işlerden sonra, gerçekten çok büyük kademe kaydedildi. Herkes Türk *******'un satıldığını konuşurken, kimse kalkıpta 2. Uydumuzu konuşmadı. Güvenlik aslında çok geniş bir kavramdır. Hiç bir zaman, hiç bir devlet öyle hacker istediği zaman istediği dosyaya erişim sağlayıp, istediği belgeyi kolaylıkla yayımlayabilecek kadar rahat hareket edemez. Redkek'in neden kendi sitesinde belgeleri paylaşmayıp, google sunucuları üzerinden belgeleri paylaşım yapıyor ?

Siz gerçekten bu adamların bir şeyleri yapabildiğini düşünebiliyor musunuz ?

wmaraci
wmaraci

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Cevabınız için teşekkür ederim. Bunları ilk defa duyuyorum.
Türk Güvenliği derken;Türk güvenliği (tg) hack gurubunu kast etmiştim :)

• Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Abateknik adlı üyeden alıntı

Hiç bir devlet yada hükümet profesyonel hackerlarla savaşamaz.Bu hele ki bizim gibi ülkelerde hiç olmaz.Sen önce sisteminin açık vermesini engelleyeceksin.Kaybettiğin verilerin paylaşıldığı platformları engelleyerek hiç bir sonuca varamazsın

Türkiye Cumhuriyeti Devletini bu kadar küçümsemeniz yanlış bir tavır. Doğru olsa dâhi yanlış. Bizim gibi ülkeler dediğin, Suriye Elektronik Ordusunu duymadınız sanırım ? Bazen, devlet yapsa bile olayları, yasa dışı örgüt tarafından yapıldı diye göstermek zorunda, çünkü göstermezse diplomatik krize sebep verebilir. Bu sanıldığında da büyük bir olaya sahne olur ve şu durumda bunu kimse kabul etmez, edemez.

Ek Olarak:

Cevabınız için teşekkür ederim. Bunları ilk defa duyuyorum.
Türk Güvenliği derken;Türk güvenliği (tg) hack gurubunu kast etmiştim :)

Rica ederim;

TG Grubu hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim, o yüzden bilgimin olmadığı konular da yorum yapmaktan kaçınmaktan yanayım.

• Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 11 / 35
  • Ticaret 27, (%100)
Gerçekleri konuşmak küçümsemek anlamına gelmez Ahmet.Suriye Elektronik ordusu kurmuş olabilir ama daha silahlı ordusuna hakim olamıyor.Generallerinin yarısı orduyu terk edip muhaliflere katıldı.Yazdıklarından anladığım kadarıyla hükümeti çok tutuyorsun saygı duyarım ama bu senin işe objektif bakmanı sanırım biraz engellemiş.Ülkemize kurulan füze kalkanın yazılımı bile bizde değilken,İncirliğe yaklaşamıyorken biz ve bizim gibi ülkeler kelimesine bu kadar şaşırman pek doğru değil

• Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Abateknik adlı üyeden alıntı

Gerçekleri konuşmak küçümsemek anlamına gelmez Ahmet.Suriye Elektronik ordusu kurmuş olabilir ama daha silahlı ordusuna hakim olamıyor.Generallerinin yarısı orduyu terk edip muhaliflere katıldı.Yazdıklarından anladığım kadarıyla hükümeti çok tutuyorsun saygı duyarım ama bu senin işe objektif bakmanı sanırım biraz engellemiş.Ülkemize kurulan füze kalkanın yazılımı bile bizde değilken,İncirliğe yaklaşamıyorken biz ve bizim gibi ülkeler kelimesine bu kadar şaşırman pek doğru değil

Hükümeti çok tutmuyorum, ben sadece olanı söylüyorum. Siber ordu ile Silahlı orduyu bir tutmak bana göre yanlış. Silahlı ordusuna hâkim olamıyor diye bir şeyin olduğunu sanmıyorum, asker'e vur emrini verirsin vurur. Generaller yarısı dediğin zaten Suriye kaç milyonluk ülkeki ordunun mevcudu kaç olsun. Bugüne kadar Türkiye uydudan bir haberken, şuan 2 adet uydumuz uzayda bulunuyor. Tübitak kendisine işletim sistemi yazabiliyor, tank, helikopter yapabiliyoruz. Aselsan artık kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Hükümet'e destek olmuyorsak, köstekte olmamalıyız.

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Biz insanların yaşam tarzlarına özellerine karışmayızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

ChuckBartowsKi

• Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 11 / 35
  • Ticaret 27, (%100)
Suriyede şuan ne siber nede silahlı hiçbirşey kalmadı.Suriyenin nüfusuyla generaller arasında nasıl bir bağlantı kurdun anlayamadım.Uydu konusu ayrı bir olay zaten.Uydumuzu kendimiz yapmıyoruz bu birincisi.İkincisi genel kültürünü gerçekten takdir ettim ve sende görmüşsündürki Hindistan bile marsa gitti.Uydu falan artık kolay şeyler.Tank helikopter diyorsun,terörle mücadelele çığır açan ( Siirtte askerliğim yaptım ve gözümle gördüm ) Kirpi araçları çok iyi giderken üretimi durdu.Aselsan dersen intiharların arkasını falan biraz araştır derim.Aynen sana katılıyorum.Hükümete kimse köstek olmamalı.Desteğe zaten ihtiyacı yok Barrack Obama varken

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al