wmaraci reklam
lidertakipci

iPhone 5 vs HTC One

12 Mesajlar 2.418 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Selam,

Uzun süredir Android işletim sistemli cep telefonu kullanıyorum. iPhone'a yabancı değilim. İlk çıktığı dönemlerde iPhone 3 kullanmıştım. Yani adaptasyon konusunda her iki sisteme de sıkıntı yaşamayan biriyim.

Her ikisininde artısı ve eksisi var bana göre. Yarın ya da sonraki gün birini almayı düşünüyorum.

iPhone 5s ve 5c kesinlikle almayacağım. HTC'yi sadece beats audio özelliği nedeniyle ihtimallerim arasına aldım. iPhone'un cihaz kalitesi ve yapısı nedeniyle ihtimallerim arasında. S4, note 3 ise ihtimal dahilinde bile değil.

Bu konuda siz ne dersiniz? iPhone 5 ve Htc one kullanan arkadaşlar varsa artı ve eksilerini kendi ağızlarından duymak isterim.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Htc one alt komşumda var az bir inceledim oldukça hızlı bir telefon renkleri flnda oldukça güzel ama iPhone insan bir çekiyor nedense galiba kalitesi yüzünden ayrıca htc almanı tavsiye etmem firmanın gittikçe battığı yönünde bir sürü haber var etrafta
polloshermanos

kişi bu mesajı beğendi.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Böyle bir karşılaştırmanın yapılması bana göre yanlış hangi donanıma sahip olursa olsun android olduktan sonra cihazın pek bir önemi kalmıyor

OkanSaglam OkanSaglam www.okansaglam.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)
Gecen hafta htc one'imi satip iphone 5c aldim. @tikkafali olaya tarafli bakiyorsun. Htc one evet cok iyi telefon ozellikle ses kalitesi harika diyebilirim. Donanim olarak iphone dahil bir cok telefondanda ustun bir telefon. Cok guzel alinabilecek telefon fakat iphone kadar stabil ve rahat degil. Bir zamanlar iphone kullandigini belirtmisin, iphone kullandiysan rahatligini falanda bilirsin iphone 5 ile o kullandigin telefonun cok daha iyi ozellikli halini kullanmis olucaksin. Diger bir yandan bakicak olursak telefonun ikinci el piyasasi vasat durumda, telefoncular almak istemiyor, alicak olanlar ise sana cok dusuk fiyatlar verirler. Kisaca sana bunlari soyleyebilirim dostum suan mobildeyim ve metrobusteki dolulukla bu oldu. Sormak istedigin bisi olursa sor cevaplarim.

wmaraci
wmaraci

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)
HaTiCe kullanmadım ama samsung'un androidli modellerinin çoğunu kullandım diyebilirim 10 gün kadar önce iPhone 5 aldım iyikide almışım diyorum telefon gerçekten çok stabil ve akıcı kullanımı oldukça rahat iOS 7 güncellemesi de gelmiş daha bi harika olmuş şarzının androide göre iki kat uzun gittiğini söyleyebilirim iOS makinayı hiç yormuyor 3D birkaç oyun oynadım telefonda gözle görülür bir ısınmada olmadı. Sözün kısası iPhone al derim

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)

Okan Sağlam adlı üyeden alıntı

@tikkafali olaya tarafli bakiyorsun

hocam taraflı değil de :) bende note 2 kullanıyorum belirttiğiniz gibi donanım olarak harika cihazlar ama yazılım maalesef donanımsal özellikleri de kullanılamaz hale getirebiliyor o yüzden ios öneriyorum :)

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
HTC mi yoksa Samsung'mu deseydin HTC diyebilirdim ancak bu iki telefon bence kıyaslanamaz tabi ki iPhone 5.

alkan alkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 30 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Benim iphone 5'im vardi, gerek ios 7 ile donma cokme ve resetleme sorunu beni deli etti. Hele o meşhur iphone zil sesini değiştirmişler, ios 7 ios 6 kadar stabil değil, bunu söylemek isterim beni bunalttı, ios 7 ile çok sıkıntı yaşamaya basladim, telefondan ısınma şarj sorunu sarjim.internet kapalı iken bile ogleyi zor çıkarıyordu. Daha önce samsung aldım ama toplam 20 gün kullandım. Sonra yine iphone döndüm. Samsung donanımı dokunatigi stabilizesi sifir... Ancak ünlü ios hacker grubunun ios 7 çıktıktan dediği sonra gibi (jailbreak için çalışıyorlar, iosa katkıları çok) artık androide geçme zamanı geldi.
Bende öyle dedim beni deli etti ios 7 hiç stabil değil, onu geç ios 7 çıkmasına bir hafta kala ios 6 da donma cokme olmaya başladı.
Ben ios u birkatim, HTC aldim kalitesi iphone kadar diyebilirim. Hele androidde bu kadar stabil olması kendisini vazgeçilmez yapiyor...
Yine sen bilirsin ben iphone 5'i satıp htc one aldım

EnesveBlogu EnesveBlogu Eyi olur zaar.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 30 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
HTC One'ı kullanmış ve one'dan sonra iphone 5'e geçmiş biri olarak ben kesinlikle iphone 5 derim. Htc one'nın kasa yapısından dolayı telefon çok ciddi ısınıyordu. Güncelleme ile düzeltileceği söylense de malesef el yakmaya devam ediyordu.

Bir sürü sorun başladı. Önce ısınma ardından telefonun şarj süresinin ciddi ciddi azalması ve 1 günü çıkaramayışı ardından gariptir belki de bilmiyorum ama o müthiş hoparlörlerin sesinin gittikçe kısıldığını farkettim.

Belki okan da bana katılacaktır bu konuda. Bunu birkaç kişiden duyunca bir sorun olduğunu düşündüm. Velhasıl android ne kadar kendini geliştirse de asla iphone stabiletesini veremiyor. Şarjı sömürüyor o işletim sistemi.

İos 7'yi birçok kişi beğenmedi ama ben bu yeniliğe açıkçası hayran kaldım. En son yazılımla çok akıcı olmuş ve neredeyse hatasız çalışıyor. Ben iphone 5'den çok memnunum gerçekten parasını hakeden belki de tek telefonlar iphone'lar. Ben yıllarca android kullandım ama hep bir ön yargıyla bakardım iphone'a. O para o küçücük ekrana verilir mi diye ama gerçekten veriliyormuş :) Tercih size kalmış.
OkanSaglam polloshermanos

kişi bu mesajı beğendi.

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
İncelemelerimden sonra iphone'da karar kıldım. Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkürler efenim. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al