wmaraci reklam
lidertakipci

Geliyoo.com 'dan yeni bir özellik geliyor.

11 Mesajlar 2.981 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Kullanıcı şikayetlerinin en önemlisi CopyRight yani (Telif Hakkı) sorunu bu sorunun onune geçmek ve kişisel verileri güvenlik altına alarak kişilerin isimlerini uygun olmayan sitelerde çeşitli yollarla yayınlayan sistemlerin artık internet ortamında gorunmez olmasını sağlayabileceğiz. Bir örnek ile anlatmak gerekirse.

Kullanıcı'nın TC Kimlik numarası kişisel dilekçesi ve rahatsızlık duyduğu siteyi bildirmesi üzerine Browser içerisinde yapılacak taramada daha önceden sisteme kaydedilmiş bir "isim ve soyismi" yada şirket adını ve/veya haberi "Buğulu bir hazne içerisine alarak diğer kullanıcıların görmesini engelleyebileceğiz. Böylece kişi hak ve hürriyetini kısıtlayıcı, zedeleyici ve kişinin hayatını olumsuz etkileyebilecek bir çok etkeni ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

Türkiye'de yıllardır süre gelen bir sorun bu aslnda, insanların kişisel hayatlarını olumsuz etkileyebilecek basın bildirileri, asılsız haberler, gerçek dışı hakaret ve sylemler bir çok kişinin psikolojisini bozarak hayatını idame etmesinde olumsuz nedenler oluşturuyor.

Bir insanın aile yapısını, kültürünü, dinini, düşüncesini veya hayat düzenini hiçe sayarak bir çok kişinin çeşitli yorumlar yaparak olumsuz yönde gelişmelere yaşamasına neden olabiliyor. Çekememezlik, kıskançlık, fesatlık ve ciddi biçimde çıkarcı davranışlar neticesinde günümüzde bunu görmemiz mümkün. İnsanları birbirine düşüren neden ise ön planda olma arzusu, para, yüksek mevki hırsı ve daha sayabileceğimiz pek çok neden bulunuyor.

Bu kişilerin amacına internet yoluyla ulaşmasına engel olmak için ve Türk kültürüne, islama, hayatın akışına ve şeytanca fikirleri ile insanların yaşam alanlarına müdahale eden kişileri elimizden geldiğince engelleyerek amaçlarına ulaşmak için bizi ve çalışmalarımızı kullanmasına engel olmayı planlıyoruz.

Bu fikri "Telif Hakkı" uygulamalarında da geliştirerek Video, fotoğraf, içerik, makale ve daha bir çok unsurda kullanmayı düşünüyoruz. Geliştirmelerimiz browser üzerinde devam etmekte. Sizlerinde destekleri ile iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Çok yankında yeni gelişmelerle karşınızda olacağız.

Kaynak: http://forum.geliyoo.com/teknoloji-haberleri/61634-geliyoo-com-da-yenilikler-hiz-kesmeden-devam-ediyor.html
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Çok güzel bir çalışma olacağına eminin.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ozgurblog.net/

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Gayet güzel bir çalışma olur ama insanları , farklı tarayıcılardan vazgeçirmez sanırım :rolleyes:
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Çok güzel bir çalışma olacağına eminin.

Daha güzel çalışmalar ortaya koyarak blobal de bir çok kişinin bu çalışmalar sayesinde faydalanmasını amaçlıyoruz. Dilerim Türkiye'ye layık olan güzel bir tarayıcıyı sizlere sunabiliriz. Eksiklerimiz elbette olacaktır ancak sizlerin olumlu eleştirileri ve destekleri ile daha iyi yerlere geleceğiz.

Ek Olarak:

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

Gayet güzel bir çalışma olur ama insanları , farklı tarayıcılardan vazgeçirmez sanırım :rolleyes:

Türkiye'de Geliyoo Browser'ı kullanan kişilerin başka bir tarayıcıya yada programa ihtiyaç duymadan tüm işlemlerini gerçekleştirebilir hale getireceğiz. Böylece kullanıcıların bizi kullanması için bir çok nedeni olacak böylece Türkiye'de milli bir çalışma ile ülkemizin global değerler kazanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Dilerim bu konuda sizlerde yanımızda olursunuz. Paylaşımızın için teşekkürler.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

Daha önceki milli işletim sistemi hakkında görüşlerimi belirttim. Başka tarayıcılardan vazgeçmek biraz kalite ve bilinçlenme ile alakalıdır. Örn firefox kullanıyordum asla vazgecmem dedim şimdi chrome kullanıyorum. Gerekli tanıtım ve çalışmalar yapıldıktan sonra neden olmasın?
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ozgurblog.net/

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Pardus'u yakından takip ediyorum Tübitak projelerinin en başında geliyor ancak sorun şu ki ilerleme kaydetme konusunda ciddi bir sorun var sanırım, bir ara değerli mühendis arkadaşlarımıza gereken desteği artık vermeyeceklerini belirttiler şimdilerde ise sanırım yeniden bir süreç başlattılar. Allah hayırlısını versin inşallah.

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Bu bölüme ne zaman girsem bu site ile ilgili bir başlık görüyorum . Sadece beni rahatsız ettiğini söylemek isterim . Ve başlıklar birbirinin neredeyse aynısı . Ara.com.tr ve geliyoo.com dan başka başlık yok neredeyse . Adminlerin bu işe el atmasını rica ediyorum , en azından diğer paylaşım yapan arkadaşların konuları altlarda kalıyor .

Sitenize daha öncede yorum yapmıştım , siteniz kimse söylemesede çok kalitesiz . Bu kadar öveceğinize oturun adam akıllı bi arama motoru yapın . Ara.com.tr yi açıkçası biraz iyi buluyorum fakat bing , yandex bile daha doğru düzgün arama motoru yapamadılar .

Siz browseri şunu bunu bir kenara bırakın önce temiz bi tasarım yapın . Sonra algoritmanızı düzeltin . Dil sorununu halledin . Sonrada bu bölümü gereksiz doldurmayın . Herşey kendiliğinden halolacaktır .
isousluer grdiyan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

lhteam adlı üyeden alıntı

Bu bölüme ne zaman girsem bu site ile ilgili bir başlık görüyorum . Sadece beni rahatsız ettiğini söylemek isterim . Ve başlıklar birbirinin neredeyse aynısı . Ara.com.tr ve geliyoo.com dan başka başlık yok neredeyse . Adminlerin bu işe el atmasını rica ediyorum , en azından diğer paylaşım yapan arkadaşların konuları altlarda kalıyor .

Sitenize daha öncede yorum yapmıştım , siteniz kimse söylemesede çok kalitesiz . Bu kadar öveceğinize oturun adam akıllı bi arama motoru yapın . Ara.com.tr yi açıkçası biraz iyi buluyorum fakat bing , yandex bile daha doğru düzgün arama motoru yapamadılar .

Siz browseri şunu bunu bir kenara bırakın önce temiz bi tasarım yapın . Sonra algoritmanızı düzeltin . Dil sorununu halledin . Sonrada bu bölümü gereksiz doldurmayın . Herşey kendiliğinden halolacaktır .

Herkesin bir yorumu olucak elbette ancak forumların amacı dışında kullanıldığını düşünmüyorum, eğer bir duyurumuz var ise bunu forumlar aracılığı ile insanlarında duymasını sağlıyoruz bundan rahatsızlık duymanızı anlayabiliyorum bahsettiğiniz kurum ile ilgili bu güne dek yorum yapmadım bilmediğim bir konuda yorum yapmam doğru değil size de aynısını öneriyorum. Tanımadığını ve bilmediğiniz kişilerin neleri yaptığınıda bilmeden yorum yapmayın. Başlıklar birbirine benzeyebilir ancak içerikler tamamen farklı bu nedenle eğer adminler uygun olmadığını düşünür ise gerekli uyarıyı bizlere yaparlar.

Bahsettiğiniz konular hakkında defalarca açıklama yaptım konuları okuma zahmetinde bulunmak yerine eleştiriyapmayı daha doğru bulmuş olmalısınız ancak sizin için bir kez daha yazayım.

1. Kısım: Arama motoru'nun yeni versiyonu Hadoop, Nosql ve java teknolojileri kullanılarak 2014 yılında yayına hazır hale getirilmesi için çalışılıyor. Bunun için ciddi bir çaba sarfediyoruz.
2.si elbetteki eleştiriye açığız bahsettiğiniz dil sorunu için en az 20 belki 50 kez açıklama yaptım ancak dediğim gibi okumak yerine burdan yazmayı tercih etmişsiniz.
3. sü bir konu amacı doğrultusunda duyuru olarak yayınlanır kullanıcı tepkileri doğrultusunda da amacına ulaşır olumlu tepkiler nedeni ile doğru yolda olduğumuza inanıyorum.
4. sü Dünya'da yapılan binlerce yüzbinlerce yanlış var iken seni sadece bu forumda bu başlık altında açılmış olan bir konunun bu kadar rahatsız etmesi bana tutarlı gelmedi açıkcası. Biz en iyisi olması için çalışıyoruz. En azından çalışıyoruz. Eğer destek olmayı düşünmüyorsan "Köstek" de olma değerli dostum.
5. si Bu forumda binlerce insan var iken neden yanlızca iki kişi ve uzun süredir isimlerini duyduğum bildiğim iki kişi aynı artniyeti her yerde gösteriyor diye merak etmiyorda değilim. Dilerim sözlerimi yanlış anlamazsınız ancak konularımda bulunmazsanız, bu ve buna benzer düşüncelerinizi kendinize saklayarak insanları yönlendirmeye çalışmaktan vazgeçerseniz sevinirim.

Eleştirileriniz için teşekkür ediyorum.

iyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Söylediklerinizden dikkate aldığım kısımlara cevap yazayım .

Dünyada yapılan her yanlışı görecek bir teknolojiye veya beyne sahip değilim . Ben sadece ilgili olduğum bir forumda , ilgili olduğum bir bölümdeki yanlışa cevap yazdım . Ki buraya yazdığım eleştiriyi birçok yerdede yapmaktayım .

Klasik tüccar konuşmasını yemiyorum . En iyisi olması için falan çalışmıyorsun . Kısa yoldan köşeyi döneyim derdindesin . Yaptığın siteden belli , bunu istediğin kadar inkar edebilirsin .

Ve ayrıca duygu sömürüsünede karnım yok . Kimseye köstek olacak bir gücüm yok . Destek olduğum projelere gerekli yorumları yazdım , mesajlarımı okuyabilirsin . Ki benim burda yazdığım olumsuz yorum size köstek değil,tam tersine sizi hırslandırır ve size destek olur .

2 kişiden kastın kim bilmiyorum ama biri ben isem , art niyet gösterdiğim mesajlarımı göster . Bende sana detaylıca açıklayayım . Burası madem bir forum , buraya bir konu açıyorsan o konuya burdaki herkesin siz istesenizde istemesenizde mesaj yazma hakkı vardır .

Projenize bu kadar güveniyor iseniz insanların yönlendirileceğinide umursamamanız lazım .
Ben şu an twitter çok kötü bir sosyal ağ desem insanlar emin ol bana gülecektir .

Özetle benim bir art niyetim var ise ,o da zihniyetedir .

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

lhteam adlı üyeden alıntı

Söylediklerinizden dikkate aldığım kısımlara cevap yazayım .

Dünyada yapılan her yanlışı görecek bir teknolojiye veya beyne sahip değilim . Ben sadece ilgili olduğum bir forumda , ilgili olduğum bir bölümdeki yanlışa cevap yazdım . Ki buraya yazdığım eleştiriyi birçok yerdede yapmaktayım .

Klasik tüccar konuşmasını yemiyorum . En iyisi olması için falan çalışmıyorsun . Kısa yoldan köşeyi döneyim derdindesin . Yaptığın siteden belli , bunu istediğin kadar inkar edebilirsin .

Ve ayrıca duygu sömürüsünede karnım yok . Kimseye köstek olacak bir gücüm yok . Destek olduğum projelere gerekli yorumları yazdım , mesajlarımı okuyabilirsin . Ki benim burda yazdığım olumsuz yorum size köstek değil,tam tersine sizi hırslandırır ve size destek olur .

2 kişiden kastın kim bilmiyorum ama biri ben isem , art niyet gösterdiğim mesajlarımı göster . Bende sana detaylıca açıklayayım . Burası madem bir forum , buraya bir konu açıyorsan o konuya burdaki herkesin siz istesenizde istemesenizde mesaj yazma hakkı vardır .

Projenize bu kadar güveniyor iseniz insanların yönlendirileceğinide umursamamanız lazım .
Ben şu an twitter çok kötü bir sosyal ağ desem insanlar emin ol bana gülecektir .
Özetle benim bir art niyetim var ise ,o da zihniyetedir .

Benimde bahsettiğim buydu aslında, zihniyet. Bahsettiğin şeyleri beni tanımadan yazdığın çok açık benim neyin peşinde oldugumu bilmemenden bunu rahatlıkla görebiliyorum. Kısa yoldan köşeyi dönmeyi düşünmüyorum. Allah'a şükür halim vaktim yerinde. Daha fazla bu konu üzerinde konuşmaya gerek oldugunuda düşünüyorum.

iyi forumlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al