freelance iş ilanları

SEO ve SMO hakkındaki sorularınızı cevaplıyorum - BurakSEO

51 Mesajlar 7.647 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Xyzk Xyzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makale Yazarlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Henüz 2 aylık bir sitem var ve 100'e yakın özgün içeriği var. Ama bazıları çok erkenden seo çalışması yapmanın zararlı olacağını düşünüyor. Biraz daha mı beklemeliyim?

Bir de haber sitesi olduğumuz için çok hızlı index'lenmemiz gerekiyor. Bunun için nasıl bir çalışma yaptırtmamız lazım?

wmaraci
reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
alexa backlink listesindeki işe yaramayan backlinkleri nasıl kaldırabilirim?

BurakSEO BurakSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 11, (%100)

Xyzk adlı üyeden alıntı

Henüz 2 aylık bir sitem var ve 100'e yakın özgün içeriği var. Ama bazıları çok erkenden seo çalışması yapmanın zararlı olacağını düşünüyor. Biraz daha mı beklemeliyim?

Bir de haber sitesi olduğumuz için çok hızlı index'lenmemiz gerekiyor. Bunun için nasıl bir çalışma yaptırtmamız lazım?

İç SEO dediğimiz sitenizin kodlamasında ve tasarımında yapmanız gereken ayarları siteye 1-2 içerik girdikten sonra yapmanız gerekmektedir. İç SEO ayarlarınızı yapana kadar sitenizi Google ve diğer arama motorları botlarına kapatınız. Robots.txt dosyanıza Disallow: / komutunu yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar tamamlandıktan sonra Disallow: / komutunu kaldırıp sitenizi pingleyiniz.

Dış SEO dediğimiz tanıtım ve linkleme işlemlerine sitenin iç SEO ayarlarını yaptıktan 2-3 ay sonra başlayınız. İndexlenme hızınız eğer iç SEO ayarlarınız başarılı ise gözle görülür şekilde artacaktır.

Ek Olarak:

HeroTürk adlı üyeden alıntı

alexa backlink listesindeki işe yaramayan backlinkleri nasıl kaldırabilirim?

Alexa veya alexa backlink sadece görselden ibaret. Google veya diğer arama motorları Alexa değerlerinize dikkat etmemektedir. Çünkü Alexa değerlerinde çok basit bir şekilde oynama yapılabiliyor.

Alexa sisteminde görünen backlinklerinizi sadece siz dikkat edersiniz. Bunları kaldırmanın bir yolu yoktur. Bu işe yaramayan Alexa backlinklerinde herhangi bir faydası yoktur.

epsilon epsilon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PC Worm
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Selamlar.

Yaklaşık 5-6 gün önce bir sitede, backlink inşası için bir sorgu çalıştırdım. Ondan sonra backlinklerim arttı ama hitim günlük 13k-14k dan 3k lara düştü. Dün bu linkleri reddetme aracıyla yazdım ve bekliyorum, henüz mesaj gelmedi googledan.

Başka ne yapmalıyım acaba?

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
http://www.istanbul.edu.tr/iugen/ sitesinin anasayfası indexlenmiyor. Uzun süre bakım modu eklentisinde kaldı. cache:www.istanbul.edu.tr/iugen/ şeklinde bakınca da 25 Kasım en son gelmiş yazıyor. Ancak sitedeki yazıların index aldığını görüyorum. Robots.txt dosyasında hata mı yaptım? Google'ın add url servisinden de google gibi getir diyerek de anasayfamı dizine göndermeye çalıştım ancak olmadı.

Ayrıca google'a iügen yazınca ilk çıkan sonuç https'li ancak https'li bir site değil zaten linke tıklayınca bir şey de çıkmıyor. Bu dediğim sorunu nasıl çözerim?

BurakSEO BurakSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 11, (%100)

epsilon adlı üyeden alıntı

Selamlar.

Yaklaşık 5-6 gün önce bir sitede, backlink inşası için bir sorgu çalıştırdım. Ondan sonra backlinklerim arttı ama hitim günlük 13k-14k dan 3k lara düştü. Dün bu linkleri reddetme aracıyla yazdım ve bekliyorum, henüz mesaj gelmedi googledan.

Başka ne yapmalıyım acaba?

Link bıraktığınız sitelere girip linkleri kaldırmayı deneyiniz. Kaldırdıktan sonra o sayfaya pingomatic.com aracılığı ile ping yollayınız. Siteniz toparlanır lakin bu 1-2 ay bile sürebilir.

ismailTurgut ismailTurgut Eski adı: sadecefullindircom Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek marketci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Arkadaş siteme bir yerde seo yaptırdım ama ne derece ve nasıl acaba ve ne yapmam lazım imzamdaki site

www.kolaylink.net

rasimgel rasimgel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar hiç bir değişiklik yapmadığım halde sitemin hiti birden çok düştü yeni algoritma yüzünden olduğunu düşünüyorum yeni algoritma hakkında nereden bilgi edinebilirim veya biraz bilgi verir misiniz?

www.rasimgel.com

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Şu siteyle alakalı önerileriniz ne olurdu?

✂------------------------

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba , Siteyi açalı 1 ay olmuştu , ve 300 400 lük hitten sonra , 5k 6k ve 12K hitlere kadar çıkmıştım.Bir gece saat 12 gibiydi , alexa güncellendi ve 3 olan backlink 15 oldu ve alexa sıralamasında 1milyon küsürken 800 binlere düştüm ve TR de 8 binlere düştüm , yani bunda sorun yok ama 110 kişi online iken birden 8 10 online düştü ve bir baktım tüm sıralamardan düşmüşüm , 1.sayfadaki kelimelerim 6.sayfaya kadar düşmüş..Ve google ile baktım spamlama sitemde bulunmuyor.Ben her konu açtığımda google gibi getir'i kullanıyordum ve birisi her konuda google ile getir kullandığım için o yüzden bir nevi ceza olabilir dedi , şimdi sitemde günlük 300 500 arası tekil hitim var, 12 binlerden 300 500 'e düştüm sizce sebebi ne olabilir ? Birde sitemde adcash reklamları bulunmakta ve bu yüzden bir ceza olabilir mi ? Ad*lt reklamlar yer vermedim zaten , bu %85 lik hit kayıbım sebebi sizce ne olabilir ?

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al