freelance iş ilanları

Yandex mi Google mı?

50 Mesajlar 12.225 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mcr4pisback mcr4pisback Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 22.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Seo&Webmaster
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad K** B**
    • Mesajlar 214
    • Beğeniler 23 / 61
    • Ticaret 7, (%100)
    Google , çünkü yandex daha iyice gelişmeden kendini reklamlara boğdu prim yapmaya çalıştı ilk dönemlerde iyiydi oysaki.

wmaraci
    reklam

fearmusa fearmusa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 05.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum Aksaray
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 139
    • Beğeniler 3 / 11
    • Ticaret 0, (%0)
    Abi herkez guzel yandexe atifta bulunuyor, yandex daha cocuk yasta google eegenlikten cikacak koca asam oldu, aradaki farki gozardi ediyosunuz, bence yandex iyi calisiyo, ve aya iyi seviyede, google bile siteleri tam almiyo, ping mantigi hep googke uzerine kurulu, kimse yandex ping kullanmiyo ! Sonra bot gelmiyo diyo.

Bemim sitemde olmadi gereken max 500 link var, google 2260 yandex 300 kusur gosteriyor... Ben her konu sonrasi pingliyirum ve botlar gelio. Kendi kendine biraktiginda,title degisimini 2 hafta sonra algiladi, pinglemeye basladim bu sefer baktim 1 di 2 idi derken buyuk bolumunu degistirdi linklerin, google hale silmedi eski linkleri, o kadarda robots.txt den engelledim. 2 haftadir silecek beyfendi googke, yandex iyi yani...

Googke vazgecilmez degil anlamali... Bende surekli googleden giriyorum fakat yandexin yeri ayri. Yandexinde google gibi sunucusu olsa bence gecebilecek kapasiteye sahip.

Bak bing vardi, yandex sonra parladi bingi solladi. Herkez arama motoru ciksin goofle gibi olsun derdinde. Buyrun sizde acin googlenin 10 da 1 hizina ulasin elimdeki telefonu verim... Hetkese atifta bulunmayin MANTIK kurun....

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
    • Üyelik 09.03.2012
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek Bilgi İşlem
    • Mesajlar 240
    • Beğeniler 18 / 84
    • Ticaret 0, (%0)
    yandex e ilk zamanlar olumlu baksam da fikrim değişti adamlar virüs gibi her programın altında yandex kurdurmaya yandex ana sayfa yaptırmaya çalışıyor insanları zorla kullandırtmaya çalışarak bir yerlere gelinmez kendi irademle kullanırım ya da kullanmam bu şekilde çalışan bir firma zaten pekte ilerleyebileceğini hiç sanmıyorum.

onurkoseler onurkoseler Game Developer Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 20.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek #
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad O** K**
    • Mesajlar 383
    • Beğeniler 84 / 90
    • Ticaret 4, (%100)
    Yandex çok açığı bulunan bir sistem, ayrıca kafasına göre açılıp kapanması beni uyuz ediyor. Google hem şirket olarak kaliteli olup hemde dünya üzerinde hiç kapanma sıkıntısı yaşamayan tek firmadır bu yüzden cevabım Google.

wmaraci
    wmaraci

Timur Timur Porsuk Medya Kullanıcı
    • Üyelik 01.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Kartograf
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad T** G**
    • Mesajlar 346
    • Beğeniler 73 / 72
    • Ticaret 0, (%0)

Untouchable adlı üyeden alıntı

yandex e ilk zamanlar olumlu baksam da fikrim değişti adamlar virüs gibi her programın altında yandex kurdurmaya yandex ana sayfa yaptırmaya çalışıyor insanları zorla kullandırtmaya çalışarak bir yerlere gelinmez kendi irademle kullanırım ya da kullanmam bu şekilde çalışan bir firma zaten pekte ilerleyebileceğini hiç sanmıyorum.

Zorla yapılan bir şey yok aslında. Tamamen bizim milletin PC bilgisiyle alakalı. Next Next diye program mı kurulurmuş :-P

onurkoseler adlı üyeden alıntı

Yandex çok açığı bulunan bir sistem, ayrıca kafasına göre açılıp kapanması beni uyuz ediyor. Google hem şirket olarak kaliteli olup hemde dünya üzerinde hiç kapanma sıkıntısı yaşamayan tek firmadır bu yüzden cevabım Google.

Kapanma sıkıntısından kastınız nedir acaba ?

www.porsukmedya.com

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
    • Üyelik 14.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek PR, Muhasebe
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** Ş**
    • Mesajlar 806
    • Beğeniler 361 / 151
    • Ticaret 1, (%100)
    Ben ne bileyim, Yandex miyim? :D

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

devgezegen devgezegen WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek girişimci
    • Mesajlar 20
    • Beğeniler 2 / 5
    • Ticaret 0, (%0)
    Bence bir sure daha google, yandex tam olarak sistemini oturttugunda kullanmayi dusunuyorum.

sezaiacima sezaiacima WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 28.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Çağrı merkezi
    • Konum Şanlıurfa
    • Ad Soyad S** A**
    • Mesajlar 508
    • Beğeniler 33 / 58
    • Ticaret 1, (%100)
    Yandex Türkiye'de o kadar da rağbet görmüyor. Piyasaya sonradan girmesi cok kötü oldu. Ama girişinden sonra arama motorlarının yüzde 1lik kısmını kapsaması hiç de azımsanacak bir özellik değil. Ben her zaman google taraftarıyım. Yandex çok geliştirilmesi gerek. Çünkü Türkiye burası ve insanın aklına neden google'dan vazgeçeyim gibi bir soru yer alıyor.

Timur Timur Porsuk Medya Kullanıcı
    • Üyelik 01.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Kartograf
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad T** G**
    • Mesajlar 346
    • Beğeniler 73 / 72
    • Ticaret 0, (%0)

sezaiacima adlı üyeden alıntı

Yandex Türkiye'de o kadar da rağbet görmüyor. Piyasaya sonradan girmesi cok kötü oldu. Ama girişinden sonra arama motorlarının yüzde 1lik kısmını kapsaması hiç de azımsanacak bir özellik değil. Ben her zaman google taraftarıyım. Yandex çok geliştirilmesi gerek. Çünkü Türkiye burası ve insanın aklına neden google'dan vazgeçeyim gibi bir soru yer alıyor.

Yandex'in Türkiye payı (Statcounter 2013 Aralık verilerine göre) %2 dir. 2 Yılda %2lik seviyeye ulaştılar. Büyük bir başarıdır bu.

İlgili grafiği buradan değiştirebilirsiniz.

Neden Google'dan vazgeçeğim sorusunun cevabı ise burada : http://promo.yandex.com.tr/neden/

www.porsukmedya.com

Kochevnik Kochevnik WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 29.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek tekstil
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad U** D**
    • Mesajlar 3
    • Beğeniler 0 / 2
    • Ticaret 0, (%0)

onurkoseler adlı üyeden alıntı

Merak ettim yandexin ne açığını gördünüz? Yandexte tits değerini çıkarmak, google pagerank yükseltmekten daha zordur.Bunu yillardir sape,ggl,rotapost,miralinks gibi sitelerde rusca sitelerimi pazarlayarak yaptigim tecrubelerime dayanarak soyluyorum. Yandexin siteleri google a oranla az ziyaret etmesi onu kotu bir arama motoru yapmaz aksine bu sekilde ortadan haksiz rekabeti kaldiriyor.En basit bir sekilde aldiginiz backlinkler yandex webmaster toolsta minimum diyorum 1.5 ay sonra ortaya cikmaya basliyor.Ornek olarak hacklink yapan biri yandexte google a oranla hizli bir sekilde yukselemez.Buna ek olarak ben google forumunda onlarca kez hacklink yapan kisileri sikayet etmeme ragmen hicbir sekilde dikkate alinmadi.Ancak yandexe yaptigim bildirimlerin geri donusu ve yaptirimlari özellikle bu konuda cok hizli.

Yine son zamanlarda yandex cok radikal kararlar aldi.Turkiyede belki bilinmez ama ornegin ticari amacli alinan backlinklerin haksiz rekabete yol actigini belirtip, bu yeni yıl ile birlikte ticari kelimeler üzerinden alınan backlinklerin algoritmada hicbir sekilde bir anlam tasimayacagini belirtti.(Bu tabi ilk olarak Moskova ve çevresindeki ticari kelimeler için geçerli) Yani artık herkes hakketiği kısmeti alacak.

Asil sorulmasi gereken soru Yandex Turkiye pazarina neden girdi.Basarili olamayacagi cok belliydi.O kadar verilen emek ve harcamalardan sonra %2 bana göre başarı sayılmaz.Onun yerine Ukrayna ve Belarus pazarına ağırlık verebilirdi.Yandexin Ukrayna pazarinda bile kullanma orani %43.Hadi diyelim Ukraynalilarin Ruslara bakis acisi belli o yuzden boyle oldu ama Belarusta bile %50lerde. Rusyada bile Google' a karşı ezici bir üstünlüğü yoktu.

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al