wmaraci reklam
lidertakipci

Acaba ben mi işi yanlış yapıyorum ya da benim bilmediğim noktalar mı var?

28 Mesajlar 3.104 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fastbayi fastbayi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%50)

yunusdonmez adlı üyeden alıntı

bu yatırımı nasıl yapıcam neyle sağlıcam şimdi gördüğüm kadarıyla herkez web sitesi yapıyor tabi webmasterları onlardan ayıran çizgiler var tatışılmaz fakat web tasarım sektörünün 7-8 yıl ilersini ben göremiyorum en son türktelkom web sitesi hediye ediyordu artık web siteleri kampanya olarak verilir hale gelmeye başladı düşünceniz nedir?

Webtasarim' alanı Bitti diyemem çünkü hala devam edenler var. ama gelecegi olacagına inanmıyorum.
şuan bile çeşit çeşit firmalar ortaya çıktı aşırı bi şekilde artıyor gün geçtikçe ve kampanya üstüne kampanya. Maddi durumunu bilmiyorum. Kendine yatırım yap derken Kendinin sevecegi kendi aklının erdigi işleri yapmanı anlatmak istedim.Kendine sınır koyma. illa webtasarımcı olucaksın diye birşeyde yok. Farklı uğraşları işleri dene birde. Çevrendeki saygı değer büyüklerin varsa onlardan destek al.
yunusdonmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yunusdonmez yunusdonmez Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

fastbayi adlı üyeden alıntı

Webtasarim' alanı Bitti diyemem çünkü hala devam edenler var. ama gelecegi olacagına inanmıyorum.
şuan bile çeşit çeşit firmalar ortaya çıktı aşırı bi şekilde artıyor gün geçtikçe ve kampanya üstüne kampanya. Maddi durumunu bilmiyorum. Kendine yatırım yap derken Kendinin sevecegi kendi aklının erdigi işleri yapmanı anlatmak istedim.Kendine sınır koyma. illa webtasarımcı olucaksın diye birşeyde yok. Farklı uğraşları işleri dene birde. Çevrendeki saygı değer büyüklerin varsa onlardan destek al.

ilginiz için size ve diğer mesaj atan arkadaşlara teşekkür ederim

fastbayi fastbayi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%50)

ilginiz için size ve diğer mesaj atan arkadaşlara teşekkür ederim

Asıl ben teşekkür ederim :)
yunusdonmez

kişi bu mesajı beğendi.

Bityavrusu Bityavrusu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 6 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

bu yatırımı nasıl yapıcam neyle sağlıcam şimdi gördüğüm kadarıyla herkez web sitesi yapıyor tabi webmasterları onlardan ayıran çizgiler var tatışılmaz fakat web tasarım sektörünün 7-8 yıl ilersini ben göremiyorum en son türktelkom web sitesi hediye ediyordu artık web siteleri kampanya olarak verilir hale gelmeye başladı düşünceniz nedir?

Programcı olarak kendini neden web tasarım ile sınırlıyorsun ki ?
Türk bayan bir yazılımcı microsoftta 2009 da yazılım geliştirmede 3 cü 2012 de 1 ci oldu.
Sınırları sen koyarsın, ben bu kadar biliyorum bunu yapabilirim diyorsan yanlış sektördesin

wmaraci
wmaraci

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
ek iş sitemizi takip edebilirsiniz hocam :)

MehmetCevat MehmetCevat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
bilgisayar programcılığı ? alış ozaman düşük maaşla calışmaya bilgisayar mühendisliği hariç hiç bir bilgisayar bölümü yaramıyor ( yazılım mühendisliğide ola bilir ) 2 yıllık ünüversiteler artık liseler ile eş tutuluyor.

tatar59 tatar59 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı sorular sorunlar bendede var. Aslında çok dert yanmak istediğim ancak etrafımda bunları anlattığımda anlayabilcek insan pek yok. Eski bir web tasarım firmasında normal olarak çalışmaktayım. Yaptığımız siteler genelde 1000 tl den aşağı değil çok uçuk fiyatlarda değil özgün projelerde kazanıyoruz pirim olarak şuanki hayatımı bile karşılamıyo kazandığım para 24 yaşındayım okul dolayısıyla askere gitmedim daha ama şöyle bi düşündüğümde bu devirde alacağım maaşla ev geçindirmek istanbul gibi bir memlekette imkansız. Kendini geliştirmenin sonu yok tamam ama ne kadar nereye kadar zaten bu yaşa gelene kadar beyin yeteeer diye bağırıyor hissediyorum bi mucize olsada deniz kenarında teknolojiden uzak bi ortamda yatıp dinlensem senelerce diyorum. Bu bitkinlik neden oluştu sadece bendemi var onuda bilmiyorum. Çalıştığım şirkette benim haricimde pek bilgili insan yok hem öğretip hem iş yapma yorgunluguda beni bu hale getirmiş olabilir. Sabah 10 akşam 7 arası çalışıyorum Gaziosmanpaşa gibi bela bi semtte eve gitmek yaklaşık 1 saat yemek yiyip dinlenmek derken saat 10 oluyor e dışardan ek iş almış olduğumu varsayıyorum gece 1 -2 ye kadar o siteyle uğraş işe git o işleri hallet sonsuz döngü bitmiyor yoruculuğu bitmiyor ya ben fazla şımarığım aylık kazancım zamanında yaptıgım banka borcları yuzunden yetmiyor yada gercekten az kazanıyoruz. Firmaya gelen müşteriler diyor bizim amcaoğlu 150 tl ye yapıyor diye :) adama e-ticaret sitesi için 1500 gibi bir rakam verince kaçıyor. Düşünüyorumda askerliği yaptık geldik ya burda ya başka bi yerde çalışıyoruz hadi kendi işimizi kurduk bu meslek doğrumu acaba, işimi inanılmaz seviyorum yani senin yaptığın birşeyi insanların kullanması ondan para kazanması veya reklamlarını yapması kullanılması bana huzur veriyor ama bide arka planı var bu işin işte bukadar uğraşa bukadar düşünceye bukadar yüke bu kazanç normal mi. Bende sabah 8 aksam 6 bi işte çalışıp eve gelip tv izleyip uyuyup normal bi hayatmı sürsem diye düşünüyorum bu sefer hangi işi yapcaksın sorusu geliyor insanın aklına sonrasında müşterinin o günkü istekleri, hepsinin bitmeyen acelesi :) açıkcası 1 senem var askere gitmeye ve döndüğümde gercekten mutlu bir evliliğim olsun sıkıntı çekmeyim istiyorum bu işe devam etmelimiyim bırakabilirmiyim diye düşünüyorum..

onurkoseler onurkoseler Game Developer Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)
kardeşim programcıysan halkbank veya ziraat'ın güvenlik kodlarını kır sonra yönetim kuruluna pasla ayda 2 milyar maaşla seni sistem güvenliğine alırlar :D

fearmusa fearmusa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgisayar programcisi olsam super fikirlerim var, fakat program yazmayi bilmiyorum ne yazikki.... Satilacak projelerim bile var. Kuzenim de senin gibi bitirdi, simdi bir iste parasi iyi ecli degil ailesi ile birlikte, ona sumdum tekliflerimi, yapilabilir ama satabilormiyim korkusu vardi onda, dedim sen yap ben sana satarim... İnanamadi paralarin miktarini gorunce :)

Hocam.isin guzel, gayet iyi, fakat ne yapacagini bilmen gerekiyor, yapsam etsem degil. Yaptim, yapiyorum yapmaya devam etcem de. Sen projelerini sahislar icin yapiosun, genel bir proje yap, ciddi olsun ve sat :) su piyasada dolasan webloader scripti gibi adam paranin dibine vurdu. Her surumde ufak yenilik su du o kadar. Kisa surede paraya para demezsin ve sonra 2 3 ay rahat rahat yasarsin sonra gine bisiler yaparsin.... Gibi gibi gibi...

webmaster2014 webmaster2014 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bende geçen yıl bitirdim şimdi dgs ye girip farklı bi bölüm okumaya başladım. Bence c de kendini geliştir yada java da yine web sitesi yapıp satarsan sat ek kazanç olur. Ben sınavı kazanamasaydım planım buydu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al