wmaraci reklam

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 44.717 Okunma
smmexpress

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Hocam ben sitemi eklemek istiyorum ancak nereden ekleyeceğimi bulamadım.Birde sitede birçok yere girdiğimde 503 yada 404 hatası veriyor.En olmadı suspended falan çıkıyor.Neden böyle?

Birde neden yarısı ingilizce onu çözemedim ?

Birde vızılda açılmıyor, sebebi nedir acaba?
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Hocam ben sitemi eklemek istiyorum ancak nereden ekleyeceğimi bulamadım.Birde sitede birçok yere girdiğimde 503 yada 404 hatası veriyor.En olmadı suspended falan çıkıyor.Neden böyle?
Birde neden yarısı ingilizce onu çözemedim ?
Birde vızılda açılmıyor, sebebi nedir acaba?

Bir çok sistemde güncelleme yaptığımızı daha önce duyurmuştum, kısa bir süre beklemenizi rica edeceğim yeni sistemlerin güncellenmesine çok az kaldı Browser ile birlikte yeni ana sayfamızı göreceksiniz. Sürekli güncellenecek olan altyapımızda daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak kısa süre sonra buradan yeni bir konu ile duyuru yapacağız.

Sabrınız için teşekkür ediyorum

iyi forumlar
FathArsln brown kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

dogukanktc dogukanktc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba index hızı tek bir ip adresi ile bu hıza sahip 512 lik bir ip blogu ile sanırım yeterli hıza ulaşmış olacağız. Şu anda 1,000,000 populer site ile index alıyoruz onun dışındaki diğer domain adreslerini ise external link ile topluyoruz yakın zamanda bünyemizde 22,000,000 domain olucak ancak sınırlı kapasite dolayısıyla cloud sistemlere geçiş yapmak zorunda kaldık yakın zamanda daha iyi olacağız inşallah.

bloglarımızı indexlemeniz için yapabileceğimiz bir şey var mı acaba

Ek Olarak: hocam kusuruma bakmayın ama sitemizi nereden ekleyeceğimizi bulamıyorum. Acaba bi yardımcı olur musunuz
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
yazının tamamını okumadan ilk yorumumu yazayım yandex google'a karşı oluşturulmadı. hatta yanlış bilmiyorsam yandex google'dan önce açılmış bir arama motoru.

şimdi yorumuma devam edeyim. geliyoo ilk duyurulduğunda bu forumlarda alay edenler bile olmuştu. tebrik ediyorum durmadınız devam ettiniz. başka projelere başladınız ki çok güzel bir haber bu. yeterli yatırım ve destek ile ben yüzde 5-10 dilimlerine 1 sene içinde bile gelebileceğinizi ve daha da ilerleyebileceğinizi düşünüyorum.

yalnız bazı eksikler var gibi yani olmamış bazı şeyler. baktığımda direk göze çarpmasa da hissediliyorlar. ilk amacınız türk insanını tavlamak ise ana sayfanızda buna yönelik bazı şeyler yapmanızı öneririm. yandexin yaptığı gibi. tabi aynısı olmasın ama ufak bi grup değişiklik bence iyi gider. reklam vermeniz gerekiyor. bi şekilde orda burda reklamlar ile isminizi duyurmalısınız ve kapasitenizi artırmalısınız ki bunlar sadece para ile olacak şeyler. nasıl yaparsınız ben bilemem ama yeterli kaynağa ulaşırsanız sistemlerinizi yükseltir kapasitenizi artırır yanı zamanda reklamla insanlara isminizi duyurabilirsiniz. umarım daha da başarılı olursunuz bir kaç sene sonra türkçe aramalarımızı hep geliyoo ile yaparız.

iyi günler.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

dogukanktc adlı üyeden alıntı

bloglarımızı indexlemeniz için yapabileceğimiz bir şey var mı acaba

Ek Olarak: hocam kusuruma bakmayın ama sitemizi nereden ekleyeceğimizi bulamıyorum. Acaba bi yardımcı olur musunuz

http://blogum.geliyoo.com adresine siteniz eklenebilir dilerseniz feed yada rss bölümünü bize gönderin burdan yada özelden ekleyelim. İndex alımı bir kaç dakika içinde başlar

Ek Olarak:

alkinkasap adlı üyeden alıntı

yazının tamamını okumadan ilk yorumumu yazayım yandex google'a karşı oluşturulmadı. daha doğrusu yandex google'dan önce açılmış bir arama motoru.

Aslında bu konu ne yandex ile nede google ile alakalı. Burada bahsedilen sadece Geliyoo.com ile ilgili çalışmalardır. Yandex veya Google'a alternatif yada rakip olarak çıkmadık. Bu sektörde herkesin haddini bilmesi gerektiğini düşünenlerdeniz. Tek başınıza bir arama motoru yaparak dünya devlerine rakip çıktım demek ne kadar gerçekçi bu tartışılır. Bizim amacımız güzel şekilde index toplayarak veri analizi yapmak bu analizler doğrultusunda temiz ayrıştırılmış ve geleceğe dayalı bir sonuç sayfası oluşturmak. Gerçekçi olmak gerekirse "Rakip, Alternatif gibi kelimeler aşırı derecede abartılı" bizim burdaki amacımız ülkemizin elde edilebilir ve kayda değer verilere sahip olması için gelecek temellibir çalışa. EĞer kullanıcılarımıza iyi bir result sunabiliyorsak da ve kullanıcılar bizi kullanarak destek olabiliyorsa bu mutluluk verici olur."

Sonuç olarak Google'ın yada Yandex'in önce çıkmış olmasının bir önemi yok zaten. Aslına bakılırsa Yahoo'da onlardan önce ve daha adını bile bilmediğiniz bir çok site hepsinden önce bu işlere kalkıştı. Ancak en iyi Algoritmaya sahip olan ve tanınan site Google oldu. Hepsi bu.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

http://blogum.geliyoo.com adresine siteniz eklenebilir dilerseniz feed yada rss bölümünü bize gönderin burdan yada özelden ekleyelim. İndex alımı bir kaç dakika içinde başlar

Ek Olarak:
Aslında bu konu ne yandex ile nede google ile alakalı. Burada bahsedilen sadece Geliyoo.com ile ilgili çalışmalardır. Yandex veya Google'a alternatif yada rakip olarak çıkmadık. Bu sektörde herkesin haddini bilmesi gerektiğini düşünenlerdeniz. Tek başınıza bir arama motoru yaparak dünya devlerine rakip çıktım demek ne kadar gerçekçi bu tartışılır. Bizim amacımız güzel şekilde index toplayarak veri analizi yapmak bu analizler doğrultusunda temiz ayrıştırılmış ve geleceğe dayalı bir sonuç sayfası oluşturmak. Gerçekçi olmak gerekirse "Rakip, Alternatif gibi kelimeler aşırı derecede abartılı" bizim burdaki amacımız ülkemizin elde edilebilir ve kayda değer verilere sahip olması için gelecek temellibir çalışa. EĞer kullanıcılarımıza iyi bir result sunabiliyorsak da ve kullanıcılar bizi kullanarak destek olabiliyorsa bu mutluluk verici olur."

Sonuç olarak Google'ın yada Yandex'in önce çıkmış olmasının bir önemi yok zaten. Aslına bakılırsa Yahoo'da onlardan önce ve daha adını bile bilmediğiniz bir çok site hepsinden önce bu işlere kalkıştı. Ancak en iyi Algoritmaya sahip olan ve tanınan site Google oldu. Hepsi bu.

teşekkürler hocam pm attım

Ek Olarak:

hocam şimdi ben kendim ekleyeceğim tekrar yardım için teşekkürler

Ek Olarak:

Ek Olarak:

hocam üyeyim normalde giriş yapabiliyorum ama blog bölümünde tekrar giriş istiyor ve giriş yapmaya çalışınca hata veriyor.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
Projenin gerçekleşmesi ve ilerlemesi temennisiyle. Allah yardımcınız olsun.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Ek Olarak:

Ek Olarak:

hocam üyeyim normalde giriş yapabiliyorum ama blog bölümünde tekrar giriş istiyor ve giriş yapmaya çalışınca hata veriyor.

http://blogum.geliyoo.com adresine giriş yapsanız dahi işlem yapamazsınız. Bunun nedeni henüz kullanıcı idaresine açılmadı. Kullanıcılar kendi domain adreslerini yönetebilsin diye bir panel oluşturuyorum henüz bitmedi buradan yayınlayacağım birazdan RSS bağlantınız sisteme eklenicek bir kaç dakika içerisinde index alımı başlayacaktır.

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

http://blogum.geliyoo.com adresine giriş yapsanız dahi işlem yapamazsınız. Bunun nedeni henüz kullanıcı idaresine açılmadı. Kullanıcılar kendi domain adreslerini yönetebilsin diye bir panel oluşturuyorum henüz bitmedi buradan yayınlayacağım birazdan RSS bağlantınız sisteme eklenicek bir kaç dakika içerisinde index alımı başlayacaktır.

ilginiz için çok teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim...

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Helal olsun, google ı bırakır kendi arama motorumuzdan devam ederiz. Fakat adres nedir arama motoru adresi geliyooo mu anlamadımda. Ayrıca Reklam olacakmı adsense gibi?
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al