wmaraci reklam

Meta açıklaması lütfen yardım

20 Mesajlar 1.758 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Başlıklarda en az 3 - 4 tane Forex kelimesi tekrarlıyor. Bu bir seo hatasıdır. Ancak Seo eklentisinin yarattığı bir hata ile karşılaşmadım ben. Her içeriğin başlığı, açıklaması farklı görünüyor, yani olması gerektiği gibi...

wmaraci
reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Daha detaylı olarak anlatacak olursak durum şöyle:
Mesela bir kelime arattırırsınız Google o kelimenin en çok geçtiği ve spam olmayan içeriği sizin karşınıza çıkarır. Diyelim ki makalede cacık kelimesi geçiyor ve yorumlarda da cacık kelimesi çıkıyor. Google bu kelimelerin hepsini toplar uygun bir şekilde arayan kişiye gösterir.

Siz demişsiniz ki benim sitemde lakasız kelimeler çıkmış. alakasız değil. fxlive-tr.com kelimesini arattığınız zaman Google size sitenizdeki açıklamalardan rastgele uygun bir cümle bulup çekmez. fxlive-tr.com kelimesi ile alakalı en yakın cümleleri toplar sizin karşınıza çıkarır Örnek aşağıdaki cümlede kalın olarak işaretlediğim kelimeler gibi.

FxLive-TR/Bloomberg-ht. Ziraat Türkiye Kupası'nda ... FxLive-TR: Emrah bey Firma ile kesin bir söylemde bulunmamız şuan için... Emrah Sahin: Ben paramı ..

Siz bu kelimeleri aradınız ve Google de bu kelimelere en yakın olan içinde spam olmayan cümleleri toplayıp buldu ve önerdi size.

Sitemde spam yok diyebilirsiniz belki farkında bile değilsiniz ama Forex kelimesinde yüksek derecede spam listesindesiniz. Bu kelimeleri de ayrıca temizlemenizi tavsiye ederim.

serkans serkans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 8, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Başlıklarda en az 3 - 4 tane Forex kelimesi tekrarlıyor. Bu bir seo hatasıdır. Ancak Seo eklentisinin yarattığı bir hata ile karşılaşmadım ben. Her içeriğin başlığı, açıklaması farklı görünüyor, yani olması gerektiği gibi...

Hocam verdiğim iki örnekte farklı olan tek durum meta açıklaması. İkiside fxlive-tr.com ama açıklamalar farklı. Meta başlığı hatalı olabilir ama ben daha çok açıklamayla ilgili sorun yaşıyorum.

Ek Olarak:

Mintik adlı üyeden alıntı

Mesela bir kelime arattırırsınız Google o kelimenin en çok geçtiği ve spam olmayan içeriği sizin karşınıza çıkarır. Diyelim ki makalede cacık kelimesi geçiyor ve yorumlarda da cacık kelimesi çıkıyor. Google bu kelimelerin hepsini toplar uygun bir şekilde arayan kişiye gösterir.

Siz demişsiniz ki benim sitemde lakasız kelimeler çıkmış. alakasız değil. fxlive-tr.com kelimesini arattığınız zaman Google size sitenizdeki açıklamalardan rastgele uygun bir cümle bulup çekmez. fxlive-tr.com kelimesi ile alakalı en yakın cümleleri toplar sizin karşınıza çıkarır Örnek aşağıdaki cümlede kalın olarak işaretlediğim kelimeler gibi.

FxLive-TR/Bloomberg-ht. Ziraat Türkiye Kupası'nda ... FxLive-TR: Emrah bey Firma ile kesin bir söylemde bulunmamız şuan için... Emrah Sahin: Ben paramı ..

Siz bu kelimeleri aradınız ve Google de bu kelimelere en yakın olan içinde spam olmayan cümleleri toplayıp buldu ve önerdi size.

Sitemde spam yok diyebilirsiniz belki farkında bile değilsiniz ama Forex kelimesinde yüksek derecede spam listesindesiniz. Bu kelimeleri de ayrıca temizlemenizi tavsiye ederim.

Ne derler her işi bilene sor. Hocam şimdi bu yazdıklarınızı okuyunca durumu kavradım. Peki ama bu kelimelerin daha düzgün bir şekilde çıkması nasıl sağlanabilir. Çünkü bazen çok alakasız yarım cümleler oluyor.
Birde 2. sorum hakkındaki tavsiyeniz nedir acaba?

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Bu kelimelere siz müdahalede bulunamazsınız. Açıklama bölümünü Google sistemi kendi belirler. Size göre düzgün değil ama herkesin sitesi bu şekilde çıkar. Ayrıca ikinci sorunuz hangisiydi ?

Bu kısmı yazarken cevap geldi fazladan bu bölümüde okursunuz.
------------------------------------------------------------
Ayrıca sen sormadan ben söylim tekrardan. Site:fxlive-tr.com şeklinde arattığın zaman Google bu sefer kelimeyi arayıp sıralamaz size. Sitenizdeki bütün yazıları seo değerine böre sıralar ve açıklama kısımlarını da sitenin makale bölümünden rastgele alır. Sayfa içinde herhangi bir sorgu gerçekleştirmeden size sayfalarınızı gösterir site:fxlive-tr.com şeklinde arattığınız zaman. Yani bahsetmiş olduğunuz sorun gayet normal.
serkans

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 8, (%100)

Bu kelimelere siz müdahalede bulunamazsınız. Açıklama bölümünü Google sistemi kendi belirler. Size göre düzgün değil ama herkesin sitesi bu şekilde çıkar. Ayrıca ikinci sorunuz hangisydi ?

hocam teşekkürler açıklamalar için. 2. sorum etiket açıklamaları herhalde bunlara biz müdahale edebiliriz diye düşünüyorum. Yani her etiketin meta açıklamasını tek tek el ile girsem googlede arama sonuçlarında benim istediğim gibi çıkarmı

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Etiketlere açıklama girmek isterseniz Google bunu göz önüne alır ve etiketleri yazdığınız açıklama ile beraber gösterir. Yanlız etiketi aradığınız zaman çıkacak olan açıklama sizin belirlediğinizaçıklamalar olacaktır. Herhangi bir arama sorgusunda etiketiniz sıralamada çıkarsa arattırılan kelimeye göre açıklama çıkacaktır. Google bu açıklamaları da etikete eklenmiş olan yazıdan değil etiket sayfasından bulup gösterecektir.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Google her zaman içeriğe öncelikli olarak bakar. Her site meta etiketleri ile başarılı olacak olsa, güzel ve özgün yazanın ne farkı kalır?

Meta etiketleri, açıklama gibi kriterleri siz yine eksiksiz yapın ama, gördüğünüz gibi, içerikte aramayla ilgili ifadelerin öncelikli olarak dikkate alındığını da aklınızda tutun her zaman.

Tekrar hatırlatayım, başlıklarınızdaki forex kelimesinin tekrarlarından kurtulun bir an evvel. Google amca sevmez böyle şeyleri.
serkans

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Son olarak ta buradan sitenizi bi sorgulamanızı tavsiye ederim. Biz spam var deyince pek inandırıcı olmuyor. Kendi gözlerinizle görmeniz daha mantıklı ve inandırıcı olur.

• Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 8, (%100)

Etiketlere açıklama girmek isterseniz Google bunu göz önüne alır ve etiketleri yazdığınız açıklama ile beraber gösterir. Yanlız etiketi aradığınız zaman çıkacak olan açıklama sizin belirlediğinizaçıklamalar olacaktır. Herhangi bir arama sorgusunda etiketiniz sıralamada çıkarsa arattırılan kelimeye göre açıklama çıkacaktır. Google bu açıklamaları da etikete eklenmiş olan yazıdan değil etiket sayfasından bulup gösterecektir.

Anlaşıldı hocam emeğinize sağlık teşekkürler

Ek Olarak:

erkolay adlı üyeden alıntı

Google her zaman içeriğe öncelikli olarak bakar. Her site meta etiketleri ile başarılı olacak olsa, güzel ve özgün yazanın ne farkı kalır?

Meta etiketleri, açıklama gibi kriterleri siz yine eksiksiz yapın ama, gördüğünüz gibi, içerikte aramayla ilgili ifadelerin öncelikli olarak dikkate alındığını da aklınızda tutun her zaman.

Tekrar hatırlatayım, başlıklarınızdaki forex kelimesinin tekrarlarından kurtulun bir an evvel. Google amca sevmez böyle şeyleri.

teşekkürler sizede en kısa zamanda uygulayacağım

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

serkans adlı üyeden alıntı

Anlaşıldı hocam emeğinize sağlık teşekkürler
Rica ederim Serkan. Sende sağolasın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al