wmaraci reklam
lidertakipci

İnternet Yasası Onaylandı!

71 Mesajlar 9.551 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

polat polat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Ö** P**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Şu örnekleri gelişmiş ülkelerden verenlere şaşıyorum doğrusu..Onlarda da öyle falan..Bu yasa, interneti sansür yasasıdır. Tıpkı MEB'te 4 yılını dolduran tüm idarecilerin sorgusuz sualsiz görevinden alındığı gibi.Tıpkı Meslek liselerinden beden eğitimi derslerinin kaldırıldığı gibi. Tıpkı ülkedeki tüm polislerin, savcıların yerlerinin değiştiği gibi..
Siyaset yapmayın diyenler lütfen 'Dondurmam Kaymak" filmini hatırlasınlar.

wmaraci
reklam

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Birseyi yasaklarsaniz insanlar onu yapabilmek icin acik aramaya baslar ve bu onu suclu kilar. Ben bunun uzerinde cok fazla durulacagini hatta ve hatta milyonlarca site ile ayni anda ilgilenebilecegini, yurtdisina bagli olan sunucularin fisinin cekilecegini dusunmuyorum ve mantikli bulamiyorum.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)

MooNDaY adlı üyeden alıntı

Şurada bile oturup yasayı konuşmak yerine siyaset yapıyorsunuz. Adamın birisi sanki webmaster sitesinde değil de siyası forumda maşallah kullanıcı adından imzasına kadar her şeyi siyasi. Bu yetmiyor gibi yorumlarına da siyaseti karıştırıyor. Yasaya geçecek olursak. İnternetin hemen hemen hayatımızın her köşesine girdiği şu günlerde reel hayatta nasıl ki kafamıza göre takılamıyorsak sanalda da aynı şekilde toplum olarak yaşamanın vermiş olduğu yükümlülüklere uymak zorundayız. Bu tarz yasaların ilerleyen zamanlarda bir çok ülke tarafından insanların isteği ile uygulamaya getirileceğini düşünüyorum fakat uygulama olarak çok da sağlam bir yasa olduğunu söylemem. Özellikle Yasanın TİP ile ilgili ayağı son derece şeffaf ve denetime açık olmazsa bayağı problemli olabilir.

Ek Olarak:

Konu kapatılmalı mı bilmeme ama bu yasayı tartışmak için siyaset yapmaya gerek yok özellikle de bir webmaster sitesinde

''reel hayatta nasıl ki kafamıza göre takılamıyorsak sanalda da aynı şekilde toplum olarak yaşamanın vermiş olduğu yükümlülüklere uymak zorundayız.''

Toplum olarak yaşamak ? Türkiye ? Toplum ? Hangi Toplum ?

Bu arada profilimde siyaseti sıkça görmenizin nedeni o bölümü okuyor olmamdan kaynaklıdır. Eğer imzam rahatsız ettiyse 'Profilime giriniz/Üye Listesi kısmına tıklayınız/Bu kullanıcıyı engelle butonuna basınız' artık rahatsınız. :confused:

Benim girdiğim site neden bu adamları ilgilendiriyor. Madem yükümlülüklere uymak istiyorsun girme kardeşim sitelere ya girme. Ben girmek istiyorum ya. Neden benim hangi siteye girdiğimi an be an kaydedip daha sonra bana karşı kullanmak için saklıyor ? Bu apaçık ayağını denk al keserim ipini fişlerim seni demek değil midir ?

Devlet denen kurum kişinin haklarını ve hürriyetini korumak için yok mudur ? Bana bunca yasağı getirerek,sınırlayarak kimin hakkını,hürriyetini korumaktadır ?

Şunu yeme bunu içme buraya gitmek yasak bunu okumayın şunu giyin şöyle davranın. Sanarsınkı devlet benim için değilde ben devlet için varım.

Zeus Zeus Güç gizden gelir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 154 / 157
  • Ticaret 42, (%95)

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Birseyi yasaklarsaniz insanlar onu yapabilmek icin acik aramaya baslar ve bu onu suclu kilar. Ben bunun uzerinde cok fazla durulacagini hatta ve hatta milyonlarca site ile ayni anda ilgilenebilecegini, yurtdisina bagli olan sunucularin fisinin cekilecegini dusunmuyorum ve mantikli bulamiyorum.

Aynı kafadanız.

wmaraci
wmaraci

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Bu olayı sadece Gül'e indirgeyenler var ya, acıyorum onlara....

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Vatan'a millete hayırlı uğurlu olsun. Herkes elindeki değerin kıymetini bilmeli; nedense amacı dışında kullanım konusunda üzerimize yok; bence bu yasalar az bile. Daha fazla kısıtlama getirilmeli. Çünkü internet'i bilgi ve iletişim aracı olarak değil. Propaganda, siyaset ve gösteri aracı haline getirdiler. İnternet insanların iletişim ağı oluşturması ve bilgi paylaşımı için oluşturulmuş bulunmaz bir nimet aslında gelir elde etmemizi sağlayan, kazanç kapılarımızı çoğaltan ve yeni sektörler açılmasına neden olan bir araç iken; bunu amacı dışında kullanmaya başlayanlar oldu. Bence kanser'i dağılmadan önlemek için eli kesmek gerekir. Doğru bir hamle yaptılar ancak buda yeterli olmayacaktır. Google'ın ve Firefox'un bu konuda bir hamlesi oldu. Ancak bunun içinde bir çare üretilebilir. Bence daha farklı çözümlerde getirilmeli.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)

polat adlı üyeden alıntı

Şu örnekleri gelişmiş ülkelerden verenlere şaşıyorum doğrusu..Onlarda da öyle falan..Bu yasa, interneti sansür yasasıdır. Tıpkı MEB'te 4 yılını dolduran tüm idarecilerin sorgusuz sualsiz görevinden alındığı gibi.Tıpkı Meslek liselerinden beden eğitimi derslerinin kaldırıldığı gibi. Tıpkı ülkedeki tüm polislerin, savcıların yerlerinin değiştiği gibi..
Siyaset yapmayın diyenler lütfen 'Dondurmam Kaymak" filmini hatırlasınlar.

Ne güzel söylediniz öyle hocam :)

Bu arada http://goo.gl/Oos6P2 linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Görüşleriniz uymayabilir ki benimkide o sayfayla pekte uymaz ama olası sonuçları yazmışlar.

Baya uzun bir yazıdır baştan söyliyeyim.

redakte redakte WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 92 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
şöyle örneklendirmek istiyorum bende. biliyorsunuz son günlerde ortada bazı ses kayıtları dolaşıyor. yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte url engelleme yetkisinin de geleceği belirtiliyor.

yasanın çıkış amacı olarak özel hayatı gösteriyor bazı arkadaşlar fakat, üzerinde milletin hakkı olan bazı alanlardaki hukuksuzluk vb. olayları özel hayat içerisine alabilir miyiz?

TİB'in sadece ve sadece özel hayat vs alanlarda bu yetkiyi kullanacağına samimice inanıyor musunuz?

merak ediyorum...

polat polat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Ö** P**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

political adlı üyeden alıntı

Ne güzel söylediniz öyle hocam :)

Bu arada http://goo.gl/Oos6P2 linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Görüşleriniz uymayabilir ki benimkide o sayfayla pekte uymaz ama olası sonuçları yazmışlar.

Baya uzun bir yazıdır baştan söyliyeyim.

Verdiğiniz linkteki yazıyı okudum ve altına imza atıp yayınlamak isterdim ama artık yasak..

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
Sansürünüz, baskınız, görevden almalarınız.. Kısaca yaptığınız hiçbirşey HIRSIZLIĞINIZI örtemez ve gizleyemez!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al