wmaraci reklam
lidertakipci

TTNET, Gezinti Servisiyle Sizi Takip Ediyor!

30 Mesajlar 4.289 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

acreaver acreaver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek premium adder
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Şimdi bu anlattığın o kadar saçma ki. Bugüne kadar Google, Bing, Yandex, internet tarayıcılarınız bu işlemleri yapıyordu ve halen de yapmaya devam ediyor. Google A2dan Z'ye senin herşeyini biliyor. Hele Gmail hesabın varsa Telefon numarandan cinsiyetine yaşadığın yerden hobilerine kadar herşeyini arşivliyor. Bunlar sorun olmuyor da ***** bunu yapınca mı sorun oldu???
Sorarım size; hangi takımı tuttuğunuz, okuduğunuz kitaplar, sevdiğiniz sanatçılar, telefon numaranız, gittiğiniz yerler, yemek yediğiniz mekanlar, yaşınız, kardeşleriniz ablalarınız abileriniz babanız anneniz, cinsiyetiniz, eğitim durumunuz gibi bilgileri tüm ayrıntılarıyla FACEBOOK 'a vermiyormusunuz????????
Bütün bunlar dururken ***** mi zorunuza gitti. Bütün yabancı firmalar giydiğin dona kadar herşeyini bilirken, ***** bunu açık bir şekilde isteyince sorun mu teşkil etti????
Burada apaçık siyaset yapmaya çalışıyorsun.

Google, Facebook vs. bunlar dünyaca ünlü dev firmalardır ve sicilleri temizdir. Google kaç yıldır internet piyasasında ama hiç duydunmu kişisel verileri herhangi bir devlete veya kuruma verdiğini,sattığını? Evet bu işi ***** yapınca iş değişir. İlgi alanımız olan reklamları bize göstermek içinmiş vay bee.. Çocuk mu kandırıyor bunlar? Ayrıca ne açık bir şekilde isteyecek otomatik pop-up çıkarıp çarpıya bassan bile sisteme girmiş sayıyor. Kabul etmezsen ısrarla pop-up göstermeye devam ediyor. Koskoca firma resmen spam yapıyor.Sence ***** neden başka hiç bir hizmetinde bukadar ısrar etmedi ? Sistemin tamamen fişleme aracı olduğunu farketmeyenin aklından şüphe ederim. Herifler siteye doğru düzgün tasarım bile yapmaya uğraşmamış. Eğer işin içinde Türk devleti veya Türk hizmeti varsa ben o sisteme güvenmem arkadaş. Şuandan itibaren gezinti.com'dan servisi kapattım. C/windows/system32/etc/hosts'dan gezinti.com'u engelledim. Şimdi Hotspot shield'i de indiriyorum. Ayrıca dns değiştiriyorum. Az sonrada tüm tarayıcı çerezlerimi silip modeme reset atacağım. Bu nedir arkadaş muz cumhuriyetine döndük iyice.

BTK'NIN KARARI:

KARAR :Sektörel Denetim Dairesi Başkanlığının hazırladığı takrir ve ekleri incelenmiştir.
14/12/2012 tarihli ve 2012/DK-14/623 sayılı Kurul Kararı gereğince; kullanıcılardan Gezinti hizmeti aracılığıyla alınan onay ile kişisel verilerin işlenmesi hususuna ilişkin olarak TTNet AŞ hakkında yürütülen soruşturma kapsamında;

06/02/2004 tarihli ve 25365 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan *******ünikasyon Sektöründe Kişisel Bilgilerin İşlenmesi ve Gizliliğinin Korunması Hakkında Yönetmelik’in “*******ünikasyonun Gizliliği” başlıklı 8’inci maddesinde yer alan;

“Yasaların ve yargı kararlarının öngördüğü durumlar haricinde, haberleşmeye taraf olanların tamamının izni olmaksızın, *******ünikasyonun üçüncü şahıs tarafından dinlenmesi, kaydedilmesi, saklanması, kesilmesi veya gözetimi yasaktır...” hükmüne aykırı olarak, 2012 yılı içerisinde Gezinti hizmetine ilişkin olarak talep etmeyen kullanıcıların da Gezinti kapsamına alınmasına sebebiyet veren onay alma sürecinin uygulanması nedeniyle TTNet AŞ hakkında, *******ünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları İle Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmeliğin 11’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan;
“a) İşletmecinin, tüketici haklarına ilişkin kurum düzenlemeleri ve Yetki belgesinden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmemesi, tüketiciye yanlış veya yanıltıcı bilgi vermesi,”
hükmü ve aynı Yönetmeliğin 32’nci maddesi hükmü çerçevesinde, 2011 yılı net satışlarının (¨3.150.975.726,02) %0,05 (onbinde beş) i oranında idari para cezası uygulanması hususuna karar verilmiştir.
fatih83 Karacahan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
He pardon. Google ya da başka firmalar açık açık biz satıyoruz mu diyeceklerdi? Sana soruyorum?
Google'ın senden bilgi çekmediğini nasıl söyleyebilirsin? Arama sonuçlarında ilgi alanlarına göre listeleme yaptığını açık açık bildiğin halde?
Peki *****'in bilgileri alıp sattığını nasıl söyleyebilirsin?
O kopyala yapıştır yaptığın mahkeme kararını iyi oku. Orada Gezinti hizmetinin varsayılan olarak açık olması durumundan dolayı sorun teşkil etmiştir. Yani hizmetten yararlanmak için açmak yerine yararlanmamak için kapatmak gerektiğinden dolayı.
Bu arada apaçık siyaset yapıyorsunuz demekle yanlış yapmamışım bunu daha iyi anladım. Heralde tuttuğunuz siyasi parti başta olsaydı sonuna kadar destek verirdiniz. Google toplasın, Facebook toplasın amenna ama kendi ülkem karışmasın, diğerleri ne isterse yapsın diyorsun. Bu kadar da at gözlüğüyle bakılmaz olaya.
Murat Can

kişi bu mesajı beğendi.

MARVEL MARVEL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar zaten ***** sizi her türlü takip ediiyor. Programa gerek yok ki. IP numaranız tüm sitelerde kayıt ediliyor zaten. bunu internet sunucuları da tutuyor. Kısacası her türlü kayıtlarınız tutuluyor. buna takip ediliyorsunuz demeyin . zaten kayıtlarınız bilgisayar IP aldığında başlıyor. sanki yeni birşeymiş gibi insanlara sunmayın. Kısacası çocukluk yapmayın.

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

acreaver adlı üyeden alıntı

Google, Facebook vs. bunlar dünyaca ünlü dev firmalardır ve sicilleri temizdir. Google kaç yıldır internet piyasasında ama hiç duydunmu kişisel verileri herhangi bir devlete veya kuruma verdiğini,sattığını?

Google'ın da Facebook'un da bu konuda sicilleri temiz değil.

Google+, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların karşısında terkedilmiş bir yer. Çoğumuzun bir Google+ hesabı var, ancak siteye girip ne olup bittiğine bakmıyoruz bile. New York Times'ın raporuna göre ise Google, Google+'tan istediğini almış durumda. Çünkü yazılım devinin amacı, yaptığımız her şeyi izleyip bu kişisel bilgileri reklamcılara satmak.

Aslında Google+'ın bu yöne doğru ilerlediği, Google'ın 2011'de bizi Google+'ta kendi isimlerimizi kullanmaya zorlamasıyla anlaşılmıştı. Şimdi ise Google, gerçek amacını kurumsal bir dille de olsa Times'a ürün yönetimi yardımcı başkanı Bradley Horowitz'in şu sözleriyle itiraf etti.

"Google Plus, kendiniz olmanıza ve Google'ın kim olduğunuzu genel olarak anlamasına izin veriyor."

Times'a göre Google+'ın topladığı veriler, ilk açıldığı zamana göre daha da değerli bir hale geldi. Times, Plus sayesinde Google'ın Gmail'deki arkadaşlıklarınızı, Maps ile arkadaşlarınızın nereye gittiğini ve hangi web sitelerinde zaman geçirdiğini anlayabiliyor. Times'a göre sadece tüketiciler değil, markalar da Google+ hesabı açmaya zorlanıyorlar. Google, Plus hesabı olan şirketlere sağ taraftaki sonuçlarda üstte durma garantisi verdiği gibi, onları arama sonuçlarında daha yukarıda gösteriyor.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com
wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
*****i savunanlar mı var banamı öyle geliyor sizin cebinize firma para vermiyor ise hayırdır niye savunuyorsunuz...

kişisel bilgilerimizi sattığı doğrudur. 2012 ekim ayından beri gezinti aktiftir kent ertuğrulun CEO su olduğu phrom sayesinde gezintiyi açabildiler AKN o yüzden geldi AKN nin başlıca nedeni DPI dır bunun sorumlusu kim acaba dünyada böyle saçma salak kota uygulayan kim var hadi onu geçtim

uzaya uydu gönder 200 bin tablet dağıt sonra internete sansür koy 2012 yılından beri milleti izle nasreddin hoca işte bu yüzden bu ülkeden çıktı

İP numarası ile kayıt edilmek ayrı direk tüm trafik loglaması ayrı olay yani adam senin girdiğin sitede kullandığın üyelik bilgilerine kadar görüyorsa orada duracaksın benim attığım twitti kayıt ediyorsa hopp derim ben ona...
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Kullandığın telefondan tut, girdiğin tarayıcıya kadar her türlü bilgilerimizi alıyorlar.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Şimdi bu anlattığın o kadar saçma ki. Bugüne kadar Google, Bing, Yandex, internet tarayıcılarınız bu işlemleri yapıyordu ve halen de yapmaya devam ediyor. Google A2dan Z'ye senin herşeyini biliyor. Hele Gmail hesabın varsa Telefon numarandan cinsiyetine yaşadığın yerden hobilerine kadar herşeyini arşivliyor. Bunlar sorun olmuyor da ***** bunu yapınca mı sorun oldu???
Sorarım size; hangi takımı tuttuğunuz, okuduğunuz kitaplar, sevdiğiniz sanatçılar, telefon numaranız, gittiğiniz yerler, yemek yediğiniz mekanlar, yaşınız, kardeşleriniz ablalarınız abileriniz babanız anneniz, cinsiyetiniz, eğitim durumunuz gibi bilgileri tüm ayrıntılarıyla FACEBOOK 'a vermiyormusunuz????????
Bütün bunlar dururken ***** mi zorunuza gitti. Bütün yabancı firmalar giydiğin dona kadar herşeyini bilirken, ***** bunu açık bir şekilde isteyince sorun mu teşkil etti????
Burada apaçık siyaset yapmaya çalışıyorsun.

Arkadaşım ***** takip ediyor izliyor fakat bir şey yapmaya hakları yok bir sorun olduğunda her türlü haklı çıkarsın, sen kim oluyorsun beni izliyorsun habersiz onaysız izinsiz cart curt. Ha burada GEZİNTİ izni verirsen, adam sana cevabı yapıştırır " KENDİN İZİN VERDİN? UZA! " der başından savar.

Buhara Buhara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 126 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Kapatsak dahi iptal edildiğini zannetmiyorum yalandır

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

dijitalblog adlı üyeden alıntı

Google'ın da Facebook'un da bu konuda sicilleri temiz değil.

Reklamcılara satmaktan kastı, açık bir şekilde satış değil. Google Adsense hizmeti üzerinden reklamverenler reklamlarını veriyor bana şu tür kullanıcı lazım diyor. Google sistemide hay hay diyor buradan aldığı verilere göre sana Google reklamları üzerinden gösteriyor. Bu durum senin yararına çünkü bi nevi senin ilgini çeken işine yarayacak reklamları görüyorsun.

Onun dışında ise, Facebook'un kullanıcı şartlarında vardı sanırsam, FBI vs. istediği taktirde kullanıcıların bilgilerini onlara vereceklerini belirtiyorlar zaten. Siz bu şartları kabul edip üye oluyorsunuz. Yani bunları kendiniz onaylayıp yapıyorsunuz. Ama onların tek yapabildikleri sadece kendileriyle alakalı bir site vs. bulunduğunda sizi takip etmeleri GEZİNTİ ise apayrı bir durum. Bunların hepsinin yaptığını yapabilme üstüne üstün diğer her türlü girdiğiniz her şeyinizi kayıt altına alma özelliğine sahip.

Buhara adlı üyeden alıntı

Kapatsak dahi iptal edildiğini zannetmiyorum yalandır

Tabikide yalandır, fakat herhangi bir hukiki bir durumda size karşı ellerinde bir şey olmaz. Nereden bu bilgilere eriştiğini sorarsın. Aktif durursa kapı gibi cevabı yüzüne vurur.

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
http://www.gezinti.com/hesabim buradan takip ETMEMELERİ için evetmi hayırmı anlamadım :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al