freelance iş ilanları

Geliyoo.com 01-02-2014 güncellemesi hakkında.

61 Mesajlar 12.288 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Bu güncelleme ile haberlerdeki yerimizde gitmiş :) Neyse hayırlısı başarılar dilerim
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GrafikEnes GrafikEnes Seo & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 9, (%100)
çok yavaş ve aradığım kelimede sonuç bulmadı oysaki google önüme10.000.000 sonuç getiriyor yinede gelişmeniz dileğiyle iyi çalışmalar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Seo Uzmanı & Wordpress Editörü

byhalo byhalo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 81 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Site çok yavaş google chrome 'da proje ekleyebildim. En kısa zamanda sorunlardan kurtulmanız dileğiyle.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

http://halitulu.com/

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
başarılar dilerim ama site çok ağır arama sonuçları da neyi hesapladınız bilmiyorum ama doğru bilgiyi veren siteleri listelemiyor.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

wmaraci
wmaraci

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Deneme amaçlı Facebook'u arattım olumlu bir sonuç alamadım. Ayrıca çok yavaş.

SeosyalMedya SeosyalMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Girişimcisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 43 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Yavaşlık göze çarpsa da desteklenmesi gereken bir proje. Ancak keşke kurumsal twitter hesabınızdan siyasi görüşlerinizi paylaşmasaydınız. Sonuçta kayıtların montaj olduğunu ifade etti Başbakan ancak siz montaj değil dublör diyerek ters köşe olmuşsunuz. Neyse mesele bu değil ancak ben geliyoo.com uzun süredir takip eden ve ümit besleyen biriydim.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Bu arada arkadaşlar çok özür diliyorum hatayı bende farkettim ancak local de yaşamadığımız bir hataydı ADN'de yaşanan bir sorun ile alakalı. ADN'in bazı fonksiyonları görmediğini farkettik şimdi bizde cache yoğunluğu olduğu için son güncellemede farkedemedik ancak uyarılarda bulunduğunuz için teşekkür ediyorum büyük bir sorun değil ancak yine de olumsuz bir durum söz konusu herkesden özür diliyorum bunun için yeni güncellemeyi ADN'den çıkarmam biraz zaman alıcak ama kısa sürede düzelteceğim.

Ek Olarak:
Değerli engin çok özür diliyorum ama inanın bilgim yok ancak şunu biliyorum Avrupa'da Free Fransa'da ve Numericable yine fransada sadece Fiber bağlantıyı verebilen kuruluşlar. Türkiye'de sunucu için 500 Mbps'u vermek için aylık 3500 dolar istediler ben ise Avrupa'da 3Gbps bağlantıyı 645 Euro'ya alıyorum. Türkiye'de internet ateş pahası bu nedenle 100 Mbps'u sunuculara paylaşımsız olarak veriyorlar diye biliyordum ancak evlerde olduğunu sizden öğrendim.

Rica ederim hocam, siteniz normalde yavaş değil sadece alternatiflere göre yani (google, yandex) çok olmasada biraz fark var. İlk açılış özellikle çok fark ediyor. Sonrakilerde bu sorun büyük oranda azalıyor. Ama buda büyük ihtimalle sunucunun yurt dışı olmasından kaynaklıdır büyük ihtimalle ;)

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar geliyoo'nun digerlerine gore diyebildigimiz iki "diger" arama motoru var kastedilen google ve yandex, keske suan onlarda bulunan sunucu sistemi bizdede olsa isin rengi degisecektir. ek olarak bir cok arkadas ilk kez geliyoo ya girdigi icin hergun girdiginiz google ve yandex e gore cache edilmemis veriye erisme hizi fark olusturuyor olmali. Aslinda ilk acilma hizi sunucularin turkiyede barindirilmasi, cloud sistemi ile hemen asilir bizim uzerinde calistigimiz hiz ozellikle arama hizidir buda yapilacak guncellemelerde hizlanacaktir.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

Samet Pehlivanlar Samet Pehlivanlar Frontend Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Dev
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 10, (%100)
Çok yeni ve gelişmekte olan bir projeyi, dünyada ki en büyük arama motorlarıyla kıyaslamak çok acımasızca. Kimse geliyoo'dan google, bing veya yandex olmasını beklemesin. Gerekli maddi desteği bulursa belki :)

Geliyoo.com'a haddim olmayarak bir kaç şey söylemek istiyorum.
Asıl faaliyet alanı olan arama motorunda bu kadar eksik varken, diğer servisleri(blog,haber vs) aktif etmenin hata olduğunu düşünüyorum. Bence bütün mesainizi arama motorunda harcamanız sizin yararınıza olur. Arama motoru tam olarak çalışmaya başladıktan sonra diğer servislere geçmeniz daha mantıklı olurdu.

ayrıca ismi çok itici. Hiç hoşuma gitmiyor.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Samet Pehlivanlar adlı üyeden alıntı

Çok yeni ve gelişmekte olan bir projeyi, dünyada ki en büyük arama motorlarıyla kıyaslamak çok acımasızca. Kimse geliyoo'dan google, bing veya yandex olmasını beklemesin. Gerekli maddi desteği bulursa belki :)

Geliyoo.com'a haddim olmayarak bir kaç şey söylemek istiyorum.
Asıl faaliyet alanı olan arama motorunda bu kadar eksik varken, diğer servisleri(blog,haber vs) aktif etmenin hata olduğunu düşünüyorum. Bence bütün mesainizi arama motorunda harcamanız sizin yararınıza olur. Arama motoru tam olarak çalışmaya başladıktan sonra diğer servislere geçmeniz daha mantıklı olurdu.

ayrıca ismi çok itici. Hiç hoşuma gitmiyor.

Daha öncede söylediğim gibi fikirlere ve olumlu olgun şekilde yapılmış her eleştiriye saygım sonsuz, bundan yana bir sıkıntımızda bulunmuyor. Her fikir aynı olacak diye bir kaide yok. Öncelikle düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum.

Başta'da belirttiğiniz gibi biz bir kaç sunucu ile hizmet veriyoruz ayrıca API key yada farklı kaynak bilgilerini kullanmıyoruz kendi verilerimizi kullanarak bu işlemi yapıyoruz. Sonuç olarak elde ettiğimiz veri oldukça kısıtlı sadece sistemi tanıtmak için kullanabileceğimiz bir veri oluşumu söz konusu. Kimse Geliyoo'yu Google'a rakip yada Bing'e Ynadex'e rakip olarak görmesin bizim amacımız veri toplamak ve uygun şartlarda bir arama motoru ortaya çıkarmak elimizde 500 sunucu olduğunda belki 50,000'e çıkacak bir sunucu merkezi kurmamız gerekecek.

Her dakika Google'da yeni sunucular ekleniyor çekilen verileri saklamak için olağan üstü bir çaba harcanıyor bu kolay bir iş değil. Başarmak istediğimiz elbette bu ancak bunun için devletin cddi desteği gerekiyor. Para'dan çok teknik altyapıya ihtiyacımız var. Sunucu bağlantılarını en iyi şekilde uygun koşullarda oluşturmaya ihtiyacımız var. Bunu bize henüz sağlayan olmadı girişimlerimiz var ancak bu aşamada herkes kurt misali hareket ediyor.

Buralarda sizlerle gerekli istişareleri yaparak daha iyisini oluşturmaya çalışıyoruz zaman ile yarıştığımız bir gerçek ama Türkiye'de bu gün yatırım yap yarın kazanmaya başla anlayışı olduğu için kolay kolay arama motoruna yatırım bulamazsınız. Zamanı geldiğinde ise zaten bizden bekleneni vereceğiz inşallah.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al