wmaraci reklam

Geliyoo Browser (İnternet Tarayıcısı) Hakkında.

27 Mesajlar 4.759 Okunma
smmexpress

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Değerli webmasterlar, birazdan sizlerle paylaşacağım dosya konusunda genel hatları ile Geliyoo Browser çalışması hakkında ingilizce olarak bilgi vereceğim. 2014 Yılının başında çıkarmayı hedeflediğimiz ancak güvenlik açıkları nedeniyle henüz yayına açmadığımız Geliyoo Browser'ın bazı temel kavramlarını sizlerle paylaşarak fikirlerinizi almak proje hakkında gelen yorumları dinlemek ve aynı zamanda katkısı olabilecek kişilerin Geliyoo Browser içerisinde hangi konumda ne şekilde yer alabilecekleri konusunda görüş alış-verişinde bulunmak istiyorum.

yapılan çalışma temellerinin dayalı olduğu dil ingilizce olduğu için ve bu özellikleri kontrol edebilecek, yazabilecek ve derlemeler hakkında fikir yürütebilecek kişilerinde ingilizce bildiğini düşünerek bu şekilde bir hazırlık yaptım.

Şimdiden söylemek istediğimi önemli bir husus bulunuyor, bir yazılımcının ingilizce bilgisi yazılım hakkında yapacağı araçtırmalara ve elde edeceği verilere kolayca ulaşarak test etme ve inceleme geliştirme yeteneğine aynı oranda yansıyacaktır. Bu nedenle dosya ingilizce olarak hazırlanmıştır. Bu bağlamda yazılımcı arkadaşlarımızın fikirlerini önemsediğimi bilmenizi istiyorum. Şayet eksik yada yanlış görebildiğiniz yerler var ise benim gözümden kaçmış olabilecek ayrıntılar. Bunları benimle paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

http://www.slideshare.net/buraysavasanil1/geliyoo-browser-beta

Kaynak: http://forum.geliyoo.com/geliyoo-arama-motoru/65565-geliyoo-browser-internet-tarayicisi-hakkinda.html
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Artık Geliyoo Browser'da birde proxy vpn özelliğide eklememiz gerekiyor gibi gözüküyor..

sizce dostlar?

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

AliKoklu0 AliKoklu0 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 14 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

FathArsln adlı üyeden alıntı

Artık Geliyoo Browser'da birde proxy vpn özelliğide eklememiz gerekiyor gibi gözüküyor..

sizce dostlar?

Hocam öncelikle başarılar diliyorum piyasada bu kadar browser varken neden sizin ki seçilmeli biraz ip uçları alabilirmiyiz ?
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

dnzcgls dnzcgls www.bidede.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 8 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Çıkartın destek için kullanırım ben kullandırtırım da arkadaşlarıma. Hayırlı olsun şimdiden. Türkiye'de bu tür şeyleri görmek sevindirici.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

S4L1M S4L1M Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SeninFilminHD´de Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
geliyooo diye arama motoru ismi mi olur hiç düzgün bişey yapamıyoz
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Buray Bey

Şunu belirtmek istiyorum türkçe bir arama motoru geliştirmeye çalışıyorsunuz ancak hazırladığınız slaytları türkler okuyamıyor.Sizce bu biraz tezatlık değil mi?
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

AliKoklu0 adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle başarılar diliyorum piyasada bu kadar browser varken neden sizin ki seçilmeli biraz ip uçları alabilirmiyiz ?

Wmaraci'nda açıkladığımız bazı konular oldu fakat farklı planlarımızda var tabi bunlar uzun süreçler bazı anlaşmalara bağlı olarak aklımızda uygulanmamış fikirler var ve mutlaka kullanmak isteyeceğinizi tahmin ediyoruz. Ancak hayata geçirdğimizde açıklamamız daha uygun olacağı için şuan teknik bazı özellikleri tekrar hatırlatmak için not edebiliriz..

Ekstra bir mail okuma programi olmadan dahili bir email alma gonderme eklentili olacak.
Ekstra bir dosya indirme programina ihtiyac duymamak icin her turlu uzantiyi indirebilme ozelligi olacak torrent vb dahil. gibi..

ilk versiyonu yayinlayinca diger ozelliklerden de bahsedebiliyor olacakgiz fakat sunuda eklemekte fayda var, halen daha gelistirilme sureci devam ettiginden dolayi sizlerinde onerileri ile ek ozellikler eklenebilir.

Tavsiyelerinizi memnuniyetle degerlendiriyoruz, siz tarayıcınızın hangi ozellikleri olmasini isterdiniz?

Saygilarimizla.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Merhaba Buray Bey

Şunu belirtmek istiyorum türkçe bir arama motoru geliştirmeye çalışıyorsunuz ancak hazırladığınız slaytları türkler okuyamıyor.Sizce bu biraz tezatlık değil mi?

Emre bey öncelikle zaten açıkladım bunu destek olmayan kişilerin ingilizce bilmesi gerekiyor. Tahmin ettiğiniz gibi Türkçe bir browser için dahi olsa bütün kodların ingilizce olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Türkçe browser için makaleleri Türkçe yazmak gerekmiyor. Sadece dil dosyasını kurulumda eklemek yeterli oluyor direk tanımlama ile Türkçe dil desteği sağlanıyor.

Makalelerin ingilizce olmasının başlıca nedeni işten anlıyorum diyerek gelen kişileri kolayca baştan elemek. Burda yazılımcı arkadaşlarımızın konuyu anlaması ve olası bir eksikliği görmesi açısından makale paylaşımı yapıldı. Bunun dışında bir amaç yok şayet ingilizce ne yazdığını anlamıyorsa zaten yazılımcı değildir bu nedenle ingilizce makale yayınlamış olmak da bir tezatlık görmüyorum.

İlginiz için teşekkürler.

Ek Olarak:

S4L1M adlı üyeden alıntı

geliyooo diye arama motoru ismi mi olur hiç düzgün bişey yapamıyoz

Kulp takmakta üzerimize yok Google diye isim oluyor ama geliyoo diye olmuyor yahoo diye oluyor ama geliyoo diye olmuyor davuldengidenginecalar.com nasıl? Her ne yaparsak yapalım insanımız ona takacak bir kulp bulacaktır. Biz bunu uygun gördük uygun görülene saygı duymak bu kadar zor olmasa gerek. Eleştirinizi anlıyorum ancak 4 yıldır aynı şeyleri duyuyoruz biraz teknoloji dönsek diyorum artık neler yapabiliriz biraz ona baksak isimlere takılmadan.

Saygılar
Engin07 KarakayaEmre S4L1M

kişi bu mesajı beğendi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Emre bey öncelikle zaten açıkladım bunu destek olmayan kişilerin ingilizce bilmesi gerekiyor. Tahmin ettiğiniz gibi Türkçe bir browser için dahi olsa bütün kodların ingilizce olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Türkçe browser için makaleleri Türkçe yazmak gerekmiyor. Sadece dil dosyasını kurulumda eklemek yeterli oluyor direk tanımlama ile Türkçe dil desteği sağlanıyor.

Makalelerin ingilizce olmasının başlıca nedeni işten anlıyorum diyerek gelen kişileri kolayca baştan elemek. Burda yazılımcı arkadaşlarımızın konuyu anlaması ve olası bir eksikliği görmesi açısından makale paylaşımı yapıldı. Bunun dışında bir amaç yok şayet ingilizce ne yazdığını anlamıyorsa zaten yazılımcı değildir bu nedenle ingilizce makale yayınlamış olmak da bir tezatlık görmüyorum.

İlginiz için teşekkürler.

Buray Bey yazdıklarınızı okudum yanlış anlamayın sataşmak için yazmıyorum.Ancak bu görüşünüze katılmıyorum.Sırf bir yazılımcı veya programcı ingilizce bilmesi onu eksi duruma düşürmediği kanaatindeyim.Burada çoğu arkadaşımız ingilizceyi bilmiyor ama çok önemli işler çıkarıyor.Bu arkadaşlarımız ayrıca Türkçe makalelerde yayınlayarak diğer kesimleri eğitiyor ve geliştiriyor.Sizin bu yaptığınız bana biraz tuhaf geldi.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive & SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Proje güzel şayet'ki, kullanım artışı sebebi ile göz önünde bulundurulursa kullanım artar.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al