wmaraci reklam

Google Niye Bu Kadar Dengesiz?

33 Mesajlar 3.594 Okunma
smmexpress

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
İmzamdaki sitede Google Analitik Nedir? Ne İşe Yarar? adlı bir yazı mevcut. 500 civarı hit almış bir yazıdır. Google analitik kelimesinde 4. 5. filandım. Bugün öylesine bir kontrol amaçlı 1. sıralarda olduğum yazılara bakayım dedim. Kendisi bu foruma da üye olan başka bir yazı gördüm o sıralamalarda ve benim yazım yok ilk sayfada. Yazı benden copy paste, kaynak kodları kırpılmış adeta. Resim olan yerde mesela;

google analitik2 300x63

şeklinde yazılar mevcut. Ben diyorum ki benim yazım ilk 100'den uçurulup bu malca yazı, düzgün okunmayan, paragraf yapmamış, resim koymamış, benim kadar hit de almamış bir yazı nasıl gelebiliyor? Bu kadar dengesizliğini de gördüm ya google'ın çoğu şeyimden şüphe ederim artık. Ne yaparsak yapalım "google bu sağı sollu belli olmaz" lafını unutmadan mı yapacağız hep? Gayet stabil bir şekilde haklı bir şekilde o yazı orayı hak ediyordu ama şimdi ilk 500'de yok kelime bazlı filtre yedim herhalde.

Düşünceleriniz nelerdir merak ediyorum. Hem o çalıntı yapıp da sadece yazı sonuna "herzamanileri" yazıp bırakan arkadaş hakkında (ki kendisi benim başka yazılarımı da araklamış) hem de bu dengesiz sıralama değişikliği hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Ben de o arkadaşa özelden bir mesaj atacağım ve başka yazılarımı çalmış mı bakacağım bu arada.

wmaraci
reklam

Diyalog Diyalog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Medya Editörü
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 36 / 100
  • Ticaret 10, (%100)
Senden once index almis sanirim bu yuzden senin copy olarak gorunuyor diye tahmin ediyorum.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Diyalog adlı üyeden alıntı

Senden once index almis sanirim bu yuzden senin copy olarak gorunuyor diye tahmin ediyorum.

Yok canım daha neler :D Yazının başında dedim kontrol ediyorum dedim, yazı zaten önceden birinciydi, yazılarımı özellikle o yazıyı iyi hatırlıyorum google gibi getir ardından imleme yaptığımı. Ardından da sosyal platformlarda paylaştığımı.

Ek olarak: Birinciden kastım google makalelerinden sonra tepedeydi hatta yani göze de çarpıyordu profil resmi de bulunduğundan. Hit de geliyordu analitikten incelemiştim.

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)
hocam google anlam veremiyorum cidden tek tek özenle yazdigim anlatimlar var oyunlari bizzat denedim oynadım ve öyle makale yazarak paylaştım ama webmastertoolsdan bakiyorum 67 tanesi engelli bu beni cildirtti hic birşey yapasim gelmiyor ne diyim google bu herşeye hazır olmak lazim

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

WANTED adlı üyeden alıntı

hocam google anlam veremiyorum cidden tek tek özenle yazdigim anlatimlar var oyunlari bizzat denedim oynadım ve öyle makale yazarak paylaştım ama webmastertoolsdan bakiyorum 67 tanesi engelli bu beni cildirtti hic birşey yapasim gelmiyor ne diyim google bu herşeye hazır olmak lazim

67 tane engelli derken? Aç yeni bir konu orada konuşalım bunu, başka bir soruna ve daha çözülebilir gibi geliyor bana.

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

67 tane engelli derken? Aç yeni bir konu orada konuşalım bunu, başka bir soruna ve daha çözülebilir gibi geliyor bana.

http://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/google-robots-txt-url-engelliyor-135711.html#post819728 actim hocam resim daha aydinlatici olabilir

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
"google bu sağı sollu belli olmaz" lafını unutmadan mı yapacağız hep?

Evet

Geçen hafta 3-4 yıllık siteler sıralamalardan uçtu ortak nokta aradık yok sebep aradık yok , şimdi ilk sıralara çıkanlarla aralarında hiç bir fark yok , artık tamamen rasgele yapıyor bu sıralama değişimlerini. Yani hiç bir şeyin garantisi yok ister özgün ol ister çal çırp ister doğal link de ister hcklink kullan .

Çalıp çırpma mevzusunda da forumdan bir arkadaş ve seni bile bile yapıyorsa ayıp ediyor . Ben olsam iyi niyet beklemez ona ufak sürprizler yapardım. Kullanıcı adını ifşa edersen bizde bilelim kimin yaptığını istersen , en azından ticaretimizi keserek tepkimizi koyarız .

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

"google bu sağı sollu belli olmaz" lafını unutmadan mı yapacağız hep?

Evet

Geçen hafta 3-4 yıllık siteler sıralamalardan uçtu ortak nokta aradık yok sebep aradık yok , şimdi ilk sıralara çıkanlarla aralarında hiç bir fark yok , artık tamamen rasgele yapıyor bu sıralama değişimlerini. Yani hiç bir şeyin garantisi yok ister özgün ol ister çal çırp ister doğal link de ister hcklink kullan .

Çalıp çırpma mevzusunda da forumdan bir arkadaş ve seni bile bile yapıyorsa ayıp ediyor . Ben olsam iyi niyet beklemez ona ufak sürprizler yapardım. Kullanıcı adını ifşa edersen bizde bilelim kimin yaptığını istersen , en azından ticaretimizi keserek tepkimizi koyarız .

işte o soruya hep evet demek istemiyorum ama el mahkum, hele ki bu aralar bir firmaya seo yapıyorken muhakkak evet demem lazım. O kişi beni tanıyor hatta bir ara yorum dayanışmasında da bulunduk, yani siteme en az 30 40 kez belki de daha fazla gün girmiştir. Sitemin footerında belirtmişim, diğer kişiler gibi "Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz" yerine "kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz" yazmışım.

Ama o kişi linksiz olarak http de olmadan herzamanileri.com yazsa gönlüm razı, ama bunları bile bile herzamanileri yazınca sinirlendim, bir de sıralamadan böyle düşünce. Bir de online olduğunu görünce müthiş oldu :D Özelden yazdım bu içeriklerde kaynak göstermek böyle mi olur diye? Ayrıca "bu konuştuğumuz konunun linkini vererek" burada sizden bahsediyorum belki katılırsınız dedim.

İfşa etmeye gerek yok, uzlaştığımız müddetçe :) Asıl konuya gelirsek Google iyice kendini saklıyor, kasıtlı dengesizlikler yapıyor.

Ufak sürprizler derken ayrıca? :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

furkandemirci furkandemirci SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 378 / 157
  • Ticaret 17, (%100)
Web Spam bildiriniz;
http://www.google.com/contact/spamreport.html?hl=tr

##

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

özelden konuşmamız devam ediyor kendisiyle, asıl olay sıralamalar aslında. İki içerik sorun değil ama merak ediyorum 80 90 yazımın kaçı başka sitelerde ve linksiz. Bir ara araştıracağım, buradan da duyuruyorum varsa yapan link koysun sonuna.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al