wmaraci reklam

Her Türlü Sorulara Açıklayıcı Cevaplar Veriyorum!

25 Mesajlar 2.951 Okunma
smmexpress

Drstop75 Drstop75 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar konu başlığı biraz ilginç biliyorum ama size şöyle özetleyeyim; Siz herhangi bir konu ile ilgili sorunuzu soruyorsunuz ben direk açıklayıcı şekilde cevap veriyorum.Bu kesinlikle kibir vs. Meselesi değil sadece forumda birsürü bu konuları bilmeyen arkadaş var onlara yardım etmektir.

Soru Sorma Şekilleriniz Şu şekilde Olursa Ben de Çabucak Anlayabilirim...

1-Sorum
2-Sitem
3-Varsa ek notlar

Seo smf blogger ve wordpress uzmanlık alanım.

Sorularınız sadece siZi değil tüm forumu bilgilendirecektir tşk...
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)
Umarım arkadaşlara yardımcı olursunuz, ancak yanlış anlamayın ama Türkçeyi güzel kullanırsanız hoş olur.

----

Arkadaşlar konu başlığı biraz ilginç biliyorum ama size şöyle özetleyeyim; Siz herhangi bir konu ile ilgili sorunuzu soruyorsunuz ben direk açıklayıcı şekilde cevap veriyorum.Bu kesinlikle kibir vs. Meselesi değil sadece forumda birsürü bu konuları bilmeyen arkadaş var onlara yardım etmektir.

1-Sorum
2-Sitem
3-Varsa ek notlar

tpeker tpeker Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 124 / E
  • Meslek Hamal Aq
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 6, (%100)
Öncelikle teşekkürler,

sonralıkla şunu sormak istiyorum. Seo için html çıktısı ne kadar önemlidir. Yani yüzlerce site aynı html çıktısına sahip ise bu siteye zarar verir mi? Cevap evet ise bir wordpress temasını nasıl özelleştirebiliriz. Css class isimlerini değiştirmek yeterli olur mu?

• Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

ahmettalut adlı üyeden alıntı

Umarım arkadaşlara yardımcı olursunuz, ancak yanlış anlamayın ama Türkçeyi güzel kullanırsanız hoş olur.

----

1-Sorum
2-Sitem
3-Varsa ek notlar

Dostum telden girdiğim için acele ile yazdım yoksa iyi edebiyat yaparım :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 124 / E
  • Meslek Hamal Aq
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 6, (%100)
Fırsat bulmuşken müsadenle merak ettiğim bir sorum daha var. Bilindiği üzere wordpress'te veritabanı sorgularını azaltmak site hızı, site ilk cevap süresi açısından faydalıdır. Cache kullanarak bu tür sorguları azaltmak mümkün. Farklı bir yöntem olarak site başlığı, tema path'i gibi static alanları functions.php içerisinden manuel olarak çağırmak performans anlamında uygun bir çözüm olur mu? örnek olarak

function GetTemplateUri()
{
return "http://site.com/wp-content/themes/tema/";
}

• Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

tpeker adlı üyeden alıntı

Öncelikle teşekkürler,

sonralıkla şunu sormak istiyorum. Seo için html çıktısı ne kadar önemlidir. Yani yüzlerce site aynı html çıktısına sahip ise bu siteye zarar verir mi? Cevap evet ise bir wordpress temasını nasıl özelleştirebiliriz. Css class isimlerini değiştirmek yeterli olur mu?

Şöyle düşünmeliyiz bir wp'de php ne kadar önemli ise html de o kadar önemlidir diyebiliriz.Siteye zarar verip vermemesi sonradan anlaşılır fakat evet dîyebilirm.
Ayrıca wp için ise görünüm özelleştir kullanıcaksınız fakat düzenleyîci kullanmanızı tavsiye ederim.detaylı bilgi google aratmasınlar bulabilirsîniz.Ayrıca sîze All In One Seo Pack eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim.

Ek Olarak:

Fırsat bulmuşken müsadenle merak ettiğim bir sorum daha var. Bilindiği üzere wordpress'te veritabanı sorgularını azaltmak site hızı, site ilk cevap süresi açısından faydalıdır. Cache kullanarak bu tür sorguları azaltmak mümkün. Farklı bir yöntem olarak site başlığı, tema path'i gibi static alanları functions.php içerisinden manuel olarak çağırmak performans anlamında uygun bir çözüm olur mu? örnek olarak

{
}

Koddan anlıyor iseniz Manuel yapım tabî ki de iyidir fakat küçük bir hata site işlevselliğini bozabilir.Size W3 Cache(şuam Tam ismini hatırlayanadım)eklentisini kurmanızı tavsiye ederim.Bu eklenti diyeseniz tüm hızlanmayı düzenler kurulumlar internette mevcut.

• Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 124 / E
  • Meslek Hamal Aq
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 6, (%100)

Drstop75 adlı üyeden alıntı

Şöyle düşünmeliyiz bir wp'de php ne kadar önemli ise html de o kadar önemlidir diyebiliriz.Siteye zarar verip vermemesi sonradan anlaşılır fakat evet dîyebilirm.
Ayrıca wp için ise görünüm özelleştir kullanıcaksınız fakat düzenleyîci kullanmanızı tavsiye ederim.detaylı bilgi google aratmasınlar bulabilirsîniz.Ayrıca sîze All In One Seo Pack eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim.

Neden All In One Seo Pack peki hocam? Söz sahipi bir çok sitede okuduğum(moz.com gibi) yazıların hiç birinde bu eklenti önerilmiyor. Hatta otomatik oluşturduğu meta description'lardan özellikle kaçınılması vurgulanıyor. Diğer tarafta yoast gerçeği de var.

• Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
[COLOR="DarkOrange"]10 dakika afk olacağım sorulara cevaplarım devam edecektir[/COLOR]

Ek Olarak:

{
}

Neden All In One Seo Pack peki hocam? Söz sahipi bir çok sitede okuduğum(moz.com gibi) yazıların hiç birinde bu eklenti önerilmiyor. Hatta otomatik oluşturduğu meta description'lardan özellikle kaçınılması vurgulanıyor. Diğer tarafta yoast gerçeği de var.

All in one ücretsizlerin en iyisi ve aynı zamanda dediğiniz etiketleri ayarlama seçeneği mevcut size kalmış ayarlar.Yoast'ı duydum fakat hiç denendim sanırım ücretli o eklenti.

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba,
bir konuda yardıma ihtiyacım var, forumda konu açtım ama çözümünü bulamadık.

Wordpress'te single.php üzerinde öne çıkarılmış görseli aşağıdaki kodla gösteriyorum.

'aligncenter')); ?>

Benim istediğimde öne çıkarılmış görsele tıklanabilsin ve tıklandığında resmin orjinal boyutu attachment.php üzerinde açılsın. Bir kaç kod buldum ama "Kayıp Dosya Eki" şeklinde bir hata verdi, olmadı.

• Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

Orifame adlı üyeden alıntı

Merhaba,
bir konuda yardıma ihtiyacım var, forumda konu açtım ama çözümünü bulamadık.

Wordpress'te single.php üzerinde öne çıkarılmış görseli aşağıdaki kodla gösteriyorum.

'aligncenter')); ?>

Benim istediğimde öne çıkarılmış görsele tıklanabilsin ve tıklandığında resmin orjinal boyutu attachment.php üzerinde açılsın. Bir kaç kod buldum ama "Kayıp Dosya Eki" şeklinde bir hata verdi, olmadı.

Tam olarak ne istediğinizi anlayamadım galeri gibi bişi m
i istiyorsunuz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al