sizce ne sitesi kurmalıyım ?

32 Mesajlar 4.087 Okunma
smmexpress

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Din üzerinden para kazanmak olmuyor ki bu o zaman imamlar da din üzerinden para kazanıyor ortada bir emek vardır bunun alanı din olabilir , dil olabilir ne fark edecek ki.Ayrıca siten için tavsiye kendi yorumlamalarını yapman yada güvenilir kişilerin yorumlarını okuyup kendi cümlelerin ile ifade etmen fakat bu konuda araştırma yaparken çok dikkatli olmalısın dini baltalamak için yanlış tefsirler olabilir o yüzden tek kaynak üzerinden gitmemekte fayda var ve sadece dua koymamalısın ben imam hatip öğrencisiyim bu sene ezan , kamet okumamız lazım segah makamı en çok araştırılan kelimelerden birisidir.Bu tarz öğrencilerin işine yarayacak bilgileri koyarsan siten daha fazla hit alır , ayrıca site tasarımın iç açıcı değil daha güzel bir şey olabilir.
resul37c

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

resul37c resul37c WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 49 / 102
  • Ticaret 5, (%100)

fulltimeonline adlı üyeden alıntı

Konunun başında kazancı yüksek olsa iyi olur demiş arkadaş ondan cevaplıyorum.Yani herkezin inancı kendine bir ara bende düşündüm ama din üzerinden para kazanmak gibi oluyor ve dinimizce pek hoş olmayan bir durummuş araştırmama göre haberin olsun.

Sen emeğini sunuyorsun karşılığını alıyorsun kardeşim

ermaneray adlı üyeden alıntı

Alakası yok kardeşim

Din ve ilim öğretmek iyidir bu din ve ilimi devam ettirmek için para gerekir kişi çok zengin değilse onu günahı değildir o nedenle elbette para kazanmalı ki insan hayatını daim etsin sitesini açık tutsun.

Ek Olarak:

Domain güzelmiş kaçırma bu tarz domainleri

Kaçırdım :)

xGhos xGhos Yazılım Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek YAZILIM & SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 466
  • Beğeniler 38 / 75
  • Ticaret 5, (%100)

xrople adlı üyeden alıntı

Din üzerinden para kazanmak olmuyor ki bu o zaman imamlar da din üzerinden para kazanıyor ortada bir emek vardır bunun alanı din olabilir , dil olabilir ne fark edecek ki.Ayrıca siten için tavsiye kendi yorumlamalarını yapman yada güvenilir kişilerin yorumlarını okuyup kendi cümlelerin ile ifade etmen fakat bu konuda araştırma yaparken çok dikkatli olmalısın dini baltalamak için yanlış tefsirler olabilir o yüzden tek kaynak üzerinden gitmemekte fayda var ve sadece dua koymamalısın ben imam hatip öğrencisiyim bu sene ezan , kamet okumamız lazım segah makamı en çok araştırılan kelimelerden birisidir.Bu tarz öğrencilerin işine yarayacak bilgileri koyarsan siten daha fazla hit alır , ayrıca site tasarımın iç açıcı değil daha güzel bir şey olabilir.

Hocam Sizce Hangi Temayı Kullanmalıyım ?

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

xGhos adlı üyeden alıntı

Hocam Sizce Hangi Temayı Kullanmalıyım ?

En önemlisi çağ gereği responsive olan bir tema kullanmanızı öneririm ama din ile alakalı olacağı için insanın içini ilk bakışta sıkmayacak , boğmayacak sade tasarımlar kullanmanı öneririm ben şuan "hueman" tasarımını kullanıyorum fakat tema karanlık olduğu için içimi sıkıyor temamı değiştirmek istiyorum fakat hem responsive hemde güzel bir tema bulamıyorum.

wmaraci
wmaraci

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

Alakası yok kardeşim

Din ve ilim öğretmek iyidir bu din ve ilimi devam ettirmek için para gerekir kişi çok zengin değilse onu günahı değildir o nedenle elbette para kazanmalı ki insan hayatını daim etsin sitesini açık tutsun.

Ek Olarak:

Domain güzelmiş kaçırma bu tarz domainleri

geçimini din ile yapmak iyi bir durum değil yanlış bilgi verme derim ben iyi bir şekilde araştırdım sordum yani ben detaylı bilgi vermek istemiyorum 2.el bilgi gibi olmasın diyanetin sitesinde bulabilirsin konunun detayını.Eğer başka hiçbir iş yapamıcak durumda ordan gelen parayıda kullanmazsa yaşamını devam ettiremicek durumdaysa sorun yok.Dini bilgi üzerine basılan kitaplar bile maliyeti üzerinden satılır genelde de hediyesinin fiyatı şudur yazar arkasında.Dikkat edersen dini siteler üzerine kurulan sitelerde reklam göremezsiz kolay kolay sadece sunucu masraflarını karşılıcak parayı alıp sunucu ücretlerinde harcamana elbette sorun yoktur ama ben o parayı alıyım gidiyim yiyim iyi bir durum değil.

Ek Olarak:

resul37c adlı üyeden alıntı

Sen emeğini sunuyorsun karşılığını alıyorsun kardeşim

Kaçırdım :)

Ben detaylı bilgi vermek istemiyorum tartışmaya gitmesin diye ama kulakdan dolma konuşmadım yani biraz araştır yada ordaki müftülüğe yolun düşerse sor derim bunlar çok ince konular gerçekten

Ek Olarak:

xrople adlı üyeden alıntı

direk cevap veriyim müftülüğünede sorabilirsin bu konular çok ince yüksek derece bilginiz yok ise mantığınıza göre cevap verip yanlış yönlendirme yapmayın derin

buyrun link hadislerle birlikte açıklamış
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1334

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

geçimini din ile yapmak iyi bir durum değil yanlış bilgi verme derim ben iyi bir şekilde araştırdım sordum yani ben detaylı bilgi vermek istemiyorum 2.el bilgi gibi olmasın diyanetin sitesinde bulabilirsin konunun detayını.Eğer başka hiçbir iş yapamıcak durumda ordan gelen parayıda kullanmazsa yaşamını devam ettiremicek durumdaysa sorun yok.Dini bilgi üzerine basılan kitaplar bile maliyeti üzerinden satılır genelde de hediyesinin fiyatı şudur yazar arkasında.Dikkat edersen dini siteler üzerine kurulan sitelerde reklam göremezsiz kolay kolay sadece sunucu masraflarını karşılıcak parayı alıp sunucu ücretlerinde harcamana elbette sorun yoktur ama ben o parayı alıyım gidiyim yiyim iyi bir durum değil.

emin ol öyle değil kardeşim bakış açısı bu saygı duyarım sen o taraftan bakma ama ilim dağıtıyor site sahibi ve sitesini ayakta tutmak için para kazanıp parasını siteye gömüyor ekstradan emek harcıyor emeğinin karşılğınıda kendine alıyor
o zaman imamlarda bedava çalışmalı senin mantığınla imamın görevi o karşılığı bu site sahibinin görevi o karşılığıda o

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

emin ol öyle değil kardeşim bakış açısı bu saygı duyarım sen o taraftan bakma ama ilim dağıtıyor site sahibi ve sitesini ayakta tutmak için para kazanıp parasını siteye gömüyor ekstradan emek harcıyor emeğinin karşılğınıda kendine alıyor
o zaman imamlarda bedava çalışmalı senin mantığınla imamın görevi o karşılığı bu site sahibinin görevi o karşılığıda o

İmamların maaşa bağlanması çok farklı bir konu ki o parayı alan insanalar o parayı alayımda gideyim kız arkadaşımla çay içeyim diye harcayamıorlar zaten ben dini bir site olmadığından burası tartışma konusu olur diye sadece biraz araştırın diyorum yukarıdaki linkte hadislerle cevaplanmış yani birçok hadis var bu konuda yani böyle işler yaparken biraz dikkat etmek lazım diyorum ve ben niyetlendim bir ara ama araştırdıktan sonra çok titiz bir konu olduğundan vazgeçtiğimden sadece uyarmak istedim.Bu arada harcanan emek Allah yolu için ise zaten emeğin karşılığını bu tarafta beklemek garip olur.Yada bu tarafta nakit olarak beklemek

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
ne diyelim ki. Bu işte uğraşmak önemli. İllegale girme ne olur ne olmaz. Legal den bir şeyler yapmalısın. Herkesin aradığı ancak piyasada çok fazla bulunmayan bir konu üzerinde yapabilrisiniz. İlla genel olucak diye bir kaide yok daha özel konularda bulabilirsin..

Ama en önemlisi reklamdır reklamını iyi yapcaksın tanıtımın iyi olacak.

Bunları yaparsan kazancın olur diğer türlü biraz zor.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

İmamların maaşa bağlanması çok farklı bir konu ki o parayı alan insanalar o parayı alayımda gideyim kız arkadaşımla çay içeyim diye harcayamıorlar zaten ben dini bir site olmadığından burası tartışma konusu olur diye sadece biraz araştırın diyorum yukarıdaki linkte hadislerle cevaplanmış yani birçok hadis var bu konuda yani böyle işler yaparken biraz dikkat etmek lazım diyorum ve ben niyetlendim bir ara ama araştırdıktan sonra çok titiz bir konu olduğundan vazgeçtiğimden sadece uyarmak istedim.Bu arada harcanan emek Allah yolu için ise zaten emeğin karşılığını bu tarafta beklemek garip olur.Yada bu tarafta nakit olarak beklemek

en başından beri diyorum ilimi idam ettirmek için kazanacak ki devam ettirsin
para kazanacak o parayı yatıracak reklam alacak üste çıkacak ilimi bilgiyi daha çok kişiye ulaştıracak bu nedenle siteden kar etmesi lazım eğer parası yoksa keza hakkıdır. site sahibinin

bir kaç hadis asla derken bir kaç hadis olabilir diyor bir kaç hadiste kar edebilir çok fazla etmemek kaydıyla zaten bir çok hadiste kimileri tarafından farklı yorumlanır veyahut değiştirilir bunuda unutmayalım

kuranı kerimin bile türkçe mealleri farklılık gösteriyor bakış açısı

tipsychannel tipsychannel internet radyosu Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek internet işleriyle uğraşan bir yat kaptanı.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 160 / 69
  • Ticaret 8, (%88)
hocam, eğer profesyonel değilseniz bu işe para kazanma amacı için başlayanlardansınızdır. para kazanmak... sağlam bir site gerektirir. öncelikle paranıza kıyıp sınırsız hosting ve güzel bir domain ismi satın almak zorundasınız. peki. bunu yaptınız. şimdi iyi bir analiz ve iyi bir moderatörlük ihtiyacınız var ki sitenize ziyaretçi çekip hit olabilesiniz. mesela ben blog.tarifdeposu.com'da şampiyonlar ligi maçlarını ve kendi düşüncelerimi yayımlıyorum... daha öncesinde tarifdeposu.com'da öğrediğim kadarıyla "gerçekten" sevdiğin iş üzerine yoğunlaşaksınki o iş hem hobin hemde kazancın olsun...

izmir şehir rehberi.

www.izmiralsancak.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al