wmaraci reklam
lidertakipci

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 44.177 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Araştırma yapmadan yorum attığınız ortada. Yönetim bu konuda defalarca bilgilendirme yaptı. Kısaca özet geçeyim size,

Geliyoo Arama Motoru, şuanda aktif değil. Şuanda site yalnızca Geliyoo yönetiminin üzerinde çalışmalar deneyler yürütmesi için aktif olarak duruyor ve indexlemeler yalnızca rastgele yapılmış bazı adresler üzerinden deneyler yapılıyor.

Sistem tam anlamıyla 2015 yılının ilk çeyreğinde aktif edilmesi planlanıyor.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Araştırma yapmadan yorum attığınız ortada. Yönetim bu konuda defalarca bilgilendirme yaptı. Kısaca özet geçeyim size,

Geliyoo Arama Motoru, şuanda aktif değil. Şuanda site yalnızca Geliyoo yönetiminin üzerinde çalışmalar deneyler yürütmesi için aktif olarak duruyor ve indexlemeler yalnızca rastgele yapılmış bazı adresler üzerinden deneyler yapılıyor.

Haklısınız,bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

frmderin frmderin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılarınızın devamını dilerim
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

S4cuRiTy S4cuRiTy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Sağlam proje oldugu ortada hayırlara vesile olmasi dilegiyle..
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

fatihclkl adlı üyeden alıntı

inşallah iyi olur.Başarılarınızın devamını diliyorum.Arama sonucları çıkmıyo bu arada

Merhaba Bu konuda Gerekli açıklamayı yapmıştım. henüz aktif etmedim yakın zamanda aktif olacak.

Ek Olarak:

S4cuRiTy adlı üyeden alıntı

Sağlam proje oldugu ortada hayırlara vesile olmasi dilegiyle..

Allah razı olsun bizimde dileğimiz ve temennimiz bu yonde.

Ek Olarak:

frmderin adlı üyeden alıntı

Başarılarınızın devamını dilerim

Çok teşekkür ediyorum. Dilerim gerçekten kayda değer bir çalışma ile sizlere en iyisini sunabiliriz.

Ek Olarak:

fatihclkl adlı üyeden alıntı

inşallah iyi olur.Başarılarınızın devamını diliyorum.Arama sonucları çıkmıyo bu arada

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum

Ek Olarak:

Hakan48 adlı üyeden alıntı

Türk arama motoru gerçekten kulağa güzel geliyoo başarılarınızın devamını dilerim. Keşke ismi biraz daha bizden ve türkçede anlamı tok olan bir kelime olsaymış derim.

Artık Türk insanı olarak bizimde Globla'de bir ismimizin olması gerekiyor. Bu sizlerin değerli destekleri sayesinde olucak bizde size layık başarılı bir çalışma çıkardığımızda güzel olucak inşallah.

Ek Olarak:

Engin07 adlı üyeden alıntı

Arkadaşımıza konuyu takip ettiği için teşekkür ediyorum; konuyla ilgili cevap verilmiş ancak ben kapsamlı olarak cevap vereyim yine.

Şu anda Windows Azure platformu üzerinde bize bir proje kapsamında sunulan sunucuda hizmet veriyoruz. Bu sunucu Cloud altyapısına sahip yaptığımız her çalışmayı hemen aktif etmemiz mümkün değil. neden ise test edilmeden ve kesin olarak onaylanmadan sunucuya yüklemiyoruz. Fonksiyonlar konusunda sıkıntımız yok her türlü çalışma tamamlandı ancak sorunumuz sistemin algoritmasını Azure sistemine uygun şekle getirmek çünkü daha önceden bilmediğimiz bir sistem üzerinde kurulum kerçekletiriyoruz. Buda biraz zaman alıyor; cluster için çeşitli ayarlamalar gerekiyor. Aynı zamanda tek bir local'de çalışıyormuş gibi sistemi de cünfigüre etmek lazım. Yani aynı Network ağı üzerinde kurulum gerçekleştirmek. Şu anda bize verilen 20 CPU ve sanıyorum Cloud 512 Gb ram ancak bu sistemle sadece bir startup oluşturabiliyoruz. Geri kalan tamamen NODE olarak bağlanacağı için Master'ın en iyi şekilde kurulması gerekiyor. Bu aşamalar için deneyimli ve profesyonel kişiler çalışmalı elimizde bunun için en iyi diyebileceğimiz arkadaşlarıımz var. Güvenlik sıkıntılarını da aşabilirsek oldukça başarılı bir altyapı ile hizmet vermeye başlayacağız.

Henüz kimseden para yada yatırım alarak bir şey oluşturmadık. İnsanlara bitmiş çalışan bir şeyi sunmadan bunu düşünmüyoruz. Önemli olan yatırımcıyı doyuracak sistemi bizden istediğini kendisine verebilmek. Gerçekten çalışan ve tamamiyle özel bir sistemi incelemek isteyeceklerdir. Bu nedenle zaman ve sabır gerekiyor. Tüm değerli webmasterlara göstermiş oldukları sabır ve destek için teşekkür ediyorum. Mümkün olduğunca açık şekilde yaptığımız çalışmaları makale şeklinde yazarak paylaşılabilir bölümlerini sizlerle paylaşacağım.

Herkese hayırlı geceler.
FathArsln fatihclkl

kişi bu mesajı beğendi.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle projeniz içinAllah yardımcınız olsun diyorum.
2. olarak ise küçük bir hata değilde düzenleme ihtiyacınız var :)
http://i.hizliresim.com/lY3O5J.png
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

zaferkaankaraca zaferkaankaraca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek www.okurkafe.com
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Aramaya geliyoo yazı ca kendiyle ilgili aonuç bulamaayan sitedwn ne beklersin . Woedpressin entegre arama sistemi bile daha gelişmiş... :d
ermaneray

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

zaferkaankaraca adlı üyeden alıntı

Aramaya geliyoo yazı ca kendiyle ilgili aonuç bulamaayan sitedwn ne beklersin . Woedpressin entegre arama sistemi bile daha gelişmiş... :d

Konuyu okumayan ve anlamayan insanların her zaman yaptığı şeyi yaparak eleştirmişsin bunu sadece sen yapmıyorsun bir çok kişi yapıyor. Bu konuda ve bir çok konuda arama sisteminin kapalı olduğunu ve neden kapalı olduğunu yazdığım halde halen bu şekilde mesajların gelmesi sadece yazmak için yazmak kavramını oluşturuyor. Bir konuyu bilmeden yazmak en kötü şeylerden biridir. Çünkü sonucunda yüzünüz kızarailir.

Ek Olarak:

cagman adlı üyeden alıntı

Öncelikle projeniz içinAllah yardımcınız olsun diyorum.
2. olarak ise küçük bir hata değilde düzenleme ihtiyacınız var :)
http://i.hizliresim.com/lY3O5J.png
Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum bahsetmiş olduğunuz platform Haberler, Blog, News ve bazı buna bağlı platformlar bu sistemlerde dil değişimi henüz yapılmadı tamamında dil değişimi yapılacak ve yeni tema ile entegre şekilde çalışacak. Bu gibi şeyler için zamanımız var öncelikli durum sistemin ana mimari yapısını kurmak diğerleri sadece alternatif kullanımlar için olucak.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Ben de şu geliyoo neymiş ne değilmiş diye iyice bakayım dedim, piyasadaki tüm scriptleri toplayıp her birine subdomain açıyorlar, muhtemelen birkaçı da w-arez. Bu şekilde reklam yaparak da üye toplamaya çalışıyorlar. 2014te bambaşka olucaz dediler, bilmem ne kodlama teknolojisi kullanıcaz falan filan işte. o süslü sözlere inanıp desteklemiştik, fakat böyle komiklikleri gördükten sonra geliyoo'dan bir cacık olmaz diyorum.

http://question.geliyoo.com/ bu sayfada adamlar spam yapıyorlar, bir de arama motoru olacaklar, fiyasko. Forum sayfası; fiyasko. Vız; fiyasko. Arama motoru; biraz araştırdım altyapısını buldum kendileri kodlamamış. 3-5 edit okadar. Yani o da fiyasko.

Proje Türk yapımıymış, kaç satır kod yazdınız acaba? Daha açık sorayım, kod yazmayı biliyor musunuz?

Biraz ağır olmuş ama kısmen benzer şekilde düşünüyorum ne yazık ki.. Buray Bey wmaracındaki konularınızı, mesajlarınızı bu işlerle uğraşan amatör birisi olarak takip ediyorum birkaç gündür, baştan sona okudum birçoğunu. Ne olursa olsun üslubunuzu bozmadan düzgün cevaplar verdiğiniz, vermeye devam ettiğiniz içinde şahsen tebrik ederim.. Geliyoo'yu 2010lu yıllarda da duymuştum ama bu işlerle o zaman pek ilgilenmediğim için sadece "Türk Arama Motoru" helal olsun adamlara inşallah iyi yerlere gelirler demiştim.. (Hala diyorum yalnız geliyoo'ya bakış açım geliyoo'yu biraz araştırınca şahsen çok değişti..)
http://www.mserdark.com/googlea-turkiyeden-bir-rakip-daha/#lightbox/0/
https://eksisozluk.com/geliyoo--2570522?p=1
buralarda yazanların doğruluğunu araştırdım, sizin burada birebir yazdıklarınızıda dikkate alarak.. Şahsen diyebileceğim nacizane önerim (en uygun+hafif şekilde) biraz daha fazla özeleştiri yapmanız ve her şeyi bir kenara bırakıp evvela firmanınızın adını düzeltecek temelleri sağlamlaştırmanızdır.. Yaptığınız işlerin yarım kaldığını biri bitmeden başka bir platforma yöneldiğinizi eleştirenler o kadar çok ki bir düşünsenize haksızlarmı sizcede? buna cevap yazmak zorunda değilsiniz ama bir düşünün 2010'dan bu zamana kaç yıl geçmiş tam olarak bitmiş, hataları tamamen giderilmiş ne var? Biliyorum elbette kolay şeyler değil zaman alacak şeyler, hatta kendimden örnek vereyim 0'dan dandik 100 sayfalık html bir tema-site yaptım nerdeyse 2 ayımı aldı ve ortaya elle tutulur kullanışlı bir şey çıkmadı baktım olmayacak hazır wordpress tabanlı bir site yaptım onu düzenledim vs... bu örneği niye verdim ben açıkca söylüyorum bu işlerde amatörüm sadece ilgilileri faydalansın bende bu konularda az olan bilgimi arttırayım bir şeyler öğreneyim amacıyla giriştim ilk başta.. Ama sizin durumunuz bambaşka siz profesyonelsiniz(?) ve bu iş için hatrı sayılır paralar(?) harcamışsınız.. Bir an evvel (2010-2014..) Ortaya gerçekten hatasız elle tutulur şeyler çıkarmadıkça ve bu haliyle hala sistemlerinizi aktif şekilde yayında tuttukça hedeflediğiniz vizyonunuza yaklaşacağınızı düşünmüyorum. Sistemlerinizi yayından alın, bitsin sonra yayınlayın zaten şu an bir kar etmediğinizi söylüyorsunuz.. ne bileyim bir şekilde çözüm bulun şu an her ortaya net bir şey çıkmayan saniye zarar ediyorsunuz.. (itibar, saygı, kaydadeğerlik, geçmişi temizlik vs.. birçok konuda..) yayında kaldığında belki 10binlerce üyeniz olacak ama eminim bu üyeler benim gibi vay be milli arama motorumuz tam destek benden diye üye olanlardır.. Bu şekilde düşünenleride hayal kırıklığına uğratmamanızı, art niyetli düşünenleride kendinize güldürmemeniz gerektiğini düşünüyorum..
aHoruz ermaneray thesefiks

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Vayy be geçen sene bu zamanlar neler yazmıştım bu konuya bayağı soru cevap ilerlemiştik takip edenler iyi bilir hep cevapsız kaldi ya sorularım :) neyse sayfa 10 11 12 okuyun ben seneye görüşürüz dedim noktamı koydum yazmadım tek kelime ama zamanı geldi oldu 1 sene sonuç geliyoo.com dedigime geldi 503 hatası ile kayıplarda ulaşilamiyor verilen sözler hepsi hava gazı şimdi geliyoo dan biri gelip yine yazmaya kalkarsa bomba gibi geliyoruz falan filan diye şaşırmam artık:)

ne demişler büyük lokma ye büyük söz söyleme
Ama gelipte kendini turkiyenin milli arama motoru diye lanse edip milleti kandırmak mı dersin diğer bir yandan o kadar anlattım izah ettim ispat ettim inanmayın bir halt olmaz buna rağmen inanıp sitelerini ekleyenleride görünce inanası gelmiyor insanın
MrAuTHoR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al