wmaraci reklam

Blog Yazarı Olup 10 Yıl Hapis Yemek ?!

37 Mesajlar 5.344 Okunma
smmexpress

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Troublet adlı üyeden alıntı

anladım hocam birçoğunu biliyorum zaten ayrıntıya girmenize gerek yok ta ben genelleme almanıza tepki gösterdim. yoksa bozuk olanların birçoğunu da biliyorum ve hiç ahiretle işleri yok tamamen dünyaya bağlılar, öyle topraklarda yaşayıp yapmadıkları bozuk davranış kalmadı.Allah görüyor elbet onların da ellerinden gidicek o imkanları bir gün .

Ne yaparlarsa yapsınlar beni orası zerre ilgilendirmiyor. Sadece bunların yaptıkları sapıklıkları sersemlikleri insanlar müslümanlar yapıyor demesinler/sanmasınlar.

Gün öyle bi hale geldi ki dünyada islam denildiğinde insanların aklına : hırsızlık yolsuzluk canilik kan göz yaşı zulüm sapıklık adaletsizlik geliyor. Hep bu dinle alakası olmadığı halde kendine müslüman diyen munafıklar yüzünden. İşin ironik kısmı ise islam zaten bu pislikleri sonlandırmak durdurmak engel olmak için var, yani bulunduğu yer bu kötülüklerin tam karşısı . Adaletin ta kendisi islam .

Açsın çalıyorsun cezası yok , varken çalıyorsun cezası ağır. Cinayet işliyorsun maktulün ailesinin insafına bırakıyor ister öldür ister yaşat diyor. Daha güzel hangi adalet sistemi var ? Para geçmiyor torpil geçmiyor mazlum haksız yere cezalandırılmıyor , hak eden de hakkı kadar ceza alıyor. Malın çok seni insanlara yardıma mecbur bırakmış paylaşmayı öğretiyor, temizliği öğretiyor hakkı hukuku öğretiyor. Öğrenin diyor anlayasanız diye size akıl verdik diyor. Sorgulayın diyor gücünüz yettiğince her haksızlığa karşı gelin diyor. Haramdan sakınmayı emrediyor ahlakı namusu öğretiyor mecbur kılıyor. Herkes mutlu herkes mesut. Tabi bu şekilde yönetilen bir ülke yok maalesef.

Yani şu adamların şu yukarıdaki anlattıklarımla zerre ilgisi yok ki bunların nesi müslüman ? Bunlar dünyada tek örnek de değil bir sürü böye boktan ülke islamın adını lekeliyor. Botoxlu makyajlı 500 cariyesi olan herifler müslümanım diye ortada dolaşıyor oysa komşu ülkesinde hatta komşuyu bırak kendi ülkesinde halk açlıktan kırılıyor kan gövdeyi götürüyor ama bunların umurlarında bile değil . Millet de işte bunlarla bizi bir tutuyor

wmaraci
reklam

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Ne yaparlarsa yapsınlar beni orası zerre ilgilendirmiyor. Sadece bunların yaptıkları sapıklıkları sersemlikleri insanlar müslümanlar yapıyor demesinler/sanmasınlar.

Gün öyle bi hale geldi ki dünyada islam denildiğinde insanların aklına : hırsızlık yolsuzluk canilik kan göz yaşı zulüm sapıklık adaletsizlik geliyor. Hep bu dinle alakası olmadığı halde kendine müslüman diyen munafıklar yüzünden. İşin ironik kısmı ise islam zaten bu pislikleri sonlandırmak durdurmak engel olmak için var, yani bulunduğu yer bu kötülüklerin tam karşısı . Adaletin ta kendisi islam .

Açsın çalıyorsun cezası yok , varken çalıyorsun cezası ağır. Cinayet işliyorsun maktulün ailesinin insafına bırakıyor ister öldür ister yaşat diyor. Daha güzel hangi adalet sistemi var ? Para geçmiyor torpil geçmiyor mazlum haksız yere cezalandırılmıyor , hak eden de hakkı kadar ceza alıyor. Malın çok seni insanlara yardıma mecbur bırakmış paylaşmayı öğretiyor, temizliği öğretiyor hakkı hukuku öğretiyor. Öğrenin diyor anlayasanız diye size akıl verdik diyor. Sorgulayın diyor gücünüz yettiğince her haksızlığa karşı gelin diyor. Haramdan sakınmayı emrediyor ahlakı namusu öğretiyor mecbur kılıyor. Herkes mutlu herkes mesut. Tabi bu şekilde yönetilen bir ülke yok maalesef. En yakın yönetim şekli İranda var fakat orada da bir çok sorun var tam anlamıyla böyle şeyler orada da yaşanamıyor.

Yani şu adamların şu yukarıdaki anlattıklarımla zerre ilgisi yok ki bunların nesi müslüman ? Bunlar dünyada tek örnek de değil bir sürü böye boktan ülke islamın adını lekeliyor. Botoxlu makyajlı 500 cariyesi olan herifler müslümanım diye ortada dolaşıyor oysa komşu ülkesinde hatta komşuyu bırak kendi ülkesinde halk açlıktan kırılıyor kan gövdeyi götürüyor ama bunların umurlarında bile değil . Millet de işte bunlarla bizi bir tutuyor

haklısın hocam yalan yok maalesef durum böyle.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

myuceturk myuceturk "Hello World" Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Haberi okumadım ancak bir kaç şey söylemek isterim.

Hangi dine mensup olursan ol yada ateist ol, eğer görüşlerine saygı duyulmasını istiyorsan saygı göstereceksin düşüncelerini hürce söylemek elbette serbest ama aşağılamak kabul edilemez bir davranış.

Ancak yinede ceza ağır olmuş.

seyitshn seyitshn < Seyit ŞAHİN > Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 64 / 90
  • Ticaret 52, (%98)
Kardeşim ben Arabis'tan'da yaşıyorum insanları dine çekicez derken dinden uzaklaştırıyorlar.Her şey göründüğü gibi değil.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

abdulkerimbakir abdulkerimbakir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 69 / 46
  • Ticaret 5, (%100)
arkadaşlar:

ilk önce şu konuda bir karar kılalım. dine hakaret fikir özgürlüğü felan değildir. insanların inançlarına hakaret etmek düpedüz suçtur ve bana kalırsa mümkün olan en ağır ceza verilmelidir ki kimse böyle bir şeye kalkışamasın.

İslam Hukuku'nda farklı durumlarda sopa cezası vardır. ABD'nin zehirle idam cezası medeniyet olarak gösterilirken İslam Hukuku'ndaki cezaların akla mantığa aykırı gerici vs şeklinde gösterilmesi (ki ayetleri redd manasına gelebilecek bir durum) Avrupa'nın İslam dini üzerinde oynadığı oyunun ne tür boyutlarda işlediğinin göstergesidir.

1400 yıl önce "İnsan Hakları Beyannamesi" hükmünde bir Veda Hutbesi olan Peygamber'in, gene 1400 yıl önce "Kadın Hakları" ndan bahseden bir dinin gerici olarak nitelendirildiği bir dünyada Avrupa bu kavramlarla çok değil 150 200 yıl önce tanıştı.

Bir örnek verecek daha olursam Hz Peygamber 1400 yıl önce tuvalete nasıl gireceğini temizliğin nasıl olacağını anlatırken Avrupa 100 yıl öncesine kadar banyo ve tuvalet nedir bilmiyordu.

Bu yüzden LÜTFEN İslam Hukuku'ndaki hükümleri -recm kısas dahil- sakın ola ki günümüz hukuk kanunlarıyla karşılaştırmaya hele ki akıl dışı gibi kavramlarla yorumlamaya kalkışmayalım. İslam ve hükümleri hali hazırdaki ve insanlık tarihi koyulmuş/koyulacak bütün kanun ve hükümlerden üstündür, mantıklıdır akıl çerçevesindedir. Bu üstünlük bu kanunların insani değil ilahi oluşundan kaynaklanmaktadır...

Arabistan kısmına gelirsek:

Evet Arabistan'da Vahhabilik ismiyle sapık bir grup var. Ama bu grup yönetim kademesinde. Ve evet kendi menfaat ve çıkarlarını korumak için her türlü kararı veriyorlar ve verdikleri kararların zerre kadar İslam ile alakası yok. Ama halkın büyük çoğunluğu Sünni.

Verilen karara gelecek olursak

verilen karar büyük ihtimal doğrudur. Çünkü yönetim İslam'a yönelik saldırılara halktan tepki toplamamak için çok dikkat ediyor.

Şunu da belirtmek lazım:

Yeryüzünde İslam Şeriatı ile yönetilen tek bir devlet yok. İran dahil hiç bir devlet İslam Şeriatine göre yönetilmiyor. dolayısıyla verilen kararlar da islam hukukundaki cezalar değil kendi devlet kanunlarındaki cezalardır.

SONUÇ OLARAK:
kişilerin ve devletlerin yaptıklarını İslam'a mal edersek büyük bir hataya düşmüş oluruz ki bu da leş kargası batının yapmak istediği şeye yağ sürmek olur.

(Bunları bir webmaster olarak değil İlahiyat fakültesi son sınıf öğrencisi olarak yazdım.)
EnesveBlogu brk xrople

kişi bu mesajı beğendi.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
İslam ne zaman arap mitolojisi olarak tarihe geçecekse işte o zaman akıllanacak bu dar kafalı zalimler. Vakti zamanında nasıl zeus, eros, kybele, inek dana boğa ateş gibi tanrı(!)lara tapılıp terkedilmişse islam da terkedilecek, hristyanlık da, yahudilik te. O günleri görmeyi çok isterdim ama ömür yetmez. ;)

wikiface wikiface WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 19 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
İslam'da hırsızlık edenin elini kesin diyor Allah. Sen şimdi kalkıp bunu mu sorguluyorsun. İslami kurallarca cezası neyse onu çekecek. Kusura bakmayın ama size göre değil kur'an ve sünnete göre islamı yaşıyoruz. Türkiye'de insanlar İslam'a direk hakaret edemediğinden dolayı işte böyle konularla islamı vurmaya çalışıyorlar. Büyük üstad Timurtaş hoca ne güzel söylemiş " hem islama düşmanlık besleyeceksin hemde cenazeni camii'ye getireceksin. " " Askerin öldüğünde şehit diyorsun. Oysa şehit kelimesi islam'dan gelmedir. Be utanmaz adam. "
brk

kişi bu mesajı beğendi.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO &amp; Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Vahabi dğeilsin onların inancına göre kafirsin ve senin de cezan ölüm . Sende hakediyormusun bu durumda ?

Her içinde islam müslüman yazan kararlara sorgusuz sualsiz biat etmeyin bi bakın nedir ne değildir.
Kardeşim ben gidip onların ülkelerinde mi savunuyorum islamı.Adam gelmiş islam ülkesinde islama hakaret etmiş.Ve cezasını çeksin.

hasancem hasancem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** C**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 22 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
Hiçbir canlı bence ölümü ceza olarak haketmez!

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
haketmiş yazanları anlamıyorum. fikir özgürlü diye sokaklara çıkarlar sonra sevdikleri bir şeye yorum gelince onu yapana haketmiş, derler

Ek Olarak:

hasancem adlı üyeden alıntı

Hiçbir canlı bence ölümü ceza olarak haketmez!

ölüm değil hapis cezası almış ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al