freelance iş ilanları

wareze hâyır

24 Mesajlar 4.368 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

JackSparrow JackSparrow Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Ahmet Güler adlı üyeden alıntı

10 yaş zihniyeti nereye warez olmuyor arkadaşım ? okadar emek et yap adam 30 TL den alıp milletemi paylaşsın ? ne güzel dünya...

konuya gelecek olursak temayı tescillendir paylaşın kişiyi direk mahkemeye ver sürüm sürüm süründür tazminat davasından parayı kırarsın. tabi acıman olmayacak yok ben acırım dersen ailesine falan ozaman paylaşmasınada katlanman lazım

eğer ürünün ücretini ödemişsen artık senindir ve kullanım hakları sana aittir.İster o ürünü paylaşırsın istersen saklarsın.paylaşırsın kullanmak isteyen lisans alır kendine.zeka yaşını biraz geliştir bence...

wmaraci
reklam

AhmetGuler AhmetGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 129 / 55
  • Ticaret 24, (%100)

JackSparrow adlı üyeden alıntı

eğer ürünün ücretini ödemişsen artık senindir ve kullanım hakları sana aittir.İster o ürünü paylaşırsın istersen saklarsın.paylaşırsın kullanmak isteyen lisans alır kendine.zeka yaşını biraz geliştir bence...

şuan sinirden küplere binmiş durumdayım işte yazılımcılar ve geliştirmenler olarak sizin gibiler'den nefret ediyoruz. adam sana kullan diye satıyor MİLLETE DAĞIT DİYE DEĞİL ! onca emeği gerçekten sadece 20 30 TL gibi fiyata aldığınızımı düşünüyorsunuz ? öyle bir dünya yok ! öyle ise herkes temayı alsın sağa sola dağıtsın adam'da bir daha satış yapamasın nerede görülmüş böyle saçmalık bide webmaster adayı olacaksınız

JackSparrow JackSparrow Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Ahmet Güler adlı üyeden alıntı

şuan sinirden küplere binmiş durumdayım işte yazılımcılar ve geliştirmenler olarak sizin gibiler'den nefret ediyoruz. adam sana kullan diye satıyor MİLLETE DAĞIT DİYE DEĞİL ! onca emeği gerçekten sadece 20 30 TL gibi fiyata aldığınızımı düşünüyorsunuz ? öyle bir dünya yok ! öyle ise herkes temayı alsın sağa sola dağıtsın adam'da bir daha satış yapamasın nerede görülmüş böyle saçmalık bide webmaster adayı olacaksınız

zeka yasının cok kucuk oldgu buradan belli ben ne dedim ben ürünü alır paylasırım kullanmak isteyen hak sahibinden ürüne lisans alır.zaten verilen lisanslar tek kullanımdır.ürün sahibi isterse sınırsız kullanım için lisanslar veya birçok domain için o kendisine kalmıs biseydir.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)

zeka yasının cok kucuk oldgu buradan belli ben ne dedim ben ürünü alır paylasırım kullanmak isteyen hak sahibinden ürüne lisans alır.zaten verilen lisanslar tek kullanımdır.ürün sahibi isterse sınırsız kullanım için lisanslar veya birçok domain için o kendisine kalmıs biseydir.

size birşey sorucam siz kendi emeğiniz ile birşey yapıyorsunuz 1 kişiye satıyorsunu z 10 tl den diyelim o kişide sizden izinsiz paylaşıyor siz lisans olayından bahsettinizde lisans alıp kullanır diyorsunuz ozaman neden yazılımcılar sattıktan sonra scripti veriyor okadar kolaysa lisans ile dağıtımını engellemek söyleyin bizde sitede paylaşalım lisanssız kullanmasınlar siz diğer kişileri düşünmemissiniz sanırım iyi niyetinizden diğer kişiler lisansı kırıp lsanssız bi biçimde kullanabilirler bunuda düşünün, codecanyon themeforest vs. neden ozaman regular ve extended lisans satışı yapıyor regular bir sitede kullanılıyor extended yazılımın haklarını satın alıyor anlamında kullanılıyor yani extended lisans alırsan yazılımcıdan satışını yaparsın izin vermek zorunda ancak sizin 10 tl verdiğiniz script tek domaine kullanın diye veriyor dağıtın diye verilmiyor

Not : 10 tl örnek anlamında verilmiştir mobilim kusura bakmayın

wmaraci
wmaraci

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 55
  • Ticaret 2, (%100)

Siz dosyaları paylaştığınızda biri gelicek şifrelemeleri decode edicek ve kodlarda oynama yapıp lisans sistemini ortadan kaldırıp tüm sitelere yayıcak ve herkes ücretlisi yerine warez olanı kullanıcak yapımcı ise kazanamayacak bunları düşünerek konuşun lütfen.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Ne yaparsan yap engelleyemezsin. Zaten temaların hepsi birbirine benzer. Rengiyle sidebarın yerini değiştirse yine birşey ispat edemezsin. Zaten bir yaptırımı da yok.

Tema satan kişiler genelde fatura bile kesmedikleri için kime neyin yaptırımını yapacaksın. En fazla yapabileceğin şey warez temanı kullananların sitelerine saldırı yapmak. Ama bu seferde sen suçlu duruma düşersin şikayet ederlerse :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Seviyenizi bozmayın.

Çeşitli lisans türleri ve hakları vardır. (Bir yazılım kurarken 'anladım ve kabul ediyorum' diyerek geçtiğiniz sayfalarca metnin ne olduğunu, içerisinde sayfalar sürebilecek neler bulunduğunu hiç merak etmediniz mi?

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz sizi şuraya (Türkçe) yada şuraya (İngilizce) alabilirim. Anlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki lisansların örneklerini de inceleyebilirsiniz:

ozibu51

kişi bu mesajı beğendi.

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Lisans sahibi olmak ayrı birşey, sattığın malın dağıtılması ayrı birşey. Adam senden almış malı dağıtır - sen lisans açmazsın kullanamaz. Sistem budur. Dağıtıma gelince, ücretli aldı ise engel yok, senin bir sistem kurum bir lisansı bir kere, bir domaine oturtmam lazım...
Tasarım lisansına gelince temanın ana hattını belirli renklerde lisanslarsın, maddeler arttıkca da tutar artar ve bu tutarın periyodik ödemeleri vardır.. Adam alır, renk değiştirir, iki yer değiştirir bitti... Senin olduğu ispat edilemez, maalesef. Hiçbirşey yapmasın aynen kullansın diyelim, bu durumda da senin temanın vergisini ödeyip ödemediğine bakıyor adamlar. Tüm herşeyin tam bir şekilde bu işe gireceksen gir yoksa harcadığın yanına kar kalı bir kişiye zorla bir tema kaldırtırsın ama cebinden 10 tema parası çıkar

Iff sıkıldım.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Çalan adama bağlı geçen gördüm adam baştan sona çizmiş, kodlamış dökmüş :)

ozibu51 ozibu51 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci-Serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

batuhan adlı üyeden alıntı

seviyenizi bozmayın.

çeşitli lisans türleri ve hakları vardır. (bir yazılım kurarken 'anladım ve kabul ediyorum' diyerek geçtiğiniz sayfalarca metnin ne olduğunu, içerisinde sayfalar sürebilecek neler bulunduğunu hiç merak etmediniz mi?

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz sizi şuraya (türkçe) yada şuraya (ingilizce) alabilirim. Anlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki lisansların örneklerini de inceleyebilirsiniz:

[lıst]
  • gnu/gpl

• eula

• creative commons (cc)

• [/lıst]

peki bu lisansı nerden alabilirm

wmaraci
    Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al