wmaraci reklam
lidertakipci

türkler için sosyal ağ kurmak

72 Mesajlar 7.934 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Son 10 yılda 100lerce yerli sosyal ağ projesi yapıldı ama hiçbiri bekleneni vermedi. Tv reklamı ile olacak iş değil.

Ünlüleri çekmeniz gerek o sosyal projesinde aktif olarak yer almalılar. Twitter gibi saçma sapan bir projenin tutma nedeni sadece ünlülerin yalakalarını çevresine toplaması sayesinde oldu.

Tamamen şansa bağlı birşey bu tip şeyler reklam yapacam diyorsan, Milyarlarca dolar reklam yapsan yine tutmaz.
amatoryus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Neden Türkiyede sosyal ağ tutmuyor neden reklam vermiyorlar ?

En basit örneği , ekşi sözlükte birisi dine hakaret etti diye ekşinin sahibi sedat kapanoğlu hapis cezası alabiliyor, oysa facebookda birisi küfür etse dine hakaret etse sadece o kişi alıyor kimse facebook dine hakaret etti denemiyor Markın türkiyede mahkemeye çağırıldığını duyanınız var mı ben duymadım.

Bu tür sayısız benzer örnek varken hangi enayi şirket bu işe yüklü yatırımlar yapar da tvlere reklam verir ki ?

Bir çok büyük şirket gibi Türkiyede kurulsa Türklerin olsa dahi yabancı bir ülkede hizmetini devam ettirmek zorunda kalıp yine vergisini o ülkeye verir böyle şirketler. Boş yere mahkemelerde avukat ordusuyla koşturmaktansa gider litvanyanın ingilterenin kanunlarına tabi olarak özgürce işini yapar , başkasının cezasını sitenin sahibi çekmek zorunda kalmaz , medyada hedef gösterilip can güvenliğini tehlikeye atmaz.

Bir sürü site biliyorum 500-1000 euro paralar harcayıp mecburen ada ülkelerinde şirket kurup oranın yasalarına tabi olmayı seçen, vergi vermiyorlar mı ? orada da veriyorlar ama kafaları rahat mahkemelik durumları yok site sahipliği curacura adasının kanunlarına bağlı bir tüzel kişilikte ve hiç bir kişisel sorumlulukları yok.

Ekşi sözlükte şirketi bu şartlarda bu ülkede tutmayıp yabancı bir ülkeye taşıyacağını , sistem düzelene kadar da buraya getirmeyeceğini söyledi , haksız mı sizce ? Mark hapis cezası almıyorda Sedat neden alıyor nesi mantıklı bunun ?

Türk sosyal ağı açsanız ola ki tutulsa başınıza gelecekler : Polis en ufak birşeyde karakola alıp götürür günde 500 mahkeme kararı gelir kullanıcı iplerini verseniz duyulunca kimse sitenize girmez twitter facebooka giderler , bunları vermeyi reddederseniz sizde tutuklanırsınız işlemediğiniz hakaret saldırı tehdit gibi onlarca suçtan yardım yataklık ot bok gibi bir sürü cezai sorumluluk altında kaybolur gidersiniz.
Tvlerde gazetelerde : turksosyalagi.com dan islama çirkin saldırı , turksosyalagi.com da cinsel istismar gibi sayısız manşetlere çıkarsınız sahibi olarak fotoğraflarınızda boy boy gösterilerek insanlar size düşman edilir , o anlardan sonrasında yaşıyor olmanız şansınıza kalmış artık ...
NovaCep ayci Skala

kişi bu mesajı beğendi.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

En basit örneği , ekşi sözlükte birisi dine hakaret etti diye ekşinin sahibi sedat kapanoğlu hapis cezası alabiliyor, oysa facebookda birisi küfür etse dine hakaret etse sadece o kişi alıyor kimse facebook dine hakaret etti denemiyor Markın türkiyede mahkemeye çağırıldığını duyanınız var mı ben duymadım.

Bu tür sayısız benzer örnek varken hangi enayi şirket bu işe yüklü yatırımlar yapar da tvlere reklam verir ki ?

Bir çok büyük şirket gibi Türkiyede kurulsa Türklerin olsa dahi yabancı bir ülkede hizmetini devam ettirmek zorunda kalıp yine vergisini o ülkeye verir böyle şirketler. Boş yere mahkemelerde avukat ordusuyla koşturmaktansa gider litvanyanın ingilterenin kanunlarına tabi olarak özgürce işini yapar , başkasının cezasını sitenin sahibi çekmek zorunda kalmaz , medyada hedef gösterilip can güvenliğini tehlikeye atmaz.

Bir sürü site biliyorum 500-1000 euro paralar harcayıp mecburen ada ülkelerinde şirket kurup oranın yasalarına tabi olmayı seçen, vergi vermiyorlar mı ? orada da veriyorlar ama kafaları rahat mahkemelik durumları yok site sahipliği curacura adasının kanunlarına bağlı bir tüzel kişilikte ve hiç bir kişisel sorumlulukları yok.

Ekşi sözlükte şirketi bu şartlarda bu ülkede tutmayıp yabancı bir ülkeye taşıyacağını , sistem düzelene kadar da buraya getirmeyeceğini söyledi , haksız mı sizce ? Mark hapis cezası almıyorda Sedat neden alıyor nesi mantıklı bunun ?

Türk sosyal ağı açsanız ola ki tutulsa başınıza gelecekler : Polis en ufak birşeyde karakola alıp götürür günde 500 mahkeme kararı gelir kullanıcı iplerini verseniz duyulunca kimse sitenize girmez twitter facebooka giderler , bunları vermeyi reddederseniz sizde tutuklanırsınız işlemediğiniz hakaret saldırı tehdit gibi onlarca suçtan yardım yataklık ot bok gibi bir sürü cezai sorumluluk altında kaybolur gidersiniz.
Tvlerde gazetelerde : turksosyalagi.com dan islama çirkin saldırı , turksosyalagi.com da cinsel istismar gibi sayısız manşetlere çıkarsınız sahibi olarak fotoğraflarınızda boy boy gösterilerek insanlar size düşman edilir , o anlardan sonrasında yaşıyor olmanız şansınıza kalmış artık ...

Beni yanlış anlamayın ama ekşi sözlük din'e hakaret küfür etti diye sedat içeri alındı diyorsunuz. Sizce hangi sosyal ağ sitesi kullanıcıların bilgilerini devlet ile paylaşmıyor? Hepside paylaşıyor Facebook,Twitter bunların hepsi de istenildiği anda herkesin bilgilerini ortaya döker.Şimdi ekşi sözlük din'e küfür ediyor kullanıcının ip'si isteniyor ama ip'yi vermiyor. Ben olsam ben de içeri attırırım. Böyle bir site yapacaksan devlet ile çalışmayı kabul edeceksin.

EK Olarak: Youtube'da yüklenen videolar olduğununda kullanıcıları nasıl buldular? iP ile, siteye girmiyorlar mı sizce? Hala giriyorlar.

yemektarifleri1 yemektarifleri1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 64 / K
  • Meslek emekli
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 2, (%100)

XGames adlı üyeden alıntı

Beni yanlış anlamayın ama ekşi sözlük din'e hakaret küfür etti diye sedat içeri alındı diyorsunuz. Sizce hangi sosyal ağ sitesi kullanıcıların bilgilerini devlet ile paylaşmıyor? Hepside paylaşıyor Facebook,Twitter bunların hepsi de istenildiği anda herkesin bilgilerini ortaya döker.Şimdi ekşi sözlük din'e küfür ediyor kullanıcının ip'si isteniyor ama ip'yi vermiyor. Ben olsam ben de içeri attırırım. Böyle bir site yapacaksan devlet ile çalışmayı kabul edeceksin.

haklısın bence gerekli olduğu zaman sitelerin ipsini vermesi lazım

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Zen adlı üyeden alıntı

Son 10 yılda 100lerce yerli sosyal ağ projesi yapıldı ama hiçbiri bekleneni vermedi. Tv reklamı ile olacak iş değil.

Ünlüleri çekmeniz gerek o sosyal projesinde aktif olarak yer almalılar. Twitter gibi saçma sapan bir projenin tutma nedeni sadece ünlülerin yalakalarını çevresine toplaması sayesinde oldu.

Tamamen şansa bağlı birşey bu tip şeyler reklam yapacam diyorsan, Milyarlarca dolar reklam yapsan yine tutmaz.

Twitter gibi saçma sapanmı ? allah aşkına webmastersın birde nesi saçma sapan twitterın ? dünyanın en büyük en gerçek canlı haber ajansı twitter , çok örnekliyorum bu olayı ama Van depreminde takip eden insanlar farketmiştir daha tvler de olayın adı geçmezken twitterda kurtarma operasyonlarını izliyorduk , daha ajanslara tek bir foto düşmemişken olay yerinden binlerce foto vardı .

Böyle birşeyin nesi saçma ?

Haber ajansı olmasından öte yaşayan insanların kaynak olduğu kocaman bir bilgi havuzu.

Twitter olmasa televizyonların aptallıklarını yalanlarını izliyor olurduk , yıllardır tv izlemem haberleri olan biten herşeyi twitterdan takip ederim . Kullanmayı bilmediğinizden size saçma gelmiş olabilir . Ne kadar işe yarar olduğu ne kadar kullanabildiğinize bağlı . Basit bir örnekle bir kayıt çıktı yalanmı doğrumu tvlere kalsa öğrenemezsiniz aynı anda kayıtta konuşan iki kişi birden twit attı biri haddimizi aşan bir konuşmaydı özür dileriz dedi biri de yok böyle bişey sahte dedi anında anladık ki ses kaydı doğruymuş çünkü bir taraf doğruladı ve özür diledi. Ama twitterdan misal bu olayları takip etmeyenler hayır o kayıt sahteydi kanıtlandı diye kendi kendine avunup duruyorlar . Daha ötesi var mı ?

Bu kadar çok bilgiye bu kadar kolayca başka hiç bir yerden ulaşamazsınız.

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Belirli kriterler lazım. İnsanlara inanışlara ve görüşlerine hakaret etmek hiç bir sitede kabul görmez. forumda birine Allah kitap küfrederseniz gereken cezayı da alırsınız diye düşünüyorum. bunlar sadece okyanusta bir damla. Geçerli neden bile değildir. Sen o kadar kullanıcıya ve ziyaretçiye hitap edeceksin ama seni tehlikeye atacak olan bir üyeyi bir içeriği silmeyeceksin. Bu da bir hakarettir. Yöneticiler empati yaparak yönetirse siteyi bişeycikler olmaz.

• Üyelik 07.06.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)
Bu konuda malesef yeterince girişimci değiliz, daha önce bir kaç kere daha gördüm bu tarz başlıklar ve birine eğer ciddi bir proje olacaksa ve ciddi bir ekip toplanacaksa seve seve karşılıksız yardım edebileceğimi yazdım fakat o günden sonra ne ses var ne seda :)

Artık yazılımcılarımız mı kendine güvenemiyor, yeterli destek mi göremiyorlar bilmiyorum fakat kendi tecrubelerimle şunu diyebilirim:

Türkiye'de aşırı derecede yabancı düşkünlüğü var ama bu öyle bir şey ki sanki bir Türk, facebook gibi bir yabancı firmaya rakip olursa Türk vatandaşlar yerli malını destekleyecekler gibime geliyor.

Yani kullanıcılarımız da istiyor istemesine ama tüm fonksiyonları olsun, herşeyi yapabilelim uçalım kaçalım öyle olsun, zaman içinde yavaş yavaş güncellemelere tahammül edemiyor bizim milletimiz :)

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

ByHawK adlı üyeden alıntı

Türklerin yapmış olduğu böyle bir site var zaten ancak pek kullanılmıyor.
www.quup.com

domainde 2 "q" harfi bulunduran türk sosyal ağı
ysnbulut

kişi bu mesajı beğendi.

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
çok iyi çalışabilen bir sistemin ve iyi hedeflenmiş bir stratejin varsa her zaman tutar diye düşünüyorum evet görüyoruz açılan siteler var sistemleri iyi ama pazarlama, tanıtım taktikleri yanlış

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

XGames adlı üyeden alıntı

EK Olarak: Youtube'da yüklenen videolar olduğununda kullanıcıları nasıl buldular? iP ile, siteye girmiyorlar mı sizce? Hala giriyorlar.

Ekşi sözlük her kullanıcının ip adresini devlet istediği anda paylaşacağını üyelik sözleşmesinde de söylüyor , ssg de kanzuk da sayısız kere söyledi bunu gg tabiri bu yüzden var , bir sürü mod ispiyonları değerlendirerek böyle yazıları silmekle uğraşıyor bütün gün boyunca .

Şimdi site sizin biri küfür etmiş siz ipsini de vermişsiniz ama site sizin olduğu için ceza yiyorsunuz ki Sedatın davasnda tam olarak bu yaşandı , yoksa ssg dine hakaret falan etmedi ama gel gör ki tvler gazeteler ekşisözlükten dine çirkin hakaret saldırı gibi cümleleri manşet ettiler halkı galeyana getirdiler. Bu hakmıdır revamıdır ? Mark zuckerberg i de alsın sorgulasın cezalandırsın madem bizim savcılar , şikayet etmekten bıkacağınız kadar suç unsuru var facebookta ama kimse markı suçlamıyor , iş ekşiye gelince neden sedat suçlanıyor ?

Yani ip adreslerini ekşi sözlük veriyor , neden vermiyor diyerek olmayan bir durumdan bahsediyorsunuz .

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al