Siteme günde 300 kişi giriyor iyi mi?

35 Mesajlar 5.278 Okunma
smmexpress

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Forumda henüz yeniyim doğru yere mi açtım konuyu tam olarak bilmiyorum kusurum varsa affola.
iki hafta önce bir site açtım daha doğrusu blog reklam vermiştim ilgili sitelere başlarda günde 1000 kişi felan tıklıyordu sonra yavaş yavaş 300 -500 arası oynuyor henüz 2 hafta oldu. Buyrun buda sitem yani blogum :) yorum bildirirseniz sevinirim.http://matematigikesfediyorum.blogspot.com/

wmaraci
reklam

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
7 aylık blog var ve günlük 100 yukarı geçtiğini görmedim gayet iyi iki haftalık site için seninki :)

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

webstar webstar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
google index in 8 ve hiç biri sıralama almamış .. eğer okuyucuları sosyalmedyayla çekmiyorsan 300 kişi değil 20 kişinin bile girmesi imkansız..

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

webstar adlı üyeden alıntı

google index in 8 ve hiç biri sıralama almamış .. eğer okuyucuları sosyalmedyayla çekmiyorsan 300 kişi değil 20 kişinin bile girmesi imkansız..

Sosyal medya sayesinde aldım zaten bunları.çevrem geniştir.Bu sayede facede 1 yazımı paylaşsam bile yaklaşık 150 kişi giriyor.Yazıya göre değişiyor.

wmaraci
wmaraci

ototasarruf ototasarruf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Web Tasarım & Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 39 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Siteniz hayırlı olsun. Maşallah de Google duymasın :)
Yeni açılan siteleri öncelikle Google hoşgeldin hediyesi olarak bi göğe çıkarır, şımartır, heveslendirir. Bi sevinirsin, zenginlik hayalleri kurar, daha fazlasını çekmek için çeşitli yöntemlere başvurursun. Kısa süre içerisinde hiç sebep yokken öyle bi alaşağı yaparki, tüm hevesin kaçar, hayallerin yıkılır. "Noldu şimdi ya? Hani iyiydik?" gibi sorular sorarak kendince çözüm ararsın ama nafile. Umarım zirvede kalıcı olur, daha da yükselirsin.
Sosyal medyadan çekilen hitler, organik ziyaretçi olarak nitelendirilmemektedir. Analitikte günlük ziyaretçi olarak değerlendirilse de, Google aramalarında ki tıklamalar kadar değerli değildir. Ayrıca sosyal medyadan gelen reklam tıklamalarına ödenen ücret düşüktür. Organik/Google aramalarında üst sıralarda yer almaya bakın.

Son olarak sitene giren ziyaretçiden daha önemli olan, sitende ne kadar zaman geçirdiği. Kaliteli içerikler, akıcı konular ziyaretçiyi sitende tutar. 150 kişi girip, şöyle bir kafasını uzatıp çıkıyorsa bu sana olumsuz olarak dönebilir.
YazTurkiye senvedat 00x0

kişi bu mesajı beğendi.

"Fikirlerin çarpışmasından hakikat ışığı doğar"

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
eğer doğruysa gayet iyi ama 2 haftada zor br başarı.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

ototasarruf adlı üyeden alıntı

Yeni açılan siteleri öncelikle Google hoşgeldin hediyesi olarak bi göğe çıkarır, şımartır, heveslendirir. Bi sevinirsin, zenginlik hayalleri kurar, daha fazlasını çekmek için çeşitli yöntemlere başvurursun. Kısa süre içerisinde hiç sebep yokken öyle bi alaşağı yaparki, tüm hevesin kaçar, hayallerin yıkılır. "Noldu şimdi ya? Hani iyiydik?" gibi sorular sorarak kendince çözüm ararsın ama nafile. Umarım zirvede kalıcı olur, daha da yükselirsin.
Sosyal medyadan çekilen hitler, organik ziyaretçi olarak nitelendirilmemektedir. Analitikte günlük ziyaretçi olarak değerlendirilse de, Google aramalarında ki tıklamalar kadar değerli değildir. Ayrıca sosyal medyadan gelen reklam tıklamalarına ödenen ücret düşüktür. Organik/Google aramalarında üst sıralarda yer almaya bakın.

Bütün hevesimi yerle bir ettiniz hocam valla :D Zaten googledan gelme 100 tık var yani öyle gösteriyor.Pek googledan gelmiyo onlarda google botudur. :D Acaba ne kadar süre içerisinde konularım üst sıralara çıkmaya başlar? Sürekli iyi içerik girip güncellersem.Yoksa sürekli sosyal medyayla uğraşmak zorunda mıyım :(

Ek Olarak:

grafimood adlı üyeden alıntı

eğer doğruysa gayet iyi ama 2 haftada zor br başarı.

Konum iyi şansım da yaver gitti.Bence en önemli detay merak uyandırmak.Sonra millet geliyor çünkü benim bir yazım var 1225 kişi tıkladı başka bir yazım 30 kişi tıkladı değişiyor.

ototasarruf ototasarruf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Web Tasarım & Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 39 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Hevesini kaçırmak değildi niyetim ama bunlar acı gerçekler. Sosyal medya paylaşımları Google tarafından sevilmektedir. Özellikle Google+ paylaşımları daha bir değerlidir.

Sözüm meclisten dışarı, özgün yazı yazmayan, kopyala yapıştırla işini yürüten, hatta kendi site linkini sosyal medya da bile paylaşmaya üşenen bir çok insan vardır. Bu insanlar hep şöyle bir soru sorar "Sitem Google'da nasıl yükselir?"
Yükselmez kardeşim :)

Şimdi kendimizi Google'ın yerine bir koyalım. Ben Google'ım. İnsanlar aradıklarını benim sayemde ve benim yönlendirmelerimle buluyorlar. Dünyayı parmağımda oynatıyorum, dünyaya yön veriyorum. Yıllık milyon dolar kazanan firmaların kar marjını istesem %50-75 düşürebilirim. Yani yükseltmekte benim elimde, batırmakta.

İnsanlar sitelerini benim kıstaslarıma göre iyileştirmek zorundalar. Benim en değerli sayfam ana sayfam. Kimseyi ilk sayfada, en tepede kalıcı olarak tutmamalıyım. Kalıcı olarak tuttuklarım bana tek kuruş ödemeden zengin olacaklar. Yani benim sırtımdan geçinecekler. Ara sıra algoritmalarımı değiştirip sıralamalarda değişiklikler yaparsam herkes bana reklam vermek zorunda kalır. Çünkü benim en büyük gelirim reklamlar sayesinde.

Sen siteni %100 mükemmel duruma getirirsin. Herşey Google'ın istediği gibidir. Ama bir algoritma değişikliği, %30 iyi durumdaki site bi bakmışsın zirvede. :)

vs...vs.... Sen yinede siteni güncel, özgün ve hızlı tut.

Siten ne zaman insanların hafızasına kazınırsa o zaman yükselirsin.

"Fikirlerin çarpışmasından hakikat ışığı doğar"

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

Hevesini kaçırmak değildi niyetim ama bunlar acı gerçekler. Sosyal medya paylaşımları Google tarafından sevilmektedir. Özellikle Google+ paylaşımları daha bir değerlidir.

Sözüm meclisten dışarı, özgün yazı yazmayan, kopyala yapıştırla işini yürüten, hatta kendi site linkini sosyal medya da bile paylaşmaya üşenen bir çok insan vardır. Bu insanlar hep şöyle bir soru sorar "Sitem Google'da nasıl yükselir?"
Yükselmez kardeşim :)

Şimdi kendimizi Google'ın yerine bir koyalım. Ben Google'ım. İnsanlar aradıklarını benim sayemde ve benim yönlendirmelerimle buluyorlar. Dünyayı parmağımda oynatıyorum, dünyaya yön veriyorum. Yıllık milyon dolar kazanan firmaların kar marjını istesem %50-75 düşürebilirim. Yani yükseltmekte benim elimde, batırmakta.

İnsanlar sitelerini benim kıstaslarıma göre iyileştirmek zorundalar. Benim en değerli sayfam ana sayfam. Kimseyi ilk sayfada, en tepede kalıcı olarak tutmamalıyım. Kalıcı olarak tuttuklarım bana tek kuruş ödemeden zengin olacaklar. Yani benim sırtımdan geçinecekler. Ara sıra algoritmalarımı değiştirip sıralamalarda değişiklikler yaparsam herkes bana reklam vermek zorunda kalır. Çünkü benim en büyük gelirim reklamlar sayesinde.

Sen siteni %100 mükemmel duruma getirirsin. Herşey Google'ın istediği gibidir. Ama bir algoritma değişikliği, %30 iyi durumdaki site bi bakmışsın zirvede. :)

vs...vs.... Sen yinede siteni güncel, özgün ve hızlı tut.

Haklısınız.Birazda şans işi sanırım.Çünkü benim başka bir blogum vardı kopyala yapıştır yapmıştım bir siteden bilgiyi.O blogumun konusu 1. sayfa 2. sıraya yerleşmiş.Halada duruyor. :D

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

Son olarak sitene giren ziyaretçiden daha önemli olan, sitende ne kadar zaman geçirdiği. Kaliteli içerikler, akıcı konular ziyaretçiyi sitende tutar. 150 kişi girip, şöyle bir kafasını uzatıp çıkıyorsa bu sana olumsuz olarak dönebilir.

Arkadaş kitabın ortasından konuşmuş haklı. Ama google'de haklı sitene bir öncelik veriyor zira sen yenisin. Bakıyor ziyaretçiler bu siteden memnun mu yani ben bunu üst sıralarda tutmaya devam edeyim mi . Bu sorunun cevabına göre ya daha yükselirsin yada gerilersin. Yada orta ölçüde devam edersin. Bence bir kişi ben bu siteye önümdeki beş sene boyunca günde yüz kişide girse de emek vereceğim düşüncesi ile hareket etmez ise başarılı olamaz. Yani bir anda hiç bir şey olmaz bu işte her iş gibi zaman-sabır ve kaliteli bir emek istiyor diye düşünüyorum. bol hitler dilerim:)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al