wmaraci reklam
lidertakipci

Tanıtım Yazılarına Kanmayın!

41 Mesajlar 6.713 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)

Sndesign adlı üyeden alıntı

Hala anlatamıyorum. Bakın ben tanıtım yazısının faydası yok demiyorum. Alexa değeri ilk 100 hadi en çok 250 diyelim bu tip sitelerden tanıtım yazısı almıyorsanız diğerlerinin hiçbir anlamı yok hepsi çöp değerinde. Sohbet, mİRC gibi kelimeler en çok aranan kelimeler değil mi? Ama ben bu kelimeler de zamanında ne tanıtım yazısı, ne reklam, ne link çıkışı yaptım? Sadece özgün yazıyla ill sayfadaydım? Peki bu nasıl oldu, bunu açıklamanızı istiyorum. Sohbet kelimsinin rekabeti paha biçilemez zaten. ee.. Ben ilk sayfaya geliyorsam sadece özgün yazıyla, domainim daha 4 aylık. Google bana sohbet gibi bir kelimese torpil mi geçiyor bana bunu anlatır mısın?

Ayrıca genel blog sitem vardı ne et yedirdim, ne baklava hiç unutmam 102 tane özgün içerikle sadece suyunu verdim 2 K günlük hit alıyordu? Peki bu tanıtım yazısı alanlar, link peşinde koşanlar, reklam derdinde olanlar neden alamıyor bu hiti?

Facebook`un tarihini araştırın linkle mi büyüdü, tanıtım yazısıyla mı? Yandex, linkle mi büyüdü, tanıtım yazısıyla mı? Sadece sade bir tasarımla büyük bir yatırımla her ülke genel yayın, kanallar üzerinden yaptığı reklamlarla tanınmadı mı?

Yani senin ana silahın " özgün yazı " senin sitende özgün yazı, içerik yoksa tanıtım yazısının mantığı var mı arkadaşım?

Ayrıca ben tanıtım yazısıyla filan hiç uğraşmadım ileteyim bunu arkadaşlar bundan bahsetmiş.

Et dedim, baklava dedim kusura bakmayın orucum. Artniyiyetli söylemedim.

1 aylık bir sitemiz var. Günlük 5 %100 özgün makale giriyoruz. Site içi bütün seo çalışmaları yapıldı.

Fakat söylediğinizin tam tersine sitede hit yok. Özgün makale girmeye devam ediyoruz sonu nasıl bitecek bilmiyoruz.

Saygılar...

isparakariyer.com
wmaraci
reklam

Sndesign Sndesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek renklervecizgiler.com
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 17, (%100)

memory adlı üyeden alıntı

1 aylık bir sitemiz var. Günlük 5 %100 özgün makale giriyoruz. Site içi bütün seo çalışmaları yapıldı.

Fakat söylediğinizin tam tersine sitede hit yok. Özgün makale girmeye devam ediyoruz sonu nasıl bitecek bilmiyoruz.

Saygılar...

Daha 1 Aylık biraz sabır edin, azimli olun. Mutlaka karşılıgını alırsınız.

Alpi1s Alpi1s skype: swrnet@outlook.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 6, (%83)
Hocam bunun için sitenize uygun bir web sitesinden tanıtım yazısı alabiliriz tanıtım yazısı sitenin hitini yükseltir ben böyle biliyorum

thnx thnx Youtuber E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 29 / 24
  • Ticaret 7, (%100)
Siz bence tanıtım yazısını almayı bilmiyorsunuz.aynı şekilde footer link alanlar için de geçerli.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 29 / 24
  • Ticaret 7, (%100)

Saygılar...

Sadece anahtar kelimenize mi yazı alıyorsunuz

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)
güzel tartışma olmuş.
iki yıllık bir blogum var. ara ara yazılar yazıyorum. hepsi özgün. google epeyce ziyaretçi gönderiyor.

sitemin hiç bir yerde tanıtım yazısı çıkmadı.
ben ise sitede epeyce tanıtım yazısı yayınladım.

yazı alanlar memnun. ben de kontrol yaptığımda google'da yükselişler olduğunu görüyorum.
blogun pr değeri 4.
fakat yazdığım yazıları ekşi sözlük gibi çok önemli mecralarda paylaşıyorum. tanıtım yazılarını da aynı şekilde. belki ondan yükseliyor bilemiyorum

kaliteli içerik varsa tanıtım yazısı faydalı diyorum ben

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)

thnx adlı üyeden alıntı

Sadece anahtar kelimenize mi yazı alıyorsunuz

Şuana kadar sadece 2 tanıtım yazısı alındı. Site kadın sitesi kadın konularının genelinde özgün makale giriyoruz siteye.

isparakariyer.com

• Üyelik 29.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 29 / 24
  • Ticaret 7, (%100)

Şuana kadar sadece 2 tanıtım yazısı alındı. Site kadın sitesi kadın konularının genelinde özgün makale giriyoruz siteye.

Ben 1 aylık siteye ilk haftasından itibaren toplam 10 ila 20 yazı alıyorum hocam.Gerisini siz düşünün.Link almıyorum.Link alımını ilk ayından sonra yapıyorum.Link alırken ve tanıtım yazısı alırken sadece hedef kelimenize almayınız.Sidebar kategorileriniz sayfalarınız yani tüm sitenizi destekleyiniz.Tanıtım yazısı alırken de toplam 3 link çıkışınız olsun.3-4 tane ahantar kelime belirleyin.yazı içerisinde 1. link anahtar kelime 2. link konu linki 3. link anahtar kelime yada kategori linki.Ayrıca açtığınız her konuyu sosyal medya ile güncelleyin.Link alımlarınızı da öyle hitsiz içerik girilmeyen sitelerden yapmayın.
PR hiç önemli değil.Buna kanmayın.Örnek veriyim " Adam PR7 film sitesi var 3 aylık link 50 TL yazmış.Siteye en son yazı girişi 2 ay önce.Sen PR7 diye bu siteye link verirsen sana hiç bir faydası olmaz."
Link alırken " Sitenin güncelliğine, ne kadar sıklıkla güncel tutulduğuna indexlenme zamanına, hit sayısına önem verim. "
Linklerinizi de hitli sitelerden alın ve en az 3 aylık link alın.Kendi sitenize uygun sitelerden link alın.Kadın siteniz var gidip te flash oyun sitesinden link almayın.
Link alımından sonra paravan site çalışmalarına başlayın.
Yani aslında seo işi zordur kim ne derse desin.Siteyle mi uğraşıcan seo ile mi uğraşıcan belli değil.Zamanınız varsa ekibiniz varsa çalışın.
Kadın siteniz var.Sosyal medya ya özellikle pinterest çok ağırlık verin.Facebook 100-200 TL lik bütçelerle reklam verebilirsiniz.Bu da zamanı gelince çok dayfa sağlayacaktır.

Tanıtım yazısını da link alırken belirttiğim kriterlere uygun sitelerden alın.Öyle PR9 sitelerden backlink miş falanmış 50 siteden tanıtım yazısı,30 siteden footer link bunlar geçmişte kaldı.İstersen kaliteli tanıtım yazısı satan siteleri belirtirim.*** un sayfasını takip etmeni tavsiye ederim tanıtım yazısı hakkında.

Zen adlı üyeden alıntı

Tanıtım yazısı hiçbir sitemden bugüne kadar ne sattım ne de aldım. Günde en az 10 kişi sitelerin iletişim bölümünden sitenizde tanıtım yapalım diye yazıyor... 10-20 tl para için saçma sapan yazılarla çöp edemem sitemi.

Zaten çöp siteler genelde tanıtım yazısı yayınlıyor gördüğüm kadarıyla...

Ama gelirse biri kaliteli siteme uygun bir makale yazarsa ona dofollow veririm. Bana da yarar ona da...

Adam geliyor yemek tarifi sitesi açtık. Birbirinden güzel yemek tarifleri ile sizi sitemize bekliyoruz. Yemek tarifi, yemek ye kelimelerine de link basıp tanıtım yazısı yazdım diyor :D Böyle yazılara 10 tl almak değil, silmek için 100 tl veririm sitemden :D

Bunun yerine özgün bir yemek tarifi yazıp yayınlayacak kadar kafası çalışmıyor. Çoğu kişi makale yazmaktan aciz site açmış hit bekliyor... Adamın örgü-dantel ile alakası yok açmış örgü dantel sitesi hit bekliyor :D

sizdensize.milliyet, yazarkafe.hurriyet ya da onedio sistemi gibi olmalı bu tanıtım yazısı işi...

Ancak bunun hala yapabilen pek kişi görmedim.

Hocam şunu belirtmek istedim.sıfır siteye tanıtım yazıları ile 1 ayda 30K site yaptı bir arkadaşım.hedef kelime oldukça zor.
Ancak tabi stabil devam etmedi 30K hit.İstediğini alıyor tabiki sonuçta.

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)

thnx adlı üyeden alıntı

Ben 1 aylık siteye ilk haftasından itibaren toplam 10 ila 20 yazı alıyorum hocam.Gerisini siz düşünün.Link almıyorum.Link alımını ilk ayından sonra yapıyorum.Link alırken ve tanıtım yazısı alırken sadece hedef kelimenize almayınız.Sidebar kategorileriniz sayfalarınız yani tüm sitenizi destekleyiniz.Tanıtım yazısı alırken de toplam 3 link çıkışınız olsun.3-4 tane ahantar kelime belirleyin.yazı içerisinde 1. link anahtar kelime 2. link konu linki 3. link anahtar kelime yada kategori linki.Ayrıca açtığınız her konuyu sosyal medya ile güncelleyin.Link alımlarınızı da öyle hitsiz içerik girilmeyen sitelerden yapmayın.
PR hiç önemli değil.Buna kanmayın.Örnek veriyim " Adam PR7 film sitesi var 3 aylık link 50 TL yazmış.Siteye en son yazı girişi 2 ay önce.Sen PR7 diye bu siteye link verirsen sana hiç bir faydası olmaz."
Link alırken " Sitenin güncelliğine, ne kadar sıklıkla güncel tutulduğuna indexlenme zamanına, hit sayısına önem verim. "
Linklerinizi de hitli sitelerden alın ve en az 3 aylık link alın.Kendi sitenize uygun sitelerden link alın.Kadın siteniz var gidip te flash oyun sitesinden link almayın.
Link alımından sonra paravan site çalışmalarına başlayın.
Yani aslında seo işi zordur kim ne derse desin.Siteyle mi uğraşıcan seo ile mi uğraşıcan belli değil.Zamanınız varsa ekibiniz varsa çalışın.
Kadın siteniz var.Sosyal medya ya özellikle pinterest çok ağırlık verin.Facebook 100-200 TL lik bütçelerle reklam verebilirsiniz.Bu da zamanı gelince çok dayfa sağlayacaktır.

Tanıtım yazısını da link alırken belirttiğim kriterlere uygun sitelerden alın.Öyle PR9 sitelerden backlink miş falanmış 50 siteden tanıtım yazısı,30 siteden footer link bunlar geçmişte kaldı.İstersen kaliteli tanıtım yazısı satan siteleri belirtirim.*** un sayfasını takip etmeni tavsiye ederim tanıtım yazısı hakkında.

Hocam şunu belirtmek istedim.sıfır siteye tanıtım yazıları ile 1 ayda 30K site yaptı bir arkadaşım.hedef kelime oldukça zor.
Ancak tabi stabil devam etmedi 30K hit.İstediğini alıyor tabiki sonuçta.

Biz şöyle yaptık,

Şuan siteye min. 5 özgün makale giriyor. Site ismi harika keyword. Site içi seo işlemleri bitti. Süper görsel bir tema entegre ettik. Ekibimiz sağlam, ücretli yazarlarımız var. Siteye reklam bile almadık ilk ayı dolsun google bizi ticari düşünmesin diye :)

Şimdi siz diyorsunuz ki sürekli, sağlam ve hitli sitelerden tanıtım yazısı alın. 1. ayın dolması ile yine sağlam ve hitli sitelerden footer link alın.

Sosyal medyada hemen çalışmalar başlayın, doğrudur dimi :)

H

isparakariyer.com

• Üyelik 29.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 29 / 24
  • Ticaret 7, (%100)
e tabiki sürekli site dışında seo uygulamaları yapılmalıdır.Bunda sakınca yok ki.Sadece yapacağın işi bileceksin.Sen kalkıpta 1 hafta içinde 100 tane siteden tantıım yazısı alırsan.50 siteden footer link alırsan ceza yersin.Haftalık 2 yazı alıyorum bazen 3.Link alımlarını da yapabilirseniz o şekilde yapın.Linklerde aşırıya kaçmayın.Sosyal medya çalışmalarının siteye zararı dokunmaz.
Sağlam hitli sitelerden kastım kalkıpta TR ilk 100 içinde 50 K 100 K siteler değil.İndexlenme hızı yüksek, hiti en az 1-2 K ki google index sayısı fazla yaşlı siteler,

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al