wmaraci reklam
lidertakipci

Güncel & Özgün İçerik Hikayesi

13 Mesajlar 1.541 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Hayrılı günler.
Evet bence bu bir hikaye. Penguven ile google sadece kendi algoritmesını değiştirmedi bizim de algoritmamızı değiştirdi. :D
Nasıl yaptı bunu ? Backlinkin değerinin düştüğü daha çok ziyaretçi gibi düşünüp ona göre siteleri değerlendirdiğini söyledi.
Ama buna imkan yok.Geçen bir soru sormuştum içerik uyumu hakkında. Hala net bir cevap yok. Düşünün ben bir kitaptan yazı koplayayıp yapıştırdım.
Aralarına da yuzde 3 anahtar kelime koydum. Google nasıl anlayacak bu içeriğin alakasız olduğunu. Tamam anladı diyorsanız ben bir şiir sitesi açayım Necip Fazılın, Mehmet Akifin şiirlerini koyayım o osmanlıca yazıyı google nasıl tanıyacak. Yada Nazım Hikmetin devrik cümleli şiirlerini koyayım google nasıl yazı içeriğinin alakasız olduğunu düşünüp de şiiri spam görsün. Eğer google alakasız cümleleri farkedip spamı anlıyorsa rap sözleri yazan bütün siteler spam görür.

"Elime bal sürünce cümle arılar elime damladı
Karanlığım gecenin karanlığını zevale uğratır.
Uzun uzun bakma bana bu hal beni utandırır."

Gel de kur alakayı.Dedim ya google kendinden çok bizi değiştirdi.Şuan hala işin %80i backlink. benim kasdığım kelime "hacamat kursu" güncel ve özgün içerik giriyorum. site 48. sıradan 54 e gitti şimdi yok oldu. Öndeki sitelerden daha kaliteli ve özgün içeriğim var fakat benim site kayıp. Ne diyorsunuz ustalar. (uzun yazdım kusura bakmayın. her fikrime eleştiri isterim ama:))

wmaraci
reklam

Jengawer Jengawer Tıp Öğrencisi E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tıp Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam böyle zor sorular soruyorsun fatal error veriyoruz sonra :)

Şaka bir yana Google'ın kullandığı algoritmada yapay zeka içerikle alakayı çok güzel kuruyor. Buna en basitinden google translate örnek verilebilir. Bir dilde ne dediğini anlıyor ve onu başka bir dile çeviriyor. Google'ın API ile sunduğu bir hizmet var. O hizmet ile bir yazının hangi dile ait olduğunu tespit edebiliyorsun. Google bize bunu veriyorsa kim bilir sakladığı ne vardır :)

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Jengawer adlı üyeden alıntı

Hocam böyle zor sorular soruyorsun fatal error veriyoruz sonra :)

Şaka bir yana Google'ın kullandığı algoritmada yapay zeka içerikle alakayı çok güzel kuruyor. Buna en basitinden google translate örnek verilebilir. Bir dilde ne dediğini anlıyor ve onu başka bir dile çeviriyor. Google'ın API ile sunduğu bir hizmet var. O hizmet ile bir yazının hangi dile ait olduğunu tespit edebiliyorsun. Google bize bunu veriyorsa kim bilir sakladığı ne vardır :)

Estağfirullah hocam demeyin lütfen. :)
Translate kelimeyi hangi dildeolduğunu kavrıyor ve basit işler yapıyor. bir düşünsenize binlerce site binlerce içerik sürekli kotrol ediliyor. ha mevzumuz aslında googlenin 2 kelime arasında kurduğu bağlantıyı anlaması. 1. kelime aşk 2. kelime domates 3. kelime kumluca ilçesi. Alaksız değil mi. ama kumlucada domates aşkı diye yazdığımızda anlamlı. sadece kumluca domates aşk kelimeleri ise anlamsız. Ben inanmıyorum bu hikayeye. Burda niye yazıyorum. acaba yaşanan bir örnek var mı diye. google amacları doğrultusunda yalan söylüyor. yok şöyle yok böyle. e madem içerik çoook önemli madem backlink o kadar önemli değil nasıl 15 link ile ilk sıraya çıkılıyor. evet adamlar pr 5 olan 12 site ve 3 tane pr 7 siteye hacklink yapıp 2 haftada ilk sıraya getiriyorlar. yalan değil bildiğim çok örnek var. bazen bakarız bu site nasıl buraya gelmişdiye. işte o sitelerin backlinkine bakın venezuella da bir üniden backlink almış. ve fayda sağlamış. sonuç olarak google ne derse desin bizimiçin tek doğru yaşananlar olması gerek.

• Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tıp Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 20, (%100)
Denemeye var mısın? Açıkçası ben de merak ediyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Denemeye var mısın? Açıkçası ben de merak ediyorum.

Ustam tam olarak nasıl bir deneme. Ben elimden geldiğince güncellik ve özgünlük için uğraştım ama sonuç 0. biri baktı şöyle inş. 2- 3 haftada ilk 3e girer dedi. doğru veya yanlış adam bunu söylüyorsa boşa konuşmuyordur bence. siz nasıl bir deneme düşündünüz.

• Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tıp Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 20, (%100)
Eğer gerçekten özgünseniz sıralamanız zamanla yerine oturur mutlaka buna şüpheniz olmasın.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Eğer gerçekten özgünseniz sıralamanız zamanla yerine oturur mutlaka buna şüpheniz olmasın.

inş diyelim ama bu konu tartışılmalı bence. Neden ? Goole bir ticari şirket hayır kurumu değil. ve her zaman yalan söyleyebilir. bu backlinkin önemi olmadığı hikayesi yalan. belki cımıcık :D azalmıştır etkisi. özgün içerik hikayesi nasıl bitecek muamma. ben devam ediyorum içerik olayına. bu arada alexa değerinin veya pr nin hite doğrudan etkisi nedir.? ne kadar etkisi var. Bu google varya burnumuzdan getiriyor. ee sen onu kandırmaya çalışo da böyle siyaset yapar.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
demek istediğin backlink işe yaramıyor mu?

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

demek istediğin backlink işe yaramıyor mu?

bu backlinkin önemi olmadığı hikayesi yalan. belki cımıcık azalmıştır etkisi.
google ve bir çok insan şuan backlinkin etkisini bence az gösteriyor. etkisi eskisi gibi değil diyor. en önemli olay içerik gibi konuşuyor ya. ben bunlara katılmıyorum. içerik etkisi %15 ise backlink 4 katı etkili bence

Ek Olarak: ha yanlış anlaşılmasın ben sadece gözlemimi fikir almak amacıyla yazdım.bir abimiz çıkar der ki ben rekabetli bir kelimede sadece içerikle backlinksiz şu sıraya geldim. tamam abi doğrusu bu derim. ama konuşulan şeylerin ne kadaryaygın olduğu önemli değil. 1000 kişibir şey söylese 1 kişi yapsa yapanı itibar alırım.

ekodost ekodost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
hocam öyle bişey merak etmişiniz ki, cevabı bilen zaten kendi google'ını yapar :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al