wmaraci reklam

İphone 5s & Samsung s5 mi alayım.

52 Mesajlar 6.731 Okunma
wmaraci reklam

MidOrFid MidOrFid Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar İPHONE 5s ALDIM tartışmayalım. Bundan sonra biraz İos deniyelim ve çok memnunum. Alan memnun satan memnun :). Yorumlarınız için teşekkür ederim. Dikkat ettim bu tür konularda insanlar tartışıyor. Aple veya samsung bizlere para vermiyor sonuçta. Android bir platform ve google üretiyor. İOS ise apple tarafından üretilip aple cihazlarında kullanılıyor. Gayen akıcı ve hoş gözüküyor. Yavaş çekim özelliği beni bitirdi zaten :D 120 fps

Ek Olarak:

isousluer adlı üyeden alıntı

Android ile yaptığınız şeyin bir çoğunu iPhone'da yapamazsınız. Bu söz tamamen fiyasko. Nedenini de açıklayayım. LG G2 kullanan biri olarak hala NFC kullanmış değilim. Telefon kızılötesi ile televizyonu kumanda edebiliyor ama telefonu ilk aldığım gün yaptığım birkaç şakadan sonra kumanda özelliğini kullanmadım. Smart Share, Miracast şimdiye kadar hiç kullanmadım. Tutup da telefonda kalp atışımı ölçtürmem. Android telefonlara bu tarz özellikler koyuyorlar ki kullanıcının gözünü boyayabilsinler. Yoksa beş para etmez.

Aslında konuya yazmayı düşünmüyordum da iPhone kullanmadan iPhone kötüdür veya Android kullanmadan Android kötüdür diyen arkadaşları görünce yazayım dedim. Uzun yıllardır Android kullanıcısıyım ve ilk çıktığından beri de LG G2 kullanıyorum. Sanırım 1 yıla yaklaştı. Telefonda istemediğiniz kadar özellik mevcut ama kullanmıyorsunuz, yukarıda dedim zaten bunları. Telefonu ilk aldığımda yağ gibi akıyordu. Saliselik takılmalar dahi olmuyordu. Ama telefonu kullanmaya devam ettikçe, içerisine 30'u aşkın uygulama yükleyince telefon şişmeye başladı. Bunun sebebi de tamamen Android. RAM miktarını yükseltmek çözüm gibi görülsede ne yazık ki bir süreden sonra yetersiz kalıyor.

Eğer Android telefon alacaksan zaten telefonun içinde bir sürü gereksiz uygulama olacak. Silemiyorsun birde. Hele ki root olayına girmezsen Android telefon kullanmanın hiçbir manası yok.

Birde şu var. Sen Samsung aldın 2000 liraya. 6 ay sonra değeri minimum 400 lira düşer. Ben 1600 liraya LG G2 aldım şuan sıfırı 1200 lira. Ama iPhone'da 6 ay içinde edeceğin zarar en fazla 150-200 lira olur. Belki onu bile etmezsin.

Birde iOS ve Andoid marketler arasında dağlar kadar fark var. Geliştiriciler ilk iOS için uygulama yazarlar. Android'e yazılan uygulamalar hiçbir zaman iOS'a göre hiçbir zaman stabil çalışmaz. Binlerce çöp uygulama mevcut Android'te. 10 yaşındaki çocuklar bile artık araba simülasyonu oyunu yazıyorlar. iOS uygulama konusunda da her zaman öndedir.

Benim görüşüm Apple her zaman bir adım önde. iPhone 5S al kafan rahat olur. Boşver özgür değilsin vs. demelerini de. Özgürlükten kasıt root atıp rom yüklemekse inan bulaşılacak bir iş değil zaten.

Ben de LG G2'yi satıp iPhone 5S almayı düşünüyorum bakalım.

Katılıyorum İphone 5s aldım bende çok ilginç geldi başka bir platform çok akıcı ve hızlı açmadığı oyun yok :)

Ek Olarak:

nispet adlı üyeden alıntı

iphone sevmem fakat samsung u hiç sevmem :D android de malesef sistem şişme sorunu var. iphone kullananlarda böyle bir sorun yok. ama bence samsung yerine htc ya da sony telefonlarına da bakmanızı öneririm. şu an bir çok benchmark testinde htc one m8 lider. samsung s5 in özelliklerine kanmayın :D

Uzun süre HTC kullandım hiç tavsiye etmem bir kulaklık jakı 150 tl tutuyor :D
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

MidOrFid adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar İPHONE 5s ALDIM tartışmayalım. Bundan sonra biraz İos deniyelim ve çok memnunum. Alan memnun satan memnun :). Yorumlarınız için teşekkür ederim. Dikkat ettim bu tür konularda insanlar tartışıyor. Aple veya samsung bizlere para vermiyor sonuçta. Android bir platform ve google üretiyor. İOS ise apple tarafından üretilip aple cihazlarında kullanılıyor. Gayen akıcı ve hoş gözüküyor. Yavaş çekim özelliği beni bitirdi zaten :D 120 fps

Ek Olarak:

Katılıyorum İphone 5s aldım bende çok ilginç geldi başka bir platform çok akıcı ve hızlı açmadığı oyun yok :)

Ek Olarak:

Hadi hayırlı olsun. :) Nereden ve ne kadara aldınız hocam?

MhendiZ MhendiZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bence note 3 al :) pili şahane ben kullanıyorum. deli cihaz

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Hadi hayırlı olsun. :) Nereden ve ne kadara aldınız hocam?

Turkcell den 12 ay Taksit ile aldım. 2.350 falan geldi. Zaten diyer yerlerde taksit yok. 1Gb internet ve 500 dk her yöne aylık 230 tl civarı fatura gelecek.

Teşekkür ederim. Sizlere daha iyisini nasip etsin.

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Sık sık incelemeye gelen en yeni telefonları incelemiş - kurcalamış biri olarak, Samsung'dan bir an önce vazgeçin ve iPhone kalitesinin farkına varın diyorum :]

Android alırsınız, birkaç ay sonra telefon kasmaya başlar ve soğursunuz. iPhone'da böyle dandik sorunlarla karşılaşmayacağınızın garantisini veririm.

Kalitesi, tasarımı, uygulamaları. Her türlü Android'i sollar geçer. Sıkıntı yaşayacağınız tek bir nokta var: şarj. iPhone'un bataryasının mAh değeri düşük olduğundan dolayı şarjı diğer telefonlara oranla daha hızlı bitiyor. Başka sıkıntı yaşayacağınız nokta yok. Sormak istediklerinizi yazabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplarım. iPhone 5 kullanıyorum. iPhone 5S alarak en iyisini yapmışsınız bu arada.

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)

MidOrFid adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Ek Olarak:

ne diyeyim hocam hayırlı olsun :D htc bence güzel telefon üretiyor :D

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Atakan adlı üyeden alıntı

Sık sık incelemeye gelen en yeni telefonları incelemiş - kurcalamış biri olarak, Samsung'dan bir an önce vazgeçin ve iPhone kalitesinin farkına varın diyorum :]

Android alırsınız, birkaç ay sonra telefon kasmaya başlar ve soğursunuz. iPhone'da böyle dandik sorunlarla karşılaşmayacağınızın garantisini veririm.

Kalitesi, tasarımı, uygulamaları. Her türlü Android'i sollar geçer. Sıkıntı yaşayacağınız tek bir nokta var: şarj. iPhone'un bataryasının mAh değeri düşük olduğundan dolayı şarjı diğer telefonlara oranla daha hızlı bitiyor. Başka sıkıntı yaşayacağınız nokta yok. Sormak istediklerinizi yazabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplarım. iPhone 5 kullanıyorum. iPhone 5S alarak en iyisini yapmışsınız bu arada.

Abi bende samsung android hastasıydım heryerde iphone para verilmi vs diyordum.

Telefonu elime bir aldım. Ekrana 0.01 derece açıdan bakıyorum hala cam gibi görüntü var. nasıl bir ekran anlamdım gitti. Ekranı Samsung s5 bin basar. İşletim sistemi desen hayran kaldım. Çok mükemmel bir telefon. Android beş para etmezmiş :D

Ek Olarak:

nispet adlı üyeden alıntı

ne diyeyim hocam hayırlı olsun :D htc bence güzel telefon üretiyor :D

Htc bu fiyat politikasıyla yakında batar. 1 2 Gb ramli telefonlar 3 Gb ramli telefon fiyatına satıyorlar.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

mustafabal01 mustafabal01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 79 / 31
  • Ticaret 9, (%100)
hayırlı olsun hocam.. Kac para verdin? bnde düşünüyorum

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

mustafabal01 adlı üyeden alıntı

hayırlı olsun hocam.. Kac para verdin? bnde düşünüyorum

2.300 Teşekkür ederim.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
sağlamlık uzun ömürlülük ve sorunsuz kullanım için iphone 5s'i tek geçerim. 2 senedir 4s kullanan biri olarak 5 sene daha kullanırım diyebiliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al