Lütfen artık hazır scriptler ile sosyal ağ kurmayın

20 Mesajlar 3.734 Okunma
smmexpress

YAMAHA YAMAHA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu Laf bana idi galiba wmaraci.com da bu konuya yorum atmış herkezin ne kadar arkadan konuşuyor olduğunu anladık.

wmaraci
reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

YAMAHA adlı üyeden alıntı

Bu Laf bana idi galiba wmaraci.com da bu konuya yorum atmış herkezin ne kadar arkadan konuşuyor olduğunu anladık.

Arkandan konuşsak mesajlaşırdık, gördüğün gibi konu herkese açık. Ayrıca fikirlerimi senin konuda yazdım daha önce ki konularada. Senin arkandan neden konuşalım ayrıca? Utanıyor muyuz fikirlerimizi söylemekten ? Eleştirdiğimiz konu sadece seni kapsamıyor, bu forumda senden önce de açılan konular oldu. En son açılan konu senin olduğu için akıllarda sen kaldın.

JackkerL adlı üyeden alıntı

19 kişilik ekip ile hazır scripti mi kurdunuz? Yok kötülemeyeyim diyorum ama olacak gibi değil, site her hafta birilerinin kurduğu site. Fikir yine ortada tek farklı birşey yok. Tek dayanak noktası "türkün türkden başka dostu yoktur" diyerek prim yapmak. Böyle gitmez arkadaşım bu iş. Her allahın günü biri çıkıp "yabancılara prim vermeyelim" "türklerde birşey yapacak" diyip hazır sistemleri kurmak zorunda mı?

Yahu "yabancılardan bıkmadınız mı" diyorsunuz kurduğunuz sitenin sistemini yabancılar yaptı.

batikan batikan TeknoPati :) Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Bu forumda herkes fikrini özgürce ortaya koyabilir arkadan konuşmada yok direk konunuza yazılmış zaten bu yorum

• Üyelik 21.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Arkandan konuşsak mesajlaşırdık, gördüğün gibi konu herkese açık. Ayrıca fikirlerimi senin konuda yazdım daha önce ki konularada. Senin arkandan neden konuşalım ayrıca? Utanıyor muyuz fikirlerimizi söylemekten ? Eleştirdiğimiz konu sadece seni kapsamıyor, bu forumda senden önce de açılan konular oldu. En son açılan konu senin olduğu için akıllarda sen kaldın.

İnsanlar hayla anlamamak için inatlaşıyor arkadaşım diyoruzki sadece bu bir demo site demo site , demo site .

Demo site için baştan sistemmi kodlatalım.

wmaraci
wmaraci

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

İnsanlar hayla anlamamak için inatlaşıyor arkadaşım diyoruzki sadece bu bir demo site demo site , demo site .

Demo site için baştan sistemmi kodlatalım.

Ağabeyimiz bu dediğinize on numara bir cevap vermiş aynı şeyleri benden duymanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Kaplan adlı üyeden alıntı

O zaman ekibin en başta vizyon bakışında terslik var. Neyin demosunu yapıyorsunuz? Sistem sizin değil, isim kesin değil, sadece açsak kaç kişi gelir diye deneyip 1000 kişi geldi tamam diyip sonra o 1000 kişilik sistemi kapatıp oturup üstüne projemi geliştireceksiniz?

Oturur bir proje belirlersiniz, ar-ge çalışmasını yapar ve bir deadline (bitiş tarihi) koyarsınız. Sonra projenizin test sürümlerini hazırlarsınız (örn; alpha, beta, vb) gibi onu kapalı teste tutar sonra akabinde açık olarak test edersiniz.

Şuan yapmış olduğunuz ve adına demo dediğiniz projenin, çalışmanın hiç bir anlamı yok. Sadece bir arkadaşında dediği gibi "heves".

Yine de çabalarınız için başarılar.

• Üyelik 21.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Ağabeyimiz bu dediğinize on numara bir cevap vermiş aynı şeyleri benden duymanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Arkadaşlar Size Tek Söyliyebileceğim Keşke Bu Cümleler Yerine Daha Morel Verici Daha Samimi Ve Daha Düzgün Cümleler İle Yaklaşsaydınız. Normalde İnat Yapar Sürdürürdüm Ama Çok Yoğun Olduğumdan Dolayı Uğraşamıyorum.

Sizce Domaini Çöp Mü Yapayım Yoksa Kullanacak Birşey Çıkarmı ?

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Hadi diyelim "Biraz da Türkler kazansın!" sloganı işe yaradı ve binlerce üyeyi sitene çektin. Bununla iş bitmiyor ki. O site tuttuğu anda senin 5 GB trafiği olan siten patlayacak zaten. Ve bu işi yapan kişiler zaten daha tam yetişmiş kişiler olmadıkları için sunucuya geçmeleri zor olacak. Sponsor falan buldular diyelim, bu sefer de en ufak saldırıda site gümleyecek. Neden? Çünkü rastgele bir hazır scriptle kuruldu site. Yani, bu iş gerçekten boş. Çok büyük bir yatırımcı çıkıp programlamasından tasarımına, güvenliğinden reklamına kadar her şeyini çok büyük paralar dökerek yaparsa o zaman olur işte. Ama bu da zor görünüyor. Türkiye'deki iş adamları sadece ağaç kesip yerine gökdelenler dikmeyi biliyorlar. Çağa ayak uydurup sanal ortamda bir şeyler yapma fikrine sahip yatırımcı yok.
JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)

Arkadaşlar Size Tek Söyliyebileceğim Keşke Bu Cümleler Yerine Daha Morel Verici Daha Samimi Ve Daha Düzgün Cümleler İle Yaklaşsaydınız. Normalde İnat Yapar Sürdürürdüm Ama Çok Yoğun Olduğumdan Dolayı Uğraşamıyorum.

Sizce Domaini Çöp Mü Yapayım Yoksa Kullanacak Birşey Çıkarmı ?

Aslında burada ki yanlış anlama durumu biz de değil tamamen sende bence kardeşim. Ben sana durumu şöyle özetleyeyim istersen.

Sen ve 18 kardeşimiz, arkadaşımız bir araya gelmiş bir sistem, proje hazırlamak istemişsiniz süper. Bu projenin de ismi bir sosyal medya olsun demiş ve elde ki domainleri değerlendirip uygun olan bir domaini seçmiş yada yeni bir domain almışsınız.

Sonra acaba tutar mı? düşüncesi ile sizin tabiriniz ile hazır bir sistemi kurup tema editlemesi ile uğraşarak demo adında bir sistem oluşturmaya karar vermişsiniz.

Ve bu demo sistem içinde de test ettiğiniz ne yapabiliriz, nasıl yapabiliriz, neler yapmalıyız, nasıl yapmalıyız değil de acaba kaç kişi gelir, tutar mı? gibi bir hedef olmuş.

Kendine ait konunda da yazdığım gibi tekrarlıyorum. İzlemiş olduğunuz yol tamamen mantık dışı bir yol. Sen bizim seni anlamdığımız düşünüyorsun ama aslında yazdıklarımda ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum.

En azından kendi adıma yazdıklarım için konuşuyorum. Benim sana yazdıklarım senin yada sizin morelinizi bozmak, kırmak için yazılmış bir yazı değil. Ortada olan bir yanlışı, mantık dışı hareketi bildirmek sadece.

Tabii ki, yine yapacağınızı siz bilirsiniz.

Ek olarak; Türkçe kullanıma dikkat edersek sevinirim. Her kelime başlangıcını büyük harf ile yapman aşırı derecede göz yoruyor.
JackkerL narhosting

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba,

quup.com 'u biliyormusunuz ? Türk yapımı sosyal ağdır.Şuan için çok iyi ilerliyorlar, sıklıkla kullandığım bir site haline geldi :) Yapılmakta olan şeye destek vermek lazım gelir :)

Buda tanıtım videosu quup.com'un.
http://www.youtube.com/watch?v=AzWr7UrN0rs

Ben de kullanıyorum geliştirilmesi gerek ama oldukça güzel bir site

http://quup.com/pcbeyin

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
eline sağlık. adamlar sosyal ağ kuruyo 200 kişi olunca seviniyor :D yav allahım yav

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al