wmaraci reklam
lidertakipci

Görüşlerinize İhtiyacım Var (Ciddi)

35 Mesajlar 2.590 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam, ben ailemi 8 yaşımda kaybettiğim günden itibaren kimseden 5 kuruş almadım hep kendi kazancımla sağladım bu yaptıklarımı. Lakin şöyle bir durum söz konusu bir şeyler başarmak istiyorsan risk'i göze almalısın korkarak hiç bir şey olmaz. ailesinden alacağı 10.000 tl parayı babasına izah edicek bu işe giriyoruz ama batma ihtimalimizde var diyecek. Babası zaten ticaret yapan biriyse yahut ticaret kısmından anlıyorsa olumlu karşılayacaktır. Şöyle bir şey de yapabilir. 4.000 tl lik alır 6.000 tl kenarda durur zamanla onunla da bir şeyler yapar. Demem o ki babasından alacağı paranın yükümlülüğü altına girmesine grek yok babası bir şeyler başarsın diye veriyor. Ticaret bu batmakta var çıkmakta.

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
reklam

EyupErdogan EyupErdogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Site Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
:D bunca yıllık web kariyerime dayanarak şuınu söylemem gerekirse eğer sağlam bir desteğin varsa ve kendine pro diyebiliyorsan veya pro bir destek varsa arkanda :) al o 10 bini 2 bini ile işi kur gerisini sakla işi batırınca babana teselli olsun :) o kadar paraya aylık getirisini ilk ayda amorti edebilen bir site bile alabilirsin. Ama web dünyası çok derin ve hızlı değişen bir mecradır. Bu yüzden kendi işin kendin kur, site alma bence. Siteni kendin tasarla,kodla için sen doldur sonra geliri mutlaka olacaktır.

2. Bir nooktada şu legal iş yaparsan 10.000tl yatırım=aylık 1000tl getiri,
illegal bir işe girersen 1000tl yatırım= aylık 10.000tl getiri sağlar. Şunu belirteyim ki ben bu işlerde genelde illegal yollardayım :) tabi bu seviyelere gelmen için en az 30 kadar çok iyi denebilecek site kurup yönetmiş olman gerek yoksa web tasarım,seo hocası,blog yazarı gibi işlerle ufak ufak ilerleyebilirsin. ;)

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bu konu kişiden kişiye göre değişebilir. Ticaret bana göre de risk işidir ama şöyle bir kriterim var, cebimde param varsa ticaret yaparım başkasının parasıyla değil. Ben batma korkusundan falan bahsetmiyorum bugün 10.000 kaybedersin yarın 20.000 kazanırsın bu işler böyledir ama bunu kendi paranla yapmalısın. Ben başkasının parasını riske atmayı sevmiyorum.

Birinden 10.000 lira gibi bir para alıyorsanız. Bu, o kişinin size güvendiği anlamına gelir. Yarın iş batarsa, o kişinin güvenini boşa çıkarınca yüzünüzün kızarıp karşısına geçip "başarılı olamadım" dediğinizi hayal edin. Dediğim gibi bana göre ticaret yapılacaksa, bir para riske edilecekse bu kesinlikle benim param olmalı başkasının değil. Dediğim gibi bu kişiden kişiye göre değişir.
GokhanGok

kişi bu mesajı beğendi.

www.hubeybi.com

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Riskleri düşünerek işe girmek pek akıl karı değil. Bir yerde gözünü karartıp girmen gerekir ama batar ama çıkar..
benim param oğlumunda parası zaten ben bu konuda pek bir sorun görmüyorum. Ben 10.000 tl yi gözden çıkartmışsam o para bana geri gelmesede olur.

İlk iş paranı mutlaka ailenden ve ya ir arkadaşından almışsındır zaten :) site yaptığını söylemişsin o işleri almak için giderken yol paranı babandan aldın gibi bu konuya bu kadar takılma bence kendine güveniyorsan düşünme gir en kötü 10.000 tl batırmış ve tecrübe edinmiş olursun. kaldı ki 10.000 tl bu gün kazanması bu piyasada olan kişiler için çokda zor paralar değil.
GokhanGok

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

onderozkan onderozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 37, (%100)
tavsiyem 10bin tl lik bir site alacağına, 2 maximum 3 binlik bir site al. kendin idare et 2ay. baktın düzgün gidiyor herşey, editor satın al, aylık kazancının %20 %30unu editöre öde.

2ayda öyle bak herşey yolundaysa, 2-3 binlik yeni bir site daha al ve aynı işlemleri tekrarla.

her işi kendim yapıcam gözüyle baktığında malesef ilerliyemiyor sabit yerinde sayıyorsun.

ben şuan site üzerinden kazandığım paraları ayrı bir hesabımda topluyorum. kişisel heseabıma karıştırmıyorum. bir müddet sonra bu sana yazdığım yöntemle ilerliyeceğim. %100 legal bir site alip düzene sokup, editörle anlaşıp, başka bir siteye geçeceğim.

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
@Genç kullanıcı adı olan arkadaşın imzası konu ile cok alakalı

"Hep denedin, hep yenildin, olsun, yine dene, yine yenil, daha iyi yenil" Aynen öyle:)

Kuva-i Kafsinkaf

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Hocam, ben ailemi 8 yaşımda kaybettiğim günden itibaren kimseden 5 kuruş almadım hep kendi kazancımla sağladım bu yaptıklarımı. Lakin şöyle bir durum söz konusu bir şeyler başarmak istiyorsan risk'i göze almalısın korkarak hiç bir şey olmaz. ailesinden alacağı 10.000 tl parayı babasına izah edicek bu işe giriyoruz ama batma ihtimalimizde var diyecek. Babası zaten ticaret yapan biriyse yahut ticaret kısmından anlıyorsa olumlu karşılayacaktır. Şöyle bir şey de yapabilir. 4.000 tl lik alır 6.000 tl kenarda durur zamanla onunla da bir şeyler yapar. Demem o ki babasından alacağı paranın yükümlülüğü altına girmesine grek yok babası bir şeyler başarsın diye veriyor. Ticaret bu batmakta var çıkmakta.

Hocam öncelikle başınız sağ olsun. Babam malesef ticaret adamı değil hatta hiç alakası yok diyebilirim. Yani o bana bu parayı veriyorsa az çok karşılığını görmeyi düşünerek verir. Batma riskini çok fazla göze alamaz. Zaten benim tereddüte düşme nedenim başta buydu. Acaba aşağıdaki yorumda @Eyüp Erdoğan 'ın da dediği gibi bir şey mi yapsam? Yani sıfırdan bir site açıp kendim geliştirmeye başlasam. 1 yıl gibi bir sürede aylık 1000 lira kazanacak bir site yapmak mümkün müdür? Yani doğru bir sektörde doğru içerikle karşılığını alacağımdan emin olabilirsem 1 sene boyunca dişimle tırnağımla ben o siteyi adam ederim. Ama adsense kazandıran sektörlerde de müthiş rekabet var. Yani 100 liralık bir hostla bu işe başlayıp gerçekten sabit bir gelir düzeyine getirmek mümkün müdür?

Eyüp Erdoğan adlı üyeden alıntı

:D bunca yıllık web kariyerime dayanarak şuınu söylemem gerekirse eğer sağlam bir desteğin varsa ve kendine pro diyebiliyorsan veya pro bir destek varsa arkanda :) al o 10 bini 2 bini ile işi kur gerisini sakla işi batırınca babana teselli olsun :) o kadar paraya aylık getirisini ilk ayda amorti edebilen bir site bile alabilirsin. Ama web dünyası çok derin ve hızlı değişen bir mecradır. Bu yüzden kendi işin kendin kur, site alma bence. Siteni kendin tasarla,kodla için sen doldur sonra geliri mutlaka olacaktır.

2. Bir nooktada şu legal iş yaparsan 10.000tl yatırım=aylık 1000tl getiri,
illegal bir işe girersen 1000tl yatırım= aylık 10.000tl getiri sağlar. Şunu belirteyim ki ben bu işlerde genelde illegal yollardayım :) tabi bu seviyelere gelmen için en az 30 kadar çok iyi denebilecek site kurup yönetmiş olman gerek yoksa web tasarım,seo hocası,blog yazarı gibi işlerle ufak ufak ilerleyebilirsin. ;)

Hocam kurduğum site sayısı 30 olmasa da 15'i rahat bulmuştur. Dediğiniz gibi bir kazanç elde edememiş olsam oldukça tecrübe edindim. Ama ben böyle illegal tarafa pek geçmek istemiyorum. Yani bakarsınız ileride aylık 10 bin kazandıran bir sitem olur, geçer bir ofis açarım. Ben böyle hayatımı web üzerinden ilerletebileceğim bir iş arıyorum. Biri bana senin mesleğin ne dediği zaman wa... ya da ad... sitem var diyemem herhalde. :) Yukarıda tavsiyenizden bahsettim. Sıfırdan bir site açıp bir yılda sabit bir gelire ulaşmak mümkün müdür?

Barış Ayar adlı üyeden alıntı

Hocam bu konu kişiden kişiye göre değişebilir. Ticaret bana göre de risk işidir ama şöyle bir kriterim var, cebimde param varsa ticaret yaparım başkasının parasıyla değil. Ben batma korkusundan falan bahsetmiyorum bugün 10.000 kaybedersin yarın 20.000 kazanırsın bu işler böyledir ama bunu kendi paranla yapmalısın. Ben başkasının parasını riske atmayı sevmiyorum.

Birinden 10.000 lira gibi bir para alıyorsanız. Bu, o kişinin size güvendiği anlamına gelir. Yarın iş batarsa, o kişinin güvenini boşa çıkarınca yüzünüzün kızarıp karşısına geçip "başarılı olamadım" dediğinizi hayal edin. Dediğim gibi bana göre ticaret yapılacaksa, bir para riske edilecekse bu kesinlikle benim param olmalı başkasının değil. Dediğim gibi bu kişiden kişiye göre değişir.

Hocam dediğiniz gibi ben de babamın karşısına geçip olmadı baba demekten korkuyorum. Ama bir yandan da 1 sene sonra site kendini ödemiş ve bana her ay +1000 lira getiriyormuş gibi düşününce atlayasım geliyor hemen. Sizce sıfırdan bir site açıp adam akıllı çalışıp emek versem, 1 yılda aylık 1000 lira gelir elde edebilir miyim? Yani satın alırsam site zaten 1 yıl boşa çalışmış olacak, anca kendisini ödeyecek. Sıfırdan açarsam da aynı mantıkla 1 yıl kazancım olmayacak sonradan getiri başlayacak. Ne düşünüyorsunuz?

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Son attığın mesajın ustunde bir söz yazdım hayat senın karar senın düşün ve hangisi sana uygun geliyorsa onu yap:)

Kuva-i Kafsinkaf

EyupErdogan EyupErdogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Site Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
İmkansız diye bir şey yoktur. Eğer vaktin varsa günde 5-6 saat çalışarak (ilk haftalarda) 3 aylık veri oluşturmuş olabilirsin, bi üç ay daha sabrederek seo ve gerekli çalışmaları yaparsan 6 aydan sonra büyük ilerleyiş yakalayabilirsin. Kafanın içinde 1 yılı sıkıştırma, eğer 15 kadar site açtıysan zamanın ne kadar değerli olduğunu görmüşsündür. Reklam vermek hatta sosyal paylaşım siteleri ile bu hayalini 1 ayda gerçekleştirebilirsin. Ustalık çok önemli.

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz gibi ben de babamın karşısına geçip olmadı baba demekten korkuyorum. Ama bir yandan da 1 sene sonra site kendini ödemiş ve bana her ay +1000 lira getiriyormuş gibi düşününce atlayasım geliyor hemen. Sizce sıfırdan bir site açıp adam akıllı çalışıp emek versem, 1 yılda aylık 1000 lira gelir elde edebilir miyim? Yani satın alırsam site zaten 1 yıl boşa çalışmış olacak, anca kendisini ödeyecek. Sıfırdan açarsam da aynı mantıkla 1 yıl kazancım olmayacak sonradan getiri başlayacak. Ne düşünüyorsunuz?

Hocam yerinde olsam oturup bir proje düşünür, onu yayın hayatına sokarım. Eğer bu işlerde biraz bilginiz varsa rahatlıkla kazanırsınız. Bu bir yıllıkla sürece 1000-2000 liralık kaliteli backlink, seo çalışması yaptır. dediğim gibi rahatlıkla kazanırsın.

www.hubeybi.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al