wmaraci reklam

Prestashop E-Ticaret Sistemi Nasıl Diyenler Buyrun :)

18 Mesajlar 6.557 Okunma
wmaraci reklam

BarisYILMAZ BarisYILMAZ WM Seo Tool Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknik Servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 207 / 132
  • Ticaret 5, (%100)
Ben çok beğendim prestashop'u
Çok büyük bir tedarikçi olmadığınız sürece prestashop ile ücretsiz devam edebilirsiniz.
ürünler ve kategorilerin seo dostu url için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok.
Stok durumu etiketi veya sepete ekleme seçenekleri için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok.
Ürün fiyatı yazarken otomatik kdv ekliyor.
Buda bonus olsun
http://prntscr.com/iw9piu

opencart'a gelelim
Opencart 1 haftadır çabalıyorum başım şişti yemin ediyorum yok abi adam gibi url adreslerini otomatik ürün ismi ve kategorileri kategori isimlerini seo uyumlu olarak ayarlayamadım.
Ücretsiz Eklentisi yokmu? :( var ama hiçbiri işe yaramıyor.
Ücretlisi yokmu? :( Var ama çok pahalı kısaca opencart tamamen ticarete dönüşmüş kendisi ücretsiz evet ama eklentisiz hiç bir işe yaramıyor malesef.
prestashop'da bu saydıklarım direk entegreli yok efenim şöyle olmuş yok böyle olmuş yok. ;) presta dan şaşmayın...

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1915
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Cok faydali bir yazi. Bende bu ise girmek istedigimden favorime aldim takipteyim. Suan opencart kullaniyorum ama istedigim gibi degil. Bir urun eklemek cook zahmetli

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

BarisYILMAZ BarisYILMAZ WM Seo Tool Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknik Servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 207 / 132
  • Ticaret 5, (%100)
Aslında opencart ve prestashop arasındaki farkı etiketlediğim arkadaşlar belki teknik bir detay verebilirler.
eka7a yilmaz70 Kiroglumarket
Merakla bekliyorum :)

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
BarisYILMAZ

prestashop güzel bir yazılımdır evet ve son kullanıcıyaoldukça hitap eden bi yapıya sahipir. Ancak destek ve geliştirme konusuna gelince çok az kaynak ve güvenilir kişi zor bulursunuz. Bir aradaşımdan konuşma esnasında aramızda geçen bir konu adam prestashop için sanal pos eklentsine 900 € istemişti.

Yaklaşık bir sene önce Ama opencartta ücretsiz modul ve geliştirmeciler bulabilirsiniz. Bir frumda olmazsa diğerinde elbet sorunuzun cevabıını bulabilirsiniz. Opencart daha yaygındır ve destekçisi çoktur ülkemiz dahil olmak üzere ama prestashop ise kapalı kutu gibi yinede sizbilirsiniz.
BarisYILMAZ yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Daha önce buna benzer bir konu açıldı aslında.

https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/opencart-vs-magento-vs-prestashop-471885.html

Destek açısından Opencart her zaman açık ara öndedir.
Gerçek anlamda seo dostudur, hızlı index alır.

Kimse kusura bakmasın ama ticaret yapıp para kazanmak istiyorsanız, her şeyi ücretsiz yapmaya çalışmayacaksınız. Tema ve modüllere ücret ödemek zorundasınız. Aksi takdirde imaj açısından zayıf kalırsınız.

Evet bizler gönüllü olarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ancak bizim de kendimize göre işlerimiz olduğundan her an sizlere cevap veremiyor olabiliriz. Ama bu demek değildir ki, karşılaştığınız problemler çözüme ulaşmayacak.

Biraz sabırlı olmadığınız sürece hangi yazılıma geçerseniz geçin sıkıntı yaşarsınız zaten. Önemli olan hangi yazılımda en çok destek alabileceğinizdir. Ve sakin kalıp çözüme odaklanmaktır.

Kiralık yazılım kullanan kişiler bir problem olduğunda burada konu açıyorlar mesela. Yahu sen bir ton para ödüyorsun kiralık yazılımcıya ve gelip burada çözüm arıyorsun. Ne diye para ödüyorsun o zaman? Üstelik seo açısından sadece reklam vererek hedef kitleye ulaşabiliyor.

Bu açıdan bakıldığında Opencart için ödenen para hiç bir şey değildir. Biz maalesef her şey ucuz olsun, hatta bedava olsun diye uğraştıkça zaman kaybediyoruz.

Tüm sistemleri deneyen biri olarak her zaman Opencart tavsiye ederim.

Mükemmel bir yazılım mı? Hayır değil tabii ki. Ama para kazanmanızı sağlıyor mu? Evet sağlıyor. Buna göre değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

İyi forumlar.
BarisYILMAZ

kişi bu mesajı beğendi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1267
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 170, (%100)
Presta en iyi ticaret yazılımı bana göre ancak ücretsiz eklenti desteği yetersiz. Örneğin ürün ekleyeceğiz tek seferde, bunun için harici modüle 500 lira bayılmamızı istiyorlar. Çok kötü bir durum...

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

BarisYILMAZ adlı üyeden alıntı

Aslında opencart ve prestashop arasındaki farkı etiketlediğim arkadaşlar belki teknik bir detay verebilirler.
eka7a yilmaz70 Kiroglumarket
Merakla bekliyorum :)

Prestashop un şu anki durumu nasıl bilmiyorum ama 2008-2009 e-ticaret yazılımı ararken tanışmıştım. Bir kaç defa kurdum ama beğenmemiştim. Farklı yazılımlar ararken OpenCart'ı buldum ve hoşuma gitti ama Türkçe çevirisinde çok eksiklikler vardı. Bende oturup sıfırdan çevirip yayınladım. O günden beri Prestashop u hiç indirip kurmadım. O günden bu güne çok şey değişmiştir ama kullanmadığım iyi ya da kötü bir yorum yapamam.
BarisYILMAZ servetese

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

servetese servetese WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gümrükçü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
bir çok web sitesinde sizin imzanızı görüyorum. opencart hiç denemedim ama seo konusunda gayet iyiler.
Prestashopdada bir çok eklentiyi ücretsiz bulabiliyoruz. Rus sitelerinde özellikle daha çok var diyebilirim. Prestashop seo konusunda çok yeterli değil

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al