wmaraci reklam

Browser'da ne olursa sizin için vargeçilmez olur?

67 Mesajlar 10.277 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
türkish browser olsa asla kullanmam.

wmaraci
reklam

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)
Benimde birkaç düşüncem var. İnsanların browser hesapları olsa ve bu hesaplarda arkadaşlarının arattıkları kelimeleri görebilse tabi buna karşı tarafın izin vermesi gerekir. Veya puan sistemi olabilir en doğru bilgiyi veren siteye puan verilir ve o site en başta görünür. İnsanların dosyalarını depolaması için alan sağlıyabilirsiniz google drive gibi.

Ek Olarak:

spina bifida adlı üyeden alıntı

türkish browser olsa asla kullanmam.

Sebebi ne peki? Neden kullanmıyorsun? Ben arkadaşların başarılı olacaklarına inanıyorum ben büyük ihtimal kullanacağım.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Fikir olması açısından Windows için geliştirme aşamasında ilk görüntüler.

Ek Olarak:

Ek Olarak:

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Tebrikler hocam, Allah kolaylık versin sana ve ekip arkadaslarınızın tamamına. Ayrıca sizin sorunuza düzgünce cevap vermeyip Turkish de değil türkish browser asla kullanmam gibi cevaplar karşısında sabır versin Allah'ım.

Sorunuza gelecek olursak, gmail gibi mail sisteminiz olsun, drive ınız olsun bunlar kullanmayı sevdiğimiz şeyler. Bu yüzden google chrome'ın yaptıklarını yapabildiğiniz kadar yapmaya çalışın desteğim kesinlikle olacaktır. Bu bir şart gibi gelebilir size ancak alıştığımızı azaltmak veya bırakmak zor olacaktır malum. O yüzden benzer şeyler hatta bazı konularda iyi şeyler yapın ben lafımı dinleyecek kişileri 'bir önceki mesajınızdaki gibi o da "Türk yapımı olan emek ve işleri de bu kadar destekleseydınız" ' bu şekilde yanıma çekeceğim.

Girişiminizi düzgünce düşünmeden yapılan eleştirilere kulak asmamanız dileğiyle :)
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli Süha, öncelikle desteğin için teşekkür ediyorum. Fazla vakti olan biri değilim Wmaracı içerisinde yazılarım olabildiğince yardımcı olma yönünde. Kısmen kendime ayırdığım bir kaç saat içerisinden olabildiğince hemen her konuda insanlara yardımcı olmak isterim. Türk insanında yerden yere vurmak bir övünç kaynağı haline geliyor (Lütfen kimse yanlış anlamasın burdan bahsetmiyorum) genel itibariyle türk yapıyorsa mutlaka bir hilesi vardır diye bakılıyor. Ancak bu sanırım insanları kendimiz gibi görmemiş ile alakalı. Rus yapınca, Amerikalı yapınca sanırım şişirme basın sayesinde onlar daha cazibeli geliyor.

Türk insanına para vermiyorlar ki; büyük başarılar elde etmesinler diye. Eğer para verilse o zaman dağı ters çevirecek teknolojiyi dahi yapar Türk insanı. Bizden fikirleri çalarak onlar ileri teknolojilere ulaşıyor. Bilgisayar ortamında konuşuyoruz, konuştuğumuz herşey filtre ediliyor yazdıklarımız ve hatta yazabilme ihtimalimiz olan şeyler dahi. Dış ülkelerde bunu analiz eden bir kurum var, inanın öyle şeyleri analiz edip satıyorlar ki, gülmekten ölürsünüz.

Kısacası ben bu işe gönül verdim, ülkemdeki ilklere imza atmak için, bu bir prestij meselesi, kendini adamdan sayıp, tanımadıkları kişiler hakkında yorum yapanlara bir ders olsun diye. Allah niyeti salih olanın ve imanı sağlam olan insanın yanındadır. Kul ne derse desin benim için bir şey ifade etmez (eğer kötü niyetliyse).

Senin gibi insanların da bu ülkede var olduğunu düşünerek yapıyorum bu çalışmayı. Bir gün geldiğinde hayatları hakkında her türlü bilgiyi dış ülkelere kaptırmış kişilerden olmıycak olanlar için. Her türk bilir ki; her şey para değildir, bu devirde bunu söylemek her ne kadar zor olsada türk insanının içinde bir yerde hep bir milli direniş yatar, bende bu ihtimalin var olduğuna olan inançla çalışıyorum.

Sizlere layık bir çalışma ortaya koyacağımdan şüpheniz olmasın, eksiği yok fazlası var. Ancak sizde takdir edersiniz ki ilk etapta beta olarak çıkarıp sorunları genel kapsamda gidererek yolumuza devam edeceğiz belki açık kaynak kodlu yapabilirim. Bunu zaman göstericek.

Tekrar teşekkürler (tavsiyelerinizi dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın)
FathArsln ysn219

kişi bu mesajı beğendi.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Herşeyini şu dakikadan sonra merakla bekliyoruz. Kullanıcılar tarafından dediğim gibi şahsım ve arkadaşlarım adına ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağım :)
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli ulusoy teklifin ve değerlendirmen için teşekkür ediyorum. Arama Motoru'nu zaten geliştiriyoruz. Arka planda nelerin olduğunu bilmeden berbat demen açıkcası çok önyargılı ancak yine de bir eleştiri ve teklif de bulunmuşsun. Biz sıradan arama motorları gibi api kullanmıyoruz kendi datamızı oluşturup bunu analiz edip kendi veritamanımızda işliyoruz. Yüzlerce varyasyondan geçen verileri sunuyoruz. Şu anda 1 milyon populer siteyi indexliyoruz. Diğer sieler için de 44 milyonluk bir domain havuzumun bulunuyor Arama Motoru'nun orjinal sürümünü henüz yayına açmadık, kullanılan şu anda deneme amaçlı bir sürüm. Orjinal sürümde çok daha profesyonel ve çok daha güçlü olarak yayına açılıcak. Bu sıradan bir iş değil, bu nedenle eğer bir arama motoru yapmadıysanız, yada içerisinde bulunmadıysanız 9 yıllık bir emek için berbat demeden önce biraz düşünün. Lütfen sözlerimi yanlış anlamayın, sadece basit bir öneri.

Kimsenin emek verdiği hiç bir iş berbat değildir, daha başarılı bir çalışma ortaya koymaniz dileğiyle demek daha doğru olabilirdi. Browser ile birlikte tüm sistemler siteler ve altyapının yeni versiyonu ile tanışacaksınız. Zaman ve sabır gerekiyor. Elimizdeki imkanlar ile imkansızı başarmaya çalışıyoruz.

Tekrar teşekkürler

Hocam ben konuya yorum yaptım, çünkü eleştiri sizi kamçılar diye düşündüm. Yoksa beni pekte ilgilendiren bir durum değil. Daha başarılı birden fazla çalışmalar zaten ortaya koyuyorum. Başarılı diyorum çünkü dönüşüm sağlıyorum. 9 değil 90 senelik bir emekte olsa şuanki durumuna göre eleştiri alır. Bing, yandex bile eleştirdiğim konuda eksik ise gerisini daha siz düşünün.

Bana öneri vermenizinde gereği yok. Şuanda öneri alacak kişi sizsiniz. Kimsenin emek verdiği hiç bir iş berbat değildir sözünüzü hiç kaale dahi almıyorum.

Umarım yorumumu yanlış anlamıyorsunuzdur. Bir türk firmasının Türkiye'de arama motoru sektöründe google'nin üzerinde olmasını çok isteyenlerden biriyim. Eğer bir şeyleri başarırsanız tabikide seve seve destek veririz. Ama eleştirileri dikkate almak lazım.

En basit örnek : http://www.geliyoo.com/crawler-search-global.php?lang=tr&_table_offset=10&search_form_id=crawler_url&q=webmaster+forumu

Ara.com.tr bu aralar çıkış yakaladı. Hem görünüm hem indexleme olarak harika. Biraz reklam bütçesi ve browser yapsa eminim ki bir şeyler başarabilecek. Gönülden destek veriyoruz. Sizde bir şeyler üzerine koyarsanız sizede destek veririz. Umarım en güzel yıllar sizin olur.
MrAuTHoR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Şimdi daha iyi anlıyorum Ulusoy teşekkürler. Bu arada verdiğin link'i ne için verdin anlamadım ancak yine de sağol.

Çalışmalarında başarılar.
Ulusoy

kişi bu mesajı beğendi.

skandeniz skandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)
Projeniz yararlı olacak gibi gözüküyor. Başarılar dilerim.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
İlgin için Teşekkürler Skandeniz, herhangi bir önerin varsa yada olmasını istediğin bir şey seve seve dinlerim.

Tekrar teşekkürler desteğin için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al