wmaraci reklam

Browser'da ne olursa sizin için vargeçilmez olur?

67 Mesajlar 10.278 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
bir browser'da en çok istediğim şey hiçbir şekilde index'in http:// araç çubuğuna yapışıp'ta orda kalmaması. Binlerce kez konular yorumlar ve çözümler sunuldu bu tür yapışıklıklara. Nasıl gidiliceği konuşuldu hep ama hiç kökten çözüm üretilmedi. Önce buna inmeniz gerekiyor ve sizin browser'iniz için, bakın bu İnternet gezginini'ne hiçbir şey olmuyor kaç aydır kullanıyorum hiç index yapışmadı v.s gibi. Hızlı ve gözü kesinlikle almayacak tonlar kullanmanız gerekir. Çalışmalarınız varsa şimdiden başarılar dilerim.

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba KLavy3, lütfen konuyu biraz daha açar mısın daha net anlamam için GUI içerisinde uygulama bazlı bazı mecburi durumlar bulunuyor WebKit çalışmalarının bir çoğunda default olarak ayarlanmış ve değiştirilmesi durumunda bir çok merkezin değişmesini gerektiren durumlar var. http:// 'nin bar'da görünmesine engel olmaktan mı bahsediyorsunuz? Yani içerde kalsın barda olmasın www şeklinde başlasın site. Eğer bundan bahsediyorsanız bunu ilk olarak Chrome yapmıştı bu şu anda bizde de mevcut. Yeni güncellemeden sonra belli bir yapıla ulaştığında test için bir çok yere gönderilecek. McAfee'den tutunda Nod32'ye kadar. Bu sayede en iyi güvenlik altyapısına ulaşmayı hedefliyoruz. Belki ortak bir reklam çalışması yürütebiliriz. Browser'ın kurulması esnasında önceden bilgisayarın taranması için bir güvenlik yazılımı.

Tema üzerinde bir çok denee yapacağız. Mümkün olan en uygun yapıyı kullanmaya çalışacağız, elimizden geldiğince ikonlarda ve çalışmamızda özgün olmaya çalışıyoruz, ancak takdir edersiniz ki ne kadar özgün olabiliriz? Nihayetinde belli ikonları olan bir çalışma önemli olan arkaplanındaki işlevlik.

Uyarılarınızı ve düşüncelerinizi mutlaka dikkate alacağım. İlginiz için teşekkürler.

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
hayır ben http://'nin bar'da gözükmesini değil bar'a yapışan bir dünya saçma sapan sitelerin gelmesinden söz ediyorum. Örneğin bir siteye giriyorsunuz ve o site http://xxx.com/arad.dfd gibi böyle yapışıp kalıyor ve daha hiç gitmiyor artık browser'i geri kaldırıp yüklemelerle uğraşmaya başlıyor sorunun nasıl gidiceğini aramaya başlıyoruz v.s. böyle çöp sitelerin kötü sitelerin bizim browser'imizda bulunmasını istemiyoruz.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Sanırım şundan bahsediyorsunuz, bir program kurduğunuzda ya da bir eklenti bu sırada Search Sisteminde bir değişim oluyor. Yani senin iznin olmadan yapılan bir değişim ancak kurduğun programda ana sayfayı değiştirmek için size yükleme koşullarını kabul ediyorum kısmında söylüyor. Bu kısımları okumadığınız için ve indirdiğiniz o programa ihtiyacınız olduğu için sanırım Bar'a yerleşen siteyi kaldırma konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz.

Bunun için ayarlar kısmını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Tekrar kaldırıp kurmanıza gerek yok.

Geliyoo Browser'da ise şu şekilde ana sayfada sadece Geliyoo'nun arama motoru olucak Bu sayede ana sayfa değiştirilemiycek. Yani bir program da kursanız ana sayfayı silemez. Silse dahi Geliyoo Browser her açıldığında ana sayfayı çok kısa bir sürede temizleyerek yeniden Geliyoo açılmasına yardımcı oluyor.

Şayet Webmster yada kullanıcı kalıcı olarak değiştirmek istiyor ise Browser'ın ayarlar bölümünde Default olarak ayarla kısmına gitmesi ve Manuel olarak istediği arama motoru'nu eklemesi ve bir kod ile onaylaması gerekiyor. Kullanıcı bunu yaparsa ana sayfası artık hangi programı kurarsa kursun yine değişmiyor ve aynı kalıyor default olarak ayarlanan ana sayfayı farklı programlar değiştiremiyor.

Son olarak Belleğinde eski siteleri tutmasını istiyorsanız bu yine size bağlı Cacheleri her bilgisayarı kapatıp açmanızda bellekde olan siteleri temizleyecektir. Yeni sistemlerde bu yaklaşık bir iki saniye sürüyor eski sistemlerde ise 3 ila 6 saniye arasında değişiyor. Bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
browser'i sabırsızlıkla bekliyorum umarım kolay erişilebilir ve güzel olur.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Şimdi daha iyi anlıyorum Ulusoy teşekkürler. Bu arada verdiğin link'i ne için verdin anlamadım ancak yine de sağol.

Çalışmalarında başarılar.

Hocam webmaster forumu aramasında webmastersitesi ve iyinet dışında türkçe sonuç görünmüor.Oysaki onlarca webmaster forumu bulunmakta. Yani arama indexleme ve sıralama biraz eksik gibi.

Onun dışında arama sonuçlarının görsel bazdan daha göze hitap etmeli. Buna örnek olarak " Last updated on 20 Temmuz 2013, 02:05 " kırmızı yazılar sayfada bana göre belki ben yanılıyorumdur görseli bozuyor. Google arama sayfası gibi sade olmalı. Fazla kullanılmayan butonların kaldırılması gerek.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Webmaster Forum yazdığında sonuçlar çıkıyor, index altına aldığımız sitelerin yanı sıra index almaya devam ettiğimiz siteler de var şu anda 24 Node'lu bir sunucu içerisinde 4 adet Cluster'la çalışıyoruz. Elimizden geldiğince hızlı index almak için uğraşıyoruz geliştirmeler devam ediyor yeni tasarım henüz yayına açılmadı. Browser ile birlikte tüm sitelerde tasarım uygulaması hayata geçirilecek. Yeni tasarımda kullanıcı istekleri de dikkate alınarak çalışmalarımız sürüyor. "Arama Kalitesi Ekibi" departmanı kurulum aşamasında arama kalitesi ekibine ait olan işler ise 2013 yılının sonundan itibaren faliyete bağlıycak. Her departmanın görevi ayrı ben Algoritmayı geliştiriyorum henüz diğer konular için fırstım olmadı ama kısım kısım onlarlada ilgileniyorum bittiğinde kayda değer bir çalışma olucak inşallah. İlginiz için tekrar teşekkürler.
Ulusoy

kişi bu mesajı beğendi.

yurdalan yurdalan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster,seo,security,networker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
yorumları teker teker okuyamadım.
Browser yapacaksınız eğer açık kaynaklı olmasını isterim üzerine eklenti yazabilmek isterim browser kullanıcı bazlı çalışmalı her kullanıcı için ayrı cookilerde bulundurmalı ve bunları bir çeşit şifreleme yöntemleri ile şifrelemelidir.
Deep webin kötü içeriklerini default olarak kapalı olmalı isteyen bunu kendi isteği ile açılacak şekilde yapmalı.
Saçma sapan reklam , popup gibi sitelerde firefox gibi davranmalı
çerezlere hızlı erişilebilmeli.
Benim için açık kaynaklı olması en önemli etkendir ben istediğim zaman kodlara bakabilmeliyim.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli yurdalan, öncelikle tavsiyelerini dikkate alacağımdan şüphen olmasın her konuda insanların isteklerini bir çok insanın isteyebileceği şeyler yönünde yorumluyorum. Cookie konusunda ise ayrıca yapacağımız bir şifreleme ve hareketli cookieler için ciddi sorunlar oluşturabilir. Güvenlik programlarının bir çoğu hareketli çerezleri takip eder ve agresif bir yapı sergilediği zaman browser'ı kilitler Browser'da gelen bağlantılar kadar gidenlerin de önemi olduğu için bazı şeyleri ne yazıkki göz ardı etmek durumunda kalıyoruz. McAfee ile Nod32 ve Norton aynı şekilde çalışmıyor NOD32 ciddi bir güvenlik incelemesi yapıyor ve en ufak bir hareket algılaması halinde direk olarak Browser'da gelen ve giden IP'yi engelleyebiliyor biz kullanıcının iyiliği için çalışırken onlar ne yazıkki bunun iyi olmadığını düşünerek sistemde ağırlaştırma yaratıyorlar. Programları tararken her türlü hareketi tahip ederek tarıyorar. Bu nedenle ciddi bir test gerekiyor browser da birazdan vereceğim haber de Browser'ın asıl amacı ve hedeflerinin ne olduğunu daha iyi anlatabilirim sanırım.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Browser üzerinde sitelere herhangi bir üyelik vb şey istemeden +1 -1 gibi puanlar verilebilmesi iyi olurdu bence. örn:Herhangi bir siteye girdik aradığımızı bulduk ve +1 ile bu siteyi ödeüllendirip aramalarda üst sıralara çıkartılabilir.
Browser sade olmalı sadece ortada arama motoru kısmı ve üst kısımlarda servisleriniz varsa onlar olmalı (google gibi)

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al