wmaraci reklam

Browser'da ne olursa sizin için vargeçilmez olur?

67 Mesajlar 10.275 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Böyle bir uygulama kullanıcılar için faydalı olabilir bir çok sitenin çalışmasını otomatik olarak verebiliriz. Bunun yanı sıra analizlere de yardımcı olacak bir unsur olabilir. Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum. Bu konuda bazı çalışmalarımız vardı, ancak sabit bir buton düşünmemiştim. Biraz daha detaylıca düşünüp neler yapabileceğimize bir bakacağım. Tekrar Teşekürler tavsiyeleriniz için.

wmaraci
reklam

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Browser üzerinde sitelere herhangi bir üyelik vb şey istemeden +1 -1 gibi puanlar verilebilmesi iyi olurdu bence. örn:Herhangi bir siteye girdik aradığımızı bulduk ve +1 ile bu siteyi ödeüllendirip aramalarda üst sıralara çıkartılabilir.
Browser sade olmalı sadece ortada arama motoru kısmı ve üst kısımlarda servisleriniz varsa onlar olmalı (google gibi)

Hem üyelikli hemde üyeliksiz kaldırılmalı. Böyle bir sistem olursa parası olan 1. sırayı alır :) Yada alexa gibi gruplar kurulur birbirine +1 puan verirler :D

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Dediğim gibi enteresan olabilir, ancak bunu data detaylı bir düşünüp incelemek ve gelecekte faydalı olabilecek ve zararlı olabilecek yönlerinin masaya yatırılması gerekir. Insanlar bunu kötüye kullanabilir ancak buna engel olucak şeyler bulmalıyız. Önce savunmayı güçlendirelim sonra yan etkileri ortadan kaldırıcak çalışmalar yapalım ardından da kullanıcıya istediğini verebilmenin yollarını bulalım. Sanırım sırayla acele etmeden gitmek en mantılısı olucak. Ama olmıycak bir şey değil bir eklenti sayesinde blie olsa bu yapılabilir.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

Ulusoy adlı üyeden alıntı

Hem üyelikli hemde üyeliksiz kaldırılmalı. Böyle bir sistem olursa parası olan 1. sırayı alır :) Yada alexa gibi gruplar kurulur birbirine +1 puan verirler :D

Mantıklı :D
*Arama motorunuzu inceledim. Çoğu yeri ingilizce bunların düzeltilmesi lazım.
*İndex ekleme ücretli mi?
*Ayrıca sağ üst köşedeki paylaşım butonları çalışmıyor.
*Ayrıca forum açılmış ve forumda genel webmaster forumu olmuş ki çok acemice olmuş. Forum açılacaksa sadece geliyoo içerikli olmasını umardım

Browser hakkında:
Yandex browser bile millete kendini tanıtmak için gs fb gibi spor takımları ve bir çok siteye reklam vererek bu işi başardı siz nasıl tanıtmayı düşünüyorsunuz?

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar;
Konuda geçen mesajların hepsini dikkatli bir şekilde okudum. Yaptığınız işi gönülden tebrik eder ve son haddine kadar destek vereceğimizden emin olmanızı temenni ederim. Sizi yıldırmak isteyenler elbet ki oldu ve olacaktır. Yapmış olduğunuz bu işi Türk sembolü olarak görmek istemeyen veya kabullenemeyen dar zihniyetli insanlar projenin gelişmesiyle mecbur olarak bu projenin bir parçası olmak zorunda kalacaklar veya zorunda bırakılacaklar. Çoğunluk olarak projeye destek verip browserı kullanırsak kullanmayan arkadaşlarımızın içinde bir merak oluşup hem kullanmak isterler hemde çoğunluk kullandığı için onların kullanmaması kendi içlerinde ezikliğe sebep vereceği için yine kullanmak durumunda kalacaklardır. Bu toplum psikolojisidir. Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama ben şu fikirdeyim Türk yeter ki yapsın ne olursa olsun bizde onu kullanalım. Bu batıya özenmeyi artık bırakalım. Benim Milliyetçilik duygularım biraz yoğundur belki bu düşüncemin sebebi de budur. Buray bey sizin yapmış olduğunuz bu projeyi emin olun bir John, Adrine veya Arkadiy yapsaydı şuan bizim insanlarımız bu projeyi övüyor olurdu. Saygı ve hürmetler.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba KeroTürk; http://www.geliyoo.com/?lang=tr sanırım bu linke tıklamadın hiç yada DNS adreslerin farklı bu nedenle sen Türkiye'den girdiğinde bu link otomatik gelmedi karşına. Şayet burdan girebilirsen türkçe kısmını görebilirsin.

Üyelik ücretsiz, ancak bazı özel uygulamaları ücretli hale getirmeyi düşünüyoruz bu diğer arama motorlarında olmayan uygulamalar.

Forum çalışması ise sadece biraz link çoğaltmak ve biraz tanınmışlık yaratmak için açıldı. Burda hem insanlara yardımcı olacak bilgiler yer alıyor hemde belli konularda kullanıcılara istediklerini verebilmeyi ve arama motoru index testlerini yapabiliyoruz. Bizim için forumlar önem arz ediyor bu nedenle başka siteleri test aracı olarak kullanmak istemiyoruz kendi çalışmalarımız üzerinde testleri yürütmek için var forum sitesi her ne kadar webmaster foruma dönmüş gibi görünsede.

Reklam ve tanıtım konusunda ise bir endişemiz yok. Biz Rus değiliz. ;) Elbette reklam ve tanıtım yapacağız, ancak biz Rus Hükümetini ve bir çok firmasını aynı zamanda Rus kökenli bir arama motorunu arkamıza alarak kimseye gidip de biz adınızı kullanalım reklamınızı yapalım taraftarınız bizi kullansın demiycez.

Google bir çalışma yaptığında ne televizyonda reklam verdi nede bir yerde kendine yandaş aldı, evet bu bir pazarlama stratejisi olabilir etkili de olabilir ancak bize göre değil.

Ek Olarak: Değerli boducx desteğin ve samimiyetin için teşekkür ediyorum söylediklerin doğru olabilir, ancak her ne olursa olsun biz yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz. Allah ömür verdikçe insanımızın güvenliği için çalışmalarımız devam edicek.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Tarayıcımızı geliştirmek için gelen ciddi öneriler ve yapıcı eleştiriler için öncelikle herkese teşekkür etmek istiyorum. Yazılan tüm cevaplarıda okuduktan sonra genel manada bi kaç noktayı hatırlatmak istiyorum.

Çalışmalarımızda ana odağımız arama motoru ve Geliyoo browser'ın geliştirilmesi. Önce geliştirmenin ilk aşamalarını tamamlayalım reklam üzerine bizimde çok farklı stratejilerimiz tabiki var ve bunlar şuan için uygulamaya geçene kadar açıklanmaması gereken konular olduğunu zaten biliyorsunuz, reklam konusunda cevap olarak tatmin edici bir yazı paylaşamayacağımız için aslında sizlerden özür de dileyebiliriz.

Diğer çalışmayan fonksiyonlar ve butonlara gelince onlar çalışmıyor değiller aslında biz onlara şuan bir görev atamadık çünkü dediğim gibi ana odağımız arama özelliğinin geliştirilmesi ve bu konuda da kendi database'ini oluşturan ve kendi arama motoru botu (GeliyooBot/1.0) ile geliştirilen bir arama motoru için arama sonuçlarının yapılandırılması, analiz edilmesi ve sonuç sayfasında kullanıcıya sunulmasına odaklanılmıştır. Diğer fonksiyonlarda daha sonrasında aktif edilecektir. Yabancı kelimeler konusunda Buray beyin verdiği link yardımcı olmuştur sanırım.

Başlığın konusu Geliyoo Browser'a dönecek olursak tartışmalar genelinde bir güven konusu ağırlık basmış gibi gözüküyor. Bu konuda nedense en çok kullanılan tarayıcı veya en çok tanınan firmanın ürünü olarak google chrome daha güvenli gibi algılandığını gördüm fakat güvenlik ve hack testlerine göre diğerlerine göre yavaş olsada yine iyi olan internet explorer sonra chorme gelmekte. hatta son yapılan testte ise rus bir üniversite öğrencisi chrome'u bi kaç saatte hackleyerek 60bin dolar ödül de aldı. Bu konuda tabiki bizde en güvenli sistemi geliştirme çabasındayız ve desteklendiğimiz sürece birlikte başarıya ilerleyeceğimize inanıyoruz fakat cem yılmaz tutup cmylmz browser yaptım kullanın dese kimse sorgulamaz ne kadar güvenli diye zannımca!

Geliyoo'nun var oluş amaçlarından bir tanesi ülkemiz insanının internetteki güvenliğidir bu tüm çalışmalarımızda önceliğimiz olacak ve imkanlar dahilinde, destekler sayesinde başarıya ulaşacaktır. Ve güvenlik denilince sadece kredi kartı şifrelerinizin ya da bir siteye giriş şifrenizin çalınıp çalınmaması olarak algılanmaması gerektiğini vurgulamak isterim, bugün muz kabuğundan biyoplastic üreten elifimiz Google'dan ödül alıyor asıl güvenlik sorunumuz budur! Bilgi ve veri güvenliği. Son olarak biz bugün bir adım atıp bu işe yine başlazsak bizden 50 yıl önde olanlar yarın 50 yıl 1 gün önde olacaklar fakat biz bu adımı atar ve çabalarsak en azından arayı sabit tutma ihtimalimiz ve kimbilir yakalama ve geçme ihtimalimiz için bir filizlenme olur..

saygılarımla,
iyi forumlar.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli MrAuTHoR Google elbette övgüye değer ve bizim ülkemizdeki mantalite değişmedikçe yenilmezliğini koruyacak olan Dünya'nın en güçlü Bilişim Firması. Ancak bu kadar Google'ı koruyucu bir övgüyle anlatman bir Türk olarak beni derinden üzdü. Keşke aynı koruyucu yapıyı iyi yada kötü olsun kendi ülkenin kendi insanının çalışmalarına sergilesen. Kullanıp kullanmamakda elbette özgürsün. Ancak bizde ciddi bir milli değer yoksunluğu var, yeni doğan bir çocuk ile 15 yaşındaki bir çocuk aynı olur mu? Olmaz, ben Google'ı geçicez demedim, ben herkesden daha iyiyiz de demedim. Benim burda sorduğum soru bir browser'da ne olsa sizin için vazgeçilmez olurdu. Bunca yazıyı yazmış kendini ifade etmeye çalışmışsın sağol emeğine sağlık ancak sadece "Hız ve Güvenlik" demen benim için yeterliydi.

Yine'de açıklamaların için teşekkür ediyorum. Dilerim Türkiye'ye için faydalı olabilecek bir çalışma ortaya koyabilirim. Dilerim bu ön yargıları artık hiç bir endişeye gerek kalmadan yenebilirim.

Tekrar teşekekkürler.

Bak hocam, ben tamamen tarafsız ve global bir pencereden baktım. Zaten büyük olmak için sadece Türk kullanıcılardan medet umarak bir yere varılmaz. Yabancılarında kullanması gerekir ve yabancıların kullanabilmesi için global düşünmek gerekir. Elbette ki benim için Türkün yaptığı yabancıların yaptığından daha önemli ve değerlidir. Fakat Ferrari ve Anadol aynı fiyatta olsa, hiç kimse sırf Türk diye Ferrari yerine Anadol kullanmaz.

Sizi destekliyorum ve canı gönülden başarılı olmanızı umut ediyorum. Fakat bu tarz olaylara milli duygular ile bakılmaz. Ha birebir aynı yada daha kaliteli bir ürün çıkarırsınız ortaya o zaman tabi kide siz Türk olduğunuz için sizi tercih ederim.

Bende yazılımcıyım. Benimde yazılım projelerim var. Size "yürü be, aslansınız, kesinlikle sizi kullanıcam" diyenlerin çoğununda sizi kullanmak yerine Google Chrome yada Fire Fox kullanacağını da biliyorum. O yüzden ben burada size gaz vermek yerine giriştiğiniz işin zor olduğunu ve zorluk nedenlerini yazdım. Halbuki bizim ülkemizde benim gibi düşünen biri varsa sadece "berbat, asla kullanmam bunu" der ve geçer. Neden ve gerekçe saymaz, dolayısıyla sizde neleri dikkate alacağınızı bilemezsiniz.

Sırf "Biz Türküz, O yüzden Google Chrome yerine bizi kullanırlar" mantığı da yanlış. Ben size "harika, mükemmel, kesinlikle sizi kullanıcam" diye gaz verip, sizin "çok fazla olumlu eleştiri aldık, kesin milyonlarca kişi bizi kullanıcak" diye beklentiler içine girmenize neden olacak yorum yapmasını da bilirdim. Fakat o zaman milyon değil bir kaç bin kişi tarafından kullanıldığınızı gördüğünüzde yaşadığınız hüsranda benimde payım olmuş olurdu.

Benim yaptığım yazılımları gösterdiğimde 2 çeşit yorum alıyorum:
1.) "Offf süper olmuş, kesin tutar bu proje" diyenler oluyor. Bende havaya giriyorum. Sonrasında bir kaç yüz kişi kullanınca "Ulan bu kadar süper bir proje nasıl oluyor da tutmuyor" diye hüsran yaşıyorum.
2.) Sadece "Berbat, iğrenç, 5 para etmez" diyenler oluyor. Nedenlerini ve gerekçelerini yazmıyorlar. Dolayısıyla ben onları düzeltemiyorum ve moral bozukluğu yaratmaktan başka hiç bir işe yaramamış oluyorlar.

Arama motorunuzu da az önce inceledim. Çok basit bir şey söylicem; izmir web tasarım kelimesini aratıyorum, 5. sayfaya kadar 1 tane bile izmir web tasarım şirketi çıkmıyor. Beşinci sayfadan sonra da sıkılıp araştırmayı da bıraktım zaten. Japonca siteler bile çıktı, bir tane izmir web tasarım şirketi çıkmadı. Gerisini siz düşünün artık. Siz bu şartlarda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız benim zaten size söyleyebileceğim tek şey ALLAH yardımcınız olsun demek oluyor. Tavsiye alma kısmı sizin sorun bulamadığınız noktada başlar. Gerçi siz arama için değil browser için tavsiye istediniz ama bu arama kalitesini geliştirmeden bence hiç bir şeye kafa yormayın.

Tekrar söylüyorum, sizi destekliyorum ve inşallah başarılı olursunuz. Fakat ben burada sizi büyük beklentiler içine sokacak yorumlar yapmasını da bilirdim. Bu sayede antipati toplamaz, hatta beğeni bile alırdım. Dürüst olduğum için kaybedeceksem bu benim için kaybetmelerin en şereflisidir.

Başarılar dilerim.
Ulusoy

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

Ulusoy adlı üyeden alıntı

Bence arama motorunuzu geliştirin. Bunu geliştirmeden browsere girmeyin. Bir kaç kelime araması yaptım tamamen berbat.

Ben buna katılmıyorum. gugıl browser işine aramada liderken girdi. browserda tutulma sebebide bu liderliğiydi.

Burada tersten gidilebilir. görünüm olarak çok hoş ve farklı bir tarayıcı olmuş. çıktığında kullanırım muhakkak. ancak donma, kasma vs.. sorunları olmazsa tabii..

birde arkadaşın dediği telif hakkı sorunu browserı neden bağlıyor? siz işlevlerini koyarsınız isteyen istediği amaçla kullanır.

ne yani bıçakla, silahla adam öldürülüyor diye bunların imalatı yasaklandımı? hayır.. isteyen ekmek keser isteyen adam keser :)

siz yapın kötü kullanan kendinden sorumlu olur.

ve Ülkemizdeki kota sorununa iyice tuz biber olacağınada katılmıyorum.
bırakın kotalar dolsun. insanlar kota denen şeyin farkına varsın ve icabında bunun için isyan etsinler. işte o zaman kota sorunu kalkar. kim bilir belkide buna sebep olursunuz.

Dediğim gibi tarayıcıyı yapanların ellerine sağlık. Çok hoş ve farklı olmuş.

yandaki bookmarks gereksiz gibi ve alanı çok daraltmış. bir tuş ile o kısmın kapanıp açılması iyi olur illede olacaksa. ve orası bookmarks yerine history kısmı olsa daha iyi olur gibi geliyor.

bir arkadaşn dediği gibi sekmeleri taşıyabilsek ps deki gibi süper olur oda. ki görünümden bu izlenimi uyandırdı bende :)

sayfaların adreslerini ve yahut title kısımlarını göstermek seçeneğide olabilir. ister adres ister title seçer.

arama motorunuzdaki oylama kısmı güzel olmuş. ancak sadece oturum açanlar oylama yapabilirse zararlı siteleri kullanıcıda seçebilir. hatta tonla algoritmadan kurtarıp kullanıcı oylamalarını varyasyonlar arasına katabilirsiniz gibi geliyor.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
böyle bir tarayıcı ilk yazıda göründüğü gibi tasarlanırsa o açık kolonlar ve pencereler kapanıp açılabilir fonksiyonlar olacaktır. sade yapısı şu şekilde düşünülebilir.

Her türlü yorum ve cevaplar için teşekkür ederiz
saygılar.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al