wmaraci reklam

70 Civarı Post Olan Bir Sitede İndex Hızı Nasıl Arttırılır?

24 Mesajlar 3.211 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar, çoğu kişiye yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir konu. Ayrıca benim de sitem bu kategoriye giriyor. Yaklaşık 50 yazısı olan bir kişi sitesindeki yazıların hızlı indexlenmesi için, yeni yazdığı yazıların hemen sıralamaya girmesi için neler yapması gerekir? Değerli yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim :)

Benim düşüncem istikrarlı, düzenli yazı girilmesi buna bir etken oluyor. İndexlenen yazılara yorum yapılması da buna bir etken bence. Tahmin edilebilecek edilemeyecek bütün bilgileri yazmanızı istiyorum. Çünkü birinin sürekli yaptığı başka birinin gözünden kaçabilir.

wmaraci
reklam

adwenture adwenture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek blogçuluk
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
girdiğin her makale için imleme yapabilirsin. Ama sana her girdiğin yazının maximum 1 dk içinde kesin indexlenmesini sağlayan bir yöntem anlatıyım.
Google webmaster toolda tarama seçeneği altında google gibi getir kısmına tıklayıp buraya yazının linkini kopyalayın daha sonra dizine ekle diyin. Site 1 dk için indexlenir

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

adwenture adlı üyeden alıntı

Google webmaster toolda tarama seçeneği altında google gibi getir kısmına tıklayıp buraya yazının linkini kopyalayın daha sonra dizine ekle diyin. Site 1 dk için indexlenir

bunu her yazı için yapmanız sitenize zarar verebilir diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

bunu her yazı için yapmanız sitenize zarar verebilir diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

Ben de yanlış varsa düzeltilmesini isterim. Çünkü bence her yazı için yapmak biraz gözüne sokmak gibi geliyor.

Ek Olarak:

adwenture adlı üyeden alıntı

girdiğin her makale için imleme yapabilirsin. Ama sana her girdiğin yazının maximum 1 dk içinde kesin indexlenmesini sağlayan bir yöntem anlatıyım.

Teşekkürler hocam tavsiyen için. Ayrıca yukarıda yazdım bir endişem var google gibi getir konusunda.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam bunun için blogger kullan bence benim bir ara blogger sitem vardı 1-2 ay ilgilenmediğim halde her hangibi bir post girdiğimde 1-3 saniye arasında indeksleniyordu şöyle yapabilirsin paravan bir blogger hesabı aç ve oraya linkini ekle böylece oraya girerken sitenede girer ve indexler
Komedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Hocam bunun için blogger kullan bence benim bir ara blogger sitem vardı 1-2 ay ilgilenmediğim halde her hangibi bir post girdiğimde 1-3 saniye arasında indeksleniyordu şöyle yapabilirsin paravan bir blogger hesabı aç ve oraya linkini ekle böylece oraya girerken sitenede girer ve indexler

Ama daha indexsiz bir siteden link çıkartmak da yanlış. Senin tavsiye ettiğin paravan blog sistemi ve bunun için düzenli olup yanlış yapmamak gerekir.

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
"Google Gibi Getir" aracının herhangi bir zararı olmaz. Google zaten bu araca bir kısıtlama getirdi. En fazla 500 adet tek sayfa ve 10 adet tüm bağlantıları indexlenmesi için bot çağırabiliyorsunuz. Adet sınırı getirdiği için herhangi bir teşkil etmiyor bence. Bu konu hakkında makalem de hazır hatta bugün yarın vermeyi düşünüyordum.
Komedya

kişi bu mesajı beğendi.

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Google gibi getir kesinlikle kullanma.Sağlam bir imleme çalışması yap. Paravan blog aç. Rss ile son 5 yazıyı link olarak yayınlayan widget var onu ekle. Paravan blogda her yazı paylaştığında Google bot siteye girer ve index hızı artar.

Komedya Komedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ayakkabı Tasarımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 90 / 15
  • Ticaret 5, (%80)
Jevele katılıyorum zahmetli olacak biraz ama 3,5 farklı ipte paravanvanla çalış hem kelime bazlı ilerleme kaydeder hemde index hızın artar, 2,3 ay boyunca düzgünce günlük yazı gir güncel tut siteni zaten 2,3 dkkada indexler google hiç uğrasmak istemezsen :)

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Komedya adlı üyeden alıntı

Jevele katılıyorum zahmetli olacak biraz ama 3,5 farklı ipte paravanvanla çalış hem kelime bazlı ilerleme kaydeder hemde index hızın artar, 2,3 ay boyunca düzgünce günlük yazı gir güncel tut siteni zaten 2,3 dkkada indexler google hiç uğrasmak istemezsen :)

Komedya ndorte arkadaşımın yorumunu beğeniyorsun Jevel'a katılıyorsun. Son kararın ne :D Paravan blog daha hiç açmadım ama kafam biraz daha rahatlayınca açacağım. O zaman index hızı yükselir. Bu arada google gibi getir ile çok hızlı index alıyor benden söylemesi :)

Ek Olarak:

Jevel adlı üyeden alıntı

Google gibi getir kesinlikle kullanma.Sağlam bir imleme çalışması yap. Paravan blog aç. Rss ile son 5 yazıyı link olarak yayınlayan widget var onu ekle. Paravan blogda her yazı paylaştığında Google bot siteye girer ve index hızı artar.

Sağlam imlemeyi biraz detaylandırabilir misin?

Ek Olarak:

NDorteOrg adlı üyeden alıntı

"Google Gibi Getir" aracının herhangi bir zararı olmaz. Google zaten bu araca bir kısıtlama getirdi. En fazla 500 adet tek sayfa ve 10 adet tüm bağlantıları indexlenmesi için bot çağırabiliyorsunuz. Adet sınırı getirdiği için herhangi bir teşkil etmiyor bence. Bu konu hakkında makalem de hazır hatta bugün yarın vermeyi düşünüyordum.

Daimi yardımcım yorumunu yaptı buradan da face'ten de :D Tamam bir süre google gibi getir sonra paravan blog açıyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al