wmaraci reklam

Anasayfa 3 h1 başlığı

8 Mesajlar 920 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

chucky chucky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Https://www.eniyibebek.com

Sitemin anasayfasinda seo analizlerinde 3 adet h1 basligi ve bos olarak gorunuyor. Bitanesi logoda onu biliyorum ama digerleri nerdedir nasil tespit ederim. Temanin index.php dosyasinda h1 olarak arattim ama bulamadim. Nereye bakmaliyim nasil yapmaliyim dogrusu 1 tane h1 o da eniyibebek olmali diye biliyorum ama bu konuda siz üstadlardan yardim bekliyorum.
zfczfc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

zfczfc zfczfc WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Matematik Öğretmenliği okuyoru
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 68 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Sağ tık sayfa kaynağını görüntüle dedikten sonra ctrl + f yapıp

chucky

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

zfczfc adlı üyeden alıntı

Sağ tık sayfa kaynağını görüntüle dedikten sonra ctrl + f yapıp

Peki üstad biri normal logo, diğeri mobil logo, sonuncusuda retina olarak mobilde logo istiyordu tema o sanırım. şimdi doğru olan ne peki? yani mobilleri kaldırmalı mıyım? kaldırırsam yüce google mobilde h1 i nasıl algılayacak?

bi de niye boş cıkıyo analizde...yani baslık ve alt etiketi de var logoların ?

zfczfc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 68 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Mobildeki h1 masaüstünde de gözüküyorsa demek ki mobildeki h1 her zaman gözüküyor. Diğerlerini silip sadece mobildekini bırakıp bir deneyebilirsiniz. h1 Kullanımınız çok yanlış. H1 başlığı Google'a sitenizi anlatır. Google bir resim ile sayfanızı anlayamaz. h1 başlığınız sadece yazıdan oluşan bir başlık olmalı. Resim yerine yazı girmenizi tavsiye ederim. Büyük ihtimalle bu yüzden boş gözüküyodur.
chucky

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Simdi hocam bu arada bende ogretmenim mesleginizi yeni farkettim. İlginize cevabiniza tesekkurler fakat hala anlayamadigim noktalar var. Simdi h1 h2 mantigini biliyorum normal bir makale ya da post icin cok kolay. Ama anasayfa olunca makale olmadigi icin, yani top menu var logo var slider var altta bolumler var. Yani h1 i nasil nereye konur bilmiyorum. Temanin kodlariylada oynamadim. Cogu site logo olarak resim kullanir. Bende oyle yaptim. Temada h1 olarak logoyu goruyor. Logonun basligi alternatif metini de tanimli eniyibebek olarak. Yani benim diger sitelerden farkim ne ki logoyu yaziyla yazayim anlamadim. İkinci konu ise mobil logoyu da goruyor demissiniz ya. Yani masaustu versiyonunda mobil logo nasil gorunebilir ki digerlerini kaldirmayi da bilmiyorum nasil yapacagim ki kaldirirsam masaustu versiyonunda sorunlar cikmazmi h1 ile alakali? Yanlis anlamayin yazilimci degilim hobi benimkisi ogrenmeye calisiyorum ve aklima yatmayan noktalardan bahsettim. Ki nasil yapilacagini bilmiyorum...
zfczfc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 68 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam öncelikle ben daha öğretmenlik okuyorum forum için yaşı sallamıştım ben teşekkür ederim.
Öncelikle sorun logonuzun resim olması değil. Sorun resmin h1 başlığı içerisine alınması. Google açısından ana sayfanızdaki h1 başlığınız boş olarak gözüküyor diyebilirim. Benim web sitemin ana sayfasında hiç h1 yok uğraşmak istemedim ana sayfamın indexlenmesinin onemi fazla olmadığı için. Ana sayfanızda bulunan 3 h1 başlığı sadece ana sayfanızı etkileyecektir ki üçünün de sadece resim içermesi içinin boş gözükmesi demek. İçinde resim olan 3 h1 kullanmanız ile h1 kullanmamanız arasında pek bir fark yok. İçerik sayfalarınızı incelediğimde h1 a etiketine dönüşüyor ve hiçbir sorun kalmıyor.
Anladığım kadarıyla WordPress kullanıyorsunuz. Eğer düzeltmek isterseniz tema düzenleyicisinden header.php içine girin ve ctrl + f yaptıktan sonra

içerisinde kodlar olacaktır. İçerisine dokunmamanız gerekir.

çıkacaktır. Bu kısımdan sadece

ve

yazan yerleri silmeniz gerekli. 3 h1 gözüktüğü için ikisini silmeniz yeterli.
Mobil konusunda ise eğer mobilde kullanılan logo h1 i masaüstünde de gözüküyorsa masaüstünü silseniz de mobilin h1 i kalacaktır diye düşünüyorum.

Sonuç olarak bu kod düzenlemelerini yapabilirsiniz ya da bırakabilirsiniz. Bir türlü h1 sadece resim olacak ve Google boş olarak görecektir, diğer türlü ise ana sayfanızda h1 olmayacaktır. Sonuç sadece ana sayfanızı etkileyeceğinden bence hiç uğraşmayın. WordPress kullanıldığında ana sayfa h1 etiketlerinde ben de sürekli sorun yaşıyordum.
chucky

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
tesekkur ederim cevabına ilgine. tema şirketiyle irtibata geçtim temadaki logonun h1 lerini suradan etkisizleştirin demişler. yaptım bu seferde hiç h1 tag ı kalmadı sadece logonunkini eşleştirdim ve suan 1 tane gozukuyor AMA BU SEFERDE SEO ANALİZİNDE BOŞ GÖZÜKÜYOR. yani site adı olması gerekmezmi ? evetse bunu nasıl yapacagım :):angel:

Nisan Nisan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 39
  • Ticaret 5, (%100)
Olması gereken şudur:

En İyi Bebek

Bunu anasayfada uygun bir yere koyabilirsiniz. Temayı yapan böyle bir yazıyı koyacak yer bulamayınca, logo ile beraber kullanmış. Ben olsam böyle yapmazdım ama hatalı da değil.

Mesela iç sayfalarda doğru kullanılmış:

TEST: Bebek İsmi Seçin, Burcunuzu Şaşırtıcı Doğrulukla Bulalım!

"1 sayfada sadece 1 tane h1 bulunmadılır" denir ama bu da doğru değil. Google birden fazla h1'i kabul ediyor: https://www.youtube.com/watch?v=zyqJJXWk0gk (Birden fazla h1'in Google için sorun olmadığını söylüyor).

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)