wmaraci reklam

Penguen 3.0 Uyumlu Paketler! Yetişen Alıyor!

24 Mesajlar 4.129 Okunma
wmaraci reklam

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Googlenin İstediği 3 Kriter var Bunu yerine getiren kazanıyor.İlk başladığımda seoya 5 ay sonrasında kendimi seo uzmanı sanıyordum,Koyun sürüsü gibidir bizim millet.Dere kenarında duran koyun suya atlar,( Paket Satan kişi ) hadiyin gelin der su derin değil der.Beraberinde suya atlayanlar biraz yüzdükden sonra su derin değil der ( Yorumlara Paket aldım sitem 1.ci sayfaya geldi diyenler varya hani.) sanarki dere bitti karşıya geçti :)))...Google tsunamiyi verince neymiş efendim sıralamadan düşdüm :)).....Beter ol len :D

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 89
  • Ticaret 25, (%100)
Tam benim kafadan :)

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

izleogren adlı üyeden alıntı

Sürekli çuvaldızı başkalarına batırmanın da anlamı yok. Site aç bir hafta da 1.sıraya gelsin bu kadar basit mi ? Bir içerik girebilmek için günlerini harcayan insanlar var. Oradan biri çıkar spinler yada kopyalar paşam ohhh. Böyle google dan da tokat yediğinde ise adwords gelirleri yüzünden beni yaktı der çıkar.

Şimdi soruyorum hangimiz bir yerde güzel makale görüp onu sitesinde yayınladığında altına kaynak belirtiyor. Ben veriyim cevabı 1 yada 2 kişi, kimileri çaldığı makaleyi bile sahipleniyor. Türkiye de kopyala yapıştır mantığından kurtulmadıkça sitelerimiz daha çok dibe çakılır. Google doğal backlink diyor biz napıyoruz parayla satın al...

Adamlar sırf backlink satabilmek için pr güncellemesine kitlenmiş durumda. İnanmıyorsanız girin bakın.. Arkadaşın biri soruyor bu pr ne işe yarar diyor oradan biri cevap yazmış pr en yükselirse backlink satıp para kazanırsın diyor.

Neyse bende sinirliyim, seocu filanda değilim kendi halinde 3-5 siteyle ilgilenen biriyim...

Adamların netwörkü o kadar geniş ki pr güncellemesi cidden yegane beklentileri. Onlarca güçsüz sitelerine hadi la pr yükselsin diye yat kalk vakit geçiriyorlar. Çünkü pr'si yükselirse paket fiyatı aynı kalsa bizimkiler gene sürüsünce alır.

YAPMAYIN! 10-15 footer çıkışı varsa bir siteden bence kendi backlinkleri ve hiti iyi değilse tanıtım yazısı bile almayın. Footer zaten almayın doldurmuş o site sınırsını. Bilmem xxx lira verip de alacağın footer çoooook az değer verecek sana. Verdiği değeri de penguen yakalayacak zaten. Dediğiniz gibi az mantıklı, az daha doğal gözükecek linkler alın.

dusesmoda adlı üyeden alıntı

vala süper yazı olmuş en güzeli doğal olarak çalışmak yıllardır asla paket satmadım sadece doğal olarak kafama göre çalıştım bi çok sitem asla düşmedi..

ama umut dünyası yarın bi başlık açın penguen 4.0 güncellemesine kadar seo paketi diye yine yok satar ))

Teşekkürler yorum için, bugün de uykuluyum biraz. Listeyi yatmadan önce düzenleyeceğim inşallah. Birkaç madde de ekleyeceğim. Konunun adı şuna da dönebilir: Hangi sitelerden link alınmalı, alınmamalı? İnsanımız yüzlerce liralarını çöpe veriyor, başkasının parasında gözüm yok zaten. Başkasının patlayacak sitelerini görünce içim sızlıyor, bunu dindirmek ve düzeltmek için bu yola başvurdum son olarak.

Üstad adlı üyeden alıntı

Googlenin İstediği 3 Kriter var Bunu yerine getiren kazanıyor.İlk başladığımda seoya 5 ay sonrasında kendimi seo uzmanı sanıyordum,Koyun sürüsü gibidir bizim millet.Dere kenarında duran koyun suya atlar,( Paket Satan kişi ) hadiyin gelin der su derin değil der.Beraberinde suya atlayanlar biraz yüzdükden sonra su derin değil der ( Yorumlara Paket aldım sitem 1.ci sayfaya geldi diyenler varya hani.) sanarki dere bitti karşıya geçti :)))...Google tsunamiyi verince neymiş efendim sıralamadan düşdüm :)).....Beter ol len :D

Paket satanlar kendi sitelerine paket uyguluyor mu acaba? Ya en güzeli de o referans mevzusu. İşte paket aldı ilk 20'de işte şu da aldı ooo ilk 3'e çıkmış.

YA ŞUNU BİL VEYA BİLİN PAKETÇİLER! Sizin yaptığınız işlemle evet yukarı çıkıyor ama böyle penguen her güncellemesinde onun cezasını veriyor bu bir.

Ayrıca işin komiği sen paket satıyorsun ama adam paket yanında kaliteli link ve site içi/dışı çalışmalar yapıyor diye yükseliyor. Senin paketin bittikten sonra da site içi/dışı çalışıyor. Senden ötürü değil bil! Başarıyı sahiplenme öyle!

Adam senin paketle yükseliyorsa zaten değersiz birkaç link alsa yükselecekmiş, pakette sır aramayın. Referanslarınıza düşenleri de ekleseniz forumdaki konu karakter sayısı yetmez de neyse...

KLavy3 adlı üyeden alıntı

Tam benim kafadan :)

Neyi kastettiniz bilmiyorum ama kafa tam hızıyla devam :)

ismailaksoy ismailaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 83 / 33
  • Ticaret 28, (%93)
Başka bir siteden tanıtım yazısı almak zararlı değil.Fakat link çöplüğüne dönmüş,güncel diye tabir ettikleri şeyin tanıtım yazısı olduğu gerçeğide var tabiki.Teşekkürler hocam çok yararlı bir konu olmuş.Para tuzağından başka birşey değil.

wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

İsmail Aksoy adlı üyeden alıntı

Başka bir siteden tanıtım yazısı almak zararlı değil.Fakat link çöplüğüne dönmüş,güncel diye tabir ettikleri şeyin tanıtım yazısı olduğu gerçeğide var tabiki.Teşekkürler hocam çok yararlı bir konu olmuş.Para tuzağından başka birşey değil.

Teşekkürler hocam. Aynen güncel tabiriyle girilen her bir yazı, müşteri çokluğundan ötürü deniliyor. Habire yeni müşteri geldiği için habire yeni t.yazısı giriyorlar. Böylece sık içerik girilen müthiş kaliteli bloglar oluyor.

Konuyu yukarı alayım dedim, sıkılmaya başladım ben bu durumdan. Ana konudaki en sonda koyduğum linkteki olayı tekrar okuyunca içim daraldı.

Şununla da bitireyim: Bir pozitif referans varsa 3-5 ay içerisinde öteki güncellemenin gelmesiyle en az bir de negatif referansları vardır. Belki de müthiş referans diye gözüken negatife dönmüştür...

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Güzel bir başlık olmuş, teşekkürler : )

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Bakınız : http://bemreuzun.com.tr/webmaster-forumlaridaki-sahte-seo-uzmanlari/ :)

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Güzel bir başlık olmuş, teşekkürler : )

Rica ederim :)

Aynen öyle hocam, şu forumda en çok para kazanan kimler deseniz bir adsenseçiler iki bunlar derim ya :D
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Bu yazı gerçekten faydalı. Özellikle süha ustaya teşekkür ediyorum. Şimdi bunca söze rağmen google ne yapıyor bunu da düşünmek lağzım. Bakın kendi sektörümde asla içerik olarak rakip tanımam. Asla ! Ama gelin görün seo nun s'sini bilmeyenlerin yaptıgı siteler ilk sırada. Sebep ?
BirinciSİ, sektörde bendeN 2 sene önce site açmışlaar. İkincisi de backlink.
Şimdi ben ne yapayım.
Burada bu patlayan balonları görüyoruz "yok abi almam" diyoruz. Sonra bir rakibime bakıyorum benden sonra site açmış 100 liralık paket almış. Benden önde.
Sonra diyorum ki ya neyse sen özgün ol bir gün google bunu anlar. O google bunu anlayıncaya kadar adamlar parayı götürdü ki. 100 liraya site yaptırıp 100 liraya paket alıp 1 hafta ilk sırada durup tam sezonunda 500 lira kaldıranlar var. Bu piyasa adil değil. Burada suclu google de değil. Suclu spamcılar.
Diyorlar ki google seo yu bitirecek. Dua ediyorum şu backlink kalksa diye (kalkması imkansız da)
Bu sözü söyleyen neden söylüyor. Seo yu whois backlink sananlar söylüyor.
Bu güncellemelerle asıl seo dönemi başlayacak. Arkadaş param yok. Sabah akşam didinip bir site yazıyorum. İçeriğim de faydalı. Amaaa sonuç hüsran. Ben istiyorum ki arkadaş içerik kral olsun backlink soytarı. Kendime güveniyorum sektörümde benden iyi yazan yok ve aslında yazan yok.
Bırakın google baloncuların seo sunu bitirsin. Bitirsin de bizim devrimiz başlasın.
Bu arada hala backlink ihtiyacım var. Bu googlenin seveceği backlink nedir ?

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Bu yazı gerçekten faydalı. Özellikle süha ustaya teşekkür ediyorum. Şimdi bunca söze rağmen google ne yapıyor bunu da düşünmek lağzım. Bakın kendi sektörümde asla içerik olarak rakip tanımam. Asla ! Ama gelin görün seo nun s'sini bilmeyenlerin yaptıgı siteler ilk sırada. Sebep ?
BirinciSİ, sektörde bendeN 2 sene önce site açmışlaar. İkincisi de backlink.
Şimdi ben ne yapayım.
Burada bu patlayan balonları görüyoruz "yok abi almam" diyoruz. Sonra bir rakibime bakıyorum benden sonra site açmış 100 liralık paket almış. Benden önde.
Sonra diyorum ki ya neyse sen özgün ol bir gün google bunu anlar. O google bunu anlayıncaya kadar adamlar parayı götürdü ki. 100 liraya site yaptırıp 100 liraya paket alıp 1 hafta ilk sırada durup tam sezonunda 500 lira kaldıranlar var. Bu piyasa adil değil. Burada suclu google de değil. Suclu spamcılar.
Diyorlar ki google seo yu bitirecek. Dua ediyorum şu backlink kalksa diye (kalkması imkansız da)
Bu sözü söyleyen neden söylüyor. Seo yu whois backlink sananlar söylüyor.
Bu güncellemelerle asıl seo dönemi başlayacak. Arkadaş param yok. Sabah akşam didinip bir site yazıyorum. İçeriğim de faydalı. Amaaa sonuç hüsran. Ben istiyorum ki arkadaş içerik kral olsun backlink soytarı. Kendime güveniyorum sektörümde benden iyi yazan yok ve aslında yazan yok.
Bırakın google baloncuların seo sunu bitirsin. Bitirsin de bizim devrimiz başlasın.
Bu arada hala backlink ihtiyacım var. Bu googlenin seveceği backlink nedir ?

Rica ederim hocam, sektörünüz galiba hacamat haliyle mevsimsel bir meslek. Dedikleriniz doğru olabilir fakat seoyu daha iyi öğrenmeniz ve daha iyi yapmanız lazım. Ya da profesyonel destek almalısınız. Google'ın seveği backlinkleri ivme arttırarak devam ettirirseniz düşmezsiniz ilk sıralardan. Fakat bunun için de sağlam ilgi lazım.

Malesef dediğiniz tarzdaki mevsimsel işler buna mahal veriyor, sizin çok daha fazla iyi çalışmanız lazım. Normal kurumsal sektörlerde bu dediğinizi yapanlar ya ilk sıralara çıkamıyor ya da çıksa da hızlı oluyor düşmesi çünkü google herkesin link grafiğini inceliyor. Bunu farketmesi uzun sürmüyor, illaki büyük güncellemeler şart değil.

İşin en ufak demeyeyim de ufak bir ihtimali de şu: Alınan backlink paketini tamponlayacak site yaparsa, backlink paketini de ufaktan editlerse evet güzelimtrak bir backlink grafiği olabilir. Ama bu güzelimtrak güven oyunu almak riskli çoğu sektörde. Bu bahsettiğimiz 120 100 liralık paketleri de tamponlamak çok basit iş değil. Denemedim ama zorlasa birileri İYİ SEO BİLGİSİYLE bu tamponu yapabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al