lostyazilim

Sıralaması Düşürülen Site Sorunu

14 Mesajlar 2.442 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

26 şubattan sonra sitede hızlı bir hit düşüşü oldu. Google webmasters'dan baktığımda içeriklerik neredeyse %90 oranında engellendiğini gördüm. O gün bu gündür bir türlü düzelmiyor. Linkler tamamen kaldırılmadı sadece sıralaması geri sayfalara atıldı.

Sanıyorum panda veya penguen güncellemesi ile oldu, ardından bu sorunu yaşadım. Bu tür sorunu yaşayan başka kimse var mıdır, bu tür siteler zamanla eski yerini alır mı?

Çözümü varsa izlenecek adımlar nelerdir, panda ile alakalı ise neler, penguen ile alakalı ise neler yapılması gerekir?

Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

-Bura komple benim.
wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Site adresini yazabilirmisiniz

abdullahcankur abdullahcankur yönetici Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek yönetici
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 41 / 16
  • Ticaret 11, (%100)
Aynı sorun bende de var.Nasıl çözülecek...

• Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Bi çözümü varmı onu bile bilmiyorum. Hani yoksa siteyi 301 yönlendirmesi ile aynı ismin .net uzantısına taşıyıp yönlendirmek istiyorum.

Ne kadar mantıklı olur ki ?

-Bura komple benim.
wmaraci
wmaraci

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
geçen hafta oldu ben de de, forumlarda araştırdığımı yaptım. bu kez de gösterimlerden kayboldum. Gerçekten çok büyük sıkıntı.

Tema değiştirmek mi uygun olacak emin değilim.

Sylar Sylar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı sorun bendede tam 1 ay oldu tüm indexlerim duruyor ama sıralama da sonlarda hitte çok düşme oldu. Google da yeniden değerlendirme isteği yolladım birşey yok diyorlar. Hertürlü yolu denedim. Pinglettim düzenli içerik girdim. Aklına ne geliyorsa yaptım google bot 1 aydır hiç girmiyor siteye

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
2-3 yıl öncede bir sitem aynı sıkıntıya düşmüştü. o gun bugundur yayında değil.
Haftaya tekrar yayına alıyım, hala cezası devam ediyor mu anlarım.

• Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)

ZEKNKA adlı üyeden alıntı

Google site sıralamada algoritmasını ve sistemini yeniliyor. Artık eski seo anlayışı olan backlink ekle kendi yazı içeriğinde linkver devri tarih oluyor. Bundan sonra google dizinine eklediği siteleri tek tek tarıyor sitenin hit durumuna, ziyaretçinin sitede geçirdiği zamana fare imleci hareketlerine site içi link atlamalarına ziyaretçinin yorum olarak yazdığı yorumun konuyla alakalığına. İşin özü google çöpleşmiş internetin içinden kullanıcılara-ziyaretçilere en doğru en yararlı olan en çok beğenilen içeriğe yönlendirmeyi ve çöp siteleri indexinden çıkartmayı amaçlıyor

Şunuda unutmamak gerek sosyal medyadan gelen hitleri özellike facebook, seo açısından artık yeri neredeyse%50 oranında..

misal verecek olursak, bu site neredeyse 2 yaşında ilk yılki sahibi siteyi çöp site yapmış mahvetmiş ben siteyi bu yıl çöp site konumudan çıkartmayı başardım Allah'a şükür, site benim elime geçtiğinde ortalama günlük 30-40 hit alıyordum siteyi 2. ayda günlük 600 3. ayda günlük 1000 kişi hit aldırmayı başardım . Bunların tümünü yukarıdaki anlattığım googlenin yeni algoritmasına uyarak başardım.. Bana göre iyi bir başarı 30 dan 1000 e gelebilmekti..

Seo konusunda yardım isteyen olursa uyguladığım taktikleri ayrıntılı olarak anatabilirim.. Herşey bir pmnize bakar :)

Söz konusu yukarıda belirttiğim site ile alakalı ne düşünüyorsunuz bir sonraki güncellemede düzelir mi dersiniz ?

-Bura komple benim.

• Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)

PM'niz gelmedi hocam

-Bura komple benim.

sercan1097 sercan1097 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

ZEKNKA adlı üyeden alıntı

Google site sıralamada algoritmasını ve sistemini yeniliyor. Artık eski seo anlayışı olan backlink ekle kendi yazı içeriğinde linkver devri tarih oluyor. Bundan sonra google dizinine eklediği siteleri tek tek tarıyor sitenin hit durumuna, ziyaretçinin sitede geçirdiği zamana fare imleci hareketlerine site içi link atlamalarına ziyaretçinin yorum olarak yazdığı yorumun konuyla alakalığına. İşin özü google çöpleşmiş internetin içinden kullanıcılara-ziyaretçilere en doğru en yararlı olan en çok beğenilen içeriğe yönlendirmeyi ve çöp siteleri indexinden çıkartmayı amaçlıyor

Şunuda unutmamak gerek sosyal medyadan gelen hitleri özellike facebook, seo açısından artık yeri neredeyse%50 oranında..

misal verecek olursak, bu site neredeyse 2 yaşında ilk yılki sahibi siteyi çöp site yapmış mahvetmiş ben siteyi bu yıl çöp site konumudan çıkartmayı başardım Allah'a şükür, site benim elime geçtiğinde ortalama günlük 30-40 hit alıyordum siteyi 2. ayda günlük 600 3. ayda günlük 1000 kişi hit aldırmayı başardım . Bunların tümünü yukarıdaki anlattığım googlenin yeni algoritmasına uyarak başardım.. Bana göre iyi bir başarı 30 dan 1000 e gelebilmekti..

Seo konusunda yardım isteyen olursa uyguladığım taktikleri ayrıntılı olarak anatabilirim.. Herşey bir pmnize bakar :)

neden pm dedinizki hocam...anlatın bence herkes yararlasnı :D
nasıl yaptığınızı pm atarmısınız

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al