freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 164.483 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

onlinebiletin adlı üyeden alıntı

öncelikle şimdiden yardımınız için teşekkürler sitem www.onlinehaberin.com tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu sitenin nereye gelmesini istiyorsunuz? Genel aramalar mı yoksa belli hedef kelimeler mi?

Genel ifade ile, haber sitelerinin düzenli güncellenmesi çok önemli. Kopya içerik bile olsa, düzenli güncellemelisiniz. Benzer haberler özelliği çok yararlıdır. Bunun yanında eğer haberleri kopya yayınlıyorsanız direk bot kullanın. Yakın zamanda böyle bir firma oldu destek verdiğim, haber alanında. 81 il için bot düzenledik. Tamamı kopya. Ama yoğun haber girişi var. Ve 6-7. günden sonra çıkışa başladı oda. Yani en iyi yapabileceğiniz şey girebildiğiniz kadar haber girmek olacaktır. Kopya bile olsa girin. Tüm kategoriler, sitenin tüm sinir merkezleri hep güncel olsun.

Ek Olarak:

maxmajestic adlı üyeden alıntı

Ahmet bey www.yoldaolmak.com adlı gezi sitem ile ilgili tavsiyelerinizi almak isterim. Son 3 aydır ciddi şekilde üzerinde çalıştım. Kodların tamamı hatasız duruma getirilmeye çalışıldı. Kategori yapılanması iyileştirildi, markalama çalışmaları yapıldı, renk ve renklam yerleşimi düzenlendi.

Tavsiyelerinizden çokça faydalandım, ancak bu defa sizin doğrudan site hakkındaki fikirlerinizi duymak isterim. Çok teşekkürler.

Sitemap: http://yoldaolmak.com/sitemap.xml

bunu robots.txt dosyasında en alta koymalısınız.

Ama sitenizin asıl hedefi, ana domain güçlendirme değil de kelime çalışmaları olmalıdır. Ana domaini güçlendirdiğinizde girdiğiniz her içerik iyi yerlere aday olur, fakat sizin sektörünüzde bu tarz kelimeler için hep çalışmalar yapılır ve sadece ana domain çalışması ile yükselmeniz çok zorlaşabilir. Bu yüzden "kamboçya turu" gibi bir kelimede de çıkmak için, ayrıca bu kelime için çalışma yapmalısınız. Çünkü rakipleriniz sadece bu kelime için bile çalışmalar yürütüyor olacak. Hatta bazı müşterim için bende:) Dolayısı ile iş biraz zora giriyor.

Benim tavsiyem, orta düzey bir bütçe ile seo hizmeti alın. İşlem bitip yükseldikten sonra rutin işlemleri zaten siz yaparsınız. Seo konusunda iyi bir bilginiz yoksa, ki yine mümkündür, ama zaman ve emek demektir buda. İşin zorluğunun asıl sebebi, sektörünüz. Turizm sektörü savaş halinde. Ve birçok rakip çok güçlü. İşinize en yarayacak çalışma, backlink çalışması olacaktır. Aldığınız backlinkleri hedef kelimeleriniz ile alın. İmkan varsa aynı sektörden almaya çalışın.

Elbette ben burada çok iyi yerlere gelmeniz, sadece bu site ile bir ev bakabilmeniz seviyesinden bahsediyorum. Hobisel bir site, gelir çok önemli değil derseniz. Aynı konuları farklı başlık ve postlar ile girin. Örneğin: Kamboçya turu başlığı ile bir yazı girdiniz. Sonra Kamboçya turları başlığı ile konunun bir başka yönünü ele alan bir yazı daha girin. Hedef kelimenin öbekleriyle de içerik girmeye çalışın. Rss dizinlerine siteyi kaydedin. Booking.com gibi iş ortaklığı sistemlerine kaydolun ve api alarak siteniz üstünden sermaye koymadan satış yapın ve komisyon alın. Zaten ziyaretçileriniz tatil meraklılarından oluşuyor.

Ayrıca sitenizi diğer sitelerden daha özel kılan bir durum da gerekecektir. Örneğin bir sevgili size gelebilsin ve eşi, sevgilisine süpriz yapıp x gününde yurt dışına götürsün ve tüm bunları siz ayarlayın ve rehberlik edin. Daha sonra iş adamlarına mail atmaya başlayın konudan haberdar edin. Birilerine bu fikir ilginç gelecektir. Ve siteden 1 yılda kazanamayacağınız ücreti 1 kere de çıkarmış olursunuz. Elbette pazarlama çok önemli. Ama kiralayın kısmına baktığımızda zaten pazarlama konusunda iyi bir zekanız olduğunu görebiliyorum. Güzel de bir başlık atarak dikkatleri iyice üstünüze çekebilirsiniz. Örneğin, Evlilik yıldönümünde paris'e beni de götür :)

Anlatmak istediğim, site gelirinden çok yapabildiğiniz işler daha çok kazandırır size. 10 bin kuru kalabalığın sitenize gelmesi çok önemli değil. Bu yüzden belli anahtar kelimelere odaklanmalısınız.

Ek Olarak:

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Hocam ben site haritası olarak sitemap.xml ve sitemap.xml.gz dosyalarını ekledim. İki site haritasındada aynı linkler vs. bulunuyor fakat birisi sıkıştırılmış diğeri normal sitemap dosyası. Bunun bana zararı veya yararı olur mu ?

Garantiye almak istedin sanırım:) Zararı olmaz. Eş içeriklerin aynı isimde olması söz konusu değildir. iki adet x isimli klasör oluşturamazsınız. Dolayısı ile aynı dediğin dosya aynı değildir. Bu kurala göre zararı olmaz. Peki faydası olur mu? Faydası olmaz. Google gelir tarar ve gider. İşlem aynı zaman dilimi içinde olduğundan aynı şeyi en fazla 2 kere taramış güncellemiş olur veri tabanında. Bu siteni yukarılara çıkarmaz. Sonucunda yararı da faydası da olmaz. Ama illa olsun diyorsan. O zaman dosyalardan birini sitenin başka bir dizinine at. O zaman ufak çaplı bir güncellik sıklığı yararı olur sadece.

Ek Olarak:

medam adlı üyeden alıntı

hocam hayırlı akşamlar benim tek sorunum sitemin çok geç index almasıdır.

ne yaptıysam olmuyor bu index işini halledemedim bi bakıp yardımcı olursan sevinirim

Siteniz henüz yeni, bu yüzden bu konu normal. Ama biraz daha hızlandırmak için öncelikle robots.txt dosyanızın en alt satırına sitemap dosyanızı ekleyin ve sık sık sitenizi güncelleyin. Ne kadar sık güncellerseniz o kadar hızlandırırsınız index alma zaman aralıklarınızı.

Ek Olarak:

chatkut adlı üyeden alıntı

Ahmet bey,
Özel mesaj atamadım, sanırım mesaj kutunuz dolmuş. Sitem ile ilgili çalışmalarım devam ediyor, bilgi ve yönlendirmeniz ışığında devam etmek isterim.

Web sitem için yorumlarınızı bekliyorum...

Teşekkürler, iyi çalışmalar...

Genel hite odaklanmayan kelime odaklı bir çalışma yapacaksınız. Bir ürün satıyorsunuz çünkü. O kelimelerden bana örnek verebilir misiniz hangi kelimelerde çıksanız satış yapabilirim diyorsunuz. O kelimelere göre strateji belirleyelim.

Sitenin genel görünümünde size uygun geliyorsa sorun yok. Ama son kullanıcı adımında çok çekici gelmedi bana. Yani, kişi ücreti ödüyor. Ödediğini dekontla mail atıyor, telefonla haber veriyor. Sonra işleme alıyorsunuz. Kdv dahil değil, kargo alıcıya aittir. Ard arda ne kadar itici hissettirilen kelime varsa satın alma sayfasında büyük büyük puntolarla yazıyor:) Birşey almak çok kolaydır ama satmak zordur. Sitenizde almakta zor. Günümüzde satış yapan siteler bu işlemleri otomatiğe almışlardır. Amaç kullanıcı hemen anında işlem yapsın kolaylık olsun müşteri kaçmasın dır. Bu da yeterli gelmediğinden daha da kolaylaştırmaya yönelik arayışların içine girmişlerdir. Çünkü siz ne kadar kolay yaparsanız yapın, bazıları için o kolay sistem bile zor gelir. Bu yüzden, Biz sizi arayalım seçeneği koyarlar. Size tavsiyemde bu yöndedir. Numaralarınıı bıraksınlar, siz arayın müşteriyi. Ve ürün sayfasını albenili yapın derim. Yandaki bilgiler itiyor insanı. Daha çekici bir görüntü olmalı. Herkes bu ürünü alıyor, şimdi bu ürün moda, sahibiyim ben bile alıyorum gibi:) Alışverişe sevk edecek, gelen kişiyi kaçırmayacak cicili bir ürün sayfası.

Şunu söyleyebilirsiniz seo ile alakası ne, bu sonuçta tasarım. Seo sadece üste çıkarmaz. aynı zamanda sayfada kalış ve geri dönüş oranlarıda seo ya aittir. Ve kişinin sayfada kalma süresi seo yu etkiler. Azsa az, çoksa çok.
burmeser chatkut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

asimox asimox Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

hocam pm ile gönderdiğim birkaç kelimede ilk sıraya çıkmam zor olur mu?

Ek Olarak:

Mesajınızı bulamadım. Özür dilerim. Tekrar yollarsanız telefi edeceğim

hocam tekrar yollamıştım siteyi ama bulamadınız mı?

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

Bu sitenin nereye gelmesini istiyorsunuz? Genel aramalar mı yoksa belli hedef kelimeler mi?

Genel ifade ile, haber sitelerinin düzenli güncellenmesi çok önemli. Kopya içerik bile olsa, düzenli güncellemelisiniz. Benzer haberler özelliği çok yararlıdır. Bunun yanında eğer haberleri kopya yayınlıyorsanız direk bot kullanın. Yakın zamanda böyle bir firma oldu destek verdiğim, haber alanında. 81 il için bot düzenledik. Tamamı kopya. Ama yoğun haber girişi var. Ve 6-7. günden sonra çıkışa başladı oda. Yani en iyi yapabileceğiniz şey girebildiğiniz kadar haber girmek olacaktır. Kopya bile olsa girin. Tüm kategoriler, sitenin tüm sinir merkezleri hep güncel olsun.

bu site 22 aralık tarihinde yayına girdi ben hergün haber giriyorum siteye ortalama 40-50 arası ancak bot sisteminde sıkıntı var İHA rrs haber çekimini sadece sabit ip serverlara verebiliyor bu yüzden bizde HTML ile çekeceğiz haberleri ancak oda çok sıkıntılı hiç İHA dan sabit ip li servera rss ile haber çektinizmi..ayrıca sorunuzun cevabı genel aramalar bu yüzden online haberler kelimesine oynamaya çalışıyorum

hlnl hlnl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam benim kastigim kelimede ben ilk sayfadayken ertesi gun kendimi ilk 500de bilene bulamadim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

asimox adlı üyeden alıntı

hocam tekrar yollamıştım siteyi ama bulamadınız mı?

Buldum şimdi. Giriyoruz oyun oynuyoruz sitende haberimiz yokmuş meğer:) Güzel site, zaman zaman giriyorum kafa dağıtmak için. 2.sin ve geçemiyorsun sorun bu. Tamam. Adımları uygula,

1-Sitemap dosyanı robots un en alt satırına yaz.

2-Oyun içeriğinde verdiğin linkleri, mesela oyun kelimesine, anasayfa için link vermişsin. Bu kelimeleri kalın yap. Yazı ile eş orantılı olanlar kandırmaya yönelik adledilir. Eğer o yazı bir linke sahip ise, linke sahip olmayanlardan farklı olmalı.

3- "king oyuncu,flash oyunlar,flash oyun,oyun oyna,oyunlar,oyun,bütün oyunlar" bu kısmı;
"flash oyunlar, flash oyun, oyun oyna, oyunlar, oyun,"
bu şekilde değiştir. Zaten senin adında kimse yok domain değerin her virgülle ayırdığın kelime sayısı toplamına bölünür. Boş yere diğerlerinin değerini azaltma.

4-flash-oyun.html adında bir html oluştur içine flash oyun nedir gibi bir yazı yazıp ana domaine link ver.

5-İncelerken penguen fırlatmaya takıldım 10 dakkadır oynuyomusum:)

6-flashoyun.txt adında bir txt dosyası oluştur içine ne kadar kelimen varsa yaz. ftp ne at. Sonra bir js dosyası ile bunu ana sayfaya tanımlayacağız. js kodlarını yazar atarım sana.
asimox

kişi bu mesajı beğendi.

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)

Sitelerin genel bir aksaklığı yok, ama yükselmek istediğiniz kelimeleri de belirtirseniz daha net olacaktır. Kelimeye göre strateji değişir. Şimdi ben size bol bol haber girin derim, ama sizin hedefiniz x kelimesinde yükselmektir. Bol bol girdiğiniz haberler site genel yüzdeliğinde x kelimesinin varlığı düşürür ve anti seo olur. O yüzden o yükselmek istediğiniz kelimelerin ne/neler olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Şuan forumtm 3d film indir'de ilk sayfada hedeflediğimiz yerlere gelmeye ramak kaldı zaten. Diğer sitelere pek içerik giremiyorum o yüzden bu şekilde düşük oluyor.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

alperenkarip adlı üyeden alıntı

Merhaba benim sitem henüz 3 aylık google dan gelen hit sürekli düşüyor bazen 30 kişi giriyor bazen 20 bazen ise 7-8 kişi giriyor hele şu 1 haftadır 10-20 arası hit var şuana kadar 30 u geçemedim ne yapmalıyım ?

Sitenizin adresini de yazsaydınız daha iyi olurdu. Ama Genel olarak ilk akla gelenler, ya siteyi sık güncellemiyorsun, ya özgün içerik girmeye çalışıyorsun. Ya girdiğin içeriklerin popüler aranması yok. Yani hit sayısı ile kıyaslama yapamayız ilk etapta google daki sıralamalarının durumunu bilmen gerekiyor. birinciydin de 5. mi oldun gibi. Örneğin 2012 kıyamet kelimesinin araması çoktu. O gün birinci olan şimdi de birinci diyelim. Sıralaması aynı ama hit bitti. Aranması azaldı çünkü. Bu yüzden hit düşüşünün aranma ve sıralamayla doğrudan etkisi olabilir.

Ama 3 ayda 30 kişi 40 kişi 50-100-500 kişinin eğer bir ürün hizmet satmıyorsan önemi yok. Doğru mekanizmaya odaklanın. 3 ayını ona verdin, karşılığı 30 kişi. Onunda yarısı bakıp çıkıyor. Buna amme hizmeti denir. o 3 ayını seo öğrenmeye odaklayıp sadece öğreneceğim bu sürede site mite yok deseydin şimdi 1 ayda 500 kişi rahatlıkla sitendeydi, hem zaman kaybetmemiş olurdun hemde artıdan bir başka dalda bilgi sahibi olmuş olurdun. Genel içerikli sitelerde 500-1000-5000 ziyaretçinin bir önemi yok. Adsense diyorsanız, en az 100 bin tekil ziyaretçiniz olmalı. Ordan gelen para ile ev geçindirebilmelisiniz. Ben bu ay 500 tl kazandım mantığı çok yanlış olur. Ömrünüz gidiyor. İnternet sitesi açmak çok kolay artık. 100 bin site içinde belki 5 bin site var site olan. Anlatmak istediğim. Önce plan yapın. Ve öğrenin bir iki ay. sadece buna odaklanın. Sonra siteyi bilinçli şekilde açın. İşte o zaman o site sizi geçindirebilecektir.

Bir site için kıstaslar çoktur.

1-Fikir
2-isim
3-kodlama
4-tasarım

Hepsi ayrı bir dal neredeyse. E ticaret yapacaksanız, siyah yerine yeşil veya turuncuyu kullanmanız gerektiğini, ders veren bir site açacaksanız, mavi ve gri tonları kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu yüzden eğer çok ileri gitmediğin bir noktada isen, profesyonel olarak öğrenmen çok yararlı olacaktır. Çünkü bu şekilde endişem o ki 1 yıl sonra bu gün, yine sitelerle uğraşıyor ama aynı yerde olacaksındır. Kodlama öğrenmene gerek yok günümüzde. Bir fikir bul. Bir isim bul. Ve fikrin konusu kime hitap ediyor o kişilerin karakterini çıkar. Ve o kişileri etkileyen renk ve grafikleri belirle. Bu şekilde yaparsan kısa zamanda büyük işler çıkaracaksındır.

Ek Olarak:

onlinebiletin adlı üyeden alıntı

bu site 22 aralık tarihinde yayına girdi ben hergün haber giriyorum siteye ortalama 40-50 arası ancak bot sisteminde sıkıntı var İHA rrs haber çekimini sadece sabit ip serverlara verebiliyor bu yüzden bizde HTML ile çekeceğiz haberleri ancak oda çok sıkıntılı hiç İHA dan sabit ip li servera rss ile haber çektinizmi

Siz ücretli haber abonesi misiniz? Eğer öyle ise, size bir kullanıcı girişi vermeleri lazım. Bot otomatik giriş yapıp haberin ıd lerini bota girip otomatik çekim yapabilirsiniz daha önce çekmiştik iha dan ama sabit ip ilk kez duydum yeni belki sistem bilmiyorum şu an 2009-2010 da idi bahsettiğim. Onların verdiği girişlerden yararlanarak bota başlık foto içerik id lerini tanımlayıp çekiyorduk hatta biz bile bakmıyorduk otomatik tarama yapıyordu oraya haber girilince ekle dememize gerek olmadan kendi ekliyordu yeni birşey bulunca. Sabit ip konusuna yabancıyım ama forumda bilen arkadaşlar vardır muhakkak
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

Junkii Junkii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Sitem profil resmimde yazıyor :) Sitemde seo açısından yanlış yaptığım bir şey var mı? Veya sorunlu olan bir şey, tavsiyeleriniz falan. Bu arada siteye sadece özgün içerik ekleyecem.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

hlnl adlı üyeden alıntı

Hocam benim kastigim kelimede ben ilk sayfadayken ertesi gun kendimi ilk 500de bilene bulamadim.

İki sebebi olabilir,
1-Tam kasamamışsınız, yakayı ele vermişsiniz ve ceza almışsınız
2-Herşeyi iyi yapmışsınız ama yinede bir kıllanma olmuş.

Birincisinde, ceza ne kadarsa 30-60-90 süre sonunda eski yere gelirsiniz.
İkincisinde, bir hafta gibi bir sürede olduğunuzdan daha yukarıda listeye tekrar girersiniz.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

alperenkarip alperenkarip Merhaba (: Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web programlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
@AhmetYılmaz çok teşekkür ederim . sitemin linki http://www.sozlerin.net/

Kısa sözler , Sesli şiirler, Şiirler
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al