wmaraci reklam

Freely kullanıcı sayısı hızla artıyor

40 Mesajlar 3.107 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UmutcanTC UmutcanTC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Arama motorları hakkında gerekli bilgiye sahibim ki bu yorumu yazıyorum.Altyapınızda sorgu döndürdüğümde bana indexlenmiş Url adresleri gösterilmiyor daha çok manuel olarak elle girilen adresler gibi bir havası var.Arama motoru için gönderdiğiniz wiki linkinde search engine sistemler için üç temel birimden bahsedilmiş eğer bir crawler web robotunuz varsa sitemap yollayım bütün sayfalarımı veritabanınıza kaydedin siz şu anda sadece user interface tasarlayıp basit sorgular döndürmüşsünüz.Bir arama motoru yayın hayatına girecekse bu üç temel bileşen artı webmaster tools sistemi hazır şekilde beta olarak yayına sokulmalı ve siteler için gerekli belirli standartları okuyabilmeli sıralama algoritması olmalı bunlar olmadan şu an ki hali gibi basit dizin arama motorundan öteye gidemez.Sizi eleştirio eksiklerinizi söylüyorum ki sisteminizi geliştirin güçlendirin diye.İyi çalışmalar dikerim :

Arama motorları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz ama eksik bilgilerede sahipsiniz bu bilgilerde zaten Wikipedia'da yer alıyor. Manuel ve Elden bahsetmişsinizde bir önceki Freely tasarımında Endeksli web site sayısınıda yayınlıyorduk tabii haklısınız yaklaşık 300 bin internet sitesini elle ekledik değil mi ? Gönderdiğimiz linke gelince biz bu işe 1-2 ay önce başlamadık Freely hakkında pek çok konuda yetersiz bilgiye sahipsiniz ki bunuda yorumunuzda yeterince açık bir biçimde ortaya koymuşsunuz demişsiniz ki 3 temel yapı robotlar maplar veri tabanı herşey iyi güzelde siz daha sitenin hakkımızda bkz: http://www.freely.com.tc/hakkimizda/ sayfasını bile okumamışsınız gelip burda yorum yapıp eleştiri yağmuruna tutuyorsunuz birde hiç utanmadan en alta yazıyorsunuz eksiklerimizi söylüyormuşsunuz geliştirelim güçlendirelim diye tamam eleştiri yapılır eksiklerde belirtilirde bu kadarda kırıcı bir biçimde belirtilmez en azından hiç birşeyi beğenmediyseniz bile ortada ki bir emeğe saygı duyabilirsiniz. Algoritma demişsiniz yahu tek amacınız konuda polemik yaratmak ya kardeşim git bi Wm Aracı arama kısmına bi Freely yaz bu bizim ilk konumuzmu daha önce algoritma konusunada tüm bu yazdıklarınada kaç defa cevap yazmışız bi oku sonra gel burda eleştirini yap.

Ha birde son olarak Webmaster Araçları demişsinde Freely'in zaten mevcut (beta) Webmaster araçları var o yok bu yok demişsin halbu ki hepsi var yani sadece sen geride kalmışsın birşeyden haberin yok Türkçende de pek çok sorun var galiba 'iyi çalışmalar dikerim' nedir yani ? 'eleştirio' diye değil 'eleştiriyo' diye yazılır siz bi türkçe yazmayı öğrenin sonra gelin eleştiri yapın.

Sakın şimdi bana kızmayın bende sizi eleştiriyorum eksiklerinizi söylüyorum ki kendinizi geliştirin bilgi kapasitenizi artırın diye. İyi çalışmalar dilerim.

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

UmutcanTC adlı üyeden alıntı

Arama motorları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz ama eksik bilgilerede sahipsiniz bu bilgilerde zaten Wikipedia'da yer alıyor. Manuel ve Elden bahsetmişsinizde bir önceki Freely tasarımında Endeksli web site sayısınıda yayınlıyorduk tabii haklısınız yaklaşık 300 bin internet sitesini elle ekledik değil mi ? Gönderdiğimiz linke gelince biz bu işe 1-2 ay önce başlamadık Freely hakkında pek çok konuda yetersiz bilgiye sahipsiniz ki bunuda yorumunuzda yeterince açık bir biçimde ortaya koymuşsunuz demişsiniz ki 3 temel yapı robotlar maplar veri tabanı herşey iyi güzelde siz daha sitenin hakkımızda bkz: http://www.freely.com.tc/hakkimizda/ sayfasını bile okumamışsınız gelip burda yorum yapıp eleştiri yağmuruna tutuyorsunuz birde hiç utanmadan en alta yazıyorsunuz eksiklerimizi söylüyormuşsunuz geliştirelim güçlendirelim diye tamam eleştiri yapılır eksiklerde belirtilirde bu kadarda kırıcı bir biçimde belirtilmez en azından hiç birşeyi beğenmediyseniz bile ortada ki bir emeğe saygı duyabilirsiniz. Algoritma demişsiniz yahu tek amacınız konuda polemik yaratmak ya kardeşim git bi Wm Aracı arama kısmına bi Freely yaz bu bizim ilk konumuzmu daha önce algoritma konusunada tüm bu yazdıklarınada kaç defa cevap yazmışız bi oku sonra gel burda eleştirini yap.

Ha birde son olarak Webmaster Araçları demişsinde Freely'in zaten mevcut (beta) Webmaster araçları var o yok bu yok demişsin halbu ki hepsi var yani sadece sen geride kalmışsın birşeyden haberin yok Türkçende de pek çok sorun var galiba 'iyi çalışmalar dikerim' nedir yani ? 'eleştirio' diye değil 'eleştiriyo' diye yazılır siz bi türkçe yazmayı öğrenin sonra gelin eleştiri yapın.

Sakın şimdi bana kızmayın bende sizi eleştiriyorum eksiklerinizi söylüyorum ki kendinizi geliştirin bilgi kapasitenizi artırın diye. İyi çalışmalar dilerim.

Hayırlı geceler.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Bizim bu kadar gelişmemizi, güçlenmemizi eksiklerimizi kapatmamızı istiyorsanız bu yorumu buraya değil https://wmaraci.com/forum/bing-yahoo-digerleri/freely-bagimsiz-arama-motoru-257373.html bu konuya yazabilirsiniz. Çünkü bu konunun başlığıyla sizin yaptığınız yorum çok alakasız olmuş.

Ek Olarak:

Teşekkürler sizede hayırlı geceler.

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Hocam kusura bakma ama boşa debeleniyorsun. O sitenin bir yere geleceği yok.
Machine Blacksheep VolkanC

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Hocam kusura bakma ama boşa debeleniyorsun. O sitenin bir yere geleceği yok.

Sırf sizin gibi düşünenler olduğu için Yandex.Metrica istatistiklerini halka açık paylaşıyoruz. Sürekli kendini geliştiren bir platform düşünün üye kaybetmek yerine gün geçtikçe daha fazla kitleye hitap eden. Bunun sırrı nedir ? başarısızlık mı ? yoksa gerçekten başarmak mı yada başarı yolunda ilerleyebilmek mi ?

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

Sırf sizin gibi düşünenler olduğu için Yandex.Metrica istatistiklerini halka açık paylaşıyoruz. Sürekli kendini geliştiren bir platform düşünün üye kaybetmek yerine gün geçtikçe daha fazla kitleye hitap eden. Bunun sırrı nedir ? başarısızlık mı ? yoksa gerçekten başarmak mı yada başarı yolunda ilerleyebilmek mi ?

Hocam hitin kaynağı bu forum, sürekli paylaşıp duruyorsunuz. Üyeler de acaba ne diye girip bakıyorlar gayet normal o hit seviyeleri. Sizin anlamadığınız nokta; web konularında acemisiniz, bu konuda iş tecrübeniz olmamış. Eğer olsaydı .com.tc uzantılı alan adına sahip, crawler botu olmayan, sadece manuel eklenen siteleri sonuçlarda gösteren, gayet vasat tasarıma sahip iç karartan bir arama motoru(!)'nun tutmayacağını bilirdiniz.

Başarı yolunda ilerlemek istiyorsanız hocam, ufak şeylerden başlayın. Ben şuan 20 yaşındayım ve ilk web sitemi 13 yaşında açmıştım. Sosyalliği kısıp hayatımı bu sektöre verdim. Aylık bir araba parası giriyor cebime. Ailemin 330 bin TL borcunu ödedim, onları işten çıkardım ve çalışmalarına izin vermiyorum. Evde hizmetçileri var ve onları lüks içinde yaşatıyorum. Ben de arkadaşlarımla (onların durumu fazla el vermediği halde) her türlü çılgınlığı yapmaya çalışıyorum. (çok pis şeyler valla anlatmayayım)

Değinmek istediğim nokta, ben burada boş konuşmuyorum. Yukarıda yorum yazan arkadaş Blacksheep Cisco Ağ Operatörüymüş. Cisco da çalışan bir arkadaşla "Arama motoru nasıl olmalı" üzerine tartışmanız zaten hata, adam Cisco'da Ağ operatörü ayıp yani. Ha bu arada onunda yorumunu okudum oda boş konuşmuyor.

Günlük hayatınızda neyi yoğunlukla yapıyorsanız, onla ilgili site açın. Bakın ben oyun oynuyordum küçükken ki hala oynuyorum, lan dedim niye oyun satmayayım? Şimdi 12 ülkeden oyun ithal ediyorum. Bütün mevzu bu hocam, anladığınız işi yapmak.
Blacksheep

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Hocam hitin kaynağı bu forum, sürekli paylaşıp duruyorsunuz. Üyeler de acaba ne diye girip bakıyorlar gayet normal o hit seviyeleri. Sizin anlamadığınız nokta; web konularında acemisiniz, bu konuda iş tecrübeniz olmamış. Eğer olsaydı .com.tc uzantılı alan adına sahip, crawler botu olmayan, sadece manuel eklenen siteleri sonuçlarda gösteren, gayet vasat tasarıma sahip iç karartan bir arama motoru(!)'nun tutmayacağını bilirdiniz.

Başarı yolunda ilerlemek istiyorsanız hocam, ufak şeylerden başlayın. Ben şuan 20 yaşındayım ve ilk web sitemi 13 yaşında açmıştım. Sosyalliği kısıp hayatımı bu sektöre verdim. Aylık bir araba parası giriyor cebime. Ailemin 330 bin TL borcunu ödedim, onları işten çıkardım ve çalışmalarına izin vermiyorum. Evde hizmetçileri var ve onları lüks içinde yaşatıyorum. Ben de arkadaşlarımla (onların durumu fazla el vermediği halde) her türlü çılgınlığı yapmaya çalışıyorum. (çok pis şeyler valla anlatmayayım)

Değinmek istediğim nokta, ben burada boş konuşmuyorum. Yukarıda yorum yazan arkadaş Blacksheep Cisco Ağ Operatörüymüş. Cisco da çalışan bir arkadaşla "Arama motoru nasıl olmalı" üzerine tartışmanız zaten hata, adam Cisco'da Ağ operatörü ayıp yani. Ha bu arada onunda yorumunu okudum oda boş konuşmuyor.

Günlük hayatınızda neyi yoğunlukla yapıyorsanız, onla ilgili site açın. Bakın ben oyun oynuyordum küçükken ki hala oynuyorum, lan dedim niye oyun satmayayım? Şimdi 12 ülkeden oyun ithal ediyorum. Bütün mevzu bu hocam, anladığınız işi yapmak.

Hitin kaynağını WM Aracı olarak göstermişsinizde aşağıdaki resimdede görüldüğü üzere bir haftada Dahili trafik bu sadece WM Aracı değil tabi sosyal medya felanda varda biz bunu es geçiyor sadece WM Aracı olarak hesaplayalım sizin hesabınıza göre gördüğünüz gibi sadece %11 yani 300 ziyaretçi 1 haftada gelen WM Aracı ziyaretçisi diğer kalan ziyaretçiler bizim günlük kullanıcılarımızdır.

Bize birşeyi anlamadığımızı söylemişsiniz ve anladığımız işe yoğunlaşmamızı belirtmişsinizde biz bahsettiğiniz şahısada aynı cevap verdik zaten şuan anladığımız iş ile ilgileniyoruz.

Com.tc uzantısından kastınız nedir onu pek çözmüş değiliz biz com.tc konusuna zaten daha önce defalarca açıklama getirmiştik bkz: https://wmaraci.com/forum/bing-yahoo-digerleri/freely-bagimsiz-arama-motoru-257373.html cevaplar görebileceğinizi umuyoruz. Crawler botu olmayan manuel demişsiniz, demişsinizde demişsiniz. Tasarımı beğenmemişsiniz herşey iyi güzelde bu yorumu yapacağınız yer burası değil siz daha bir webmaster forumunda hangi eleştiriyi, yorumu nereye yazacağınızı bilmiyorsunuz kalkmış birde bize işimizi öğretmeye çalışıyorsunuz. Beğenmediyseniz kullanmazsınız girmezsiniz olur biter diğer insanların kullanması sizi niye bu kadar gerdi bir çok şeyden bahsetmişsinizde biz hiçbirini sormadık ki size ? ve ayrıca arkadaştan ve kendinizden bahsetmişsiniz madem ikiniz bu kadar ilgilisiniz bu sektöre ve bizim yapamadığımızı düşünüyorsunuz o zaman siz birşeyler yapında birde biz eleştiri yapalım başkasını eleştirmek kolaydır.

Ek Olarak: Bize bir çok konu açmışsınız demişsinizde o konulardan birini veya birkaçını okusanız zaten emin olun burda böyle bir cevap yazmazdınız.

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

Beğenmediyseniz kullanmazsınız girmezsiniz olur biter.

:rolleyes:

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Blacksheep epey bir haklı
bu arada wmaraci hit çekme aracı değil
Blacksheep

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Blacksheep epey bir haklı
bu arada wmaraci hit çekme aracı değil

Bizim sadece 1 haftalık tekil ziyaretçi istatistiğimiz 6,977 bunun 6,597'si doğrudan trafik yani herhangi bir site aracılığı olmadan tarayıcıya freely.com.tc yazarak giren kullanıcı sayısı geriye kalan 380 kişi dahili trafik yani siteler aracılığı ile gelen ziyaretçi 1 haftada 380 kişi demek günde yaklaşık 54 kişinin başka sitelerden freely.com.tc'ye gelmesi demektir. Diğer geriye kalan günlük 942 kişi ise doğrudan tarayıcının adres satırına freely.com.tc olarak yazıp giren kullanıcılardır.

Burda o haklı bu haklı demişsiniz pardonda burası freely'in tartışma konusu değil sizde bu webmaster forumunun yönetim ekibinden değilsiniz kimin haklı kimin haksız olduğuna karar verecek ki biz yukarda istatistiklerimizi başka bir cevapta yayınladığımız halde halan hitin wm aracından geldiğini iddia eden siz için detaylı bir rapor daha hazırladık hala tatmin olmazsanız uzaktan kontrol programları buna örneğin, teamviewer yada alpemix aracılığı ile size Yandex.Metrica istatistiklerimizi canlı olarak gösterebilir sizin raporları incelemenizide sağlayabiliriz.

Yukarıdaki istatistiklere göre 942 kişi bizim kendi kullanıcımız geriye kalan 54 kişi dahili trafik bunun %50'si WM Aracı olarak kabul edilirse 1 hafta boyunca WM Aracından gelen hit günlük sadece 27 hafta toplamında ise 189 bizim sadece kendi kullanıcımız 942 iken WM Aracı'nından gelen gelen 27 hit sizi bu kadarmı gerdide birde pişkin pişkin 'wm aracı hit çekme aracı değil' diye yazmışsınız. Bizim istatistiklerimiz ortada WM Aracı'ndan gelen hit'de ortada yani gerilmenize gerek yok herşey yolunda.

Ek Olarak: Kısaca siz istesenizde istemesenizde çamurda atsanız karalasanızda biz diğer Türk arama motorları gibi çekip gitmeyeceğiz aksine çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz bizi seven destekleyen insanlarla biz bu yolda yürüyeceğiz. Daha önce pek çok çalışma olmuştu onlarada böyle köstek olmuştunuz ve birçoğunun kapanma sebebi sizin gibi kişiler ve bizde diyoruz ki bizim projemizi beğenmiyorsanız kullanmazsınız siteye girmezsiniz olur biter bize bizim kullanıcılarımız yeter.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al