wmaraci reklam
lidertakipci

Resim İndirebileceğiniz En İyi Platform

152 Mesajlar 23.281 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Konu hortlatma postu. Aralıkta yazmam lazımdı ama kaçırmışım.
Neyse kendime not: siteyi açmamın üzerinden 3 yıl geçti. Şuanda üye sayım 2794 her gün artık ortalama 8-10 üye geliyor. 2,336,668 resim indirilmiş. İndirme sayısının yavaş gitmesi artık üye olmadan indirmeyi yasakladım. 61,880 resim var yayımlanmış. Yayınlanmayan yaklaşık 20.000 resim felan +-500 civarı. Hit geçen yıl google güncellemesinde çok darbe yedi ama son 2 aydır artmaya devam ediyor. Sunucu olarak da turkcell veri merkezindeyim 2 aya yakındır. artık istersem kendi ip mi bile anons ettirebilirim de gerek yok :) Sunucu özelliklerine gelince de işlemci ve ram aynı sadece 8 tb ssd disk kullanıyorum. Bi diski arttırmak zorunda kaldım. Çalıştığım şirket sitenin yedeğini 3 günde felan alabiliyor (normal olarak). Site üzerinden yakında resim - fotoğraf yada tasarım dosyası satılabilecek. .ai ve .psd dosyalarını eklenebilir hale getirdik. Fotoğraf satmak isteyenler için geliştirme bitti gibi birşey test de şuanda. Load değerleri 0,26 0,32 0,21 görünüyor. Google'dan gelen ayda gelen para 1 blade ssd anca alıyor. özetlersek hala masrafı getirisinden yüksek. Ama önemli değil, Türkiye'nin en değerli sitesi olana kadar devam. Bu kadar yazıdan sonra kendime link çıkim bari :) manzara resımlerı kalp resmi arka plan resmi
Ha bu arada mobil uygulamayı da yaklaşık 8 bin kişi indirmiş. Ağzım açık izliyorum :D

wmaraci
reklam

trkmensa trkmensa Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Sosyal medya
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 1 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
resimlerin hepsine watermark eklenmiş ne iğrenç bir görüntü var resimlerde.
https://www.resimindir.in/resim/67094/kadikoey-sahilinden-ayrilan-bir-vapur-fotografi
bu resimde mesela.

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

trkmensa adlı üyeden alıntı

resimlerin hepsine watermark eklenmiş ne iğrenç bir görüntü var resimlerde.
https://www.resimindir.in/resim/67094/kadikoey-sahilinden-ayrilan-bir-vapur-fotografi
bu resimde mesela.

Eğer bunu espirisine yazdıysan komik. Ama yok bilerek yazdıysan daha komik. Resmi indirebilmen için üye olman gerekir. Watermark heralde olacak.

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Konu hortlatmaya devam ediyoruz.

Siteyi açalı neredeyse 4 yıl olacak. 2020 senesinde site ile çok ilgilenemedim aralık ayına kadar. Veri tabanında hatalar vardı onları düzelttik, üye resim indiremiyordu o sorunları çözdük. Veri tabanındaki hatadan kaynaklı beğenmeleri ve indirme sayılarını tutan tabloyu komple kaldırıp yeni bir tablo oluşturduk. Neyse 2021 inşallah iyi bir istatistikle devam eder.

Geliştirmeler:
- paytr entegrasyonu yapıyoruz. Fotoğrafçılar, grafikerler artık görsel satabilecek hale gelecek.
- Google için optimizasyon yaptık
- Ana sayfadaki 2 saniyelik gecikmeyi hala çözemedik inşallah çözecez :D
- Sitenin maşşallahı var 8 tb disk kaplıyo sunucuda. Yeni bir sunucu aldık ve oraya geçirdik siteyi. Şuan bulut tabanlı çalışıyor.
- Yeni mobil uygulama yazmaya başladık.

Kendime Not: 05.01.2021 tarihi itibariyle sitede 3,560 üye, 62,105 yayınlanmış görsel bulunmaktadır. Bu kadar emeğin sonu ne olacak bilmiyorum :)

wmaraci
wmaraci

svitzert svitzert https://habernedio.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sitede birsürü resim var bu resimler nerden geliyor yani telif hakkı felan olmuyormu.
Bilmediğim için soruyorum işleyiş nedir

https://habernedio.com

Bayzekk9a Bayzekk9a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Web Tasarım Öğrencisi
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 12 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam hayırlı olsun resimlerde telif hakkı varmı acaba sitemde içerik olarak kullanmak isterim.

Yaşasın Açık Kaynak
Kişisel BLOG www.enesdenemeler.blogspot.com

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

svitzert adlı üyeden alıntı

Sitede birsürü resim var bu resimler nerden geliyor yani telif hakkı felan olmuyormu.
Bilmediğim için soruyorum işleyiş nedir

Merhaba, telif hakkı tarafımızca satın almış görsellerdir. yani herhangi bir sorun yaşamazsınız.

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

Bayzekk9a adlı üyeden alıntı

Hocam hayırlı olsun resimlerde telif hakkı varmı acaba sitemde içerik olarak kullanmak isterim.

Merhaba, telif hakkı tarafımızca alınmış görsellerdir. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Zira çok kullanan var.

theberat theberat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 26 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Bir ara bu hortlatma işinden görmüştüm siteyi girmiştim de şuankinden çok çok daha aktifti. Siz 8TB disk alarak falan çok yanlış yapmışsınız. Resimleri sunuculara dağıtsaydınız keşke. Ayrıca resim indirme sitesinde CDN'de yok..

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

theberat adlı üyeden alıntı

Bir ara bu hortlatma işinden görmüştüm siteyi girmiştim de şuankinden çok çok daha aktifti. Siz 8TB disk alarak falan çok yanlış yapmışsınız. Resimleri sunuculara dağıtsaydınız keşke. Ayrıca resim indirme sitesinde CDN'de yok..

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Kabaca olacak ama sizin yaşınızıdan daha fazla yıldır yazılım sektörü içerisindeyiz. Akıl vermenizin bi alemini göremedim. Yanlışlar ve doğruları burada konuşmuyoruz. Gereksiz bir mesaj yazmışsınız.
Akıl verebilmeniz için işin içerisinde olmanız gerekmektedir! CDN kimse kullanmak zorunda değil, işi bilmediğinizi zaten "8tb felan çok yanlış" cümlenizden anladım. Omurga SW üzerinde cache yapan RP protokolü üzerinde çalışan bir yazılımda ihtiyaç bulunmamaktadır CDN. Siz siteyi wordpress felan sandınız sanırım. Sunuculara citrix kullanan bir omurga da resimleri sunuculara dağıtman da ayrıca bir saçmalık :). Keza Bulut sunucu olabilmesi için bir sistemin zaten en az 4 sunucuya ihtiyacı bulunmaktadır. Konunun teknik detaylarını uzun uzadıya anlatırdım ama gerek görmüyorum. Posta yazmanıza gerek yok.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al