freelance iş ilanları

Websiteanalyzer.org - Yenilendi !!!

25 Mesajlar 3.884 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Websiteanalyzer.org is a website ranking checker tool which is very efficient for personal as well as professional usage. It is a simple yet powerful tool checking the online ranking of different websites. If you think that its sole utilization is for web ranking only then you are wrong as it also conveys information about the website traffic and social bookmarks too. It also serves as link popularity checker, which will tell you how popular your website link is.

Websiteanalyzer.org kişisel hem de profesyonel kullanım için oldukça verimli bir web sitesi sıralaması denetleyicisi araçtır. Bu farklı web sitelerinden online sıralama kontrol basit ama güçlü bir bir araçtır.

Ayrıca Mükemmel Bir Eklenti ile Hiç yorulmadan sayfanızda bilgileri görebilirsiniz.Eklentinin görünümü şu şekildedir.

EKLENTİLER ARASINDA EN FAZLA İLGİYİ SEO SCORE DEĞERİ GÖRDÜ. SADECE whois.domaintools.com da gördüm bu eklentiyi.Ve bende yapmaya karar verdim. Bu aracın ilgi görmesi üzerine geliştirmeler yaptım.Seo Score aracının ölçtüğü özelliklerden birkaç tanesinden söz edeyim.

1.Öncelikle Title etiketlerinin uzunluğunu,sayfa ile uyumunu kontrol ediyor.Sayfa içeriğiyle alakasız title seo değerinizi azaltıyor.
2.Meta değerlerinizi kontrol ediyor.Description bölümünün sayfa ile alakasını,uzunluğunu kontrol ediyor.Anahtar kelimelerinizin sayfa ile uyumlarını kontrol ediyor.Ne kadar fazla uyum varsa seo değeriniz yükseliyor
3.Sitemap varmı kontrol ediyor.Site haritaları google için çok önemlidir.
4.İçerik yoğunluğunu ölçüyor.Sırf resimden,javascriptten,html den oluşan sitelerin seo değerleri genelde düşük oluyor.Zaten googlenin en sevmediği siteler bunlardır.
5.Resim alt etiketlerini kontrol ediyor.Bu etiket sayesinde google imagese yardımcı olduğunuz için googlenin gözünde yükseliyorsunuz.
6.İç bağlantıları kontrol ediyor.Dış bağlantıları azaltıp,iç bağlantıları artırmanız sizin yararınızadır.Yoksa google şöyle düşünür.Bu site önüne gelene bağlantı veriyor,amacı güzel siteleri ön plana çıkartmak değil diye düşünür.Pagerank mantığıda bu şekildedir zaten.

Diğerleri meslek sırrı ;)

Tools (Araçlar)

1.Site Value
2.Google Pagerank
3.Alexa Rank 1 Month and 3 Month
4.Seo Score -> Very Powerful
5.Website Title,Description , Keywords
6.Search Engine İndexes and Backlinks
7.Domain Age and Details
8.Country Traffic Rank
9.Whos on my Server
10.Page Speed Analyze
11.Whois Data Informations

Site: www.websiteanalyzer.org

wmaraci
reklam

isByTiti isByTiti Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci, Webmaster, Yazar
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 5, (%100)
Dakika 1 Gol 1 :D
Güzel Site, Başarılar. KİB, AEO

Nesim Nesim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
www.bitlis.gen.tr sitemde var, aynısı, bu script baya meşhur oldu. Hayırlı olsun

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Umarım lisanslı kullanıyorsunuzdur.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

Umarım lisanslı kullanıyorsunuzdur.

Açık kaynaklıdr, ama bazı türk webmasterleri lisanslı olarak satmaya karar verdiler :D getrank.org yapımı olduğunu biliyorum.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Açık kaynaklı değil, domaine lisanslı bir scripttir. (Wareze düşürülmüştür.) Resmi sitesinde http://www.seostatscript.com/ $ 12 gibi bir ücretle satılıyor. Bizzat arkadaşımın hediye ettiği bir lisans hakkıyla "http://seo.lokuf.com/" adresinde kullanmaktayım, warez kullanmak satın alanlar için haktır. Ne diyeyim, Allah warez kullananları ıslah etsin. :cool:

Gunceel Gunceel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Türkçe yazsaydın daha iyi olurdu...

• Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Allah warez kullananları ıslah etsin.

ben sadece domain boş kalmasın diye, o lanet scripti kurdum, hem bazen eksiksiz sayıyor, hemde wmaraci varken o script birşeye yaramıyor!

Ama yaradığı şeyde şu var; domainismi.com siteismi.com olarak kayıt ediyor ve bedavadan index sahibi yapıyor.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Tema olsun script olsun eklenti olsun vs. tüm warez kullananlar hırsızdır, hiçbir farkı yoktur normal hayatta çanta alıp kaçmaktan. Birilerinin evini geçindirdiği şeyleri ücretsiz, illegal olarak edinmek hırsızlıktır. Elbette ağır konuşurum, neymiş domain boş dursunmuş, böyle nasıl savunabilirsiniz ki kendinizi?

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle yorumlarınız için teşekürler.
Normalde sitemde kendi yazdığım sistemi kullanıyordum.Yaklaşık 1 sene önceydi ve acemice yazmıştım.Özellikleri çok iyiydi eski sitemin ama güvenlik ve seo konusunda eksikler yüzünden eski sitemi buna çevirdim.

Bu script evet çoğu sitede var ama benim sitemdeki farklı.Ek modüller ekledim.Birincisi Seo Score aracı ekledim.Bu araçla sitenizin seo değerini öğrenebilirsiniz.Sitemap kontrolünden,anahtar kelimelerin sayfayla uyumlarına,title uyumununa,resim etiketlerine kadar birçok kontrol yapıyor ve size seo değerinizi veriyor.
Tabi %100 doğru değer verir diyemem ama şu ana kadar en iyi seo değerini veren site benimkini gördüm.

Whois değerin aracı ile Whois bilgilerinizide öğrenebiliyorsunuz.Ayrıca ülke traffic değerlerinide görebiliyorsunuz.Yeni bir araç daha sunacağım ve o süper olacak,hiç bir analiz sitesinde yok ama şu an sunmayacağım.Biraz daha zamanı var.

Bu siteye yeni bir sistem yazıyorum ve böyle kalmayacak site.Şu anlık böyle gidiyor.Ve gidiş umutlu.

Wmaraci.com gerçekten güzel bir site.Belki benimkinden daha iyidir.Herkese göre değişir.Ama benim sitemin açıkçası en büyük avantajı ingilizce olması.İngilizce bir domaine sahip olması.

Arkadaşlar sitede gördüğünüz eksikleri veya isteklerinizi söylerseniz,şöyle birşey ekleyebilirsiniz derseniz çok güzel olur benim açımdan.Yorumlarınız için çok teşekür ederim.

Ek Olarak: Ayrıca warez konusunda birşeyler söylemek isterim.Kullandığınız windows sürümünden,Kullandığınız programlardan,scriptlere kadar çoğunu zaten warez kullanıyoruz.Aslında hepimiz birer hırsızıs.
Ama şöylede bir gerçek varki,her parayla satılan araca,programa para verecek durumda değiliz.Keşke yeterince param olsada,her programı parayla kullanabilsem.Çünkü bir yazılımcı olarak çok iyi anlıyorum bu durumları.
Gözlerim ağrıyarak,uyumayarak,kafam ağrıyarak yazdığım projeleri,birisi hiç uğraşmadan ,üstelik emeğimi vermeden kullanıyor.Bu gerçekten çok kötü birşey.Ama o yazılımı yazan ben,yine bir başkasının yazılımını warez olarak kullanıyorum.
Neyse fazla uzatmayayım ama hepimiz hırsız sayılırız.En azından fazla çalmayalım diyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al