wmaraci reklam

webtikk - Yenilikler! | webtikk.com

25 Mesajlar 5.550 Okunma
smmexpress

ByCookie ByCookie webtikk.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 600
  • Beğeniler 32 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Güncelleme: 19.07.2012

Merhabalar,
webtikk'i forumdan bir çok kişi biliyordur. Bilmeyenler ise bu konudan ilk halini görebilir. Yeni halini ise aşağıdan okuyabilir.
webtikk ilk açıldığında sadece bağlantıların paylaşıldığı bir sosyal imleme sitesi formatında kuruldu ve kısa sürede bir çok webmaster'ın düzenli olarak kullandığı bir imleme sitesi oldu.(Halen kullanılmakta.)
Gelişim süreci boyunca 7 defa tasarım iyileştirilmesi 3 defa yazılım iyileştirilmesi yapıldı.
Bir süre sonra sadece bağlantı formatı yetersiz geldi ve bir çok farklı format eklenerek hangi içerik formatının daha popüler olduğu ölçüldü. Yaklaşık 10'a yakın formattan video,oyun,galeri ve bağlantı formatları seçildi.
Bu formatların paylaşıldığı bir sistem oluşturuldu ve yaklaşık bir ay boyunca çeşitli içerikler paylaşılıp sistem test edildi ve iyileştirildi.
Bugün ise webtikk içerik formatları oturmuş ve bugüne kadarki tüm öneriler dikkate alınarak oluşturulmuş teması ile yepyeni bir şekilde yayında.
Yeni webtikk'te gönderilen içerikler direk yayınlansa da anasayfada yayınlanması için editörler tarafından kalite kontrolünden geçmesi gerekiyor.
Aynı zamanda webtikk'te herkesin katılabileceği genel bir sohbet dışında kullanıcıların özel olarak konuşabileceği bir anlık mesajlaşma sistemide bulunuyor.
Kayıt olan herkes içerik gönderebileceği gibi var olan içeriklere de yorum yazabilir.
Özet geçmek gerekirse: (Yeni) webtikk, internet medyasından en güncel ve popüler içeriklerin paylaşıldığı ve yorumlandığı sosyal bir platformdur.

Yeni webtikkwebtikk.com

Umarım beğenirsiniz :)

(Bu arada yeni webtikk için slogan önerilerinizi bekliyoruz → Slogan Önerileri)

Herkese esenlikler.

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Yeni tasarım eskisine göre çok daha iyi olmuş.

300x250 reklam bannerınıda beğendim. Ancak .com yazısını alta alırsan daha güzel olur gibi :)

• Üyelik 12.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 600
  • Beğeniler 32 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Burak adlı üyeden alıntı

Yeni tasarım eskisine göre çok daha iyi olmuş.

300x250 reklam bannerınıda beğendim. Ancak .com yazısını alta alırsan daha güzel olur gibi :)

Yorumunuz için teşekkürler.

Banner'ı düzenledim, .com'u alta aldım, böyle daha iyi oldu :)

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeş kendini baya yorman lazım bu siteyi tutturmak için. Ama bu siteyle uğraşırken birçok deneyim kazanırsın.
Açıkçası ben olsam uğraşmam bu siteyle.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 600
  • Beğeniler 32 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

lhteam adlı üyeden alıntı

Kardeş kendini baya yorman lazım bu siteyi tutturmak için. Ama bu siteyle uğraşırken birçok deneyim kazanırsın.
Açıkçası ben olsam uğraşmam bu siteyle.

Site tutmamış bir site değil, sadece son 1-2 aydır fazla ilgilenemediğim için ziyaretçi olarak fazla olmasada, alexada bir düşüş yaşadı. Birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan bir sitedir. İlk açıldığı günden bu yana her etkinliğinde yeni açılmış olmasına rağmen gayet iyi katılımlar aldı. Yani düşündüğünüz gibi vasat bir proje değil.

Görüşünüze saygı duyarım, herkesin görüşü farklı.

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Webtikk, gerçekten diğer gereksiz sosyal imleme siteleri gibi değil. Bunu apaçık görebiliyoruz zaten ^^

• Üyelik 12.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 600
  • Beğeniler 32 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Webtikk, gerçekten diğer gereksiz sosyal imleme siteleri gibi değil. Bunu apaçık görebiliyoruz zaten ^^

Teşekkür ederim Nurçin.
Umarım Türkiyede kalıplaşan sosyal imleme kavramına yeni bir boyut getirebiliriz.

• Üyelik 12.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 600
  • Beğeniler 32 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Güncelleme: 17 Aralık 2011
    [*]Takip sistemi eklendi!

Takip sistemi ile istediğiniz üyeyi takip edebilir, tikk'lerini anasayfanızda görebilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
    [*]Profil görünümü yenilendi!

Takip sistemi ile birlikte profil görünümü yenilendi! Örnek profil; ByCookie | webtikk

[*]Çevrimiçi/Çevrimdışı özelliği eklendi.[*]Rütbe sistemi ile yöneticiler ve üyeler birbirinden ayrıldı.[*]En çok görüntülenenler bölümü eklendi.
isodmin

kişi bu mesajı beğendi.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Yanlış anlaşılmasın ama sitede gördüğüm bir kaç (Bayağı fazla) eksiklikleri söylemek istiyorum.
Sisteminizi 1 hafta kullanan biriyim ve tasarım açısından gayet kaliteli olmuş.

Sitede yaklaşık hesapladığım 400 üzerinde w3 hatası mevcut. Sistem imleme olarak değil de blog olarak kayıtlı. İmleme ile alâkası bile olmayan bir sistem. Hiçbir imleme sitesi dışarıya verdiği referanslardan Google aranması tarafından çıkmaz ve kendi sistemimde imlediğim konular sizin siteniz tarafından kendi sitemden önce çıkıyor...

Sitenizde w3 hataları bol miktarda olduğundan açık bulmak çok kolay oluyor bildiğiniz üzere de XuAr33 nickli üyenizden bir kaç anı hatırlıyorsunuzdur...

Sisteminizi değiştirmenizi yada onarmanızı tavsiye ediyorum... Teşekkürler.
Sungmert

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 600
  • Beğeniler 32 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Yanlış anlaşılmasın ama sitede gördüğüm bir kaç (Bayağı fazla) eksiklikleri söylemek istiyorum.
Sisteminizi 1 hafta kullanan biriyim ve tasarım açısından gayet kaliteli olmuş.

Sitede yaklaşık hesapladığım 400 üzerinde w3 hatası mevcut. Sistem imleme olarak değil de blog olarak kayıtlı. İmleme ile alâkası bile olmayan bir sistem. Hiçbir imleme sitesi dışarıya verdiği referanslardan Google aranması tarafından çıkmaz ve kendi sistemimde imlediğim konular sizin siteniz tarafından kendi sitemden önce çıkıyor...

Sitenizde w3 hataları bol miktarda olduğundan açık bulmak çok kolay oluyor bildiğiniz üzere de XuAr33 nickli üyenizden bir kaç anı hatırlıyorsunuzdur...

Sisteminizi değiştirmenizi yada onarmanızı tavsiye ediyorum... Teşekkürler.

Merhaba,
Öncelikle bildiriminiz için teşekkürler.
Ortada sosyal imleme ile ilgili yanlış bir algı söz konusu.
Sosyal imleme, siteler için bir backlink kaynağı değil düzenli internet kullanıcılarının gündemi takip etmesi için bir çeşit sosyal ağdır. Fakat bu tarz Türkiye'de farklı algılanmış ve sadece webmaster'ların ilgilendiği backlink kaynakları olarak görülmüş.
Bir sosyal imleme sitesinin Google index'i olması gayet normal. Yabancı popüler sosyal imleme sitelerinden örnek vermek gerekirse Digg'in 2.870.000, Delicious'un 1.220.000 ve Reddit'in 23.200.000 google index'i bulunmakta.
Bir sosyal imleme sitesi google aramalarında paylaşılan içeriğin asıl sitesinden önde olabilir. Google'ın her sosyal imleme sitesini tanıması mümkün değildir. Bu sadece Digg,Reddit vs. çok büyük çaplı sosyal imleme siteleri için geçerli olabilir.
Tasarımsal hatalardan nasıl sistemsel açıklar bulduğunuzu anlayamadım. Var olan 360 w3 hatasının büyük bir bölümü alt etiketi tanımlanmamış resimlerden kaynaklanıyor. Yakın zamanda bunları düzelteceğiz.
Bildirimiz için tekrar teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al