lostyazilim

Twitter kapatıldı!

216 Mesajlar 38.107 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yasemin81 Yasemin81 http://afrodits.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşım, herkes fikrini yazıyor, ben kimseye sen haksızsın demedim ya da ben haklıyım demedim.
Benim fikrim de bu...
Evet sağa sola saldırmak oluyor bu.
Neden derseniz, o ceza yediğinizde de böyle milletin yazılarını alıntılayıp,saygılı olun vs dediyseniz ceza almanız lütfen.
ve şimdi lütfen diyorum,siz zorla tartışmaya teşvik ediyorsunuz aaa....
Uzak durun benden , ben sizin fikrinize karışırsam konuşun...
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
Bakın ben hiçbiryerin yanlısı değilimSadece objektif bakıyorum.Twitter kapatma konusunda ben aslında hükümete kızmıyorum.Tamamen twitter ı eylem yapmak için iletişim aracı olarak kullananlara,halkı galyena getirip sokağa dökmek için uğraşanlara,binlerce bot hesap açıp Hükümet düşüyor sdokağa gel diye bu tarz işler yapanlara kızıyorum.Twitter bu işlerin yeri asla değildir.Eğer bu kişiler bunları yapıp,halka,devlete milyarlarca zarar veripo ortalığı yakıp yıkamasaydı bunların hiçbiri olmazdı.Yani ben hükümete değil bu sağa sola saldıran kuru yanında yaşı yakan kısıma kzıyorum.Şimdi düşünün taksimde siz bir esnafsınız.30 senelik dükkanınız var.Adam geliyor bunu yakıyor yıkıyor.Bu adamlarda twitten toplanmışlar.Siz şimdi demezmisiniz ben böyle twitini gelmişini geçmişini diye?? yani sizin benim gibi twitter ı hobi amaçlı kullanlar bu provakasyoncular ve ideolojilerini burdan yaymak isteyen kişiler yüzünden yazık oldu.Kuru yanında yaşta yandı yani.Umarım anlatabilmişimdir.

www.mucahitguner.com

PhpCode PhpCode Aslı ile Mecnun Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)
Twitter'ın kapanmasının siyasetle alakası yoktur. Çünkü okulların 12 senede öğretemediklerini ahlaki değerler çerçevesinde öğreten dershaneleri kapatan zihniyet herşeyi kapatır. okulun 12 senede öğretemediğini dershaneler 2 senede öğretiyorsa okullar, yazılanlar zorlarına gidiyorsa twitter değil akp zihniyeti kapatılmalı.

EmreKutlug EmreKutlug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sürekli Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 64 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
O değilde Başbakanın yasakladığı bir sisteme Cumhurbaşkanı girip (Dns değiştirerek veya başka bir şekilde) yorum yazıyorsa eleştiriyorsa, biz nasıl bir milletiz abi ? :) Şu enerjimizi bilime, spora falan harcasak olmaz mı? :)
Sinan

kişi bu mesajı beğendi.

#öğreniyor{display:none;}
wmaraci
wmaraci

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

PrestijSolution adlı üyeden alıntı

Bakın ben hiçbiryerin yanlısı değilimSadece objektif bakıyorum.Twitter kapatma konusunda ben aslında hükümete kızmıyorum.Tamamen twitter ı eylem yapmak için iletişim aracı olarak kullananlara,halkı galyena getirip sokağa dökmek için uğraşanlara,binlerce bot hesap açıp Hükümet düşüyor sdokağa gel diye bu tarz işler yapanlara kızıyorum.Twitter bu işlerin yeri asla değildir.Eğer bu kişiler bunları yapıp,halka,devlete milyarlarca zarar veripo ortalığı yakıp yıkamasaydı bunların hiçbiri olmazdı.Yani ben hükümete değil bu sağa sola saldıran kuru yanında yaşı yakan kısıma kzıyorum.Şimdi düşünün taksimde siz bir esnafsınız.30 senelik dükkanınız var.Adam geliyor bunu yakıyor yıkıyor.Bu adamlarda twitten toplanmışlar.Siz şimdi demezmisiniz ben böyle twitini gelmişini geçmişini diye?? yani sizin benim gibi twitter ı hobi amaçlı kullanlar bu provakasyoncular ve ideolojilerini burdan yaymak isteyen kişiler yüzünden yazık oldu.Kuru yanında yaşta yandı yani.Umarım anlatabilmişimdir.

twitter da benim gördüğüm bu tip bir şey olmadı yani twitter üzerinden ülkeyi zarara sokmaktan kasıtın nedir orada insanlar birleşip bir şeyler konuşuyor bumu yada iletişim aracı olarak kullanılmasındanmı rahatsız olunuyor ?

artık ban yesemde yazacam bunları

işin mali boyutuna bakacak olursak 85,000,000,000 euroluk yolsuzluk var kısa hesap yapalım

85,000,000,000/400 = 212500000 yapar
212500000 / 10 yıl = 1770833 eder

kısacası ayda 400 euro işsizlere maaş ödesen ana para ile 10 yıl boyunca 1770833 kişiye maaş ödeye biliyorsun

400*3=1200 tl yapar,

şimdi kim daha zararlı bu ülkeye twitter mı ?

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar hiç düşündünüzmü 12 yıl önce herhangi bir forumda bu tarz tartışmalar oluyormuydu veya kahvede siyasi görüş yüzünden arkadaşlarınızla bu kadar ters düstüğünüz dönemler oldumu (12 eylül dönemi haric) farkındamısınız ! olayın?

Bu tartışmanın ana nedeni biz ve ötekiler diye ayrıştırılmamızdan meydana gelmekte binlerce kanıt sunsak anlatsak amuda kalksakta hükümet yandaşı arkadaşları ikna etmemiz imkansızdır ! Bir insanı bir yalana inandırmak cok kolaydır ama onu gerçege inandırmak bir okadarda zordur.

Facede bi söz gördüm geçenlerde kaynağını bilmiyorum ama çok gerçekci bi söz

1 kanıtla 40 alimi susturdum, 40 kanıtla bir cahili susturamadım.

az önce twitter hakkında facede bi yazı gördüm işte su olmusta bu olmusta kapanmış öyle olmaz böyle olur yazmışlar akp yandaşı arkadaşlar paylaşıyor takır takır.

birde bu fransız bi gazeteci bi radyoya demec vermiş 10 seneye kadar tl dolar euroyu geçecek diye o fransız gazetecinin aklına şaşarım ama dünyada birtek gazeteci bunu söylemiş hükümet taraftarı arkadaşlar paylaşa paylaşa bitiremediler sadece 1 kişinin düşüncesini ama dünyada 100 gazetecide türkiyeyi kötü günlerin beklediğini yazıyor bi akplide bunu paylaşmıyor neden ki ? acaba

Madem bura wm forumu wm üzerinden örnek verelim
Aslında cok güzel bi örnek sunardımda forum kuralları gereği...

Trilyonlar kazanan bir web siteniz var ve hükümet elinize vurup web sitenizi haksız olarak elinizden aldı düşününki o web sitesi sizin ARINIZ NAMUSUNUZ Kısaca herşeyiniz ama hükümet elinize vurdu ve bu web sitesini elinizden aldı.
Emin olunki ARI NAMUSU olarak adlandırdığım web sitesi elden gidince. Ben kesin siteyi yönetemedimde yada işte böylesi iyide devlet elimden aldı diyecekler var bu ülkede binlerce kişi hemde aslında örnek yeterince açıklayıcı olmadı ama
Namusuna devlet göz dikse devletin bildiği bişey var ki namusumu elimden aldı diyecekler var
bu ülkede...

o yüzden yapacak bişey yok yani bu ülkede..

bu yazıyı yazmak bile boş aslında ama insan duramıyor işte

Twitteri kapatmak bahane gündemi değiştirmek şahane yani

Ekleme: Devlet bilmiyormu dns ile girilebileceğini tib ile kapattığı sitelere dns değiştirsen bile girilmiyor ..
İstese yine aynısını yapamazmı peki neden yapmıyor? elindenmi gelmiyor bak ne dedim üstte twitter kapatmak bahane gündem değiştirmek şahane
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

Yasemin81 Yasemin81 http://afrodits.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Ya sabır...
Beyefendi lütfen bana birşey anlatmayın. Sadece kendi fikrinizi yazın anlamıyor musunuz siz Allah aşkına?
Zorla tartışmaya çekiyorsunuz, yeter ama yaa...
Siz yazıyorsunuz fikrinizi, ben size hayır yanlışsın yazıyor muyum?
Size ne benim fikrimden , artık lütfen yeter...
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Asıl sorun, twitter Amerikan hükümetine karşı it gibi hazırol da dururken. Türk hükümetine karşı tam tersini yaptı.

Facebook, her ülke ile iyi geçinme politikası izliyor. O yüzden ona şuana kadar birşey olmadı.

Yani sorun şu ki hiçbir hükümet göz yummaz böyle birşeye. Taraf falan tuttuğumdan değil ama başta kim olsa. Hangi ülke olursa olsun böyle şeylere göz yummuyor.

Örneğin hamburgta gezi eylemlerinin 10'da 1'i oldu. Adamlar direk olağanüstü hal ilan etti. Tüm şehri ablukaya aldılar. Amerika da izinsiz gösteri yap ta gör bir tarafına cobu sokarlar, yada yersin elektriği :)

ABD ve AB açıklama yapmış sözde sansürcülükmüş bu.

Eee dünyada ki en büyük katliamları yapan ülkeler Fransa, Almanya, İngiliz ve Amerikan devşirmeleri değil mi. son 500 yılda yaptıkları katliamlar bir dünya nüfusu daha yapardı.

Ama sosyal medya sitelerinin sahipleri bu saydığım ülkelere bulaşsınlar bakalım ne oluyor.

-----------

Şimdi bana tayyip yalakası dersiniz ama ben oy bile kullanmam seçimlerde kim seçilirse seçilsin farketmez... gerçek bu. ABD ve AB bize kötü yaptın diyorsa demek ki doğru yoldayız...

ogutcus ogutcus Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Webmaster forumunda sansürü savunanlara
"insan bazen cidden hayret ediyor"
Rekomedya skytr yakuprap

kişi bu mesajı beğendi.

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Byaliozer adlı üyeden alıntı

Ya arkadaşım herşeyi geç tamam mı. ? Bırak devleti hükemeti başbakanı twetleri..

Senin ülken twitter yüzünden bir sorunla karşı karşıya mı ? Evet.

Devlet tarafından davalar açılmış mı ? Evet

Twitter ile iletişime geçiliyor bu konular hakkında bir çözüm bulmak için. Fakat twitter yetkilileri "Türkiye" yi sallamıyor. Senin ülkeni sallamıyor.

Ve sen şimdi kalkıp twitter'ın terbiyesizliğine mi sayıcaksın ? yoksa o kapattı, şu sebepten kapattı, işine geldi vs mi diyeceksin.

Bak diyorum herşeyi unut, senin ülken sallanmamış, kale alınmamış..O kararı veren başbakan değil. O kararı veren cumhuriyet anayasası. Onun lafına itibar etmeyen bir şirket kale almayan şirket, benim gözümde bitmiştir.

Hükümetinde işi gücü yok Twitter bizi niye sallamıyor derdine mi düştü? Tuzlu ayran bu cümlelerin hepsi kusura bakmada.. Aylardır kapatmıyorda seçime 10 gün kala neden kapatıyor? Sende bu aymazlığın farkındasın ama işte koruma içgüdüsü ile hareket ediyorsun. Kabullen bence. Hırsızlar için kendini yorma bu kadar.

Sen kendi hakkını savunamıyorken hırsızların hakkını savunmanda çok manidar.
yakuprap ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al