wmaraci reklam

guzelhosting veri tabani sunucusu surekli çöküyor

33 Mesajlar 4.931 Okunma
wmaraci reklam

HyungSuk HyungSuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
4 aydır aynı soru bende de vardı. Site taşımak çok zahmetli bir iş değil. Hemen başka bir firmaya geçin derim. Çünkü güzelhost ekibiyle tüm çözümleri denedik fakat sonuç alamadık. Bilerek yaptıklarını sanmıyorum ama en kısa yol firma değiştirmek.

wmaraci
reklam

GuzelNetTr GuzelNetTr Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 94
  • Ticaret 7, (%100)
Bu tip konular oldukça üzücü.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki, öyle günde 5 kere filan oluşan bir hata bulunmamaktadır. 100'e yakın hosting sunucusu var ve hepsini monitör ediyoruz, 7/24 sorun olduğunda müdahele ediyoruz.

Bir de konu sahibi demiş ki "buraya yazdıktan sonra düzelttik dediler". Konuyu biz şimdi gördük, bunun yanında, bizden kaynaklı bir sorun varsa zaten düzelmesi için sizin bir yere yazmanızı bırakın, bize bile yazmanıza gerek yok, monitör edip düzeltiyoruz. Yani niye düzeltmeyelim mantıklı bir sebep?

Alınan hizmet bir paylaşımlı hosting hizmeti. 2 dk verimerkezi kaynaklı kesinti olunca şikayetçi olanından, 2 dk veritabanı sorunu olunca şikayetçi olanına her türlü müşteri var. Veritabanı hatasına gelecek olursak, böyle sorunlar yaşamak istemiyorsanız paylaşımlı hosting hizmeti kullanmayınız zaten. Dünyanın her yerindeki her hosting şirketinde alacağınız her paylaşımlı hostingde benzer sorunlar olacaktır. Bunun aksini iddia edenin bu işten zerre kadar anlamadığı konusundan emin olabilirsiniz. Sizin burada bakacağınız şey sorun olduğunda ne kadar sürede çözüldüğü. Yani bir sorun oldu ama ne kadar sürede çözüldü? Ekibimiz hemen müdahele etti mi? Sorun anında ulaşıp bilgi alabildiniz mi? Pek bir tecrübeniz olmadığı belli hosting şirketleri ile ilgili, ama biraz tecrübeniz olsa zaten bu konuyu açmayacağınızdan da eminim. Sorun anında bize ulaşabiliyorsunuz ve sorun kısa sürede gideriliyor. Burada sıkıntı ne? %99 uptime garantisi sunuyoruz ve zaten %99.8 üzerinde uptime sunuyoruz.

Bir kişi de 4 aydır sorun yaşadığını söylemiş, ne hizmeti biliyoruz ne birşeyi, belki hizmet VPS ve RAM yetmiyor bunu da bilemiyoruz, paylaşımlı hosting hizmetleri sürekli monitör edilmekte ve sorun olduğu anda müdahele edilmekte. Hosting hizmeti üzerinde mysql hatasının birçok sebebi olabilir, o anda mysql sunucusuna saldırı gelmiş ve bağlantı limitini doldurmuş olabilir, bir kişinin yazılımı anormal sorgular çalıştırarak mysql'i işlemez hale getiriyor olabilir, ne kaynaklı olursa olsun zaten bu durum kısa sürede çözümlenir. Tekrarlanırsa tekrar incelenir işlem yapılır ve en nihayetinde kalıcı olarak çözülür. "sorunu çöz" yazan bir düğmemiz olmadığı için, bazı sorunlar detaylı inceleme ve sorunun tekrarlanmasını bekleyerek çözülebilir. Sistemcilerden de bilgi alabilirsiniz.

Hosting sunucusundaki sorun ile VPS'deki sorun aynı değildir, yazılım sorunu ile hosting sunucusu kaynaklı sorunlar aynı değildir, sorun ne olursa olsun zaten bizden kaynaklı ise çözmemek için bir sebebimiz yok, yani mesaide her an en az bir sistemcimiz var ve biz müşterilerimize mysql'i bozuk bir hizmet vererek büyümedik, bir sorun varsa neden çözmeyelim ve konu açılmasını bekleyelim? Gerçekten nasıl yerlerle çalıştınız da konu açılınca sorun çözüleceğini düşünmektesiniz anlamamaktayım, biz işini düzgün yapan bir kurumuz ve bunun için de şikayet oluşması gerekmiyor. Aksi halde sıfırdan büyüyerek Türkiye'nin en çok site barındıran 3. şirketi olamazdık.

Bu konuda yaşadığınız sorundan ötürü üzgünüz ancak yaşadığınız sorunlar bir şikayet konusu oluşturacak sorunlar değil. Başka yerlerden hizmet aldığınızda da daha üst düzey bir hizmet alamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü zaten 7/24 tüm sunucuları monitör eden ve sorun anında müdahele eden uzman bir ekibimiz var. 7/24 telefon ve destek bildirimi ile destek veriyoruz. Hem her an ulaşılabilir durumdayız hem de sorunlara müdahele edebilir durumdayız. Tüm hosting sunucularının toplam uptime ortalaması da %99.8'in üzerinde: https://prnt.sc/q8trew

Tekrar sorun yaşamanız halinde bilgi verirseniz zaten inceleme de yapılabilecektir.
darki66 BigCoder Lim10Ata

kişi bu mesajı beğendi.

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Valla benim 10 küsür sitem var, sunucu filan var ben sizden memnunum hocam. En azından ticketa anında karşılık alıyorum.
Belki site kaynaklı bir problem yaşamıştır arkadaş.

Lucian Lucian Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 30 / 18
  • Ticaret 3, (%100)

GuzelNetTr adlı üyeden alıntı

Bu tip konular oldukça üzücü.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki, öyle günde 5 kere filan oluşan bir hata bulunmamaktadır. 100'e yakın hosting sunucusu var ve hepsini monitör ediyoruz, 7/24 sorun olduğunda müdahele ediyoruz.

Bir de konu sahibi demiş ki "buraya yazdıktan sonra düzelttik dediler". Konuyu biz şimdi gördük, bunun yanında, bizden kaynaklı bir sorun varsa zaten düzelmesi için sizin bir yere yazmanızı bırakın, bize bile yazmanıza gerek yok, monitör edip düzeltiyoruz. Yani niye düzeltmeyelim mantıklı bir sebep?

Alınan hizmet bir paylaşımlı hosting hizmeti. 2 dk verimerkezi kaynaklı kesinti olunca şikayetçi olanından, 2 dk veritabanı sorunu olunca şikayetçi olanına her türlü müşteri var. Veritabanı hatasına gelecek olursak, böyle sorunlar yaşamak istemiyorsanız paylaşımlı hosting hizmeti kullanmayınız zaten. Dünyanın her yerindeki her hosting şirketinde alacağınız her paylaşımlı hostingde benzer sorunlar olacaktır. Bunun aksini iddia edenin bu işten zerre kadar anlamadığı konusundan emin olabilirsiniz. Sizin burada bakacağınız şey sorun olduğunda ne kadar sürede çözüldüğü. Yani bir sorun oldu ama ne kadar sürede çözüldü? Ekibimiz hemen müdahele etti mi? Sorun anında ulaşıp bilgi alabildiniz mi? Pek bir tecrübeniz olmadığı belli hosting şirketleri ile ilgili, ama biraz tecrübeniz olsa zaten bu konuyu açmayacağınızdan da eminim. Sorun anında bize ulaşabiliyorsunuz ve sorun kısa sürede gideriliyor. Burada sıkıntı ne? %99 uptime garantisi sunuyoruz ve zaten %99.8 üzerinde uptime sunuyoruz.

Bir kişi de 4 aydır sorun yaşadığını söylemiş, ne hizmeti biliyoruz ne birşeyi, belki hizmet VPS ve RAM yetmiyor bunu da bilemiyoruz, paylaşımlı hosting hizmetleri sürekli monitör edilmekte ve sorun olduğu anda müdahele edilmekte. Hosting hizmeti üzerinde mysql hatasının birçok sebebi olabilir, o anda mysql sunucusuna saldırı gelmiş ve bağlantı limitini doldurmuş olabilir, bir kişinin yazılımı anormal sorgular çalıştırarak mysql'i işlemez hale getiriyor olabilir, ne kaynaklı olursa olsun zaten bu durum kısa sürede çözümlenir. Tekrarlanırsa tekrar incelenir işlem yapılır ve en nihayetinde kalıcı olarak çözülür. "sorunu çöz" yazan bir düğmemiz olmadığı için, bazı sorunlar detaylı inceleme ve sorunun tekrarlanmasını bekleyerek çözülebilir. Sistemcilerden de bilgi alabilirsiniz.

Hosting sunucusundaki sorun ile VPS'deki sorun aynı değildir, yazılım sorunu ile hosting sunucusu kaynaklı sorunlar aynı değildir, sorun ne olursa olsun zaten bizden kaynaklı ise çözmemek için bir sebebimiz yok, yani mesaide her an en az bir sistemcimiz var ve biz müşterilerimize mysql'i bozuk bir hizmet vererek büyümedik, bir sorun varsa neden çözmeyelim ve konu açılmasını bekleyelim? Gerçekten nasıl yerlerle çalıştınız da konu açılınca sorun çözüleceğini düşünmektesiniz anlamamaktayım, biz işini düzgün yapan bir kurumuz ve bunun için de şikayet oluşması gerekmiyor. Aksi halde sıfırdan büyüyerek Türkiye'nin en çok site barındıran 3. şirketi olamazdık.

Bu konuda yaşadığınız sorundan ötürü üzgünüz ancak yaşadığınız sorunlar bir şikayet konusu oluşturacak sorunlar değil. Başka yerlerden hizmet aldığınızda da daha üst düzey bir hizmet alamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü zaten 7/24 tüm sunucuları monitör eden ve sorun anında müdahele eden uzman bir ekibimiz var. 7/24 telefon ve destek bildirimi ile destek veriyoruz. Hem her an ulaşılabilir durumdayız hem de sorunlara müdahele edebilir durumdayız. Tüm hosting sunucularının toplam uptime ortalaması da %99.8'in üzerinde: https://prnt.sc/q8trew

Tekrar sorun yaşamanız halinde bilgi verirseniz zaten inceleme de yapılabilecektir.

Bu konuyu açtıktan sonra düzelttiğinizi söylediğinizi belirttim. Konuyu "sorun benden mi kaynaklı acaba" diye açtım fakat ticket'a cevap olarak veritabanı sunucusunun çöktüğünü belirttiniz. Çünkü daha önce problem yaşadığımda kesinlikle hosting taraflı problem yok demiştiniz. Destek konusunda çok iyi bir firma bir şey diyemem fakat günde bir çok kez database sorunu yaşadığıma dair kesin bir kanıt bile sunabilirim. Hatta bu konuda size bir çok ticket attım. Siteye giren arkadaşlarım da ekran görüntüsünü gönderiyor sürekli "Error establishing a database connection". Benim firmayı karalamak gibi bir derdim yok ama bir veritabanının çöküp 15-20 dakika kapalı kalması ve bunun tekrar tekrar yaşanması üzüyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 30 / 18
  • Ticaret 3, (%100)
Ayrıca ne firmayı kötülemek gibi bir derdim var, ne de benden kaynaklanan bir şeyden dolayı sizi suçlu bulmuyorum. Forumdaki arkadaşlar için buraya ekran görüntüsü ekleyeceğim siz de (guzelhosting) ticketları dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz zaten.
03.12.2019 son açtığım ticket'a düzenli olarak bu hatayı aldığımı bildirmişim. İlk ticket şu şekilde.
https://i.hizliresim.com/3OkR99.png
08.12.2019 saat 12de tekrar aynı sorundan dolayı ticket'ı yanıtladım.
https://i.hizliresim.com/Rgj6JY.png
aynı gün 08.12.2019 saat 6da yine aynı sorunu yaşadım ve ticket'ı yanıtladım
https://i.hizliresim.com/WXjrV4.png
Benim ne yalan derdim var ne firmayı karalama derdim. Gördüğünüz gibi 2 dakikalık problem için forumda paylaşmadım kesinlikle. Sürekli bu sorunu yaşamasam sizden gayet memnun olduğumu da söyledim bir çok arkadaşıma. Fakat bir çok kez sorunun sizden kaynaklandığını söylemeyip, beni işkillendirmeniz hoş bir şey değil. Sunucu yönetimi daha önce yapmadım ve çok geniş bir bilgim yok. En azından "veritabanı sunucumuzda problem yaşıyoruz" diyebilirsiniz.
Ek olarak bu sadece 1 ticket ve yanıtları. Diğerlerini siz kontrol edebilirsiniz.

• Üyelik 15.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 94
  • Ticaret 7, (%100)

Lucian adlı üyeden alıntı

Bu konuyu açtıktan sonra düzelttiğinizi söylediğinizi belirttim. Konuyu "sorun benden mi kaynaklı acaba" diye açtım fakat ticket'a cevap olarak veritabanı sunucusunun çöktüğünü belirttiniz. Çünkü daha önce problem yaşadığımda kesinlikle hosting taraflı problem yok demiştiniz. Destek konusunda çok iyi bir firma bir şey diyemem fakat günde bir çok kez database sorunu yaşadığıma dair kesin bir kanıt bile sunabilirim. Hatta bu konuda size bir çok ticket attım. Siteye giren arkadaşlarım da ekran görüntüsünü gönderiyor sürekli "Error establishing a database connection". Benim firmayı karalamak gibi bir derdim yok ama bir veritabanının çöküp 15-20 dakika kapalı kalması ve bunun tekrar tekrar yaşanması üzüyor.

Bildirimlerinizi de inceledim, süreklilik arz eden bir durum olmadığını görmekteyim, veritabanı hatası aldığınızı söylemişsiniz ve destek ekibi yanıt verene kadar bu hata zaten düzelmiş ve size hata görülmediği yazılmış. Sonrasında da tekrarlandığında sunucu taraflı hata olduğu belirtilerek düzeltildiği bilgisi verilmiş.

Açıkçası bir sorun görememekteyim. Belirttiğim gibi bu bir paylaşımlı hosting hizmetidir ve hem sürekli hata olması gibi bir durum bulunmamaktadır, hem de zaten konuyla ilgili net bilgiler iletilmektedir. Yani belki 15 sn süren bir saldırı geldi ve biz müdahele edene kadar düzeldi buna denk geliyor olabilirsiniz, bu sadece bir örnekti, süreklilik arz eden durumlarda zaten inceleyip gerekeni yapıyoruz ama dünyanın her yerindeki her hosting şirketinde olabilecek anlık sorunlar için konu açılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Destek bildiriminize "daha önce de xx kez bu hatayı gördüm sorun nedir" vb. birşey yazmış olsanız zaten size gerekli açıklama da yapılırdı. Biz bu sorunları görüyor ve düzeltiyoruz zaten. Kaldı ki sunucu değişikliği de önerilmiş.

• Üyelik 09.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 30 / 18
  • Ticaret 3, (%100)

GuzelNetTr adlı üyeden alıntı

Destek bildiriminize "daha önce de xx kez bu hatayı gördüm sorun nedir" vb. birşey yazmış olsanız zaten size gerekli açıklama da yapılırdı. Biz bu sorunları görüyor ve düzeltiyoruz zaten. Kaldı ki sunucu değişikliği de önerilmiş.

yukarıya ekledim ekran görüntülerini hocam yalan söylemekle vb. suçlanmak istemiyorum. günde xx kez oluyor şeklinde bildirmemi ben zaten yapmışım.
ben 2 dakikalık problem için buraya konu açmadım. ben bu sorunu 2 aydır yaşıyorum ara ara. ve son günlerde de gitgide artıyordu. buraya yazdım çünkü siz, sizden kaynaklanmadığını belirtiyordunuz. belki de ben buradan bir arkadaşa sizden kaynaklandığını bilmeyerek yüzlerce lira verecektim sorunu çözsün diye. yaptığınızı ben doğru bulmuyorum. iyi forumlar herkese.

• Üyelik 15.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 94
  • Ticaret 7, (%100)

Lucian adlı üyeden alıntı

yukarıya ekledim ekran görüntülerini hocam yalan söylemekle vb. suçlanmak istemiyorum. günde xx kez oluyor şeklinde bildirmemi ben zaten yapmışım.
ben 2 dakikalık problem için buraya konu açmadım. ben bu sorunu 2 aydır yaşıyorum ara ara. ve son günlerde de gitgide artıyordu. buraya yazdım çünkü siz, sizden kaynaklanmadığını belirtiyordunuz. belki de ben buradan bir arkadaşa sizden kaynaklandığını bilmeyerek yüzlerce lira verecektim sorunu çözsün diye. yaptığınızı ben doğru bulmuyorum. iyi forumlar herkese.

Evet ancak zaten size sunucu değişikliği önermişiz. Belirttiğim gibi anlık bir genel sorunsa biz göremeden siz denk gelmişsiniz gibi duruyor. Böyle bir durumu engellemek adına da sunucu değişikliği önermişiz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bahsi geçen problem genelde eklentiler veya php sürümü ile alakalıdır. Tamamen sunucu kaynaklıdır diyemeyiz maalesef.

Firma en azından sunucu değişikliği önermiş, dolayısı ile tamamen firmaya yüklenmek bence iyi bir yaklaşım değil.

Php sürümüne bağlı olarak; kullanılan tema, eklentiler ve cache ayarları sırası ile kontrol edilerek problemin kaynağı bulunmadığı takdirde hangi sunucuda olursanız olun aynı hatayı almanız yüksek olasılıktır.

Yanlış anlaşılmasın, firmanın müşterisi falan değilim. Ancak her zaman objektif olmak zorundayız.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)
Objektif olmak gerekirse güzelhostu yaklaşık 3 yıldır çok aktif bir şekilde kullanıyorum, ufak çaplı problemler yaşadım mı evet zaman zaman yaşadım fakat çözüm odaklı destek hizmeti ile tüm sitelerimi güzelhosta taşımaya karar verdim. Sorununa benimde başıma kullanmış olduğum scriptim güzelhosta barındırdığım hostingimde çalışmıyordu, farklı bir sunucuya taşımlarını istediğimde sorun düzelmişti.

Firmayla hiçbir şekilde bir bağım yok fakat 62 destek talebimde sorunsuz bir şekilde çözüldüyse hakkını yememek lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al