wmaraci reklam

Nedir Bu Hostinglerden Çektiğimiz

27 Mesajlar 2.518 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Çıldırmamak elde değil. Adamlar sınızsız diyor CPU çıkıyor

Gidiyorum yılda 60 tl verim 40gb trafik alıyorum sıkıntı yaşamayım diye bu seferde sitem kapanıyor niye diyorum siteme çok giriş oluyormuş sistem otamatik kapatıyormuş. Yahu siteme çok girilse zaten 40 gb trafik bana yetmez. Öyle değil mi?

Ne dersiniz bu işe?

wmaraci
reklam

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Blogger en iyisi ya, ne host derdi var ne güvenlik derdi.

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
öle değil kardeş trafik limiti ile cpu aynı şey değil bu tür sıkıntılar ile uğraşmak istemiyorsan ya vps alıcaksın ya kiralık sunucu alıcaksın yada sunucu alıcaksın bunlardan birine geçrsen cpu ile sıkıntın olmaz verdiğin paraya kadar cpu yu sömürebilirsin.

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

• Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

Kumrat adlı üyeden alıntı

öle değil kardeş trafik limiti ile cpu aynı şey değil bu tür sıkıntılar ile uğraşmak istemiyorsan ya vps alıcaksın ya kiralık sunucu alıcaksın yada sunucu alıcaksın bunlardan birine geçrsen cpu ile sıkıntın olmaz verdiğin paraya kadar cpu yu sömürebilirsin.

Trafikle cpu nun aynı şey olmadığını biliyorum. Bende adamlara öyle dedim ben cpu yu bilmem ben sizden trafik adım trafiğim bitmeden sitem neden kapanıyor.

Sunucuyada gelince site günde 1k hit yapıyor diye kimse sunucu almaz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam 60 liraya sınırsız cpu veren firma olacağını düşünmüyorum, bu fiyat aralığındaki sınırsda %20-25 arasında değişiyor... Bi 30-40 daha katıp kaliteli firmalarla çalışmanızı öneririm, kaliteli firmalarda en azından ne yapacağınız hakkında yardımcı olurlar. Bkz: Turhost, müşteri hizmetleri çok kalitelidir fakat son 2 aya kadar sunucularında yavaşlık vardı, şimdi sorunsuz. Fiyat olarakta limitsiz host-trafik 86 TL falandı.

Ayrıca site içi düzenleme yaparak, cpu kullanımını düşürmenizi tavsiye ederim.

iyi.

• Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hocam 60 liraya sınırsız cpu veren firma olacağını düşünmüyorum, bu fiyat aralığındaki sınırsda %20-25 arasında değişiyor... Bi 30-40 daha katıp kaliteli firmalarla çalışmanızı öneririm, kaliteli firmalarda en azından ne yapacağınız hakkında yardımcı olurlar. Bkz: Turhost, müşteri hizmetleri çok kalitelidir fakat son 2 aya kadar sunucularında yavaşlık vardı, şimdi sorunsuz. Fiyat olarakta limitsiz host-trafik 86 TL falandı.

zamanında oraya geçecektim fakat oda cpu diye tutturuyor. Sınırsız diyor fakat sitem günde 3k hit yaparsa diyorsun. Ama olmaz cpu var diyorlar:)

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

imamet adlı üyeden alıntı

zamanında oraya geçecektim fakat oda cpu diye tutturuyor. Sınırsız diyor fakat sitem günde 3k hit yaparsa diyorsun. Ama olmaz cpu var diyorlar:)

Barınan sitem 3,5K hit yapıyor ve hiçbir sıkıntı yok. Sitenizin içeriğinden kaynaklanıyor o zaman, şu anda yapabileceğiniz tek şey siteyi komple elden geçirmek.

iyi.

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
söle söyleyim 1 k hit olması önemli değil yani söle önemli değil aynı anda eğer 200-300 kişi girerse sunucuda aşırı işlemci harcaması oluşur. isterse 5k giriş olsun bu hit bi anda gelmediği sürece işlemciyi yormaz aynı anda gelen trafikler gelende otomatik kasma programları veya hit programları kullanımı ile olur onun haricinde aynı anda günlük hiti 1 k olan bi sitenin aynı anda 500 kişinin girmesi imkansız cünkü aynı anda 500 kişinin girdiği bir site günlük 1k hitden fazla hit sağlar= matematiksel olarak ve diğer tüm ne var onlara göre sonuç bunu işaret eder..

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

• Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

Kumrat adlı üyeden alıntı

söle söyleyim 1 k hit olması önemli değil yani söle önemli değil aynı anda eğer 200-300 kişi girerse sunucuda aşırı işlemci harcaması oluşur. isterse 5k giriş olsun bu hit bi anda gelmediği sürece işlemciyi yormaz aynı anda gelen trafikler gelende otomatik kasma programları veya hit programları kullanımı ile olur onun haricinde aynı anda günlük hiti 1 k olan bi sitenin aynı anda 500 kişinin girmesi imkansız cünkü aynı anda 500 kişinin girdiği bir site günlük 1k hitden fazla hit sağlar= matematiksel olarak ve diğer tüm ne var onlara göre surum bunu işaret eder..

Çok haklısınız. Ben zaten sitelerimi takip etmekteyim. Analytics de ziyaretçilerin saat kaçta geldiklerini de görebiliyoruz. Böylesi bir sıkıntı yok. Eğer öyle olsa idi adamlar haklı olurdu.

Ek Olarak:

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Barınan sitem 3,5K hit yapıyor ve hiçbir sıkıntı yok. Sitenizin içeriğinden kaynaklanıyor o zaman, şu anda yapabileceğiniz tek şey siteyi komple elden geçirmek.

sitem indirme, video gibi bir site değildir.Öyle sıkıntı yapacak bir sistemde değil, Dle sistemi kullanıyorum. Temamda normal fazla görseli olmayan bir tema

BurakALHAS BurakALHAS GRABRIS Agency Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 48 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam anlattığınıza göre sitenizde cpu aşımı olmuş ki bu da sitenize gelen tekil hit sayınızın fazla olmasından kaynaklanıyor . Bunun için bir vps - vds alabilirsiniz.

Front-end & Back-end Geliştirici

https://www.burakalhas.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al