lostyazilim

Trader`i ezip geçecek yeni bir sistem ticaret konusunda içinizi rahatlatırmı ?

45 Mesajlar 4.358 Okunma
lstbozum

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Aklımda bir fikir var, çalan çalsın zaten yeterki hayata geçirsin :)

Belkide çok konuşuldu bunun hakkında ama artık tek ve marka olacak bir sisteme gerçekten geçilmeli.

Neden konuştuğumu anlatayım, şimdi forumlarda alışveriş yaparken trader`ine bakıyoruz ticaret yapacağımız kişinin. Diyelim 3-4 forumda üyeliğimiz var, wmaracında 5 yıllık üyeyiz ve ***a yeni kayıt olduk.WMaracında trader 100 iken *** da 0, dolayısıyla orada sınıfa yeni katılmış çocuk gibi duruyor insan, herkes güvenemiyor.

Fakat benim düşüncem webmasterlar için bir online kimlik sitesi kurmak, yani herkes sitede kayıt olup oraya tüm sosyal ağlardaki bağlantılarını ekleye bilecek ( bunun sayesinde herkese bir bir skype facebook ve s. iletişim bilgilerinizi vermek yerine sitede bulunan adresinizi vereceksiniz orada tüm iletişim bilgileriniz olacak.

Üstelik her üye için olumlu ve olumsuz yorumlar olabilecek.Böylelikle tek bir sistem üzerinden bütün sitelerde kendinizi tanıta bileceksiniz, hemde düşünün bir kişi **************, hesabı kapatıldı forum tarafından, bu adam yeni bir hesap açıp girebilir, fakat benim düşündüğüm sistemde kayıt sırasında t.c mail ve s. doğrulama olduğu için imkansız gibi olacaktır çoklu üyelik. Hemde bir kişi 1 kez bile **************lık yapsa sitede bulunan sayfasında kötü yorumlar bu kişiye karşı kötü düşünce oluşturacaktır.

Ne dersiniz ? Yazılım için hiçbir sorun yok bugün başlasam 1 ay içinde bitiririm + güzel alan adımda var :) Fakat önemli olan destek, gaz vermeyin destek verin lütfen sonra kendi başıma kalıyorum projeyle :)
seomarkam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

egebesiroglu egebesiroglu Ege Beşiroğlu Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 33 / 243
  • Ticaret 31, (%100)
Çok iyi bir proje başlarsanız ekibinizin bir parçası olmak isterim.
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

Ticarette hızlı olan değil, fırsatı erken gören yol alır.

GDesign GDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 21 / 21
  • Ticaret 5, (%100)
Gerçekten başarılı bir fikir ve proje. Üstüne eklenebilir, açık kodlu.
Elimden ne gelir kestiremiyorum ama gelişmelerden haberdar olmak ve yardımcı olmak isterim elbette.
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

Sebilisim Sebilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 4 / 85
  • Ticaret 3, (%100)
Bu projeyi daha öncede paylaşmıştınız yanlış mı hatırlıyorum ? Bunun pek tutacağını sanmıyorum ben şahsen tüm kişisel bilgilerimi neden tek bir adresten ulaşılacak bir hale getireyim ki

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)

egebesiroglu adlı üyeden alıntı

Çok iyi bir proje başlarsanız ekibinizin bir parçası olmak isterim.

GDesign adlı üyeden alıntı

Gerçekten başarılı bir fikir ve proje. Üstüne eklenebilir, açık kodlu.
Elimden ne gelir kestiremiyorum ama gelişmelerden haberdar olmak ve yardımcı olmak isterim elbette.

Yorumunuz için çok teşekkürler, önemli olan başlamak değil çünkü başlarsam işimi çok severek yapacağım ve kısa sürede bitireceğim fakat ilgi görmezse yazılımdan soğuyor insan. Elimde 3-4 proje var zaten, bu proje elimde kalırsa yazılıma harcayacağım süre ve gözlerime yazık, o yüzden destek önemli, nede olsa herkes kendisini başarılı bir şekilde tanıtmak ister, herkesin platformu olacak, yazılım benden tanıtım sizden kısacası, birde zaten bu işte para amacım yok,reklam olursa sitede bir anlamı kalmaz, sadece kısa ve öz bir geçmiş için düşünülmüş site ..

Ek Olarak:

Sebilisim adlı üyeden alıntı

Bu projeyi daha öncede paylaşmıştınız yanlış mı hatırlıyorum ? Bunun pek tutacağını sanmıyorum ben şahsen tüm kişisel bilgilerimi neden tek bir adresten ulaşılacak bir hale getireyim ki

Hayır ilk defa paylaşıyorum siz karıştırmış olabilirsiniz, işte sizi bu işe mecbur eden yokki, fakat herkes kullanırsa sizde birgün mecbur olup kayıt olacaksınız öyle değilmi ? nasıl kredi alarken sizden t.c felan istiyorlarsa forumlarda yapacağınız her alışverişte sizden bu sitede bulunan profilinizi isteseler sizde "bende yok" deseniz belki adam sizinle çalışmaz ? yani dediğim gibi tek sorun markalaşmak olacaktır, herkes positif düşünür ve destek olursa tutar gibi ...

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Geniş bir ar-ge yapıp + - herşeyi değerlendirip bir yola çıkılabilir. 3-4 öncesinde kafamda vardı böyle birşey ama iş güç derken kaldı gitti.

Böyle bir sistem ciddi anlamda güzel sonuçlar doğurur ve eminim ki; ***, wmaraci vb forumlar "profil" kısmımızdaki alana bir bölüm daha eklerler.

O kısımda "Ticaret: 2, 100%" gibi "xxx puanı %100" birşey olabilir.

Tabi bunlar sadece şuan fikir. Üzerine düşüldüğünde çok farklı şeyler çıkacaktır.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Forumların veritabanına erişemedikten sonra bu sistemi nasıl kontrol altına alabilirsiniz ki?
Sistemden teyit edemediğiniz sürece isteyen istediği üyeliği sahiplenir gibi geldi bana :)
Heuristic Makalepaneli savasdersimcelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)

syelkenci adlı üyeden alıntı

Geniş bir ar-ge yapıp + - herşeyi değerlendirip bir yola çıkılabilir. 3-4 öncesinde kafamda vardı böyle birşey ama iş güç derken kaldı gitti.

Böyle bir sistem ciddi anlamda güzel sonuçlar doğurur ve eminim ki; ***, wmaraci vb forumlar "profil" kısmımızdaki alana bir bölüm daha eklerler.

O kısımda "Ticaret: 2, 100%" gibi "xxx puanı %100" birşey olabilir.

Tabi bunlar sadece şuan fikir. Üzerine düşüldüğünde çok farklı şeyler çıkacaktır.

Aynen güzel düşünmüşsünüz, neden her sistemde "facebook,google" alanları yerine tek bir alan eklenmesin ? O alanda tüm bilgiler yer alır herkes rahat eder :)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Forumların veritabanına erişemedikten sonra bu sistemi nasıl kontrol altına alabilirsiniz ki?
Sistemden teyit edemediğiniz sürece isteyen istediği üyeliği sahiplenir gibi geldi bana :)

Neden forumların veritabanına erişelimki ? Herhangi bir foruma bağlı olarak çalışmayacakkı sistem zaten, dediğim gibi aynı t.c gibi düşünün fakat bunun online şekli ve biraz değişik stili.
Hermes

kişi bu mesajı beğendi.

ademaydogan ademaydogan www.seoajani.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo-Tanıtım Yazısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 110 / 109
  • Ticaret 37, (%97)
MertBalci Bu konuda forumlar ile iş birliği yapılırsa süper olur. Tüm forumların karakol görevi gibi birşey olur ve bunun için de arkadaşa destek olmaları hem forum sahipleri ve üyeler için iyi olur hem de bu projeyi yapacak kişi için. Yani her tarafa olumlu yansıyacağı için forumlar destek çıkabilir.
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

sovetski adlı üyeden alıntı

Neden forumların veritabanına erişelimki ? Herhangi bir foruma bağlı olarak çalışmayacakkı sistem zaten, dediğim gibi aynı t.c gibi düşünün fakat bunun online şekli ve biraz değişik stili.

İnternetten bulduğum herhangi bir TC no ile kayıt olup wmaracıdaki "sovetski" üyeliğinin bana ait olduğunu ***daki radmin üyeliğinin bana ait olduğunu belirttiğimde bunun aksini nasıl ispatlayabilirsiniz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al