lostyazilim

türk arama motoru geliyoo nasıl bir algoritma bu?

112 Mesajlar 14.527 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

mhmtcbn mhmtcbn huust.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 22 / 15
  • Ticaret 3, (%100)
Her ne olursa olsun bir gün çalışır düzgün sonuçlar vermeye başlar ise onlar adına ve ülkem adına gerçekten sevinirim ama, site daha çalışmadan index almadan, neyin nasıl yapılacagına karar vermden, dil sorunu düzeltilmeden, çalışmayan bağlantılar siteden kaldırılmadan, tasarım yerine oturmadan her yerde bangır bangır bagırmaya € 741,000 harcadık demeye gerek yoktu (bence), bitirmenizi ve kullanmamıza değeceği zamanı inanın buradaki bir çok kişi bekliyor, ek olarak sitemi eklemeye çalıştım ama bağlantılar bile çalışmadı.

Ayrıca € 741,000'ın nereden geldiğini bende çok merak ediyorum. Şuan Türk Lirası ile 2 238,10652 TL ediyor.

Başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

wmaraci
reklam

tuncer67 tuncer67 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dökümcülük
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sadece arama motorun'da değilim işin haber.sinemaarti.com film.sinemaarti.com / bide arama motoru var kolay değil. Benim gözümü yormuyor ama insandan insana fark edebilir :)

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

uzun süredir bir geliyoo arama motorunu takip eden birisi olarak bir kaç açıklama yapmak istiyorum.
birincisi 2014 te yeni browser ve türkçe dil desteklemesi yapılacağını söylediler ve henüz yayınlanmadı.
şimdiki ve önceki algoritmaların test aşamasında olduğunu ve hala devam ettiini biliyorum. Herşey yerli yerine oturmuş değil.

öyle bir yorumlar varki sanki o kişilerden yerli arama motoru yapacağız google gececeğiz vb vaatler para toplanmışta sanki vaatlerini yerine getirememiş insanlar gibi konuşuyorsunuz.

Gelelim iddialara.
Tweet mesaj resmi. onun fotomontaj olma ihtimali ne kadar ve bu kişi neden böyle bir mesaj atsın amacı ne olabilir bunun nedeni ne ne olabilir? bunları düşünen arkadaş ve arkadaşların düşüncesini merak ediyorum.
milleti kaldırıyorlar deniliyor ve diyorlar neyle kandrılıyor ne amaçla kanldırılıyor?

diğer bir konuysa din konusu . Adam allah dedi diye hemen ön yargı oluşuyor bazılarında yok dini kullanarak iş yapıyor yok bilmem ne yapıyor. Hristiyanlar her filmde dizide konuşmada vb haç tanrı diyor onlara kimsenin sesi çıkmıyorda müslüman birisi allah diyice mi konuşuluyor.

daha yazılaak çok şey var ama neyse...

ya kardeşim benim problemim şu geliyoo olsun hangi türk arama motoru olursa olsun destekleriz desteklemeyen adidir. ama problem şu algoritma berbat aramaya facebook yazıyorum birsürü alakasız site geliyor. VE ADMİNLER BU SORUNLARI DÜZELTECEKLERİNE DEĞİŞİK PROJELER ÜZERİNDE İLGİLENİYORLAR

Örneğin;

viz.geliyoo.com
http://muzik.geliyoo.com/

ya geliyoo adminleri siz şu algoritmayı optimize edin daha sonra onlara kalkışırsınız

Morfran Morfran Hi again. Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarım, Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)
@FathArsln
@Buray Savas ANIL

Yaşlar kaç gençler?

wmaraci
wmaraci

tomysawyer tomysawyer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)

Gandak adlı üyeden alıntı

Hayır google varken kim ne yapsın değil; iyi yapılırsa iş görürse Türk arama motorunu kullanırım. Fakat beklentileri karşılayabilmeli bence öncelikle. Zor bir iş tabi arama motoru yazmak. Allah onlara bu yolda yardım etsin...

düzgünmü peki. açılırken bile 4 saniyede açılıyor

• Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dökümcülük
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

GorkeM adlı üyeden alıntı

Doğdurudur birşey demiyorum ama sonuçta bu işe gönül veren birisi bu yükü taşımaya baştan razıdır kötü yorum almayada razıdır :D güzel olmuş arama motoru fakat ingilizce + gözü çok yoruyor girer girmez birşey arayıp çıktım biraz daha gelişmesi lazım oda zamanla olur Allah yardım etsin ne diyim :D

İngilizce değil :) tarayıcınız ingilizce ayarlı :)

http://tr.sinemaarti.com girerseniz görebilirsiniz :)

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

BRHMCR adlı üyeden alıntı

ya kardeşim benim problemim şu geliyoo olsun hangi türk arama motoru olursa olsun destekleriz desteklemeyen adidir. ama problem şu algoritma berbat aramaya facebook yazıyorum birsürü alakasız site geliyor. VE ADMİNLER BU SORUNLARI DÜZELTECEKLERİNE DEĞİŞİK PROJELER ÜZERİNDE İLGİLENİYORLAR

Örneğin;

viz.geliyoo.com
http://muzik.geliyoo.com/

ya geliyoo adminleri siz şu algoritmayı optimize edin daha sonra onlara kalkışırsınız

benım size karşı bir lafım yok. Beğenmemişsinizdir yorum yapıyorsunuzdur. Forum kuralları çerçevesinde en doğal hakkındır. Bazı arkadaşlar alakasız konulara ve araştırmadan sağda solda gördükleriyle yazıyor ben ona kızıyorum.

GorkeM GorkeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek .
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

tuncer67 adlı üyeden alıntı

İngilizce değil :) tarayıcınız ingilizce ayarlı :)

http://tr.sinemaarti.com girerseniz görebilirsiniz :)

Geliyoo dan bahsediyorum :D

• Üyelik 01.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dökümcülük
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

GorkeM adlı üyeden alıntı

Geliyoo dan bahsediyorum :D

Hm özür :) Galiba Geliyoo.com endekleme yapmamış :)
çünkü endekleme yapılan bir sayfa bu kadar kötü olamaz kötüden kastım google.com endeklediyse çıkması lazım kötü demiyorum.
Fakat itici bulduğum tek nokta v2rez içeriklere yönelmesi.
Bir arama motoru nasıl olur'da v'rez bir içeriği kullanıcılarına buyrun indirin der.
İlla müzik sektörüne gircek ise indirme yaptırmayın ama dinletin indirmekten iyidir.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ben türküm ve biri yıllar önce çıkıp ben Kendi öz sermayemden trilyonlar harcadım deyip medyaya medyada sosyal medya yani parasızmakaleler verip daha basarmadan somut bir başarı elde etmeden biz bunları yaptık başardık diyorsa ve yıl 2014 olmuş ortada hiç bir somut başarı yoksa ben bu ışte başka iste başka is Vardır derim.

Bizim arama motorumuzda p.rno cinsel içerik yok demeyi bilip her yere demeç veren geliyoo ve o arama motorunun sözüm ona yüzlerce mühendis çalışanı cinsel içerikleri nasıl görmüyorlar.

Milliyetci ruha bürünüp türklerin arama motoru diyerek lanse yaptıysan dünyaya elaleme türklerin yaptığı arama motoru böyle olur dedirtmemeli insan.haksızmıyım?
Madem hazır değil o zaman hazır olunca yayın hayatına geç dahası profesyonel bir danışman edin.yol gösterici olsun vizyon misyon koysun hedefe ulaşsın.

Bir söz vardır türk gibi başla alman gibi bitir.

Ben şahsen geliyoo.com un bir yere geleceğini sanmıyorum bu kanıya araştırma yaptıktan sonra karar verdim sonra forumdada paylaşmıştım ilgili konularında.sağolsunlar cevaplamaya çalıştılar bir çok şeyi aydınlanan konu oldu arada kalan konu oldu yanlışlarını hatalarını ispatlarla belirttim inşallah o hatalarını kabullenip duzeltirlerse en azından gelecek için biraz daha iyi olacaktır.düşüncesindeyim

Tekrar diyorum Saygı duyuyorum yapılan işe ama gel gelelim bu beyanların asli astarı olmadımı biraz insanın tadına kaçıyor benimde kaçtı

Herkese iyi keyifli forumlar arkadaşlar...

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al