wmaraci reklam

Windows 10 WLAN Driver Problemi

2 Mesajlar 814 Okunma
wmaraci reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Windows 10da Bir acayip sorunum var.

Wifi 12 ve 13. Kanalda yayın yapan modemleri görmüyor.

Wifi kartında bir sorun yok. Bilgisayara deneme amaçlı win7 kurdum ve win7 görüyor 12 ve 13. Kanalları.

Win10 Ağ kartı gibi donanımları kendisi görüyor ve yüklüyor. Yüklediği donanımı kaldırsakta, update kapalı olsa da, otomatik sürücü yükleme kapali olsa da bunu otomatik yüklüyor.

Amerikada 1-11 kanalları kullanıldığından otomatik olarak o standartlara yönelik yüklüyor sanırım. Win7ye yüklediğim driver yüklenmiyor uyumsuzluk probleminden dolayı. Uyumluluk modunda da kurulmuyor. Mevcut driverin üstüne dellin sitesinden win10 icin yayımlanan driveri kurduğumda da 12 ve 13. Kanallar görüntülenmiyor.

Aygitin gelişmiş seçeneklerinde ise ülke, lokasyon gibi ayarlar bulunmuyor.

Wzc channel number gibi bir seçenek var. 11e tanımli ve 12, 13 yapılmıyor. Regeditten konumunu buldum ve changspec 11 olarak kayıtlıydı. Bunu 13 yaptım ve regeditteki yapılandırma seçeneklerinde ki klasörü buldum min1-max13-default 13 olarak ayarlayıp yeniden başlattı. Wifi kartı gelişmiş ayarlarında bu seçenek 13 olarak güncellendi ama birşey değişmedi. Sadece görünüm olarak değişti.

Modem Kanal numarası 13. Kanal numarasını değiştirin gibi bir seçenek sunmayın lütfen. Komsu ile ortak kullanıyoruz kendisi evinde değil, modem arayüzüne ise giriş yapamıyorum tp link problemlerinden dolayı.

Win7 kullanmak istemiyorum çünkü uefi kurulum yaptığımda siyah ekranda takılıyor. Uefi win10pro temiz kurulum yapacağım mecburen.

Sorun üstüne sorun.. hatalar sinsilesi. Ne yapsam bilemiyorum

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Sorun Çözülmüştür.

Bilgisayarı tamamen sıfırladım. Bilgisayarı kapattım, laptopun kapağını açtım ve wifi kartını çıkarttım. Daha sonra bilgisayarı başlattım ve temiz kurulum/format yaptım.

Laptopun yayıncı sitesinden benim elimdeki laptop için yayınlanan driverlerden bilgisayarım win10 olduğu halde Win7 için yayınladıkları wifi driverini indirdim. Çünkü win10daki 12 ve 13. kanalları görmüyor.

Win7 için indirmiş olduğum driverlerin setup.exe dosyaları hiçbir şekilde çalışmıyordu.

Driver dosyalarının hepsini masaüstüne çıkarttım ve tüm klasörleri incelemeye koyuldum. Birkaç .exe dosyasıda oradaydı. Ama ne yazık ki onlarda çalışmadı. Broadcom sürücüsü windowsa yüklenemiyor, uyumluluk modunu deneyin gibisinden bir hata veriyordu. Tüm uyumluluk modlarını denedim oda işe yaramadı tabiki.

Klasörlere tekrar göz attım. Aklıma .inf uzantılı dosyalar geldi. Bu .inf uzantılı dosyaları sağ tık->yükle yaptım. Yaklaşık ortalama 10 adet vardı.

Şuan windows 10 ile 12 ve 13. kanalları görüntüleyebiliyorum.

Türkiye ve yabancı forum siteleri olsun, blog siteleri olsun heryeri alt üst ettim ama yazdıkları tek çözüm wifi kart ayarları - lokasyon, bölge ayarlarından başkası değildi. Bu ayarda bir çok wifi kartında bulunmuyor.

Sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız bu şekilde çözebilirsiniz. Büyük bir problem ama aşılması çokta zor değilmiş :)
zekaigulin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al