wmaraci reklam

WMaraci Makale Taban Fiyatları

30 Mesajlar 5.127 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
ben gunde 1 yada 2 makale yazıyorum sitemde ancak dümdüz yada ordan burdan kopya cekerek degilde kurallara uygun olarak kendi düşüncelerimi yazıyorum ve makale içerisinde resimlemeler ses dosyaları hareketli gif ile anlatımlar bulunuyor.

makale yazma piyasasına baktıgımda diyoum ki ben kendi makalemi satsam en az 5 TL isterim çünkü diğerlerinden daha kaliteli medya içerikleri vs işin içinde olduğundan .

Ancak makale olayına bide şu şekilde bakmak isterim.
genelde site yapıp 3 5 kazanmak için ugrasanların yaptıgı aynı sektorler aynı yazılar sadece öbürünün laciverti olayı var.

misal ; moda-sağlık-yeme içme-travel- vs vs hit değeri yuksek konulara abanılıyor.

bu sebeple de herkes pastadan pay alma derdinde
bundan dolayıdır ki herkes bu tarz makaleler yazma peşinde cunku 1 2 resim koy anlatta anlat yukarıda ki saydıgım ve benzer konuların hepsinde değişen birsey yok hepsi laf ebeliği.

hal boyle olunca da yazabilende cok cunku konu basit.
arayan soranda cok
ama gel gelelim kaliteli mi asla
ben bu konularda yazılan makalelerin %80 ini yararlı bulmuyorm sadece google indexinde one cıkma cabası asla ve asla benim aradıgım konuya katkısı yok.

bundan dolayı gunde 10 tane makale yazıyor adam nası olsa kaynak cok hımmm demek buymuş dur 3 5 kelimeyi evirip cevirim diyerek baslıyor yazmaya.

kendim yazdgm için soylemiyrm
benim sitemin kategorisinde makalesini adam akıllı yazan toplasan 5 site anca var.
ancak bizim sektorde popülarite yok ayrıca teknik bilgi gerektiren konular.

ayrıca ulkemizde diğer ulkeler gibi google da arama kültürü yok.
Yabancılar genellikle google a konusur gibi arama yapıyorlar.

örneğin

atıyorum ; (teknoloji)

Yabancı kişi = iphone X'in kamerasının kalitesi nasıl?
Türkiye'de = İphone x kamerası (bu kadar)

çıkan sonuclar da dikkat edin yabancı sitelerde bu konu hakkında ki makalelerin bir cogunda kameranın kalitesi lens yapısı kacıncı nesil oldugu kac paraya mal edildiği hepsi yazar.

bizim indexler de

İphone kamerası nasıl çalışır?
iphone mu samsungmu kamerası iyi
iphone kamerası kalitesi gerçek gibi.

yadahaber sitesi mantığıyla yazarsak.

Şok iphonenun o modelinin kamerası gerçeğe yakın çekiyor.

La ben kalitesini sordum manşet başkaaa içerik bambaşkaaaa

Anlattığımı kesinlikle anladınız ve sizde bunu yapıyorsunuz eminim ister bilerek ister istemedende olsa furya ya katıldıgınızdandır.

Bu sebeple ki bu tarz saçma başlıklı indexler yuzunden makale yazmakta kolay.
cunku içeriği doldurmak için kaynak çok

hal boyle olunca da adam gunde 10 tane yazsam 1 tl alsam ohh 300 tl miss

ama kalite 0

o yuzden makale yazan 1 tl ye cook adam bulursunuz.

eleman 19-20 yasında okul masrafı için yazıyorum diyor.

yanlıs anlamayın ama bu arkadasın kalitesi nedir hayat gorusu nedir.
genel kültürü nedir.
hiç birisi yok sadece indexlerde konuyu arar benzer sayfalardan okuyup dolaylı olarak değiştirir ve yazar.

ama kalite 0

OHhhh çok konuştum gene..
grsy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mecid mecid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)
Bir ara ben de makale yazarı olmak istedim. Sonra fiyatları görünce fikrimi değiştim. İnsan beynini kavırıyor bir şey çıkarıyor, kazanç ise 1 TL. Kopyala yapışyır yapanlar ayrı mevzu. Ben tam özgün makale hakkında konuşuyorum.
aylakmumya

kişi bu mesajı beğendi.

Cosku Cosku WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

bloghocaniz adlı üyeden alıntı

ben sözümün arkasındayım valla. bu serbest piyasa. senin verdiğin katma değeri daha ucuz fiyata veren olduğu sürece yapacağın iki şey var. ya onun verdiği hizmeti daha iyi vereceksin ya da yeni bir hizmet sunacaksın. kimse aynı elmayı 3 liraya almak varken 5 liraya almaz

:) Ben de fikir beyan edeyim. Birincisi, asıl kilit mesele bu zaten. Elma aynı elma değil. Bir işi kendine daha iyi standartlar sağlayacak bir maaşla yapan kişiler ile kendine yeterince gelir sağlamayan bir maaş ile yapan kişinin içsel motivasyonu aynı değil, dolayısıyla ortaya çıkardığı ürünler de aynı değil. Benim ürünlerimin ben örneğin çokça beğenildiği sonucunu çıkarıyorum. Çünkü ucuza iş yapmadığım siparişlerimi dahi düzenli olarak alıyorum. Bu siparişi veren kişinin 3 liraya değil 5 liraya elma almak istemesinin bir sebebi var: muhtemelen 3 liralık elmadan daha önce zehirlenmiş olması.

Katma değerin eşit olmadığı ortada. Daha da korkuncu sektör böyle ilerlemeye devam ettikçe sunulan katma değerler arasındaki uçurum da büyüyecek. Ben bu sektöre bana 75 kuruşa makale yazdırmaya çalışan biri ile tanışarak girdim. O muhtemelen bu işi 2,5 TL'ye alıyordu. Onun bu fiyatlara aldığını, bunun ederinin 75 kuruş olmadığını öğrendiğimde artık eskisi kadar özenle çalışamazdım. Ya o kişi ile olan iş ilişkimi bitirecektim ya da yazılarımın kalitesini düşürecektim. Pek çok kişi bu şekilde yazılarının kalitesini düşürüyor. Çünkü piyasa o kadar ''ölücü'' hale geliyor ki adam sırf o siparişten 25 kuruş daha fazla ''komisyon alabilsin diye berbat yazılar yazan birini dahi elinde tutuyor. Dahası aslında berbat yazmayan kişiler de gittikçe yazılarını basit ve özensiz hale getiriyor.

Bu kadar basit bir diyalektiğin karşısında bile ''sonuçta serbest piyasa'' şeklinde kendi kendini tekrarlayan bir önermeyi duyduğuma inanamıyorum gerçekten.

İkinci olarak; bu sadece makale kalitesinde bir düşüşe değil aynı zamanda adaletsizliğe yol açıyor. Gittikçe daha iyi yazabilecek ve kendini geliştirebilecek bir kişinin bu şekilde harcanması ve belki de harcandığının farkında olmadığından ve piyasayı bir türlü tanıyamadığından dolayı sürekli olarak gelişmesine rağmen aldığı parayı arttıramaması epey haksızlık. Anlamadığını şey şu: Gün boyunca makale yazsa bile yeterince gelir elde edemeyecek kadar düşük fiyata çalışıyor. Çünkü ekonomi belli, kurlar belli, sistem belli. Bu durumda iyi yazma potansiyeli olan kişiler, bu işe vakit veren kişiler bir yerden sonra para yeterli olmadığı için bu işi bırakıyor. Ortam ise kötü yazarlara kalıyor. Sektörü resmen kendi haline terkettiğinizin farkında değilsiniz. Burda bir elmanın kendi içinden çürümesi gibi sektörün de çürümesi söz konusu olacaktır.

Bir değil iki ya da üç adım sonrası düşünüldüğünde bu sonuçlara varmak zor değil.
aylakmumya

kişi bu mesajı beğendi.

bloghocaniz bloghocaniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 45 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam kimse beni yanlış anlamasın. Elbette yazı yazmak kolay değil. Ciddi bir emek istiyor ve ben de isterim ki ortalama 100 kelime başına herkes 5-10 lira alsın. Bir şeyi istemekle gerçeğin öyle olması arasında dünyanın her yerinde olduğu gibi dağlar vardır.

Eğer birisi mecburen ucuza iş yapıyorsa ve buna üzülüyorsak en yakın inşaata git ve afgan müslümanların günlük kaç paraya çalıştığına bak. Sistem bu yapacak bir şey yok. Ya kendin bağlantı kurup yazdığın yazıyı satacaksın ya da müşteri bulana o komisyonu vereceksin.

Bunları ortalama makalesi 2000 kelime olan birisi yazıyor bunu da belirteyim. - www.bloghocaniz.com - Gönül isterle gerçekler uymuyor. Ya insanlar başka iş yapacak ve 100 kelimesi bilmem kaç kuruştan makale yazmayacak. Makale alma ihtiyacı olanlar mecburen daha çok para vermek zorunda kalacak. Ya da yazar olarak örgütlü bir şekilde alım-satım piyasasına girip fiyatı belirlemek için arzı kendileri belirleyecek.

Demem bu yani.. Keşke ama.. Keşkelerle yürümüyor dünya.

https://bloghocaniz.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
100 kelimesi 50 kuruşa makale yazılır. Makaleler sonradan özgünleştirilmiştir. Sonradan vay efendim aynı makale neden diğer sitelerde de çıkıyor olmasın.
bloghocaniz

kişi bu mesajı beğendi.

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

aylakmumya aylakmumya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 33 / 55
  • Ticaret 22, (%100)

bloghocaniz adlı üyeden alıntı

Hocam kimse beni yanlış anlamasın. Elbette yazı yazmak kolay değil. Ciddi bir emek istiyor ve ben de isterim ki ortalama 100 kelime başına herkes 5-10 lira alsın. Bir şeyi istemekle gerçeğin öyle olması arasında dünyanın her yerinde olduğu gibi dağlar vardır.

Eğer birisi mecburen ucuza iş yapıyorsa ve buna üzülüyorsak en yakın inşaata git ve afgan müslümanların günlük kaç paraya çalıştığına bak. Sistem bu yapacak bir şey yok. Ya kendin bağlantı kurup yazdığın yazıyı satacaksın ya da müşteri bulana o komisyonu vereceksin.

Bunları ortalama makalesi 2000 kelime olan birisi yazıyor bunu da belirteyim. - www.bloghocaniz.com - Gönül isterle gerçekler uymuyor. Ya insanlar başka iş yapacak ve 100 kelimesi bilmem kaç kuruştan makale yazmayacak. Makale alma ihtiyacı olanlar mecburen daha çok para vermek zorunda kalacak. Ya da yazar olarak örgütlü bir şekilde alım-satım piyasasına girip fiyatı belirlemek için arzı kendileri belirleyecek.

Demem bu yani.. Keşke ama.. Keşkelerle yürümüyor dünya.

Bence yanlış anlaşılmayacak bir tarafınız yok. En yakın inşaate gitmeye filan gerek yok hocam konuyu saptırmanın hiçbir anlamı yok.

Ek olarak gerçeklerle uymadığı filan yok. Burada anlattığımız konu taban fiyatların sektör gerçekleri ile uymadığı. Bu kadar basit.

bloghocaniz bloghocaniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 45 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Bizim ülkemizdeki insan profili.. Her şeyden şikayet eder ama gerçekleri görmek için ne bir düşünce eylemi gösterir ne de araştırma. Neyse. Umarım bir gün tüm emekçilerin hak ettikleri ücretleri aldıkları gün gelir. Şimdilik bitirmem gereken bir yazım var ona döneyim. İyi günler herkese.

https://bloghocaniz.com

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Bende makale yazarıyım. Elimde asgari ücret kazandıracak kadar iş var ve sürekli aynı sitelere içerik giriyorum. 100 kelimesini 1 TL'ye yazan kişi ya cidden çok sıkışıktır yada iyi bir makale yazarı değildir. Bu fiyatın en az 1.5 TL olması gerekiyor. Bence 1.5 TL'de az bu sebeple editörlük yapıp 100 kelimesini 2 TL'den yazıyorum.

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
Kesinlikle katılıyorum, 1tl, 2tl inanın emeğinizin karşılığı değil bu fiyatlara yazmayın, yazdırmayın.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle ticaretin büyük bölümü zaten al/sat dan oluşur. Yani etik değil diyorsun da ticaret budur zaten.

Kaldı ki şöyle bir şey var makale fiyatları ne kadar artarsa artsın, kalite yerlerde sürünüyor. Dolayısı ile taban fiyatın artması işini baştan savma yapanlara yarayacaktır. Zaten işini düzgün yapan bir yazar 1-2 liraya makale satmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al