wmaraci reklam

WMaraci Makale Taban Fiyatları

30 Mesajlar 5.105 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aylakmumya aylakmumya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 33 / 55
  • Ticaret 22, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Öncelikle ticaretin büyük bölümü zaten al/sat dan oluşur. Yani etik değil diyorsun da ticaret budur zaten.

Kaldı ki şöyle bir şey var makale fiyatları ne kadar artarsa artsın, kalite yerlerde sürünüyor. Dolayısı ile taban fiyatın artması işini baştan savma yapanlara yarayacaktır. Zaten işini düzgün yapan bir yazar 1-2 liraya makale satmaz.

Yanılıyorsunuz. İşini gayet güzel yapıp hala 1TL bandında çalışan kişileri ben bizzat tanıyorum. Her insan kendi yeteneğini gösteremeyebilir, yanlış kişilerle çalışmak durumunda kalmıştır vesayre...

Ticaretin al / sat kısmı bu filan değil. Ben inatla insanların kafadan hiçbir argüman sunmadan ''ticaret bu'' demesini hiç anlamıyorum. Bu işi komisyonla yürüten kişilerin forumda çoğu ticaret değil simsarlık yapıyor. Bunun nedenlerini konu içerisinde belirtmiştim.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
aylakmumya hocam esas sen hiç bir argüman sunmadan taban fiyat artsın diyorsun. Mesajını okudum zaten ama tutar bir tarafını göremedim.

Burası serbest piyasa kimse kimseye zorla satış yapmıyor. Tekrar söylüyorum taban fiyatın yükselmesi kalitesiz iş yapanların ekmeğine yağ çalacaktır. Kaliteli iş yapan adam zaten taban fiyatla iş yapmaz. Alıcıda, satıcıda kendi aralarında özel olarak anlaşır.

1-2 liraya yazı yazan adam çoğunlukla baştan savma yazar, yok baştan savma yazmıyor 1-2 lira için saatlerce araştırma yapıp içerik üretiyorsa o kişide zaten bunu kendi isteğiyle kabul ediyor. Kabul etmesin. Taban fiyat demek alt limit demektir. Üst limit yazarın elindedir.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

jobsfrominternet jobsfrominternet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 60 / 98
  • Ticaret 2, (%100)
aylakmumya aslında ticaret tam olarak budur. Kimisi emeğinin karşılığını diğeri kadar alamaz. Kimisi de çok az emekle daha çok kazanır.

Az kazanan doğru fırsatlarla karşılaşmamış olabilir, doğru hamleler yapmamış olabilir. Az emekle çok kazanan ise bağlantılarını kullanmıştır, doğru hamleler yapmıştır. Ticareti iyi biliyordur ve bu başarıyı yakalamıştır. Bu sebeple etik olmayan bir durum görmüyorum ben. Fırsatları kullanmak, doğru ticaret yapmak ve görece serbest bir piyasa...

Ben insanlar az kazansın demiyorum. Keşke hepimiz istediğimiz paraları kazanabilsek. Ancak işini iyi yapan ticaretin hakkını veren diğerlerinden sıyrılır ve daha çok kazanır.

• Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 33 / 55
  • Ticaret 22, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

aylakmumya hocam esas sen hiç bir argüman sunmadan taban fiyat artsın diyorsun. Mesajını okudum zaten ama tutar bir tarafını göremedim.

Burası serbest piyasa kimse kimseye zorla satış yapmıyor. Tekrar söylüyorum taban fiyatın yükselmesi kalitesiz iş yapanların ekmeğine yağ çalacaktır. Kaliteli iş yapan adam zaten taban fiyatla iş yapmaz. Alıcıda, satıcıda kendi aralarında özel olarak anlaşır.

1-2 liraya yazı yazan adam çoğunlukla baştan savma yazar, yok baştan savma yazmıyor 1-2 lira için saatlerce araştırma yapıp içerik üretiyorsa o kişide zaten bunu kendi isteğiyle kabul ediyor. Kabul etmesin. Taban fiyat demek alt limit demektir. Üst limit yazarın elindedir.

@Bu altta olan mesaj size yeterli gelmiyorsa diyeceğim bir şey yok. Tek bir şey söylemek mümkün oda saçmalıyor olduğunuz. Serbest piyasa ıvır zıvır bütün bu kavramları sizinle bütün boyutlarıyla tartışacak bilgi birikimine ve eğitimine sahibim. Buna rağmen siz benim bu altta yazdığım mesajın üstüne bunu söylüyor ''sen argüman sunmuyorsun, serbest piyasa blabla... diye başlıyorsan, komik olmaktan öteye gitmiyorsun.

Neredeyse her türlü durum ve oluşumu ''fakat normlar bu şekilde'' diyerek doğrulamak mümkün. Ben burada bir iş etiğinden söz ediyorum. Üstelik bahsettiğim iş etiğinin yokluğunda hem iyi yazı yazabilecek makale yazarları düşük ücret aldığı ya da bir şekilde düşük ücret alan kişilerle iş iletişimi kurduğu için yeterli düzeyde yazamıyor, hem de makale satın alan kişiler belli bir kaliteye ''eyvallah'' demek zorunda kalıyor. Aslında bu anlaması çok zor olan bir şey değil. Eğer herkes kendi anlık kazancının en üst düzeyde olacağı durumları yaratmaya çalışırsa ve sektör de buna zemin hazırlarsa zamanla sektör yozlaşır, ekonomi kitaplarındaki ''görünmez el'' kavramının da artık eriyip bittiğini söylemek zor bir şey değil. Bir sistemin doğru işlediğinin savunması da diğer sektörlerdeki benzeri olamaz. Bu iş normal ekonomik sistemdeki manavın, halin ve marketin dağılımına değil daha çok karaborsa durumu ile benzerlik gösteriyor. İşlerin yüksek kısmını alan kişiler diğerlerine düşük ücretle dağıtıyor ve bu piyasanın kalitesini düşürüyor. Dünyanın her yerinde mesleki etiğin ve saha kurallarının belirlendiği kurumlar var mesleğe özel olarak. ''Burası serbest piyasa, burada herkes at koşturur'' diye bir durum yok.

Ek olarak sadece taban fiyat konusundan konuşursak dünyada her sektörde bu tür belirlemeler belirgin veya belirgin olmayacak şekilde yapılır. Bir teknoloji mağazasından, emlak sektörüne kadar bu işlerin bir belirlenme noktası vardır. Örnek olarak dünyanın her noktasından örnekler verilebilir tabii ama başta dediğim gibi biz ''içerik üretme'' işinden bahsedebiliriz.

''Ticaret'' kısmının ise ''avantacılık'' olduğu konusunda şüphe yok. Burada bu işi alıp veren kişiler ne yapıyor bir bakalım;

''taban fiyatı daha yüksek sitelerden işi teklif ediyor ve alıyor wmaraci gibi taban fiyatın düşük olduğu bir platform üzerinden işi yaptırıyor ve teslim ediyor''

Burada ticari bir zeka, emek yok. O siteye adam üye olmuş olsa zaten işi kendi alacak. Bu belirttiğim gibi sadece avantacılık. Elbette tüm makale işini ekip olarak yapanları bununla itham etmiyorum fakat piyasa içerisinde bu kar oranlarını sadece başka platformlar üzerinde olan makas ile yapan kişiler avantacılık yapıyor.

Burada yine belirttiğim iki sorunun çıktığı nokta ise ilk olarak düşük fiyatlardan dolayı çift taraflı bir ''kalitesizlik'' ikinci olarak ''avantacılık'' bence taban fiyatların arttırılmaması konusunda ısrarcı olmamak gerekiyor.

jobsfrominternet Ticaret birinin emeğini alamaması değildir. Saçmalamayın lütfen rica ediyorum. Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok. Benim sadece içerik yazarlığı yaparak kazandığım para burada dudak uçlatır. Ben bu noktaya kısa süre içerisinde geldim ama gelirken emeği sömürülen, kaliteli bir kumaşa sahip olup körelen birçok insan gördüm. Onlar adına burada bunları söylemeyi kendime borç biliyorum.

Serbest piyasa diye tutturmuşsunuz. Hangi serbest piyasa? Özellikle dijital pazarda hangi sektörde böyle bir sömürüye karşı çıkılmıyor şu an söyler misin? Bilmiyorsun bari sus. Konu içerisinde bağlaç avına devam et ya da.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Safi laf kalabalığı. Evet, buna ticaret denmez ama istihdam denir. İşveren kişi güvenilir profilini, kurumsallığını ve network’ünü kullanarak makale işi alıyor ve daha ucuza ekibine yazdırıyor. Ekibindekiler bu ekipten çıkarlarsa benzer iş yükleri ya da benzer paraları kazanamayacaklarını bildikleri için onlar işverenin iş yükünden faydalanıyor, işveren de onların emeğinden. Burada eksik olan ne? Hangi sektörde işveren cirosu kadarını işçiyle paylaşıyor ki siz ticaret etiğini baştan yazmaya kalkıyorsunuz? Sizin dediğiniz gibi bir piyasa yok efendim.

.

• Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 33 / 55
  • Ticaret 22, (%100)

jobsfrominternet adlı üyeden alıntı

aylakmumya saygı çerçevesinde bir şeyi konuşamıyorsun o yüzden bir şey demiyorum. Ağzından köpükler saçarak taban fiyat diye saldırmaya devam et.

: ) Köpük, aynen. Saygı hak edene gösterilir, her ağzı olana değil.

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Safi laf kalabalığı. Evet, buna ticaret denmez ama istihdam denir. İşveren kişi güvenilir profilini, kurumsallığını ve network’ünü kullanarak makale işi alıyor ve daha ucuza ekibine yazdırıyor. Ekibindekiler bu ekipten çıkarlarsa benzer iş yükleri ya da benzer paraları kazanamayacaklarını bildikleri için onlar işverenin iş yükünden faydalanıyor, işveren de onların emeğinden. Burada eksik olan ne? Hangi sektörde işveren cirosu kadarını işçiyle paylaşıyor ki siz ticaret etiğini baştan yazmaya kalkıyorsunuz? Sizin dediğiniz gibi bir piyasa yok efendim.

İstidham denir öyle mi? İşveren olan kim? Yaptığı işlerin yüzde kaçının vergisini ödüyor? Çalıştırdığı kişilerin hangi haklarını ödüyor? Yahu saçma sapan konuşmayın ''iş, emek'' sizin ağzınıza bu şekilde alamayacağınız, değerleri büyük kavramlar. O zaman otogarlarda biletine aracılık yapan simsarlar, taksiye aracılık yapan simsarlarda istidham sağlıyor öyle mi?

Avantacılık ticaret değildir. Bu piyasadan bu avantacılar, simsarlar çekilmesi gerektiği yere çekilirse kalite artar yoksa artmaz.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

aylakmumya adlı üyeden alıntı

: ) Köpük, aynen. Saygı hak edene gösterilir, her ağzı olana değil.

İstidham denir öyle mi? İşveren olan kim? Yaptığı işlerin yüzde kaçının vergisini ödüyor? Çalıştırdığı kişilerin hangi haklarını ödüyor? Yahu saçma sapan konuşmayın ''iş, emek'' sizin ağzınıza bu şekilde alamayacağınız, değerleri büyük kavramlar. O zaman otogarlarda biletine aracılık yapan simsarlar, taksiye aracılık yapan simsarlarda istidham sağlıyor öyle mi?

Avantacılık ticaret değildir. Bu piyasadan bu avantacılar, simsarlar çekilmesi gerektiği yere çekilirse kalite artar yoksa artmaz.

Sözünü ettiğiniz simsarların iş yönlendirme sebebi güvenilirlikleri mi? Kendi ağlarından mı müşteri buluyorlar? Müşteri kazanmak için sağladığı katma değer hangisi? Dolaşıp insanları çevirmek mi? Forumda ticaret puanım düşükse, iş hacmimi büyütemiyorsam, referansım yoksa neden bir ekibe girmeyeyim? Ben o ekibe girmesem para kazanamam, pastadan pay alamam lakin o simsarlar olmasa taksici daha az mı kazanacaktı? İnternet çağında tamamen çevrimiçi yürüyen bir işlemler bütününden bahsediyoruz, ofis lüksiyeti aramanız neden? Burada tartıştığımız konu bir fiyatlandırma üst limiti olsa size hak verirdim ancak alt limitin yükselmesini bırak, alt limit olmasını bile saçmalık olarak görüyorum ben. Zamanında yazarlık yaptım kalitemi bilen bilir, 100 kelimesini 3.5 TL’den de yazdım. Herkes işine ve kalitesine bir değer biçmekte özgür.

.

interwebdex interwebdex Enerji Sinerjiyi Doğurur Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 26 / 81
  • Ticaret 26, (%96)
benım gibi yapacaksınız yazmayı bırakcaksınız :) önüne gelen yazar oldu burda.
aylakmumya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 33 / 55
  • Ticaret 22, (%100)
FurkanHisamioğlu Kimse kendi network ağından iş çekmiyor. Bunu çekenlerde zaten işini farklı bir boyuta taşımış oluyor. O kişiler burada yapılan eleştirilerin odağı değil. Simsarlar napar? Bir köşeyi kaparlar ve o bölgeden gelen kişileri bağlarlar. Burada olan şey yine aynısı. Simsar olmasa o müşteri yine zaten taksiciye gider değil mi? Burada o simsarlar olmasa yine kişi doğrudan müşteriye gidecek. Bu adam sadece taban fiyatın buradan yüksek olduğu bir yerden alt limitten müşteri çekerek wmaraci üzerinde üyeliği olan birine yazdırıyor. İşin aslı bu. O taban fiyatın yüksek olduğu yerlerde bir network ağı başarısı göremiyorum ben. Sen görüyor musun?
Bir meslek olan içerik yazarlığının bu kadar ayağa düşmesini körü körüne savunmanın anlamı yok ya.
İçerik yazarlığında üst limit olsa beni desteklerdin öyle mi? Hak verirdin? Ciddi misin sen? En ters köşeden konuşunca daha mı mantıklı hissediyorsun kendini?

Aslında çok basit şekilde olayı görmek mümkün. Taban fiyatların en düşük olduğu wmaraci üzerinde şu an kaliteli onlarca yabancı dil yazarı var fakat çoğu konusunu bile aktif tutmuyor ya da hizmeti burada tamamen kesmiş durumda. Aynı şekilde Türkçe yazıp kaliteli yazan bireysel kişilerin çoğu buradan iş beklemiyor ve aktif değil. Bunu görmek zor değil.

Herkes ''semantik, menatik, kullancı bilmem dostu'' başlığını atıyor. Adam bırak 3 Lirayı 1.5TL'e içerik yazdırınca burada heycanlanıyor, eli ayağı titriyor. Bunların hepsini ben gördüm, burada fiyat ortalamasının ciddi anlamda düşmesi müşteri - yazar kalitesizliğinin beraber artmasını sağlıyor.
miyondemli

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Makale yazarlığı yaptığım dönem oldu makale satın aldığım zamanlarda. Taban fiyat artması açıkçası hiç bir şeyi değiştirmez. Daha doğrusu dediğiniz "1 TL ye alıyor 2 TL ye satıyor" muhabbetinin çözümü değildir.

Diyelim x kişisi foruma üye oldu ve makale yazarlığı yapmaya başladı. Yeterince referansı VS yok. Bu durumda taban fiyattan yazsa bile alabileceği iş sınırlıdır. Aldığı iş ise yüklü sipariş değil 3 5 makalelik siparişlerdir.

Yüklü siparişi kimse kurumsal görünmeyen veya referansı az olan kişiye vermez. Çünkü işin takibi yetişti yetişmedi muhabbeti kopya kalitesiz muhabbeti can sıkar.

Forumda taban fiyat 100 kelimesi 1 TL ama çoğu aracı yazara zaten bu rakamı vermiyor. Çok daha alt ücret ile çalıştırıyor 75 kuruş 80 kuruş hatta daha az rakamlara. Yani taban fiyat değişimi bu yazarların işine zaten yaramayacak.

Peki bunları biliyorsun niye aracılar ile çalışıyorsun dersen cevabım zaten yukarıda. Benim işi takip edecek makaleleri kontrol edecek uğraşacak vaktim yok. Olsa zaten oturur kendim yazarım makaleyi. Forumda yazar bulup 100 kelimesine daha az para vereceğim diye sürekli makale yetişti mi kopya çıktı mı makaleci hastalandı mı annesi mi hastaneye kaldırıldı işi ile uğraşmak istemiyorum. Bunun içinde fazla para veriyorum aracı benim yerime takip ediyor işi. Aracının işi budur bunun için para alır. Zaten bunu takip etmeyen aracı iş yapamaz bğyüyemez.

#wmaracında uzun zamandır ticaret yapmıyorum. Ticaretinin büyük bir bölümü hem alım hem satım için farklı bir wm forumu. Orada 100 kelimesi 1.5 TL taban fiyat ama emin olun herhangi bir değişiklik yok durumda.

#taban fiyat artışı sadece küçük kendi çapında iş yapan yazarlara yarar. Atıyorum haftada 5 10 makale siparişi alan düzenli müşterisi olmayan arkadaşlar için iyi olur. Onun dısında hiç bir değişiklik olmaz. Serbest piyasaya istediğin kadar kural koy başarılı olamazsın. Gerekli bilgi ve eğitime sahip oldugunu söylemişsin insanlara yukarıdan bakış atmışsın. Eğer gerekli bilgi ve deneyime sahipsen dediğimi anlarsın. Amacım tartışma çıkarmak değil. Taban fiyat politikası wmaracı için dediğim gibi beni etkileyen bir durum değil bu nedenle dışarıdan bakan bir göz olarak yazıyorum.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al