wmaraci reklam

Wordpress E Ticaret

34 Mesajlar 4.732 Okunma
wmaraci reklam

patron55 patron55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

darkknightt adlı üyeden alıntı

siteniz yaklaşik 1dk da açiliyor :)

Daha yeni olduğu için acemilik duzeltmeye calisicam bu sorunu da tesekkur ederim yorumun için

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

patron55 adlı üyeden alıntı

Daha yeni olduğu için acemilik duzeltmeye calisicam bu sorunu da tesekkur ederim yorumun için

Düzeltseniz de ileride yavaş açılmalar ve kasma olacaktır. E-ticaret için wp sistemi kullanmak hatadır.

İyi forumlar.

MakaleMatik MakaleMatik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 17 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda çok iyi bir yer biliyorum. Özel atıyorum.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
E-Ticaret için basit eklentilere 30 Dolardan fazla vermek de anlamsızdır. Bugün basit bir Google Merchant Center Feed'i için OpenCart Eklentisine 30 $ para ödeniyor.Woocommerce üzerinde ise ücretsiz.Woocommerce ile Wordpress'in tüm kolaylığından ve esnekliğinden yararlanırsınız.Ama OpenCart için aldığınız eklenti 2.x e uyar 3.x e uymaz. Kısacası OpenCart Türkiye'de şişirilmiş bir balondur.Woocommerce kullanarak özgürlüğe kolay geliştirilebilirliğe geniş ücretsiz eklenti ve tema kaynağına sahip olursunuz.

wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Blacksheep Hızlı index ve seo uyum açısından Woocommerce ile Opencart kıyaslanır ise açık ara öndedir her zaman Opencart yazılımı.

Tecrübelerime dayanarak insanlara tavsiyede bulunuyorum, sallamıyorum. İki sistemi de gayet iyi bilen biri olarak her yönü ile kıyasladım her zaman.

Şişirilmiş balon diyorsunuz ama Opencart ile çok güzel satış yapan (üstelik adwords reklam bağımlısı olmadan) gayet iyi siteler mevcuttur.

Opencart 3 sürümü kullanmak zorunda değilsiniz. 2.x sürümü kullanabilirsiniz. Wp gibi güncelleme isteyen bir yazılım değildir çünkü.

Ama siz deneyimli değilseniz zor gelmiş olabilir. İşi iyi bilmeyen birine denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun için Opencart yazılımını suçlamak adil olmaz maalesef.

Google ilk 3 kriteri arasında;

''1.site hızlı açılmalı'' kuralı vardır.
Bu ilk kuralı zamanla woocommerce üzerinde sağlayamazsınız. Wp zaten yüksek cpu harcayan bir yazılımdır. Buna onlarca ürün eklendiğinde verim alınamaz zamanla. Ama Opencart ile onbinlerce ürün sergileyebilirsiniz. Hatta bir arkadaşımızın sitesi var, 650 kategori ve 220.000 ürün mevcut. 4 sn de açılıyor sitesi.

Ayrıca ticaret yapacaksanız, para harcayacaksınız.
Beleşe para kazanma devri artık bitti. Her şey bedava olsun ben para kazanayım mantığı son derece yanlıştır.

Opencart yazılımında ticaret yapmaya engel ne var? Bu soruyu sorun kendinize. Para harcamak zor geliyorsa bir şey diyemem tabii ki. Sizin görüşünüzdür. Ama yazılımı suçlamak için yeterli değildir.

İyi forumlar.
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
yilmaz70
Sizi 5 dakika içerisinde bulduğum bazı incelemeleri önereyim.Aşağıdaki linklerden genel olarak umarım bir sonuca ulaşabilirsiniz.OpenCart'ın Woocommerce karşısında bazı kriterlere göre düşük kaldığı genellikle biliniyor zaten.Şişirilmiş balon sözünden sadece AdWords olmadan satış yapılmasını anladıysanız beni çok yanlış anlamışsınız. Ben herhangi bir yazılımı suçlamadım isteyen istediği yazılımı kullanabilir ben tecrübelerime ve bir çok insanın bu konudaki görüşüne dayanarak OpenCart sistemini eleştirdim ayrıca konu Ticaret olduğunda gelirler ve giderler ön plandadır giderler ne kadar az olursa kazanç o kadar çok olur.Bahsettiğiniz kurallar Wordpress üzerinde uygulanamasaydı Wordpress bugün dünyanın en büyük içerik yönetim sistemi olmazdı ki bir çok alternatifi varken şu anda lider konumunda olan Wordpress'dir buna ek olarak ben "Her şey bedava olsun ben para kazanayım mantığı" bu şekilde bir düşünceye sahip değilim.Sadece bir sistemde bunlar kolaylıkla ve ücretsiz şekilde yapılabiliyorken.Diğer sistemde basit bir eklenti için 30 USD ödemenin saçma olduğu gerçeğini belirttim.OpenCart yazılımında ticaret yapmaya bir engel yok bunu kimse söyleyemez zaten.Benim söylemek istediğim Woocommerce'de rahatça ücretsiz olarak kullandığınız eklentilere OpenCart üzerinde ücret ödeyerek ulaşmanızdır.Aşağıdaki linklerden karşılaştırmaları inceleyerek gerçeğe kendiniz de inanabilirsiniz.
https://comparisons.financesonline.com/opencart-vs-woocommerce

https://medium.com/gurolcan/woocommerce-mi-opencart-m%C4%B1-fb5b3bb430b8

https://www.similartech.com/compare/opencart-vs-woocommerce

https://blog.storeya.com/2015/03/woocommmerce-vs-opencart-ecommerce-platform-right-for-you/

https://www.quikclicks.com.au/blog/woocommerce-vs-opencart-which-one-wins-2018/

Asıl anlatmak istediğim son sitedeki sonuç kısmı İngilizceniz varsa ne söylemek istediğini anlayabilirsiniz.

CONCLUSION
WordPress is a real powerhouse. It’s nearly the perfect platform that is capable of running any kind of website. If you already have a WordPress website, then it’s going to be much faster and cheaper to add the WooCommerce to it instead of building something new from scratch. WooCommerce clearly offers more as you are getting WordPress, more plugins, more flexibility, more support, more customization, ideal SEO environment, and better design.

If you lack the necessary skills, then setting up OpenCart can be expensive. Like we’ve mentioned, getting add-ons installed and working properly will require extra work and sometimes they can give you a huge headache. Add-ons are not always compatible with each other and you’re on your own regarding the design since OpenCart doesn’t offer any significant design editing tools. Overall, WooCommerce is simply a much better choice.

İyi forumlar dilerim :)

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
https://soulbrother.com/
Tarox.co.uk

salisesinde açilan woocommerce e-ticaret siteleri. Yavaşlama yok, kasma yok; görüyorsunuz mükemmel :)

herkesi ayni kefeye koymaya çalişirsak woo mu open mi presta mi diye saatlerce tartişiriz. her işletmenin ürün portföyü vs farkli olacağindan çözümü bizim "ezberimiz" değildir.
kaldi ki başliği açan arkadaş sadece"bal" satacakmiş 600.000 ürünü olmadiği için de woo işini görecektir ve başlangiç için bütçesi de sinirli ise neden ücretsiz seçeneği varken para dökecek ki? bedavanin hiçbir zaman modasi geçmez...
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Blacksheep Hızlı index ve seo uyum açısından Woocommerce ile Opencart kıyaslanır ise açık ara öndedir her zaman Opencart yazılımı.

Tecrübelerime dayanarak insanlara tavsiyede bulunuyorum, sallamıyorum. İki sistemi de gayet iyi bilen biri olarak her yönü ile kıyasladım her zaman.

Şişirilmiş balon diyorsunuz ama Opencart ile çok güzel satış yapan (üstelik adwords reklam bağımlısı olmadan) gayet iyi siteler mevcuttur.

Opencart 3 sürümü kullanmak zorunda değilsiniz. 2.x sürümü kullanabilirsiniz. Wp gibi güncelleme isteyen bir yazılım değildir çünkü.

Ama siz deneyimli değilseniz zor gelmiş olabilir. İşi iyi bilmeyen birine denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun için Opencart yazılımını suçlamak adil olmaz maalesef.

Google ilk 3 kriteri arasında;

''1.site hızlı açılmalı'' kuralı vardır.
Bu ilk kuralı zamanla woocommerce üzerinde sağlayamazsınız. Wp zaten yüksek cpu harcayan bir yazılımdır. Buna onlarca ürün eklendiğinde verim alınamaz zamanla. Ama Opencart ile onbinlerce ürün sergileyebilirsiniz. Hatta bir arkadaşımızın sitesi var, 650 kategori ve 220.000 ürün mevcut. 4 sn de açılıyor sitesi.

Ayrıca ticaret yapacaksanız, para harcayacaksınız.
Beleşe para kazanma devri artık bitti. Her şey bedava olsun ben para kazanayım mantığı son derece yanlıştır.

Opencart yazılımında ticaret yapmaya engel ne var? Bu soruyu sorun kendinize. Para harcamak zor geliyorsa bir şey diyemem tabii ki. Sizin görüşünüzdür. Ama yazılımı suçlamak için yeterli değildir.

İyi forumlar.

Hocamın hakkını vermek gerekiyor, burada atlanan konu wordpress ile sayılı sayıda ürün tanıtımı yapa bilir yahutta sata bilirsiniz buna ek olarak buraya yazdığım görüşümü de dile getirdim, zaten yüksek işlerin adabı olan neyse onu kullanmak gerekir.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Didimedya Woocommerce için tanıtılabilecek ürün sayısını öğrenebilir miyim ? Siteye eklenebilecek ürün sayısını vesaire limitleri nedir ?
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Blacksheep Merhabalar hocam, üründen kastım 10 bin veya 100 bin de ekleye bilirsiniz lakin ne kadar sağlıklı ola bilir, e-ticaret için yazılmış onlarca sistem mevcut yani woocommerce sadece wordpress eklentisi yani sistem içinde ayrı sistem olmuyor mu ?

From what we have tested, Woocommerce can support many products. You can even try to push it to 10 or 20 thousand products.
On the front end, it will work just fine. Some real issues will appear in the admin section.
The products admin will be almost unusable
sorting products from the listing will be quite impossible
searching for images will take a very long time
editing products in bulk will be hard to perform for more than 50 – 100 products at once

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al