wmaraci reklam

3 yılda yazılımcı olmak

26 Mesajlar 3.470 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Cevapların bir çoğunu okumaya çalıştım konu hakkında ki farklı fikirlerden faydalanabilmek adına...

Temel şeylero saymazsak eğer; Ben yazılım sektörüne yeni yeni adım atan biriyim.

Aldığım eğitimler, okuduğum makaleler bu işi ne zaman tam anlamıyla kavrarım soruma 10 yıl olarak cevap veriyor.

3 yılda öğrenilir hatta yalayıp yutulur. Fakat bir işin uzmanı olmak bam başka bir olay...
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
theharunuysal Aynı hata ile dün bende karşılaştım.
Büyük harf yazıca otomatik olarak küçük olarak çeviriyor. Ama büyük harfte İ yazınca değiştirmiyor. Büyük ihtimal üyelik maili gelmeden onaylanmıyordur tekrar başvuru deneyin.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Mehmet Maşa yeniden kaydolmayı deniyorum epostamı bu sefer doğru girdim. Bu seferde email ile onaylanmayı bekliyor email onaylayın diyor. Yani yeniden başvuramıyorum.
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
sitedeki eğitim setleri zaten udemyden alınmış içerikleri ve gayet dolu zaten bu sayı büyük ihtimal artacaktır ama tek sorun sitenin açılmaması. devletin acilen bu sorunu çözmesi gerekiyor.

günde 4 ila 6 saat çalışsanız 3 yılda junior seviyesine rahat bir şekilde gelirsiniz. İzlemekle olmaz Televizyonda messiyi izleyerek messi olunmuyor uygulamanız ve örnek yapmanız gerekiyor.
kendinize bir alan seçip o alanda ilerleyin yoksa birinci ay c# 2. ay python, 3.ay html css diye dolaşırsanız bu iş yürümez
Ayrıca yazılım soyut bir kavram olduğu için başlarda zor gelecek ve bazı kişiler 1 2 ay sonra pes edecektir.
Son olarak bir eğitim setiini seçin onu 2 3 defa bitirin her seferin başka bir şeyler öğrenirsiniz ve kafanızda oturacaktır.
Ek olarak paranız varsa 2. bir ekran alın bu sayede kolaylık sağlarsınız 400 500tl civarı iş görür ya da 2.el
88644

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
İyide bu site kariyer.net gibi bir site değil mi eğitim bu site üzerinden verilmiyor ki.

Ayrıca şunu belirtmek isterim ki

Çalıştığım şirkette programcı var Karadeniz teknik üniversitesinde bilgisayar bölümü bitirmiş (2 yıllık) birisi normal makinede operatör olarak çalışıyor ve sorduğumda bu ülkede yazılımcı iş bulamıyor diyor fakat yapabildiği tek şey hesap makinesi yazabilmek bilgisayarı bile doğru düzgün kullanamıyor

Bu proje ile bırakın 1 milyonu gerçek anlamda yazılım program yazabilen projeler üretebilen 10 bin kişi bile olsa ülkeye çok çok büyük fayda sağlar.

Bir hikaye var tam hatırlamıyorum ama şöyle olması lazımdı

Çinde kıtlık zamanı bir değirmen sahibi ilan verir bir çuval unu 10 çuval un yapacak satış temsilcisi aranıyor gibi bir ilan veriyor (buna benzer birşey)
Ülkede kıtlık ve işsizlik çok olduğun ilgi yoğun oluyor ve unu alan gidiyor bunu gören yardımcısı patronuna soruyor
Bu kıtlıkta hiç bir para veya rehin almadan bu kadar unu dağıtıyoruz doğru mu yapıyoruz diyor

patron bu gelen 100 kişiden sadece 1 kişi 1 unu 10 un yapıp bana geri gelsin yeter ben sonra bunun kat ve kat fazlasını kazanırım diyor.

Demem oki 1milyon denmesinin sebebi teşvik olduğunu düşünüyorum. Bu sayının 1000de 5i gerçek yazılımcı olsun ülkeye büyük kazanım demektir

https://www.ozgurblog.net/

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Toplama bilgiyle, neyi nereden bulacağını bilmeyen bir insan değil 3 yılda, 10-15 yıl geçse yine yazılımcı olamaz. Ama istikrarlı bir program ve işin uzmanlarından alacağınız stabil bir eğitim 3 yılda yazılımcı doğurabilir tabiki. Bu 3 yıl açıklamasını duymadım eğer eğitimler üniversite gibi 3 yıl sürecekse ve gerçekten nokta atışı bir kalitede olursa tabiki mümkün.

Ayrıca yazılımı bir seviyeye kadar herkes öğrenebilir. Gerisi o işi vermeye ve yeteneğe bakar.

Bir insan herhangi bir yazılım dilinde istediği şeyi yapabiliyorsa öğrenmiş demektir. Bunu ezbere yapması gerekmez. Dil yapısı ve algoritma önemli olan. Daha sonra aradığını nerede bulacağını bilmesi yeterli.

Bir çok yazılımcı önceden hazırladığı kalıp kodları kullanır veya codex lere bakar. Kimse ezbere iş yapmıyor zaten bu mantıksız. Bir çok yazılımda bir çok kod blogu değişmeden kullanılabilir zaten.

Kısaca sağlam bir eğitimle, kişinin de özel çabasıyla 3 yılda yazılımcı olmak mümkün. Rahat şekilde iş de buldunuz bu bilgiyle. Ama sizi diğerlerinden ayıracak şey, ortaya koyduğunuz ürünler ve kendinizi yetiştirirken edindiğiniz tecrübelerdir.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuda yazılanlar içimi dağladı. Ne 3 senesi arkadaşlar? 3 sene ortalama tecrübeyle mid-level olursunuz, iyiyseniz senior olursunuz.

Türkiye'de 3 yıllık tecrübesi olan birisine junior muamelesi yapılıyorsa ya yapılan işin gevşekliğinden, ya da yöneticilerin/patronların bu mevkileri ağırdan satmasındandır.

Herkes bir yerlerden başlıyor. 6 ay - 1 sene gibi bir zaman öğrenme süresini verimli geçirdiğinizde junior pozisyonların gerektirdiği tecrübeyi edinebilirsiniz. Tabii ki herkesin tecrübesi farklı ama ortalamalardan bahsediyorum.

Çoğu yazılımcı kendine bir temel yapıp işi işte öğrenir. Piyasada herkes Google gibi eleman alımı yapmıyor, zaten öyle bir eleman pazarı da yok.

https://twitter.com/nwthomas_ bu adam benim gittiğim okuldan, 9 ay eğitimin ardından Twitter'a girdi. Kaldı ki Twitter öyle kolay adam almaz. Normal firmaları siz düşünün.

Herkesin neden 3 sene dediğini hiç anlamış değilim. 3 sene çok fazla. Vaktinize yazık etmeyin.

Yazılıma ilgisi olan birisi için junior bir pozisyonun gerektirdiği tecrübe 6 ay - 1 sene den fazla sürmemeli.

Kendi kendimize engeller koymayalım. Gençliğimizi çalanlar çalıyor, bari biz kıymetini bilelim.
Keyato

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

theharunuysal adlı üyeden alıntı

Hocam önce başvuracağımız siteyi doğru düzgün yapsınlar sonra bizi yazılımcı yapsınlar.

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/kayit-ol

linke girdim bilgilerimi doldurdum eposta adresimin gmail.com uzantısını yanlışlıkla gmal.com diye girdim oda eposta alanında i harfine bastığınızda yazmıyor o yüzden. Şimdi yeniden kaydoluyorum eposta adresinizi kontrol edin diyor eposta adresimi düzenlettirmiyor. Ne eposta değiştirecek yer var nede bir iletişim numarası bunlar mı bizi yazılımcı yapacak ?

Sahiden nasıl ulaşabiliriz bu sitenin yönetimine ?

İnstagram BTK akademi'den ulaşabileceğini düşünüyorum

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Ozi teşekkür ederim hocam instagram dan da yazdım eposta adresini buldum mail attım ama dönüş sağlanmadı henüz.

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
Benim 14 yaşında başlayan merakım, şuan 23 yaşındayım. Hala yeni bir şey öğrenince ne kadar cahil kaldığımı görüyorum. Yazılım sektörünü 1 ay boşlarsan, o 1 ayda gelen yenilikler sizi öyle bir aşağı çekiyor ki anlatamam. Ama bu projeyi destekliyorum. En azından insanlar mantıksal düşünmeyi öğrenir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al