wmaraci reklam
lidertakipci

Web Programcılığı için nasıl bir yol izlemeli.

34 Mesajlar 4.269 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Java'dan kastınız nedir? JavaScript mi? Eğer oysa, sona bırakmayın. En azından temelini öğrenin.

@Bean Love getLove()
wmaraci
reklam

harun128 harun128 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 33 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim benden sana tavsiye herkes bir özenle başlar ancak boşuna vakit kaybı demekten başka birşey demiyorum heryer web yazılmcı web tasarımcı kaynıyor yok 100 lira script yok 50 lira script piyasa düşmedi piyasa diye birşey bırakmadılar. Öğrenebiliyorsan başka meslek öğren emin ol diğer meslek gruplarında bu işe göre çok güzel para var ve sosyal bir ortam var. Git bir yerde en kötü garson olarak çalış belki ilerde kendi yerini açarsın rahat edersin ve tecrübe edinirsin ancak bu işte hiç bir yere gelemiyeceğinin garantisini veriyorum. !!!!! Şimdi bana kızanlar elvet olucaktır. Ancak bu dediklerimi 1-1.30 sene sonra anlıyacaksın.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

harun128 adlı üyeden alıntı

Kardeşim benden sana tavsiye herkes bir özenle başlar ancak boşuna vakit kaybı demekten başka birşey demiyorum heryer web yazılmcı web tasarımcı kaynıyor yok 100 lira script yok 50 lira script piyasa düşmedi piyasa diye birşey bırakmadılar. Öğrenebiliyorsan başka meslek öğren emin ol diğer meslek gruplarında bu işe göre çok güzel para var ve sosyal bir ortam var. Git bir yerde en kötü garson olarak çalış belki ilerde kendi yerini açarsın rahat edersin ve tecrübe edinirsin ancak bu işte hiç bir yere gelemiyeceğinin garantisini veriyorum. !!!!! Şimdi bana kızanlar elvet olucaktır. Ancak bu dediklerimi 1-1.30 sene sonra anlıyacaksın.

Hocam ben hobi olarak yapacağım ve aşırı ilgim var tasarıma bana kodlamayı nasıl öğreneceğimi anlat dediğimde ne dersin? Aynı cevabı mı? Üniv. notlarımda iyi stajdır vs de yapıyorum inşallah işimi de bulurum desek senin bu heves kırıcı cevabın yanlış anlaşılabilir mi? O yüzden dediğin cümlelerin kimlere karşı söylendiğini de belirt. Şahsıma alınmıyorum geleceği bilmiyorum ama asıl paramı bu işlerden kazanmaya niyetli değilim ama bir wp tema nasıl tasarlanır kodlar nasıl okunur aşırı merak ediyorum. Ne yapacağım? Ben de uzak durayım mı?

Sitem olarak algılamazsanız sadece iletişim kalitemizi arttırmak adına bu yorumu yaptığımı bilin.
mehmetokmen

kişi bu mesajı beğendi.

ferhatbatbay ferhatbatbay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 17 / 82
  • Ticaret 6, (%100)

18 yaşında biri olarak bunları söylemen ilginç 30 lu yaşlarda olursun tecrüben olur bu işte tutunamamışsındır anlarımda burda öğrenmeye çalışan kardeşimizin hevesini niye kırma gereği duyuyorsun. Sen yapamadın veya birşey yapıp satamadın diye oda yapamıcak diye birşey yok. Adam akıllı öğrenir yaparsa diplomasını alırsa iş bulamaz diye bir durum söz konusu değil.

heryer web yazılmcı web tasarımcı kaynıyor

Şu sözüde hiç beğenmedim diyebilirim. Evet piyasada web yazılımcıyım veya web tasarımcıyım diyen çok insan var ama kaçı adam akıllı iş yapıyor veya kaçı bu işten anlıyor? Adam akıllı iş yapanları görüyoz nerelerde iyide olsa kötüde olsa paralarını nasıl kazandıklarını. En basit örneği ise belki web yazılımla alakalı değil ama Traffic Racer ve Manuganu oyunlarının yapımcılarıdır.

wmaraci
wmaraci

w3place w3place WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 17 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
bence ilk olarak server-side bi dil öğren, bu ruby olursa efsane olur ama PHP güzel bir başlangıç olacaktır, şunu sakın yapma, hem javascript hem css hem html hem php falan yaparsan orta düzey yazılımcı olarak kalırsın, bir dil seç PHP, Ruby gibi onda efsane olma yoluna ilerle.
mehmetokmen

kişi bu mesajı beğendi.

w3place

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

w3place adlı üyeden alıntı

bence ilk olarak server-side bi dil öğren, bu ruby olursa efsane olur ama PHP güzel bir başlangıç olacaktır, şunu sakın yapma, hem javascript hem css hem html hem php falan yaparsan orta düzey yazılımcı olarak kalırsın, bir dil seç PHP, Ruby gibi onda efsane olma yoluna ilerle.

Phython hakkında detaylı bilginiz varsa verebilir misiniz?

w3place w3place WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 17 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1204.0 burdaki detayları inceleyebilirsiniz, şunu söyleyebilirim, python öğrenirseniz robot kodlamaya kadar ilerlersiniz. Sadece web geliştiricisi olarak kalmazsınız. Ek olarak Windows'u terk edip Linux veya Unix'e alışın. 1 sene sonra aranan yazılımcılardan olmak elinizde, yaşın veya okulun bi önemini görmedim bu güne kadar.

w3place

harun128 harun128 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 33 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

Ferhat Batbay adlı üyeden alıntı

18 yaşında biri olarak bunları söylemen ilginç 30 lu yaşlarda olursun tecrüben olur bu işte tutunamamışsındır anlarımda burda öğrenmeye çalışan kardeşimizin hevesini niye kırma gereği duyuyorsun. Sen yapamadın veya birşey yapıp satamadın diye oda yapamıcak diye birşey yok. Adam akıllı öğrenir yaparsa diplomasını alırsa iş bulamaz diye bir durum söz konusu değil.

Şu sözüde hiç beğenmedim diyebilirim. Evet piyasada web yazılımcıyım veya web tasarımcıyım diyen çok insan var ama kaçı adam akıllı iş yapıyor veya kaçı bu işten anlıyor? Adam akıllı iş yapanları görüyoz nerelerde iyide olsa kötüde olsa paralarını nasıl kazandıklarını. En basit örneği ise belki web yazılımla alakalı değil ama Traffic Racer ve Manuganu oyunlarının yapımcılarıdır.

=) Arkadaş anlayacaktır ileride. Eğerki gerçekten büyük projelerde çalışıcam kimsenin yapamadıklarını yapıcam. Diyorsa gitsin anadil gibi ingilizce öğrensin üniversitete b.mühendisliği yazılım mühendisliği bitirmesin matematik mühendisliği bitirsin o dedikleriniz o zaman yerine gelir. Ancak gidip de *** gibi forumlara bakarsa işin içler acısı kısmını görebilir.

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
valla zevk alıcaksan bence öğren ayrıca sıralama şeklinde gayet doğru bence :) ama bazen insan çıldılıyor zevkten şahsen hiç birşey yapmadan saatlerce yaptığım hatayı arayabiliyorum böyle güzellikleride var işin ilginci ise bir şekilde sorunu çözüyorsun ama illaki boşa giden zamanın oluyor tuhaf bir olay bu programlama ama ben çok seviyorum bu yüzden katlanıyorum. Bu yüzden zevk alarak öğrenmelisin ve bir şeyler oluşturmalısın. :)
mehmetokmen

kişi bu mesajı beğendi.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)

4 senem bitti :) Bu dediklerinizin zırvalık olduğunu rahatça söyleyebilirim. Lakin elinizde lisans olmadan, spagetti kod yazıp, yazılımın y'sinden anlamayan adamlara yazılımcı kategorisine alırsanız sadece kendinizi kandırmış olursunuz.

Yazılımı öğrenen bir kişinin aç kaldığını ben görmedim. sayfaya iki output yazdıran db'ye sorgu atıp, verip çekip gösteren herkes kendini yazılımcı statüsüne koyduğundan size öyle gelmiş olabilir.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız efendim php,html,css, java bla bla ile uğraşmayın en ba oturup, yazılım nedir, ne işe yarar, ne tür işler yapılır, niye gerekli ve ben bu işi yapabilirmiyim cevaplarını arayın.

Eğer bu sözgeçte kendiniz için yeterli olduğuna ben bu işi severek yılmadan yapabilirim diyorsanız. C yada Java ile basic kod yazmaya başlayın sadece algoritmalar, matematiksel zekanızı geliştirmeye çalışın. Sonrasında object oriented kavramını ve prensiplerini kafanıza kazanılıncaya kadar yazın. Web için php, ister .net teknolojileri, ister java , ister phyton, ister ruby & rails bunlardan birini öğrenin.

Ama bu kadar web script, prog dili var hangisine yönelmeliyim kısmında ekonomik, arz- talep, türkiye'de yada yurt dışında hangileri hangi yoğunlukta kullanılıyor cevaplarını arayın.

2013 yıl ıitibari ile dünyada en çok kullanılan dil C sonrasında Java'dır. Web tarafında tahminimce script dili olan php'dir.

Türkiye'de ise php,.ne teknoloji yazılımcıları java'cılar kadar kazanamazlar. Ben .net (c#)'ta yazmış biri olarak piyasayı az çok biliyorum. Kazandığım ücret benımle aynı tecrübedeki muadil dili yazan kişilere göre yaklaşık 1.5 yada 2 katı yada daha fazla(kuruma göre değişir).

Üniversite Lisans'ı Türkiye'de kurumsal yerlere girmek için şart!
w3place

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al